Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaSinemaMutlaka İzlemeniz Gereken Plane (Uçak) Benzeri 8 Film

Son Yazılar

Mutlaka İzlemeniz Gereken Plane (Uçak) Benzeri 8 Film

Bir uçak kazası sonrası hayatta kalma mücadelesi veren yolcuları konu alan Plane (Uçak) filmini beğendiyseniz, benzeri filmleri de izlemek isteyebilirsiniz: İşte uçak kazası sonrası hayatta kalma konulu 8 film.

Yönetmenliğini Jean-François Richet’in üstlendiği ‘Plane’ (Uçak), yolcuları yıldırım çarpmasından kurtarmak için iç savaşın hüküm sürdüğü bir adaya inen pilot Brodie Torrance’ı konu alan bir aksiyon gerilim filmi. İsyancılar yolcuları rehin alır, bu yüzden Brodie, herkesi kurtarmak için katil zanlısı Louis Gaspare ile güçlerini birleştirir. Uçak şirketi, onları kurtarması için özel silahlı güçler göndermiştir, fakat zamanında yetişip onları bu haydutlardan kurtarabilecek midir? Eğer Plane (Uçak) filmini izlediyseniz ve benzeri diğer filmler hangileridir merak ediyorsanız, yazımızın tamamını okumanızı öneririm.

Film, iki farklı insanın işbirliği yaptığı muhteşem bir deneyim sunuyor. Bu filmin zekice hikaye anlatımını ve aksiyon dolu sahnelerini çok beğeneceksiniz. Filmi henüz izlemediyseniz, alternatif yayıncıları hemen araştırmanızı öneririm. Plane (Uçak) benzeri filmler ilginizi çekiyorsa bunların çoğunu Netflix, Hulu veya Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

8. Ölüm Oyunu (2000)

“Batoru Rowaiaru” olarak da bilinen “Battle Royale”, Kinji Fukasaku tarafından yönetilen bir Japon filmidir. Hikaye, Japon hükümetinin 9. sınıf öğrencilerini izole bir adada biri kalana kadar savaşmaya ve birbirlerini öldürmeye zorladığı distopik bir gelecekte geçiyor. Film, Japonya’da bir kült klasiği olarak kabul ediliyor ve yaygın olarak şiddet içermesiyle biliniyor. ‘Plane’e (Uçak) benzer şekilde, “Battle Royale” hayatta kalanların hayatta kalmak için şiddete ve güç oyunlarına başvurmaları gereken bir adada mahsur kaldıkları bir aksiyon gerilim filmi. Bu filmi daha önce izlediyseniz, hayatta kalma konulu diğer filmler de ilginizi çekebilir.

7. Ada (2005)

Michael Bay’in yönetmenliğini yaptığı ‘Ada’, son insanların kontrollü bir ortamda bir adada yaşadığı uzak geleceği anlatan bir bilim kurgu filmi. Kısa süre sonra Lincoln Six Echo, adalıları dış dünyadan gizleyen karanlık bir gerçeği öğrenir. Beyni yıkanmış ve yapay toplumdan kaçmak için bir özgürlük yolculuğuna çıkar ve otoriteye karşı gelir. Her iki film de kâra insan yaşamından daha çok değer veren ve karmaşık temaları bazı hızlı aksiyon sekanslarıyla dengeleyen bir toplumun sonuçlarını anlatıyor. Plane benzeri filmler arasında bunu mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

6. Gri Kurt (2011)

Bir grup petrol sondaj işçisi, bir uçak kazasından sonra Alaska’nın vahşi doğasında mahsur kalır. Doğayla ve bir kurt sürüsüyle karşı karşıyalar. Petrol sondajcıları, hayatta kalanları korumayı ve onlara bakmayı üstlenirler. Yolculukları ileriye doğru giderken, yaşamla ölüm arasındaki farkı belirleyen sert kararlar ve seçimler yaparlar. “Gri Kurt”, Joe Carnahan tarafından yönetiliyor ve çok yetenekli kişilerin diğer sivilleri tek parça halinde kurtarmak için koruduğu “Plane” gibi bir hayatta kalma gerilim filmi.

5. Baskın (2005)

13. Bölgeye Saldırı“, adını taşıyan 1976 filminin yeniden çevrimidir ve yönetmenliğini Jean-François Richet yapmaktadır. Film, kendilerini pusuya düşmekten korumak için bir araya gelen polisler ve mahkumları konu alıyor. Grup, takviye alma umudu olmadan dış dünya ile bağlantısı kesilmiş haldedir. Heyecan verici ve eğlenceli film, siyasi çıkarlar ve şiddet içeren beklenmedik bir amaç için mahkumların işbirliği gibi bazı yönlerden ‘Plane’ ile benzer diyebiliriz. Merak ederseniz Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

4. Şeytan Üçgeni (2009)

“Şeytan Üçgeni”, bir yat gezisine çıkan ve kendilerini varış noktalarından uzaklaştıran gizemli hava değişikliklerine kapılan bir grup arkadaşı konu alıyor. Okyanusun ortasında kaybolurlar ama tekinsiz olaylar yaşamaya başlarlar. Yönetmen Christopher Smith, psikolojik gerilim filmini akıllara durgunluk veren öğeler ve izleyicilerin ilgisini canlı tutan benzersiz bir hikaye ile bir araya getiriyor. “Plane” filminin gerilim dolu bölümleriyle sevdiyseniz, “Şeytan Üçgeni”ni de izleme listenize eklemelisiniz.

3. Stranded (2001)

Plane benzeri filmler arasında listelenen “Stranded”, gezegeni keşfetme umuduyla Mars’a seyahat eden bir uzman ekibin etrafında döndüğü için hayatta kalma türüne benzersiz bir dokunuş katıyor. “Stranded”, grubun hayatta kalma şansının sıfır veya hiç olmadığı bir yere çakılmasıyla başlar. Taşıtları düşüyor ve grubun kıt kaynakları var, bir kurtarma ekibi onları kurtarana kadar sadece iki kişinin hayatta kalmasına yetecek kadar. Filmin yönetmenliğini, filmin nefes kesen görselleri ve dramatik hikayesiyle yöneten Roger Christian üstleniyor.

2. Yaşamak İçin (1993)

Uçağı And Dağları’na düşen Uruguaylı bir rugby takımının olayı filme ilham kaynağı oldu. Yamyamlık, hayatta kalanların yetersiz erzakla mahsur kaldıklarında hayatta kalmak için kullanmaları gereken sert taktiklerden biridir. Yönetmen Frank Marshall metanet, umut ve ezici zorluklar karşısında hayatta kalma arzusu temalarını ele alıyor. Film, tartışmalı konusuna rağmen hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden olumlu eleştiriler aldı. Her iki filmdeki kahramanlar son derece cesur ve zorlu koşullarda hayatta kalmak için (ne kadar ürkütücü olursa olsun) alışılmışın dışında taktikler uyguluyorlar.

1. Turistas (2006)

Plane benzeri filmler arayışınıza en uygun yapım 2006’da çekilen Turistas olmalı. Bir araba kazasının ardından Brezilya ormanlarında mahsur kalan bir grup genç gezgin, yerel bir köyden yardım ister. Ancak boğuluyorlar, uyuşturuluyorlar ve organ tacirleri tarafından kaçırılıyorlar. Şimdi, savunmasız ve korkmuş olmalarına rağmen bu ölümcül yerden kurtulmaları gerekiyor. “Turistas”, John Stockwell tarafından yönetilen bir İngiliz Portekiz filmidir. ‘Uçak’taki rehinelerle uyumlu olarak, bu filmdeki hayatta kalanlar da kötü niyetli tehlikeli bir grup tarafından kaçırılır ve zalimlere karşı savaşmak zorundadırlar.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!