Ana Sayfa Sinema Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 3D Filmler

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 3D Filmler

Netflix aboneliğiniz ve 3 boyutlu gözlüğünüz varsa platformdaki 3D filmleri izlemeden geçmemeniz gerekir. İşte en iyi 6 3D film.

0
421
netflix 3d filmler

3 boyutlu gözlüklerinizi hazırlayın. İşte Netflix platformundaki en iyi 3D filmler.

Eskiden televizyon ekranları şimdiki gibi büyük ve çözünürlüğü de yüksek değildi. Fakat yine de beğendiğimiz program başladığında TV’lerin başına geçer, merakla ve hayranlıkla izlerdik. Teknoloji geliştikçe bilgisayar destekli muhteşem sahneler izleyicilerle buluşmaya başladı. İşte tam da bu noktada 3D filmler devreye giriyor. 3 Boyutlu filmler hem yetişkinlerin hem de çocukların son zamanlarda hayranlıkla izlediği eserler ortaya koyuyor. İşte bu yazımda sizlerle Netflix platformunda yayınlanan 3D filmler ve konuları hakkında bilgi vereceğim.

Ancak bu filmleri bu kadar muhteşem kılan yalnızca 3D efekti değil. Bu filmlerdeki neredeyse her sahne, izleyiciye karakterlerin ekranlardan çıktığını hissettirmek amacıyla çekiliyor. Kaptan Amerika’nın size doğru koştuğu ‘Sonsuzluk Savaşı’ sahnesini hatırlıyor musunuz? 3D olmasa bile sanki üzerinize geliyormuş gibi hissettiriyor. Dolayısıyla, gerçek üç boyutlu efekt ne olursa olsun, 3D filmleri izlemek hâlâ çok eğlenceli. Bunları zaten 3 boyutlu olarak görmüş olabilirsiniz ancak tüm bu anları evinizin rahatlığında yeniden yaşayabilirsiniz. Netflix’te şu anda izlenebilen gerçekten iyi 3D filmlerin listesini yazımda bulabilirsiniz.

6. Çılgın Hırsız (2010 – iMDB: 7,6)

‘Çılgın Hırsız’, üç küçük kızı evlat edinen ve onları tarihin en büyük soygununu gerçekleştirmek için kullanmayı planlayan süper kötü adam Gru’nun etrafında dönüyor. Amaçları mükemmel bir şekilde planlanmıştır ve hatta gerçekleşmeye başlamıştır. Ancak kızlar onu babaları olarak gördükten sonra Gru kendisini bir ikilemde bulur. Gru, yeni babalık sorumluluklarıyla dünyaya farklı bir şekilde tanık olmaya başlar ve bu durum onun suç faaliyetlerini etkiler.

SONRA BUNU OKU: NETFLİX’TE İZLEYECEĞİNİZ EN İYİ 20 FELSEFİ FİLM

5. Baloncuk: Resifin Mucizeleri (2021 – iMDB: 7,2)

Netflix için özel olarak üretilen 3D filmler arasında Nick Robinson’un yetenekli yönetmenliğinde hazırlanan ‘Baloncuk: Resifin Mucizeleri’, genç bir kirpi balığının bakış açısıyla sürükleyici bir yolculuk sunan Avustralya doğa belgeselidir. Bu sinematik deneyim, bu olağanüstü balığın gözünden mercan kayalığının karmaşık ekosistemine eşi benzeri görülmemiş bir bakış sunuyor. Hikaye ilerledikçe izleyiciler yavru kirpi balığının yanında büyüleyici bir yolculuğa çıkıyor ve onun Büyük Set Resifi’nin hareketli deniz topluluğu içinde bir yuva arayışını gözlemliyor.

4. Deniz Canavarı (2022 – iMDB: 7,0)

‘Deniz Canavarı’, Chris Williams’ın yönettiği büyüleyici bir bilgisayar animasyonlu macera filmi. Bu sinematik şaheserde Karl Urban, Zaris-Angel Hator, Jared Harris ve Marianne Jean-Baptiste’in sesleri kullanılıyor. Hikaye, korkusuz bir deniz canavarı avcısı ve canavar avcıları ekibinin ayrılmaz bir parçası haline gelen, efsanevi Red Bluster’ı bulmak için 17. yüzyıldan kalma heyecan verici bir arayışa çıkan yetim bir kızın etrafında dönüyor.

3. Köfte Yağmuru 2 (2013 – iMDB: 6,3)

Netflix 3D filmler arasında ‘Köfte Yağmuru’ serisinin ikinci bölümü de neredeyse ilki kadar sevimli ve harika. Film, Flint’in (Bill Hader) çocukluğundan beri mucit olarak kendisine ilham veren, Flint’e şirketinde iş veren Chester V (Will Forte) ile tanışmasıyla başlar. Chester daha sonra Flint’e, ilk filmde yiyecek fırtınasına neden olan makine olan “Flint Lockwood Diatonic Super Mutating Dynamic Food Replicator”ın (FLDSMDFR) hala çalıştığını söyler ve ondan makinenin şu anda bulunduğu adaya bir USB aygıtıyla tek başına gidip devre dışı bırakmasını ister. Ancak Flint, kız arkadaşı Sam Sparks (Anna Faris), babası ve bazı arkadaşlarıyla birlikte adayı ziyaret etmeye karar verir. Chester, Flint’in talimatlarına uymadığını öğrenince onun peşine düşmeye karar verir. Önceki film gibi, ‘Köfte Yağmuru 2’ de eleştirmenler tarafından çok beğenildi.

2. Mogli: Orman Çocuğu (2018 – iMDB: 6,5)

Andy Serkis’in yönettiği Rudyard Kipling’in klasik hikayelerinin Netflix/Warner Bros. yorumu, yapımcıların umduğu tepkiyi alamadı. Serkis’in konsepte yönelik alışılmışın dışında yaklaşımına ve Bagheera rolünde Christian Bale, Kaa rolünde Cate Blanchett, Shere Khan rolünde Benedict Cumberbatch ve Baloo rolünde Serkis’in de yer aldığı seslendirme kadrosuna rağmen, ‘Mogli: Orman Çocuğu’ olay örgüsünün aşırı karmaşıklığından dolayı çok fazla beğenilmedi. Ancak filmin canlı animasyonu, oyuncu kadrosunun muhteşem performanslarıyla birleşince, filmi eğlenceli diyebiliriz.

Serkis, uyarlamasında orijinal hikayelerde bazı değişiklikler yapıyor. Matthew Rhys’in karakteri John Lockwood (adını Kipling’in babası John Lockwood Kipling’den almıştır) kaynak materyalde tam olarak görünmüyor. Serkis ve yazarları, kendini beğenmiş köy avcısı Buldeo’yu hikayelerden alıp onu Jim Corbett özentisine dönüştürdüler.

1. Guillermo del Toro sunar: Pinokyo (2022 – iMDB: 7,6)

Guillermo del Toro ve Mark Gustafson’un yönettiği ‘Pinokyo’, stop-motion animasyonlu, müzikal fantastik bir film. Del Toro ve Patrick McHale’in ortak yazdığı senaryo, orijinal olarak Matthew Robbins tarafından kaleme alınan ve daha sonra del Toro tarafından değiştirilen klasik Pinokyo hikayesinin yaratıcı bir uyarlamasıdır. Carlo Collodi’nin 1883 tarihli İtalyan romanı ‘Pinokyo’nun Maceraları’ndan ve kitabın 2002 baskısındaki Gris Grimly’nin illüstrasyonlarından ilham alan film, hayat bulan tahta kukla Pinokyo’nun büyüleyici yolculuğunu izleyicilerle buluşturuyor.

Bu dokunaklı hikaye, iki dünya savaşı arası dönemdeki ve İkinci Dünya Savaşı’ndaki Faşist İtalya’nın arka planında gelişiyor. Film, Pinokyo rolünde Gregory Mann ve Geppetto rolünde David Bradley’nin seslendirme yetenekleriyle süslenmiştir. Ayrıca Ewan McGregor, Burn Gorman, Ron Perlman, John Turturro, Finn Wolfhard, Cate Blanchett, Tim Blake Nelson, Christoph Waltz ve Tilda Swinton’dan oluşan muhteşem kadro, aşkın, kendini keşfetmenin ve yaşamın bu büyüleyici öyküsüne hayat veriyor. Fedakar bir babanın beklentilerini karşılama mücadelesi. ‘Pinokyo’, tamamı büyüleyici bir fantezi dünyasında geçen, yaşamın gerçek özüne dair benzersiz bir bakış açısı sunuyor.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz