Ana Sayfa Dizi Mutlaka İzlemeniz Gereken Üçüzler Benzeri 8 Dizi

Mutlaka İzlemeniz Gereken Üçüzler Benzeri 8 Dizi

Netflix platformunda yayınlanan Üçüzler dizisini beğendiyseniz, benzeri dizileri de izlemek isteyebilirsiniz: İşte gizem ve gerilim türündeki 8 dizi.

0
652

Adli tıp uzmanı Rebecca, doktorunu rehin tutan tıpatıp benzeri olan Aleida ile yüz yüze bulur. Ancak gerçek şok, Rebecca’nın Aleida’nın aynı doğum günü ve özdeş DNA ile uzun süredir kayıp ikiz olduğunu öğrendiğinde gelir. Gizemli geçmişlerini daha derinlemesine araştırırken Rebecca, herkesi tehlikeye atan üçüncü bir kardeş ve rahatsız edici gerçekleri ortaya çıkarır. Korkutucu sırların ağını çözebilecek mi? Gerçek, bu sürükleyici aile, kimlik ve aldatma hikayesinde bekliyor. Üçüzler dizisini henüz izlemeye başlamadıysanız kesinlikle tavsiye ederim. Bölümlerini izlediyseniz ve Üçüzler benzeri diziler hangileridir merak ettiyseniz, size izlemeniz gereken gizem ve gerilim türündeki 8 diziden bahsedeceğim.

Netflix’in ‘Üçüzler’ (Triptych), ‘Triada’ adlı Meksikalı bir gerilim dizisi olan Leticia López Margalli tarafından yaratılan bir gizem gerilim filmidir. Eğer bu zihin bükücü ve şaşırtıcı yapımı beğendiyseniz ve benzer bir şey izlemeyi dört gözle bekliyorsanız, o zaman listemize mutlaka bakmalısınız. Üçüzler benzeri dizileri merak ediyorsanız ve ilginizi çekiyorsa bunların çoğunu Netflix, Hulu veya Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

8Long Lost Family (2011–)

‘Long Lost Family’, hayatlarında öngörülemeyen felaketler nedeniyle aralarındaki iletişimi kaybeden aile üyelerini yeniden bir araya getiriyor. Araştırmacılar, DNA’larını eşleştirerek, hükümet kayıtlarını kontrol ederek ve bir ebeveyn, kardeş, kuzen vb. buluşmaya istekli bireylere yardımcı olmak için mümkün olan her türlü ortamı kullanarak, söz konusu kişiyi başarıyla aileleriyle buluşturuyor. “Long Lost Family”, Davina McCall ve Nicky Campbell tarafından sunulan ve “Üçüzler” de Aleida’ya benzeyen bir İngiliz TV dizisidir. Aile üyelerini bulma arayışında olan gerçek hayattaki insanlara tanık olacaksınız.

7Alias (2001–2006)

Sydney Bristow, gerçek kimliğini sevdiklerinden bir sır olarak saklayan, görevleri için birden fazla takma ad kullanan bir ajandır. Gizli çalışmasını daha derinlemesine araştırırken, ihanet, cinayet, aldatma ve kendinden şüphe dahil olmak üzere birçok engelle karşılaşır. Nişanlısının SD-6 tarafından öldürülmesi sonrasında SD-6’nın aslında devlete düşman olan ülkeler ve gruplar için çalışan bir anti-devlet örgütü olduğunu öğrenir. Sydney bu örgütü alt edebilmek ve intikam alabilmek amacıyla CIA ile çalışmaya başlar. O artık çift taraflı bir ajandır. Üçüzler benzeri diziler arasında bulunan ‘Alias’ı mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

6The Missing (2014-2016)

‘The Missing’, Almanya’daki 2006 FIFA Dünya Kupası zamanında geçiyor. Tony Hughes, karısı Emily ve babasıyla bir futbol maçı izlerken aniden kaybolan küçük oğulları Oliver’ın durumunu konu alıyor. Kolluk kuvvetlerinin kapsamlı çabalarına rağmen, Oliver bulunamaz ve trajedi aileyi parçalara ayırır. Kararlılığında değişmez olan Tony, becerikli dedektif Julien Baptiste’nin yardımıyla oğlunun ortadan kaybolmasının arkasındaki gizemi çözmek için kişisel bir göreve başlar. Yeni ipuçlarını ve kanıtları ortaya çıkardıkça, dava beklenmedik şekle dönüşür ve sonuçta Tony’nin ailesi hakkında bildiğini düşündüğü her şeyi paramparça eden şok edici bir olay ile sonuçlanır. ‘The Missing’, Harry ve Jack Williams tarafından yaratılan bir İngiliz psikolojik gerilim dizisidir. ‘Üçüzler’ benzeri diziler arasında olan yapımda Tony, öngörülemeyen olaylara kaybettiği kayıp oğluyla yeniden bir araya gelmeye istekli.

5Absentia (2017–2020)

Emily Byrne, Boston’un en meşhur seri katillerinden birinin peşinde koşarken, gizemli bir şekilde kaybolur ve öldürüldüğü düşünülür. Altı yıl sonra, ormanda bir kulübede bulunur, hayatta kalması bir mucizedir. Eski hayatına döndükten sonra, kocasının yeniden evlendiğini ve başka bir kadının oğlunu yetiştirdiğini keşfeder. Daha da karmaşıklaşan, yeni bir cinayet serisine karışır ve cevaplardan daha fazla soru ortaya çıkar. ‘Absentia’, Emily’nin kimliğini ve trajediden önce ‘Üçüzler’e benzer şekilde gerçekleşen olayları bulma mücadelesini içeren Gaia Violo ve Matt Cirulnick tarafından oluşturulan bir suç gerilim serisidir.

4Orphan Black (2013–2017)

Üçüzler benzeri diziler arasında yer alan Orphan Black, mutlaka izlenmesi gereken yapımlardan birisi. Sarah, bir kadının intiharına tanıklık ettikten sonra, kurbanın kendine çok benzediğini fark eder. Ölen kadının yerine geçer ve bütün sorunlarının çözüleceğini zannederken onun yerine şaşırtıcı bir gizemin farkına varır: Ölü kadın ve kendisi birer klondur. Sarah cevaplar aradıkça kendisi gibi birçok klon insanın olduğu öğrenir. Bu kişiler aile fertlerinden şüphelenmeyen ve tamamen farklı koşullarda yetişen genetik olarak aynı insanlardır. Bu klonları kimin yarattığını bilmezken neden bir suikastçi tarafından bir bir öldürüldüklerini de bulmak zorundadır. Heyecanlı değil mi? İzlemediyseniz hemen alternatif yayıncılardan izlemek için araştırın.

3Sisters (2017)

Bu sürükleyici dramada, Julius Bechly’nin doğum uzmanı olarak kariyerinin karanlık sırları ortaya çıkıyor. Kendisi ölüm döşeğinde ama ölümüne yakın bir zamanda, hastalarında kendi spermlerini kullandığını itiraf eder. Kızı Julia, işleri düzeltmek ve babasının yanlışları için harekete geçer. Julia yeni keşfedilen ailesini kabul ederken, Roxy bunu kariyerini ilerletmek için bir şans olarak görür. “Sisters”, Jonathan Gavin ve Imogen Banks tarafından yaratılan Avustralya drama dizisidir ve “Üçüzler” de görüldüğü gibi, bu dizi aynı zamanda doğumda ayrılan ve şimdi yeniden bir araya gelme şansı olan üçüzleri de içeriyor.

2Twin (2019)

İkiz kardeş olan Erik ve Adam’ın zıt yaşam tarzları var. Erik, bir sörfçü olarak yoksul bir hayat sürerken, Adam zengin bir aileye sahip müreffeh bir işadamıdır. 15 yıllık ayrılıktan sonra Erik Adam’ı bulur, ancak bir kargaşa ortaya çıkar ve Adam, karısı Ingrid tarafından kazara öldürülür. Kardeşinin ailesini korumak ve cinayetle suçlanmasını engellemek için Erik, Adam’ın kimliğine bürünmeye karar verir. Yaratıcı Kristoffer Metcalfe’nin ‘Twin’i bir Norveç drama dizisidir ve mutlaka izlenmesi gereken Üçüzler benzeri diziler arasındadır.

1The Lying Game (2011–2013)

The Lying Game, Sara Shepard tarafından kaleme alınmış bir kitap ve dizi de kitaptan uyarlanıyor. Zengin bir aile tarafından evlat edinilen Emma, Sutton isimli bir ikizinin olduğunu öğreniyor. Birbirlerini bulan kardeşler, sık sık yer değiştirerek kafaları karıştıracak aynı zamanda gerçek annelerinin de kimliğini öğrenmeye çalışacaklar.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz