Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaDiziMutlaka İzlemeniz Gereken Mayfair Witches Benzeri 10 Dizi

Son Yazılar

Mutlaka İzlemeniz Gereken Mayfair Witches Benzeri 10 Dizi

AMC platformunda yayınlanan Mayfair Witches dizisini beğendiyseniz, benzeri dizileri de izlemek isteyebilirsiniz: İşte cadılık, fantezi ve korku türündeki 10 dizi.

AMC’de yayınlanan ‘Mayfair Witches’ (Mayfair Cadıları), basit ve huzurlu bir hayat yaşayan yetenekli bir beyin cerrahı olan Dr. Rowan Fielding’e odaklanan doğaüstü bir drama dizisidir. Ancak genç kadın, kendisinin cadılık yeteneklerine sahip bir ailenin soyundan geldiğini ve onların gerçek varisi olduğunu keşfeder. Şimdi, yeni güçleri ve büyücülüğü ile nesiller boyu süren lanetleri geri döndürmek için kötü güçlere karşı savaşması gerekiyor. Dizi, Anne Rice’ın ‘Mayfair Cadılarının Yaşamları’ adlı roman üçlemesine dayanıyor ve Michelle Ashford ve Esta Spalding tarafından yaratıldı. Mayfair Witches dizisini henüz izlemeye başlamadıysanız kesinlikle tavsiye ederim. Bölümlerini izlediyseniz ve Mayfair Witches benzeri diziler hangileridir merak ettiyseniz, size izlemeniz gereken cadılık, fantezi ve korku türündeki 10 diziden bahsedeceğim.

Alexandra Daddario hayranı mısınız? Fantezi dünyasının büyüsüne kapıldıysanız ve aynı derecede büyüleyici bir şey deneyimlemek istiyorsanız, o zaman aynı enerjiyi yeniden yaratmak için bir dizi listesi. ‘Mayfair Witches’ benzeri bu diziler AMC, Netflix, Prime Video ve Hulu’da hemen izlenebilir.

1
Eastwick (2009–2010)

Roxie, Kat ve Johanna ürkütücü bir parkta bir araya gelir. Çekici Darryl Van Horne zenginlik, gizem ve çekicilikle gelir. Darryl, her birinde benzersiz güçlerin kilidini açarak üçlüyü cezbeder. Kadınlar yeni keşfedilen yeteneklerinden yararlandıkça, diğer kasaba halkı da bundan etkileniyor ve bazıları olumsuz sonuçlarla karşılaşıyor. ‘Eastwick’, Maggie Friedman tarafından yaratılan bir fantastik dram dizisidir. John Updike’ın ‘The Witches of Eastwick’ adlı romanından uyarlanmıştır ve ‘Mayfair Witches’ta biraz neşe ve eski usul mizaha ihtiyaç duyanların izleme listesine harika bir ektir.

2
Motherland: Fort Salem (2020–2022)

Tally Craven, Raelle Collar ve Abigail Bellweather üç cadıdır ve ABD ordusu, düşmanları büyülemek için ses tellerini kullanma görevini onlara emanet eder. Üçlü, anaerkil bir dünyada yaşıyor ve bir terörist grup olan Spree’ye karşı çıkıyor. ‘Motherland: Fort Salem’, 300 yıllık Salem cadı mahkemelerinden sonra kurgusal bir dünyada geçen doğaüstü bir drama dizisidir. Eliot Laurence tarafından yaratılan dizi, ‘Mayfair Witches’ benzeri diziler arasında bulunuyor çünkü dizide kadın tasviri de bir o kadar dikkat çekici.

3
Interview With The Vampire (2022-)

2022’de bir vampir olan Louis de Pointe du Lac, Dubai’de yaşıyor ve ölümsüz varlığını saygın bir gazeteci olan Daniel Molloy’a anlatmak üzeredir. Louis’in hikayesi 1900’lerin başında New Orleans’ta başlar ve bir vampir olan Lestat du Lioncourt ve Claudia’nın yer aldığı meclisleriyle olan bağını ortaya çıkarır. Molloy anlatıyı daha derinden araştırırken, Louis’in geçmişiyle ilgili şaşırtıcı gerçekler gün ışığına çıkar. “Interview With The Vampire”, Rolin Jones tarafından yaratılan bir fantastik drama dizisidir. Dizi ayrıca, “Mayfair Witches”a ilham kaynağı olan Anne Rice’ın “The Vampire Chronicles”ına da dayanıyor. Bu nedenle, Anne’nin çalışmaları ve evreninde daha fazla gezinmeye hevesli izleyiciler, şüphesiz bu diziyi izlemelidir.

4
Salem (2014–2017)

Salem’de müthiş bir cadı olan Mary Sibley, Püritenlerin paranoyasını körükleyerek ve Şeytan’ı çağırmaya çalışarak cadı mahkemelerini yönetir. Ancak eski aşkı John Alden yeniden su yüzüne çıktığında Mary’nin entrikaları karmaşık bir hal alır. Çiftin romantik geçmişi, Mary’nin kötü planıyla çatışır ve öngörülemeyen sonuçlara yol açar. “Salem”, 17. yüzyıl Salem cadı davasının gerçek olaylarına bir şekilde dayanan doğaüstü bir drama dizisidir. Yapım, Brannon Braga ve Adam Simon tarafından yaratıldı ve “Mayfair Witches” gibi dizilerde biraz gerçekçilik isteyen izleyiciler için mükemmel bir seçenek.

5
Charmed (1998–2006)

Pheobe, Piper ve Prue, bir kadın cadı soyunun doğrudan torunları olan üç kız kardeştir. Yakında, her biri geleceği görmek, telekinezi ve zamanı durdurmak gibi benzersiz gizli yeteneklerini keşfeder. Birlikte güçlerini daha büyük bir güçte, yani “üçün gücü”nde birleştirebilirler. Onlar artık tek amacı vardır: hortlaklar, iblisler, büyücüler ve diğer doğaüstü güçlerle savaşmak. “Charmed”, Constance M. Burge tarafından yaratılan ve “Mayfair Witches” benzeri diziler arasında bulunan bir fantastik drama dizisidir; cadılar, aileleri, keşfedilmemiş güçler ve yaklaşmakta olan bir tehdit etrafında döner.

6
The Secret Circle (2011–2012)

Cassie Blake, annesinin ölümünden sonra büyükannesinin yanına taşınan bir gençtir. Yeni lisesinde, gizemli bir çocuk olan Adam’a aşık olur. Bir dizi şok edici olayda Cassie, öncüldeki diğer seçkin öğrencilere benzeyen bir cadı olduğunu keşfeder. Diana adında bir kız, onunla iyi bir arkadaşlık kuran liderleridir, ancak Diana, Adam’la çıkıyor ve bu da işleri daha da karmaşık hale getiriyor. “The Secret Circle”, Andrew Miller tarafından yaratılan bir fantastik dram dizisidir ve “Mayfair Witches”na paralel olarak, bu dizinin kahramanı da cadı soyundan geldiğinden habersizdir, ancak onları kullanmalıdır.

7
Witches of East End (2013–2014)

Bir anne ve iki kızı tenha bir kasabada sıradan hayatlarını sürdürmeye devam ederler. Büyücülük yeteneklerinden habersiz olan barmen ve kütüphaneci kız kardeş, onların ölümsüz cadılar ailesine ait olduklarına dair hiçbir fikre sahip değildir. Ancak içlerinden biri zengin bir adamla ilişki kurduktan sonra, zamansız koşullar annelerini gerçeği açıklamaya zorlar. Gerçeği kavrayamadan, kızlar zaten amansız bir düşmanla karşı karşıya gelir. “Witches of East End”, Maggie Friedman tarafından yaratılan bir fantastik drama dizisidir ve “Mayfair Witches” gibi aile bağlarını öne çıkarır ve bir cadı soyuna ait olmanın garip deneyimini izleyicilerle buluşturur.

8
The Magicians (2015–2020)

Brakebills Sihir Koleji’nde yüksek lisans öğrencisi olan Quentin Coldwater, çocukluğundan beri büyülü alem tarafından etkilendi. Ancak o ve arkadaşları olgunlaştıkça kitaplarındaki hayal dünyasının insanlık için tehdit oluşturan bir gerçeklik olduğunu öğrenirler. New York’un taşrasındaki gizli akademisinde eğitim gören grup, kurumun başına gelen feci bir olayın sonuçlarıyla boğuşur. ‘The Magicians’, Sera Gamble ve John McNamara tarafından yaratılan bir fantezi dizisidir. Lev Grossman’ın aynı adlı romanına dayanan ve ‘Mayfair Witches’ ile benzer olan dizi, acı gerçeği ortaya çıkarma ve dünyayı kurtarmak için bir araya gelme olay örgüsünü içeriyor.

9
A Discovery of Witches (2018–2022)

Diana Bishop, doğaüstü yaratıkların insanlar arasında ihtiyatlı bir şekilde bir arada yaşadığı bir dünyada yaşıyor. Prestijli cadı yetenekleriyle ilgilenmeyen bir tarihçi. Ancak Oxford’da simya belgelerini araştırırken, içinde tüm yaratıkların bulunduğu Ashmole 782 adında gizemli bir kitap keşfeder. Diana tehditlerle kuşatılır ve yardım etmeyi teklif eden esrarengiz bir vampir olan Matthew Clairmont ile tanışır. Açıklanamayan çekicilikleri, yaratığın dünyasıyla çatışmayı tetikler. “A Discovery of Witches”, Deborah Harkness’in “All Souls Trilogy”sine dayanan bir İngiliz fantastik drama dizisidir. “Mayfair Witches”a benzer şekilde, her biri daha da dehşet doğaüstü yaratıklardan oluşan geniş bir dünyaya sahiptir.

10
Chilling Adventures of Sabrina (2018–2020)

Sabrina Spellman, yarı cadı ve yarı ölümlü ikili bir hayat yaşıyor. Ancak ikisi arasında kalır ve kendi gerçeğine uyum sağlamakta zorlanır. Karanlıkta gizlenen şeytani güçlerle, gerçek amacına cevap vermeli, sevdiklerini korumalı ve insanlığı kurtarmalı. ‘Chilling Adventures of Sabrina’ bir reşit olma hikayesidir, doğaüstü drama dizisi Roberto Aguirre-Sacasa tarafından yaratılmıştır ve adını taşıyan Archie çizgi romanına dayanmaktadır. Rowan ve Sabrina’nın zorlukları ve sonuçları birbirine benziyor çünkü her ikisi de yeni keşfedilen güçlerine uyum sağlayan ve karanlık tarafa karşı savaşan cadı. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!