Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaDiziNetflix'te Yayınlanan En İyi 15 Anime Dizisi

Son Yazılar

Netflix’te Yayınlanan En İyi 15 Anime Dizisi

Geçen yıl boyunca Netflix, anime kitaplığına bazı inanılmaz yapımlar ekledi. İşte Netflix platformunda bulunan en iyi 15 anime dizisi.

Geçen yıl boyunca Netflix, anime kitaplığına bazı inanılmaz yapımlar ekledi. Platform, çeşitli türler sunmaya özen gösteriyor: Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda aksiyon, komedi ve aşk dizisi var. İşte bu yazımızda Netflix platformunda yayınlanan en iyi anime dizileri ile ilgili listemi paylaşacağım. İşte en çok izlenen Netflix animeleri:

Bazı dizilere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

netflix anime dizileri

BENZER YAZI: ANİME İZLEME İÇİN TAVSİYE ETTİĞİMİZ 20 ÜCRETSİZ WEB SİTESİ

1. Neon Genesis Evangelion

2015 yılında dünya büyük bir nükleer felaketten sonra toparlanmaya çalışmaktadır. Fakat Birleşmiş Milletler’e bağlı gizli ve özel bir organizasyon olan NERV’ün başka hedefleri bulunmakta. Kadim yazıtlarda anlatılmış olan ‘Angel’ların dünyaya gelişine hazırlanıyorlar. NERV’ün başkanı olan Gendo Ikari, yıllardır ayrı yaşadığı 14 yaşındaki oğlu Shinji’yi aniden Tokyo-3 şehrine çağırır. Neden dolayı çağırıldığını anlayamayan Shinji, Tokyo-3’e gelir gelmez şehre saldırmakta olan devasa bir Angel ve ardından NERV’in merkez üssünde babası ile karşılaşır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: KONUSU PARANORMAL HİKAYELER İÇEREN EN İYİ 5 NETFLİX BELGESELİ


2. Hunter x Hunter

netflix anime dizileri

Netflix anime dizileri arasında bulunan Hunter x Hunter, Avcı olma yolculuğuna çıkan Gon Freecss ile başlıyor. O sizin tipik kahraman karakteriniz. Hikayemizin ana karakteri Gon Freecs, ufak bir adada bulunan köyde yaşayan ve babasını ölü sanan 12 yaşında bir çocuktur. Bir gün babasının aslında yaşadığını ve dünyada bilinen en iyi avcılardan biri olduğunu öğrenir. Bu diziyi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif siteleri araştırmalısınız.

BENZER YAZI: CRUNCHYROLL ÜCRETSİZ VE PREMİUM: ABONE OLUP, PARA ÖDEMEYE DEĞER Mİ?


3. Cowboy Bebop

Netflix anime dizileri arasında bulunan 1998 yapımı, en çok izlenen Netflix animeleri arasında bulunuyor. Kilometrelerce karelik uzay boşluğunda ikamet eden tehlikeli suç örgütlerini yok etmeye çalışan 3 ödül avcısını konu alıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN NETFLİX’TEKİ EN İYİ 25 SUÇ BELGESELİ


4. Baki

Baki henüz 17 yaşında olan ve bu yaşında Japonya’nın en güçlü çocuğudur ve daha önceden düzenlenen bir dövüş turnuvasında birinci olmuştur. Tokugawa adlı yaşlı bir organizatör Baki’yi görmek için onun okuluna geliyor. Tokugawa, çeşitli ülkelerde bulunan ve birbirinden güçlü, birbirinden farklı özelliklere sahip tam beş idam mahkumunun bulundukları hapishanelerden firar ettiklerini söyleyerek Baki’yi uyarıyor. Onun bu haberi Baki’ye verme nedeni bu suçluların hepsinin Tokyo’ya geldiği bilgisine sahip olması. Bu korkunç ve azılı suçlular hapishaneden kaçarken ortak bir ağızla “Yenilgiyi tatmak istiyorum.” diyorlar. Onlara yenilgiyi tattırabilecek tek kişiyse Tokyo’da yaşayan ve Japonya’nın en güçlü dövüşçüsü olan Baki’dir. Netflix anime dizileri arasında olan bu yapımı merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: IMDB PUANI YÜKSEK EN İYİ NETFLİX BİYOGRAFİ DİZİLERİ


5. İblis Keser

Demon Slayer (İblis Keser): Tanjiro, kömür satarak geçimini sağlayan bir çocuktur. Bir gün ailesi bir canavar tarafından katledilir. Hayattaki tek yakını olan kız kardeşi ise bir şeytana dönüştürülmüştür. Tanjiro, kız kardeşini tekrar insana çevirmek için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır. İyi kalpli genç, bir iblis avcısı olmuştur. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX WESTERN DİZİLERİ: KOVBOY VE VAHŞİ BATI KONULU 15 MUHTEŞEM DİZİ


6. Jojo’s Bizarre Adventure

Joestar ailesinin farklı kuşaklardan olsalar da aynı lakabı paylaşan fertleri, çeşitli zaman dilimleri boyunca doğaüstü düşmanlara göğüs geriyor. Netflix anime dizileri arasında olan bu yapımı merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: EN ÇOK İZLENEN VE EN İYİ KORE DİZİLERİ


7. Beastars

Beastars, Büyük bir Gri Kurt olan Legoshi’nin hikayesini anlatıyor. Legoshi, Labrador arkadaşı Jack ve diğer etobur arkadaşlarıyla beraber bir yurtta yaşamaktadır. Cherryton Akademisi’nde okuyan Legoshi, çekingen ve sessiz bir öğrencidir. Okulun drama kulübünün bir üyesi olan Legoshi, Kızıl bir geyik olan yıldız öğrenci Louis başkanlığındaki kulübü de oldukça seviyor. Bir gün bir alpaka olan Tem, bir gece yarısı vahşice öldürülür. Bu durum, otçul ve etobur öğrenciler arasında bir huzursuzluk ve güvensizlik dalgası başlatır. Legoshi, bu durumun peşine düşer… Netflix anime dizileri arasında olan bu yapımı merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: ŞU ANDA NETFLİX’TEKİ EN İYİ 20 DEDEKTİF DİZİSİ


8. Devilman Crybaby

Anime dizi, Akira denen liseli bir atletin ve onun çocukluk arkadaşı Ryo’nun etrafında geçer. Ama bu ikisi çocukluktan beri görüşmemişlerdir. Akira ailesinden ayrı yaşamaktadır, atletizmle uğraşır ve silik bir tip olduğundan arka plandadır. İblisler yeniden uyanmış ve insanlık karmaşa içindeyken hassas bir iblis çocuk, gizemli arkadaşı Ryo tarafından kötülüğe karşı acımasız ve kuralsız bir savaşa gönderilir. Netflix anime dizileri arasında olan bu yapımı merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX PLATFORMUNDA İZLEYEBİLECEĞİNİZ +18 DİZİLER


9. Küçük Cadı Akademisi

Little Witch Academia , genç kızların cadı olmak için eğitim aldığı prestijli bir okul olan Luna Nova Magical Academy’de gerçekleşir. Shiny Chariot adlı bir cadıdan ilham alan Atsuko “Akko” Kagari adlı bir kız, cadı olmak için Luna Nova Magical Academy’ye kaydolur, ancak sihirli olmayan geçmişi nedeniyle mücadele eder. Tüm bunlar, Chariot’un geride bıraktığı güçlü bir sihirli kalıntı olan Parlak Çubuk’u keşfettiğinde değişir. Serideki ana temalardan biri, Akko’nun dünyaya sihrin hala harika bir şey olduğunu göstererek Shiny Chariot’un ideallerini yerine getirmeye çalışması, Luna Nova’nın ise halkın büyücülüğü modası geçmiş olarak görmesi nedeniyle sürekli varoluşu için mücadele etmesidir. Netflix anime dizileri arasında olan bu yapımı merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: EN GÜZEL 35 HİNT DİZİSİ


10. Attack on Titan

Yüzyıllar önce insanoğlu devler tarafından neredeyse dünyada tamamen yok edilmiştir. Devler uzundur ve zekaları yoktur, insanları yerler ve amaçları karın doyurmak değil tamamen zevk için yaparlar. Çok az bir grup insan devlerden kendilerini korumak için devlerden bile uzun yüksek duvarlarla çevrelenmiş, kendilerine bir şehir inşaat ederler. 100 yıllar geçmiştir. Şehirde hiçbir şekilde dev görülmemiştir. Bir gün büyük bir dev tarafından şehirlerinin yıkılışına tanık olan genç çocuklar küçük devlerin şehre akın akın gelmeye başladığını ve insanları öldürdüğünü görürler. Bu diziyi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif siteleri araştırmalısınız.

BENZER YAZI: ÖRÜMCEK ADAM (SPİDERMAN) FİLMLERİ İZLEME SIRASI


11. Kakegurui

Hyakkaou Akademisi, çok farklı bir müfredata sahip ayrıcalıklı bir kurumdur. Zenginler içerisinde bile zengin olduğunuzda sizi öne çıkaracak şey kitaplar ya da atletik yetenekler değildir. Rakibin aklından geçenleri anlamak ve uzlaşma sanatıdır. Bu becerileri sivriltmenin ise kumardan daha iyi bir yolu yoktur. İşte bu sebeple Hyakkaou Akademisi’nde kazananlar krallar gibi yaşarken kaybedenlerin canına okunur. Ne var ki okula Yumeko Jabami’nin katılması, herkese gerçek kumarın ne olduğunu öğretecektir. Netflix anime dizileri arasında olan bu yapımı merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINI KONU ALAN NETFLİX’TEKİ 12 MUHTEŞEM FİLM


12. CAROLE & TUESDAY

Carole Stanley, dünyadan marsa göçmen olarak gelmiş yetim bir kızdır. Günübirlik işlerde çalışıp kirasını ödemeye çalışan ve tutkulu olduğu müziği icra etmeye çalışmakla hayatını sürdürmektedir. Tuesday Simmons ise marsta, varlıklı bir ailede doğmuştur. Hatta annesi Valerie Simmons marsta başkanlığa bile adaydır. Fakat zenginlik mutluluk getirmez çünkü gitar çalıp müzik çalmasını annesi pek tasvip etmez. Durum böyle olunca Tuesday tüm cesaretini toplayarak evden kaçar ve Alba City’ye gelir. Burada kaderin bir cilvesi olarak köprü üzerinde müzik yapmaya çalışan Carole’u görür ve kocaman bir arkadaşlığın ilk adımı atılmış olur. Tuesday, Carole’un evinde kalmaya başlar ve yoktan müzik kariyerlerini yaratmak için çalışmalara koyulurlar. Netflix anime dizileri arasında olan bu yapımı merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 12 NÜKLEER SAVAŞ FİLMİ


13. Naruto

Naruto, Sasuke ile şelaledeki dövüşünün ardından Sasukeyi geri getirmekte başarısız olmuştur. Orochimarunun Sasukenin vucudunu tamamen ele geçirmesi 3 yıl sürecektir. Bu süre içinde Narutonun, Sasukeyi geri getirmesi gereklidir. Ancak bu kez Sakura da, Narutoya yardım etmeye karar verir. Bu yüzden, Naruto; Jiraiyanın, Sakura; Tsunadenin öğrencileri olur ve eğitimlerine başlarlar. Tüm bunlar olurken Akatsukinin başka planları vardır. Bu diziyi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif siteleri araştırmalısınız.

BENZER YAZI: NETFLİX’TE EN İYİ 6 AGATHA CHRİSTİE TARZI FİLM VE DİZİ


14. The Disastrous Life of Saiki K.: Reawakened

Animeye adını veren Saiki K. çok güçlü bir psişik. Güç skalasının ünlü X-Men Profesör Xavier’den fazla olduğunu söyleyebilirim. X-Men bilenler için muhtemelen prime dönemlerindeki Jean Grey seviyelerinde telepatik, telekinetik ve daha pek çok güce sahip. Zamanda oynamalar yapabiliyor, nesnelerin üzerindeki zamanın etkisini değiştiriyor, büyük mesafelerde ışınlanabiliyor, fiziksel gücünü ve hızını korkunç seviyede arttırabiliyor, insanların zihnini okuyabiliyor, ilüzyonlar oluşturuyor vs. Yapabileceklerinin sınırı yok sayılabilir. Netflix anime dizileri arasında olan bu yapımı merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ DİN VE İNANIŞ KONULU EN İYİ 7 BELGESEL


15. Cells At Work

Cells at work! Kan hücrelerinin seyahatleri üzerinden izleyiciye anatomi öğretiyor. Acemi bir Kırmızı Kan Hücresi, bu bedeni çalışır durumda tutmak için çalışan 37 trilyondan biri. Ama bir sorun var! Stres hormonları ona daha hızlı gitmesi için bağırmaya devam ediyor. Kan damarları kolesterol ile kaplanmıştır. Bu diziyi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif siteleri araştırmalısınız.

BENZER YAZI: NETFLİX KOMEDİ FİLMLERİ: GÜLME GARANTİLİ 12 FİLM TAVSİYESİ


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!