Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaDiziMutlaka İzlemeniz Gereken Lockwood ve Co Benzeri 8 Dizi

Son Yazılar

Mutlaka İzlemeniz Gereken Lockwood ve Co Benzeri 8 Dizi

Netflix platformunda yayınlanan Lockwood ve Co dizisini beğendiyseniz, benzeri dizileri de izlemek isteyebilirsiniz: Paranormal ve hayalet temalı 8 muhteşem dizi.

‘Lockwood ve Co’, Jonathan Stroud’un aynı adlı romanlarına dayanan bir polisiye gerilim dizisidir. Psişik ajanlar ve hayaletler arasındaki çatışmayı konu alıyor; insanlar kötü ruhları nasıl zaptedeceklerini öğrenmiş olsalar da, ölümlülerin ötesinde hala birçok gizemli güç vardır. Bunların arasında, yetenek ve cesarete sahip olmalarına rağmen deneyimden yoksun ve dahası yetişkinlerin otoriter doğasını hor gören bir grup çocuk tarafından yönetilen Lockwood and Co. adında bir ajans görevi üstlenir. Lockwood ve Co dizisini henüz izlemeye başlamadıysanız kesinlikle tavsiye ederim. Bölümlerini izlediyseniz ve Lockwood ve Co benzeri diziler hangileridir merak ettiyseniz, size izlemeniz gereken hayalet ve paranormal temalı 8 diziden bahsedeceğim.

Yönetmenler William McGregor, Catherine Morshead ve Joe Cornish, meraklı hikayeyi doğaüstü unsurlarla mükemmel bir şekilde dengeliyor. Hayaletlere ve paranormal olaylara karşı savaşan amatör dedektiflere doyamadıysanız, zevkinize hitap edecek benzer öneriler içeren bir niş liste oluşturduk. Lockwood ve Co benzeri dizileri merak ediyorsanız ve ilginizi çekiyorsa bunların çoğunu Netflix, Hulu veya Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

1
The Messengers (2015)

“The Messengers”, Dünya’ya çarpan gizemli bir nesne tarafından birdenbire ölen bir grup yabancıyla başlar, ancak kısa süre sonra hayata geri dönerler ve yeni dünyanın kurtarıcıları olmak olan yeni kaderlerini keşfederler. Şimdi, hepsi doğaüstü güçlere sahip ve dünyanın yaklaşan kıyametiyle savaşırken onlara rehberlik edecek.

Dünyayı yok etmek isteyen kadim bir kötülük olan “The Man” ile karşı karşıya gelirler. Eoghan O’Donnell bu doğaüstü drama dizisini yarattı. “Lockwood ve Co”daki çocuklar gibi, bu serideki güçlü ekip kıyametten kaçınmaya ve insan ırkını kurtarmaya çalışıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

2
Ütopya (2020)

“Ütopya”, aynı adlı 2013 İngiliz orijinal dizisinin yeniden yapımıdır. Bu bilim kurgu dizisi Gillian Flynn tarafından yaratıldı ve birkaç gencin bir yer altı çizgi romanını keşfetmesiyle başlıyor. Üst düzey bir örgütün radarı altındadırlar, ancak dünyayı kurtarmanın bir yolunu bulmaları gerekir. Çizgi roman, küresel bir komplonun, ölümcül virüsün, küresel seçkinlerin ve onların kötü niyetlerinin birçok sırrını barındırıyor.

Dizi, olağanüstü konusu, oyuncu performansları ve hikaye anlatımıyla eleştirmenler tarafından iyi puanlar aldı. ‘Lockwood ve Co’da olduğu gibi, parlak genç beyinlerin iyilik için güçlerini birleştirmesi konuları seviyorsanız, ‘Ütopya’dan ve onun tüm tuhaf unsurlarından tam anlamıyla keyif alacaksınız. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3
Truth Seekers (2020)

‘Truth Seekers’, Nick Frost, Simon Pegg, James Serafinowicz ve Nat Saunders tarafından yaratılan bir İngiliz korku komedi dizisidir. Boş zamanlarında doğaüstü bir araştırmacı olan mühendis Gus Roberts’ın etrafında dönüyor. Bir kitapçı sahibi olan Elton John ile güçlerini birleştirir ve ikisi, paranormal ekipmanlarını kullanarak tuhaf varlıkların peşine düşer. Ancak kendilerini gizli bir hükümet örgütünün de dahil olduğu çok daha büyük bir sorunun içinde bulurlar.

Dizi, mizah ve doğaüstü unsurların mükemmele yakın bir karışımı ve kırılması zor bir türe öncülük ediyor. ‘Lockwood ve Co’ dizisini beğendiyseniz, şüphesiz bu yapımdan keyif alacaksınız çünkü sorunları çözen bir grup deneyimsiz hayalet avcısı var. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

4
The Nevers (2021)

‘Nevers’, Viktorya döneminde geçen bir fantastik drama dizisidir ve olağanüstü yetenekler kazanan ve aynı isimle bir grup oluşturan kadınları konu alıyor. Lider Amalia True, garip güçler kazanmış insanlara rehberlik eden büyüleyici bir kadındır. O ve en iyi arkadaşı Penance Adair, bu insanları korumakta ve onları sömürmek isteyen gizli bir toplumun kötülüklerinden korumaktadır. Yaratıcı Joss Whedon, güç, cinsiyet ve sınıf temalarını da araştırıyor. “Lockwood ve Co”ya benzer şekilde, dizide psişik ve esrarengiz unsurlar var ve benzersiz bir hikayesi var, bu da her şeyi tek seferde elde etmenize neden oluyor! Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

5
His Dark Materials (2019-2022)

“His Dark Materials”, insan ruhlarının bir hayvan formunda “iblisler” olarak reenkarne olduğu alternatif bir dünyada yaşayan genç bir kız olan Lyra Belacqua’nın (Dafne Keen) etrafında dönen bir fantezi dizisidir. O, kaderinde dünyayı değiştirmek olan bir kehanet çocuğu! Lyra, kayıp arkadaşını bulmak için bir maceraya atılır ama bunun yerine gizemli maddeleri, başka diyarlara açılan kapıları ve garip varlıkları ortaya çıkarır.

Yaratıcı Jack Thorne, Philip Pullman’ın aynı adlı kitap üçlemesinden ilham aldı ve bu fantastik dünyayı dizi olarak ekrana taşıdı. İyi yazılmış, olağanüstü güçlere sahip bir kadın karakterin tasviri hem ‘Lockwood ve Co’ hem de ‘His Dark Materials’ mutlaka ilginizi çekecektir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

6
The Exorcist (2016-2018)

‘The Exorcist’, Jeremy Slater tarafından geliştirilen tüyler ürpertici bir korku dizisidir ve William Peter Blatty’nin aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Anlatının bir kısmı, orijinal 1973 filminin devamı niteliğindedir. Dizinin merkezinde, bir iblis tarafından ele geçirilmiş genç bir kız olan Casey’de şeytan çıkarma ayini gerçekleştiren iki rahip, Peder Marcus ve Peder Thomas yer alıyor.

İki dizi de doğaüstü güçlerin ortak noktasını paylaşıyor ve izleyiciler ayrıca, Lucy’nin ‘Lockwood ve Co’da ekibe yardım etmesi gibi, The Exorcist’de de benzer konular var, sadece konusunda biraz daha korku teması var. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

7
Dirk Gently’s Holistic Detective Agency (2016-2017)

“Dirk Gently’s Holistic Detective Agency”de alışılmadık dedektif Dirk, tuhaf ve birbiriyle bağlantılı olayların etrafındaki gizemleri çözüyor. Geçmişi, olağanüstü yeteneklere sahip bireyleri değerlendiren bir CIA projesi olan Black Wing ile onu sarmalar. Dirk davaları çözmeye çalışırken, Black Wing’den bir ajan onu takip ederken başka bir kadın onu öldürmek için dışarı çıkar. Mutlak kargaşa içinde sıkışıp kalmış, seyirciyi eğlendiren oldukça komik bir şekilde her şeyin içinden çıkmanın yolunu buluyor.

Diziye iki Douglas Adams romanı ilham veriyor, ‘Dirk Gently’s Holistic Detective Agency’ ve ‘The Long Dark Tea-Time Of The Soul.’ Yaratıcı Max Landis, kaynak malzemenin hakkını tam olarak veriyor ve izleyicileri korkuturken kara komedi unsurunu da koruyor. ‘Lockwood ve Co’daki dedektiflerin aksine, Dirk bir amatör değil ama ikisi de aklımızın ucundan bile geçmeyecek garip varlıklarla uğraşıyorlar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

8
Mob Psycho 100 (2016-2022)

‘Mob Psycho 100’, Yuzuru Tachikawa tarafından yönetilen bir animeye uyarlanan bir Japon manga dizisiydi. Shigeo Kageyama (Mob) adında eksantrik ama ortalama bir ortaokul çocuğuna odaklanıyor. Psişik güçlere sahiptir ve zihinsel durumu 100’ü aştıktan sonra sürekli olarak kontrolünü kaybetmenin eşiğindedir.

Mob, “medyum” olduğunu iddia eden ancak yalnızca çalışanının yetkilerinden yararlanan bir şarlatan olan Arataka Reigen için yarı zamanlı çalışıyor. ‘Lockwood ve Co’da görüldüğü gibi, bu dizide dünyamızı tehdit eden kötü güçlerle savaşırken bir şirket için çalışan bir medyum da var. Bu doğaüstü aksiyon komedi animesi sizi duygusal bir hız trenine bindirecek. Merak ederseniz diziyi buradan, animeyi ise buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!