3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaGündemNecati Şaşmaz’a 12 yıla kadar hapis istemi

Son Yazılar

Necati Şaşmaz’a 12 yıla kadar hapis istemi

Kurtlar Vadisi serisiyle ünlenen tecrübeli oyuncu Necati Şaşmaz ile 2012’de evlenen Nagehan Şaşmaz, geçtiğimiz yıl karşılıklı boşanma davası açmışlardı. Dava sürerken Necati Şaşmaz, eşine ait ses kayıtları ve Whatsapp yazışmaların yer aldığı bir CD’yi mahkemeye delil olarak sundu. Hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istenen Necati Şaşmaz’ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Nagehan Şaşmaz’ın kişisel verilerini izni olmadan ele geçiren Necati Şaşmaz bunları mahkemeye delil olarak sundu. 11 ses kaydı ve Whatsapp yazışmalarının ‘evlilik birliği içinde kendisine haber verilmeden kayıt altına alındığını’ belirten Nagehan Şaşmaz , avukatları aracılığıyla şikayetçi oldu.

Nagehan Şaşmaz - Necati Şaşmaz Ses Kaydı Davası
Nagehan Şaşmaz – Necati Şaşmaz Ses Kaydı Davası

WHATSAPP WEB’İ İZİNSİZ AÇMIŞ

Şikayet dilekçesinde; Necati Şaşmaz’ın boşanma davasında Nagehan Şaşmaz’ın aleyhine kullandığı ses kayıtlarını cep telefonuna kaydettiği, Nagehan Şaşmaz’dan habersiz cep telefonunu alarak Whatsapp Web QR kodunu okutarak kendi bilgisayarından yazışmalarını takip ettiği iddia edildi. Boşanma davasına bakan Anadolu Adliyesi Aile Mahkemesi, delil olarak olarak kayıt ve yazışmalarla ilişkin bilirkişi raporu aldırdı. Ses kayıtlarının da dökümü istendi.

UZLAŞAMADILAR

Nagehan Şaşmaz’ın şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Necati Şaşmaz, verdiği ifadede kayıt ve yazışmaları eşinin bilgisi doğrultusunda aldığını söyledi. Savcılık suçların uzlaşma kapsamında olduğunu belirterek uzlaştırma müessesini devreye soktu ancak taraflar uzlaşmadı.

Savcılık, Necati Şaşmaz hakkında ‘özel hayatın gizliliğini ihlal etme’ ve ‘zincirleme şekilde haberleşmenin gizliliği ihlali’ suçlarından iddianame düzenledi. Hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istenen Şaşmaz’ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!