Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaFaydalı BilgilerNetflix'i Hesap Başına Tek Seferde Kaç Kişi İzleyebilir?

Son Yazılar

Netflix’i Hesap Başına Tek Seferde Kaç Kişi İzleyebilir?

Hangi Netflix abonelik planınıza bağlı olarak Netflix'i aynı anda kaç kişi izleyebilir merak ediyorsanız, plan özelliklerini paylaşıyoruz.

Netflix, telefonlar, tabletler, akıllı TV’ler, oyun konsolları ve stickler dahil olmak üzere tüm cihazlarınızda izlemeyi kolaylaştırdığından, aynı anda kaç kişinin Netflix’i izleyebileceğini merak etmek doğaldır. Hesabınızda bulunan ekran sayısını aşmak veya gereğinden fazlasını harcamak istemezsiniz. Bu yazımızda Netflix planları da dahil olmak üzere aynı anda kaç kişi izleyebilir ve yasal mı gibi konulara değineceğiz.

Planınızın nasıl çalıştığından emin olabilmeniz için tek bir hesap kullanarak aynı anda kaç kişinin Netflix izleyebileceğine bir bakalım.

Netflix’i Aynı Anda Kaç Kişi İzleyebilir?

Netflix, birkaç farkla üç farklı fiyatlandırma planı sunar. Bu ayrımlardan biri, Netflix’i aynı anda kaç cihazda yayınlayabileceğinizdir.

Netflix hesabınızla aynı anda kaç kişi içerikleri izleyebilir:

  • Aylık 63,99 TL tutarındaki Temel plan, Netflix’i yalnızca bir ekranda izlemenize olanak tanır.
  • Ayda 97,99 TL tutarındaki Standart abonelik ile Netflix’i aynı anda iki ekranda izleyebilirsiniz.
  • Ayda 130,99 TL olan Özel Netflix planına sahip olanlar, Netflix’i aynı anda dört ekranda izleyebilirler.
netflix anonelik ücretleri

Fakat Netflix plan sayfasında ‘Bu hesabı sadece sizinle birlikte yaşayanlar kullanabilir. Özel planda aynı anda 4 farklı cihazda içerik izleyin. Standart planda bu sayı 2, Temel planda ise 1’dir.‘ notunu da düşmüştür.

Fiyatlandırma sayfasında belirtildiği gibi, planınız aynı anda izlemeye izin verdiği için Netflix içeriğini aynı sayıda cihaza indirmekle sınırlıdır. Seyahate çıkmadan önce Netflix medyasını çok fazla başka telefona veya bilgisayara indirmediğinizden emin olun.

Netflix Hesabınızı Çok Fazla Kişinin Kullandığını Nasıl Anlarsınız?

netflix aynı anda kaç kişi izleyebilir

Netflix’te birden fazla cihazda oturum açabilseniz de, yalnızca planınıza dahil olan ekran sayısı üzerinden bir içeriği aktif olarak izleyebilirsiniz. Bu, iki ekranlı plana sahipseniz, izlemedikleri sürece çeşitli cihazlarda üç kişinin hesabınızda oturum açabileceği anlamına gelir.

Ancak, şu anda hesabınızı çok fazla kişi kullanıyor gibi bir mesaj görürseniz, hesabınızda izleyen maksimum kişi sayısına ulaşılmış demektir.

Mesaj, hesabınızla hangi cihazların Netflix yayınladığını ve ne izlediklerini gösterir. Planınınzın izin verdiği limiti aştığınız Netflix tarafından kolayca tespit edilebilir ve hesabınız otomatikman askıya alınabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, örneğin Özel Plana geçebilirsiniz. En azından kafanız rahat olur!

Hesabınızdan bir cihazı kaldırmak için şu adımları izleyin:

  1. Netflix.com’a gidin.
  2. Oturum açın.
  3. Ekranınızın sağ üst köşesindeki profilinize tıklayın.
  4. Hesap’ı tıklayın.
  5. Aşağı kaydırın ve İndirme cihazlarını yönet’i tıklayın. Ardından, hesabınıza erişimi olan tüm cihazların bir listesini göreceksiniz.
  6. Bir cihazı kaldırmak için Cihazı kaldır düğmesini tıklayın ve ardından seçiminizi onaylayın.

Kaç Netflix Profiliniz Olabilir?

Netflix’i aynı anda izleyebileceğiniz ekran sayısından ayrı olarak, Netflix hesabınızda birden fazla profil de oluşturabilirsiniz. Bu, hesabı kullanan her kişinin kendi kişiselleştirilmiş önerilerine, izlemek istedikleri başlıklar listesine, altyazı görünümlerine ve benzerlerine sahip olmasını sağlar.

Her Netflix hesabının en fazla beş profili olabilir. Bu, bu profillerin her birini aynı anda izleyebileceğiniz anlamına gelmez. Profiller, her kullanıcının tercihlerini farklı tutmanın kullanışlı bir yoludur, ancak aynı anda Netflix’i izleyebilecek kişi sayısı yine de Netflix planınızın ekran sınırına bağlıdır.

Netflix Şifresini Paylaşmak Suç mu?

Netflix şifrenizi diğer kişilerle paylaşmak bir zamanlar yaygın bir uygulamaydı ve bu da herkesin hizmetten biraz tasarruf etmesini sağlıyordu. Ancak 2023’te Netflix, şifre paylaşımı konusunda sert adımlar atmaya başladı. Artık şirketin, evinizin dışındaki kişilerin hesabınızı kullanmasına ilişkin kısıtlamaları var, bu nedenle parolanızı arkadaşlarınızla veya uzaktaki aile bireyleriyle paylaşmak gerçekten iyi bir seçenek değil. Hesabınız yalnızca evinizdeki cihazların hizmete erişmesi için tasarlanmıştır.

Bunun yerine, Netflix artık ek bir ücret karşılığında fazladan bir üye eklemenize izin veriyor. Standart ve Premium planlarda, fazladan bir kişi (Standart) veya iki adede kadar fazladan kişi (Premium) eklemek için ilave ücret ödenmesi gerekiyor fakat bu uygulama henüz ülkemizde geçerli değil. Ekstra üyeler kendi giriş bilgilerini alırken, hesap sahibi tüm maliyeti karşılar. Ülkemizde ekstra kullanıcı uygulaması bulunsa bile yalnızca bir Netflix profili olabilirdi ve aynı anda tek bir cihazda izleme ve indirme ile sınırlı olacaktı.

Netflix hesabınızı bu şekilde paylaşmanız gerekip gerekmediğini dikkatlice düşünün. Hesabınıza bir arkadaş eklemek daha ucuz olsa da, kendi başlarına kaydolmaya kıyasla potansiyel sakıncaları vardır.

Birçok Kişi Aynı Anda Netflix’i İzleyebilir

Artık Netflix içeriklerini aynı anda kaç kişi izleyebilir biliyorsunuz. Bir seferde daha fazla ekranda izlemeye ek olarak, daha yüksek katmanlı bir hesap, daha yüksek çözünürlüklü akış sağlar. Hesabınızı başkalarıyla paylaşmayı seçerseniz yeni plana geçmeyi düşünün.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler kategorimizdeki diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!