Cumartesi, Nisan 6, 2024
Ana SayfaSinemaİkinci Dünya Savaşını Konu Alan Netflix'teki 12 Muhteşem Film

Son Yazılar

İkinci Dünya Savaşını Konu Alan Netflix’teki 12 Muhteşem Film

Netflix platformunda izleyebileceğiniz ve konusu 2. dünya savaşı olan filmleri sizler için araştırdık, işte İkinci Dünya Savaşı filmleri.

“Savaşta kazanan yoktur, sadece hayatta kalanlar vardır.” Hala bu alıntının doğruluğunu anlamakta zorlansam da, yine de beni duraklatıyor ve düşündürüyor. Binlerce yıldır savaş adına büyük insan felaketleri yaşandı ve modern dünya hala bunlardan bazılarının etkileri ve kalıntıları altında sallanırken, bunlar yalnızca sonsuza dek geride bıraktığımız vahşice korkunç bir gerçekliğin sert hatırlatıcıları olarak hizmet edebilirler. Bu yazımızda sizlerle Netflix platformunda yayınlanan ve hemen izleyebileceğiniz 2. dünya savaşı konulu filmleri listelemek istedik.

Sinemanın doğasında olduğu gibi, oldukça akademik bir konuda birinci şahıs anlatımlarından insanın içini titreten dramalara, aksiyon filmlerine, hayatta kalanların gerçek anılarına kadar uzanan geniş bir film yelpazesi var. Alt türü ne olursa olsun hemen hepsinde savaş karşıtı mesaj gün gibi ortada. İşte Netflix platformunda şu anda izleyebileceğiniz gerçekten iyi 2. Dünya Savaşı filmleri listesi.

Bu yüzyılda gerçekleşen Ukrayna – Rusya savaşı ile birlikte İkinci Dünya Savaşı ile ilgili filmler de gündem oldu. Sizler için hazırladığım listede bulunan 12 film, savaşın her yönünü izleyicilerle buluşturuyor. Hadi bakalım Netflix 2. dünya savaşı filmleri listeme geçelim.

Bazı dizilere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

BENZER YAZI: TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 12 NÜKLEER SAVAŞ FİLMİ

Netflix’te Yayınlanmış Çok İzlenen İkinci Dünya Savaşı Filmleri

12
Prelude to War (1942)

ABD’nin 1942’de müttefiklerine, düşmanları ile neden savaşmaları gerektiğini açıklayan bir propaganda filmidir. Herhangi bir kıyaslama ile sinema harikası değil, fakat bilgilendirici bir belgesel olarak nitelendirilebilecek kadar sağlam bir yapım, bunun yayınlandığı zamanı, ortamı ve koşulları ve bunun tüm bir ülke üzerindeki etkisini gerçekten takdir etmeniz gerekiyor. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

BENZER YAZI: NETFLİX’TE EN İYİ 6 AGATHA CHRİSTİE TARZI FİLM VE DİZİ

11
Hitler – Bir Kariyer (1977)

Netflix 2. dünya savaşı filmleri arasında bulunan ve 1977 yapımı olan ‘Hitler – Bir Kariyer’ (‘Hitler – Eine Karriere’ olarak da bilinir), İkinci Dünya Savaşı’nın önde gelen isimlerinden biri olan Adolf Hitler hakkında bir Alman belgesel filmidir. Christian Herrendoerfer ve Joachim C. Fest’in yönettiği film, Hitler’in yükselişini, hırslarını ve stratejilerini ayrıntılarıyla anlatırken, Almanya’da nasıl sevilen bir lider haline geldiğini inceliyor. Tarih meraklıları için bir bonus olan 2. Dünya Savaşı döneminden gerçek hayat görüntüleri içeriyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX KOMEDİ FİLMLERİ: GÜLME GARANTİLİ 12 FİLM TAVSİYESİ

10
The Resistance Banker (2018)

Savaş döneminde ortaya çıkan ve anlatılmaya değer bir başka hikaye, Nazi işgali altındaki Amsterdam’daki Hollanda direnişini finanse etmeye karar veren iki Hollandalı bankacı kardeş konu alınıyor. Netflix 2. dünya savaşı filmleri arasında bulunan yapım, aslında savaşın sadece meydanlarda değil, geri planda da tüm şiddetiyle sürmesini çok iyi şekilde tasvir ediyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ DİN VE İNANIŞ KONULU EN İYİ 7 BELGESEL

9
The Battle of Midway (1942)

Birçoklarına göre önemli bir tarihi dönüm noktası olan ve adını aldığı olaydan 18 dakikalık kısa bir film olan ‘Midway Savaşı’, Japonların başka bir Pearl Harbor saldırısı girişimi ile ABD ile karşı karşıya gelmesi fakat bu saldırıdan yenilgi ile ayrılmalarını konu alıyor. Kısa film, savaşın daha önce hiç görülmemiş görüntülerini olduğu gibi izleyicilerle buluşturuyor. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

BENZER YAZI: EVİNİZDE OTURURKEN NETFLİX’TE İZLEYEBİLECEĞİNİZ 99 GÜZEL FİLM

8
2. Dünya Savaşı Renkli (2009)

Netflix 2. dünya savaşı filmleri listemizdeki tek televizyon dizisi ve bir sinema versiyonu olmadığı için bunu ekliyorum. Bu belgesel dizisi 2. Dünya Savaşı olaylarını epizodik bir tarzda çarpıcı kromatik ayrıntılarla belgeliyor ve anlatıyor. Eğlencelerinden biraz daha fazlasını elde etmek isteyenler için izlemeli. Bu diziyi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 8 BOKS KONULU FİLM

7
Kayıp Savaş (2021)

‘Kayıp Savaş’ (‘De Slag om de Schelde’ olarak da bilinir) Matthijs van Heijningen Jr tarafından yönetilen bir Hollanda savaş draması filmidir. 1944’te Alman işgali altındaki Zeeland’da geçen film, bir planör pilotu hakkında üzücü bir gerçek hikaye anlatıyor. Netflix 2. dünya savaşı filmleri arasında bulunan ve trajik ve duygusal yapım, 2. Dünya Savaşı’nın karanlık yönlerini vurgulayan daha az bilinen hikayelerden biridir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: DİSNEY’İN 2022 YILINDA YAYINLANACAK FİLMLERİ VE VİZYON TARİHLERİ

6
Riphagen (2016)

Pieter Kuijpers’ın yönettiği film, Riphagen’in hayatını konu alan biyografik bir film. Masum Yahudilerin hayatından kazanç sağlayan Riphagen’in İkinci Dünya Savaşı’nın en şiddetli zamanında Hollanda’daki gizli operasyonlarını detaylandırıyor. Heyecan verici film, izleyicilerin dikkatini İkinci Dünya Savaşı’nın acımasızlığına çekiyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX BEST MOVİES: HEMEN İZLEYEBİLECEĞİNİZ EN İYİ 20 FİLM

5
Can Dostum Anne Frank (2021)

Netflix 2. dünya savaşı filmleri listesinde bulunan ‘Can Dostum Anne Frank’, Ben Sombogaart tarafından yönetilen bir Hollanda tarihi drama filmidir. Anne Frank ve Hannah Goslar arasındaki gerçek hayattaki ilişkiye dayanan film, iki arkadaşın Amsterdam’daki ilk günlerinden bir toplama kampında trajik ve rahatsız edici sürece kadar olan yolculuğunun haritasını çıkarıyor. Film, İkinci Dünya Savaşı sırasında toplama kamplarındaki yaşamın gerçekliğini araştırıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: ÇOK İZLENEN IMDB PUANI YÜKSEK EN İYİ 26 KOMEDİ FİLMİ ÖNERİSİ

4
Çizgili Pijamalı Çocuk (2008)

‘Çizgili Pijamalı Çocuk’, ‘Schindler’in Listesi’ dışında Yahudi soykırımı dehşetine dayanan en duygusal yapımlardan biri. Filmin en büyük avantajı, konunun işlenmesinin kesinlikle mükemmel, hassas, ancak daha genç bir izleyici tarafından da kolayca anlaşılabilecek bir şey olmasıdır. Çocukluğun masumiyetine ve çocukların tüm önyargı ve nefretten bağımsız olarak dünyayı nasıl gördüklerine değinen sayısız filmden biri.

Yine, merkezinde Nazilerin Yahudi karşıtı propagandasından ve onları ayıran çitin doğasından habersiz sekiz yaşındaki iki çocuğun şefkatli dostluğu konu alınıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: MUTLAKA İZLENMESİ GEREKEN EN İYİ 12 NAZİ (HOLOKOST) FİLMİ

3
The Photographer of Mauthausen (2018)

‘Mauthausen Fotoğrafçısı’ (‘El fotógrafo de Mauthausen’ olarak da bilinir) Mar Targarona tarafından yönetilen bir İspanyol biyografik drama filmidir. Dünya Savaşı sırasında kendisini Nazi Mauthausen toplama kampında bulan İspanyol İç Savaşı gazisi fotoğrafçı Francisco Boix’i konu alıyor. Boix ve meslektaşları, kamptaki insanlara karşı işlenen düşmanlık ve vahşetlerin kanıtı olan fotoğraf negatiflerini koruyor ve muhafaza ediyor. Toplama kamplarındaki cehennem gibi gündelik hayata ışık tutan, düşündürücü ve ufuk açıcı bir film. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: KIYAMET SONRASINI VE DÜNYANIN SONUNU KONU ALAN NETFLİX’TEKİ EN İYİ 20 FİLM

2
The Railway Man (2013)

Netflix 2. dünya savaşı filmleri arasında olan ve yönetmen Jonathan Teplitzky’nin ‘Demiryolu Adamı’, Eric Lomax’ın aynı adlı biyografisine dayanan bir savaş drama filmi. Savaş Tutsağı olan ve bir Japon savaş esiri kampına gönderilen İngiliz bir subay olan Eric’i konu alıyor. Kurtarılana kadar işkence görürken Tay-Burma Demiryolunda çalışmak zorunda kalır. Film, İkinci Dünya Savaşı olaylarının neden olduğu travmayı konu alıyor. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 19 İHANET VE ALDATMA FİLMİ

1
Darkest Hour (2017)

Joe Wright’ın yönettiği ‘Darkest Hour’, İngiltere Başbakanı Winston Churchill’in 2. Dünya Savaşı’ndaki rolünü konu alan bir drama filmi. Daha yeni Başbakan seçilen Churchill, Nazi Almanyası ile bir barış anlaşması yapmayı reddettikten sonra bir sürü zorlukla uğraşmak zorunda kalıyor. Gary Oldman’ın Churchill rolündeki büyüleyici performansıyla güçlendirilen film, İkinci Dünya Savaşı sırasında Avrupa’daki siyasi huzursuzluğu detaylandırıyor. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 14 SERİ KATİL FİLMİ


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!