Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaSinemaMutlaka İzlemeniz Gereken Your Place or Mine Benzeri 10 Film

Son Yazılar

Mutlaka İzlemeniz Gereken Your Place or Mine Benzeri 10 Film

Your Place or Mine filmini beğendiyseniz, benzeri filmleri de izlemek isteyebilirsiniz: İşte romantik komedi türündeki 10 film.

Netflix yapımı “Your Place or Mine”, Aline Brosh McKenna tarafından yazılıp yönetilen bir romantik komedi filmidir. Reese Witherspoon ve Ashton Kutcher, yer değiştirmek zorunda kalan iki yakın arkadaş olan Debbie ve Peter’ı canlandırıyor. İkili, birbirlerinin hayatlarını keşfederken kısa sürede durumlarını ve ilişkilerini inceler. Film, komik bir dokunuş ve iyi hissettiren bir anlatımla birbirlerine aşık olan en iyi arkadaşlar temasını işliyor. Bu nedenle, filmin konusunu ve Reese Witherspoon’un başroldeki performansını beğendiyseniz, filmi Netflix üzerinden buradan izleyebilirsiniz. Eğer Your Place or Mine filmini izlediyseniz ve benzeri diğer filmler hangileridir merak ediyorsanız, yazımızın tamamını okumanızı öneririm.

Filmin aşk türüne yeni yaklaşımını, çiftlerin birbirlerini tanıma süreçlerini, duygu dolu ve eğlenceli sahnelerini ve sürprizlerini beğendiyseniz, bu türden daha fazla film arıyor olmalısınız. Bu nedenle, sizin için benzer filmlerden oluşan bir liste hazırladık. Your Place or Mine benzeri filmler ilginizi çekiyorsa bunların çoğunu Netflix, Hulu veya Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

10. Mesajınız Var (1998)

‘Mesajınız Var’, Nora Ephron tarafından yönetilen bir romantik komedi. Başrollerde Tom Hanks ve Meg Ryan yer alıyor ve konusu Miklós László’nun 1937 Macar oyunu ‘Parfumerie’ye dayanıyor. İnternetin anonimliği altında birbirlerine aşık olan iki hediyelik eşya dükkanı sahibi Joe Fox ve Kathleen Kelly’yi konu alıyor. Ancak, gerçek hayattaki rekabetleri potansiyel aşklarını yok etmekle tehdit eder. Filmin önermesi ‘Your Place or Mine’ nden büyük ölçüde farklı olsa da, önceki filmden Debbie ve Peter gibi, kitap aşığı olan iki karakter kahraman olarak yer alıyor. Bu nedenle izleyiciler, Joe ve Kathleen arasındaki sohbetlerin tadını çıkaracaklar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

9. Finding Christmas (2013)

Hallmark Channel’ın ‘Finding Christmas’ filmi, Harvey Crossland tarafından yönetilen romantik bir filmdir. Konusu, büyük bir şehirde reklam patronu Sean ve küçük kasaba tamircisi Owen’ın etrafında dönüyor. Tatil için yer değiştiren ikili, hayat seçimlerini ve kararlarını yeniden gözden geçirmek zorunda kalır. Noel temalı film, “Your Place or Mine” filmine benzer, inkar edilemez şekilde konusu sizi içine çekiyor.Her iki filmde de yer değiştiren karakterler, onları oldukça benzer kılan ilginç sonuçlara yol açıyor. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırabilirsiniz.

8. The Princess Switch (2018)

Mike Rohl’un yönettiği ‘The Princess Switch’, başrollerinde Vanessa Hudgens ve Sam Palladio’nun oynadığı romantik bir komedi filmi. Film, Montenaro Düşesi Leydi Margaret Delacourt’a benzeyen Chicago’lu bir fırıncı olan Stacy De Novo’nun etrafında dönüyor. Kader kadınların yollarını kesiştirdiğinde, diğer tarafta yaşanan hayatı deneyimlemek için yer değiştirirler. İki kahraman esasen yer değiştirdiğinden, filmin öncülü ‘Your Place or Mine’nı anımsatıyor. Ne olursa olsun, “The Princess Switch”teki karakterlerin karşılaştığı ortam, temalar ve çatışmalar çok iyi kurgulanmış, bu da onu değerli kılıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

7. 20th Century Girl (2022)

’20th Century Girl’, Bang Woo-ri tarafından yazılan ve yönetilen Güney Kore romantik drama filmidir ve ilk yönetmenlik denemesidir. En iyi arkadaşının aşık olduğu kişiyi etkilemesine yardım etmeye söz veren genç bir kız olan Na Bo-Ra’nın hikayesini anlatıyor. Ancak, arkadaşı Bo-Ra’ya aşık olmaya başladığında işler büyük ölçüde değişir. Filmin önermesi “Your Place or Mine”nınkine yakın değil. Ancak arkadaşlık yoluyla ortaya çıkan samimi bir romantizm hikayesi arıyorsanız, “20th Century Girl” kesinlikle gerekli tüm duygusal akorları vuracaktır. Dahası, 90’ların sonundaki ortamı izleyicilere bolca nostalji yaşatacak. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

6. Tatil (2006)

Nancy Meyers’in yazıp yönettiği ‘Tatil’ (The Holiday), ABD ve İngiltere’de geçen bir romantik komedi filmi. Başrollerinde Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law ve Jack Black yer alıyor. Film, dünyanın farklı yerlerinden farklı kişiliklere ve dünya görüşlerine sahip iki kadın olan Iris ve Amanda’yı konu alıyor. İlginç bir şekilde, ikisi melankolik kalplerinin sefaletinden kaçmak için tatil sezonunda evlerini değiştirmeye karar verirler. Film, en yakın arkadaşlar arasında geçen bir aşkı konu almasa da, iki karakterin kendilerini yeni bir çevrede bulduktan sonra yapmak zorunda kaldıkları yeniden değerlendirmeye büyüleyici bir bakış sunuyor. Bu nedenle, ‘Tatil’, ‘Your Place or Mine’ ile benzerdir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

5. Always Be My Maybe (2019)

Nahnatchka Khan’ın yönettiği ‘Always Be My Maybe’ başrollerinde Ali Wong, Randall Park, James Saito ve Michelle Buteau’nun oynadığı romantik bir komedi filmi. Birbirlerini çocukluklarından beri tanıyan ve güçlü bir dostluğu paylaşan Sasha ve Marcus’un hikayesini anlatıyor. Ne yazık ki yetişkinlikte on beş yıl sonra karşılaşana kadar birbirlerinden uzaklaşırlar.

Sasha ve Marcus yeniden bağlantı kurarken, bir aşk olasılığı üzerinde kafa yorarlar. ‘Your Place or Mine’dan Debbie ve Peter gibi, Sasha ve Marcus birlikte uyumalarına rağmen bir romantizm peşinde koşamazlar. Ancak, bir yıl sonra başka bir şans elde ederler ve hikayelerini benzer hale getirirler. Bu nedenle, ‘Always Be My Maybe’, konsepte yeni bir çok kültürlü çeşitlilik getiriyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

4. Benimle Kal (2012)

‘Ek Main Aur Ekk Tu’, Shakun Batra tarafından yönetilen bir Hint romantik komedi filmidir. Imran Khan ve Kareena Kapoor, Las Vegas’ta bir şeyler içerken tanışan iki Kızılderili Rahul ve Riana rolünde. Ertesi gün uyandıklarında evli olduklarını keşfederler. İkili kendi başlarına gitmeye çalışsa da aynı sebeplerden değil de açıklanamaz bir şekilde birbirlerine çekilince işler karışır.

Debbie ve Peter, ‘Your Place or Mine’da en iyi arkadaş olmaktan çift olmaya giderken, Rahul ve Riana iki yabancıyken arkadaş olurlar. Her iki karakter grubu da romantizm olasılığını keşfederken, “Ek Main Aur Ekk Tu”, izlendikten sonra uzun süre sonra izleyicilerin aklında kalacak, samimi bir platonik aşk hikayesi. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırabilirsiniz.

3. Sadece Arkadaş (2005)

Roger Kumble’ın yönettiği ‘Sadece Arkadaş’ın (Just Friends) başrollerinde Ryan Reynolds, Amy Smart, Anna Faris, Chris Klein ve Christopher Marquette var. Romantik komedi filmi, eskiden obez bir lise öğrencisi olan ve en iyi arkadaşı Jamie’ye aşık olan Chris Brander’ı konu alıyor. İkisi yetişkinliklerinde yeniden bağlantı kurduktan sonra, ona olan aşkını ilan etmeye karar verir. Film, platonik ilişkilerin doğasını ve onların içindeki romantizm alanını araştırıyor. Bu nedenle izleyiciler, filmin konusunu ‘Your Place or Mine’a çok yakın bulacaklar. Bununla birlikte, “Sadece Arkadaş”, izleyiciler üzerinde kalıcı bir izlenim bırakmak için pek çok mizahi etki barındırıyor. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırabilirsiniz.

2. Arkadaştan Öte (2011)

Arkadaştan Öte (Friends with Benefits), Will Gluck tarafından yönetilen, Justin Timberlake ve Mila Kunis’in oynadığı romantik bir komedi filmidir. Konu, New York City’den sıradan arkadaşlıklarını daha da ileriye taşıyan iki kişi olan Dylan Harper ve Jamie Rellis’in etrafında dönüyor. Ancak yeni dinamikleri nedeniyle ortaya çıkacak sorunları öngöremiyorlar. ‘Your Place or Mine’ filmine benzer şekilde film, romantizm ve arkadaşlık arasındaki ince çizgiyi konu alıyor. Bununla birlikte, “Arkadaştan Öte”, modern bağlamda bu temalara daha komik ama düşündürücü bir yaklaşım getiriyor. Üstelik en yakın arkadaşların birbirine aşık olduğu en iyi filmlerden biridir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

1. Bağlanmak Yok (2011)

Ivan Reitman’ın yönettiği ‘Bağlanmak Yok’un (No Strings Attached) başrollerini Natalie Portman ve Ashton Kutcher’ın paylaştığı film, Dr. Emma K. Kurtzman ve Adam Franklin’i konu alıyor. İkili, çocukluklarında bir yaz kampında tanışır ancak yetişkinliklerine dek asla görüşmezler. Yeniden karşılaştıklarında arkadaşlar sıradan bir ilişki başlatır. Ancak Emma ve Adam yavaş yavaş birbirlerine aşık olunca ilişkileri karmaşık bir hal alır.

Temel öncül, ‘Your Place or Mine’nı anımsatıyor ve her iki film de Ashton Kutcher’ın komedi cazibesine sahip. ‘Bağlanmak Yok’daki merkezi ilişki, Debbie ve Peter’ınkinden büyük ölçüde farklıdır. Yine de, Kutcher’ı bir romantik komedide izlemek her zaman ilgi çekicidir ve bu liste için ‘Bağlanmak Yok’u en iyi önerimiz yapar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!