Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaSinemaNetflix’teki En İyi 13 Boks Konulu Film

Son Yazılar

Netflix’teki En İyi 13 Boks Konulu Film

Netflix platformunda en çok izlenen filmler her zaman merak edilir. İşte Netflix boks filmleri içinde listelenen en iyi 13 film.

Spor filmleri dalga dalga gelir ve gider ama sinemada bir spor asla ölmez, o da bokstur. Netflix platformunda yayınlanan boks filmleri sürekli gelişiyor ve zamanla kesinlikle daha iyi hale geliyor. Geriye bakın ve her şeyin Rocky Balboa filmleriyle başladığı zamanı düşünün. Birkaç yıl ileri sar ve şimdi Creed ve Southpaw gibi filmlerin var. Çoğumuzun bu filmleri izlemesini sağlayan şey, karakterlerin yaptığı fedakarlıkları yoğun bir şekilde tasvir etmeleri, film boyunca zihinsel ve fiziksel güçlerini geliştirmeleri ve çoğunlukla insan yeteneğinin gerçek potansiyelini gösteren aşırı ve yorucu eğitim sahneleridir. Arka planda ise motive edici müzikleri unutmamak gerekli. Bu yazımda sizlerle Netflix platformundaki en iyi boks filmleri listemi paylaşacağım. Keyifli seyirler.

Eye of the Tiger”ın egzersiz yaparken neden hepinizi heyecanlandırdığını düşünüyorsunuz? Harika bir şarkı ama biz onu Sylvester Stallone eğitiminin hatırasıyla ilişkilendiriyoruz ve bu hepimizi motive etmeye yetiyor. Bazıları muhtemelen sporuna kendini adamış bir kişinin mücadelesini asla takdir etmeyecek ve hatta para için yumruk atıp yumruklanma fikrini tamamen aptalca bulabilecek. Ancak disiplinin ve kaybedilen saygıyı kazanmanın değerini bilenler için Netflix’te izlenebilecek gerçekten iyi boks filmlerinin bir listesini oluşturduk.

Bazı filmlere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

Büyük George Foreman (2023)

‘Big George Foreman’, George Tillman Jr. tarafından yönetilen biyografik bir boks filmidir. Anlatı, boksör George Foreman’ı, Khris Davis’in canlandırdığı hayatını parlak bir şekilde sergiliyor ve onun yoksullukla boğuşan hayatının başlangıcından Olimpiyat Altın madalyasına ve Dünya Ağır Siklet şampiyonuna kadar olan kariyerinin izini sürüyor. Film, Muhammed Ali’yle olan ve asla unutulmayan karşılaşmasını ve inancın onun için nasıl bir sığınma alanı haline geldiğini ve onu bir vaiz olmaya nasıl yönlendirdiğini derinlemesine ele alıyor.

Hayatının ilerleyen dönemlerinde maddi zorluklar nedeniyle Foreman, 45 yaşında boks ringlerine geri döner ve tarih yazar. Jasmine Mathews, John Magaro, Sullivan Jones, Lawrence Gilliard Jr., Sonja Sohn ve Forest Whitaker’ın da aralarında bulunduğu yetenekli oyuncu kadrosuyla bu film, dayanıklılık ve inancın ilham verici bir kanıtıdır. Big George Foreman boksun, kararlılığın ve kurtuluşun ruhunu özetlediği için bu listedeki yerini sağlamlaştırıyor.

Southpaw (2015)

‘Southpaw’da Billy “The Great” Hope (Jake Gyllenhaal), azmi ve karşılık verme yeteneğiyle tanınan profesyonel bir boksördür. Ne kadar çok darbe alırsa o kadar çok mücadele eder. Şu ana kadar açıkça işine yaradı. Billy, Hafif Ağır Siklet klasmanında 42-0’lık rekorla son şampiyon. Ancak karısı Maureen (Rachel McAdams), son maçında ağır bir şekilde dövüldüğü için bunun uzun süre devam edemeyeceğine inanıyor. Maureen, Billy’ye meydan okumak isteyen genç bir boksörün erkek kardeşinin sıktığı serseri kurşun nedeniyle öldürüldükten sonra uyuşturucu ve alkolü giderek artırır. Hayatı inişli çıkışlı bir şekilde devam ederken antrenörü ve menajeri onu terk eder. Kızını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan Billy, sonunda bir gün ringlere geri dönme hedefiyle hayatında değişiklikler yapar.

Cinderella Man (2005)

‘Cinderella Man’, Ron Howard’ın yönettiği biyografik bir spor drama filmidir. Büyük Buhran’ın yıkıcı zamanlarında geçen film, Russell Crowe’un canlandırdığı James J. Braddock’un şaşırtıcı hayatını anlatıyor. Bir zamanlar başarılı bir boksör olan Braddock’un kariyeri, ekonomik kriz sırasında hızla dibe vurur ve hem kendisi hem de ailesi umutsuzluğun eşiğine gelir.

Sevgi, onur ve saf irade gücüyle hareket eden Braddock, görünüşte yenilmez Max Baer de dahil olmak üzere birçok kişinin aşılmaz olduğunu düşündüğü zorlukları üstlenerek boks ringlerine geri dönüyor. Braddock’un gerçek hayattaki olaylarından ilham alan bu yapım, zor zamanlarda insanın neler yapabileceğini güzel şekilde izleyicilere aktarıyor. Renée Zellweger, Craig Bierko ve Paul Giamatti’nin de dahil olduğu ilgi çekici oyuncu kadrosuyla Cinderella Man, bir umut ışığına dönüşen çaresiz bir insanın sürükleyici hikayesiyle bu listedeki yerini haklı olarak alıyor.

Isi & Ossi (2020)

‘Isi & Ossi’, Oliver Kienle tarafından yönetilen ve yazılan bir Alman romantik komedisidir. Film özünde birbirine taban tabana zıt iki kişinin yürek ısıtan öyküsünü sunuyor: Bir milyarderin kızı Isabelle Isi Voigt ve mücadeleci bir boksör olan Oscar Ossi Markowski. Lisa Vicari ve Dennis Mojen’in canlandırdığı ikilinin ilk etkileşimleri karşılıklı yarara dayanıyor ancak hikaye ilerledikçe aralarında derin bir bağ olduğunu keşfediyorlar.

Heidelberg ve Mannheim’ın pitoresk fonunda geçen film, onların hayallerini, karşılaştıkları zorlukları ve birbirlerini desteklemek için neler yapabileceklerini ayrıntılarıyla anlatıyor. Isi’nin şef olma arzusu ailesinin beklentileriyle çatışır. Bu sırada Ossi, boks yolculuğunda kişisel ve mali engellerle boğuşur. Komedi anlarıyla dolu aşk, dayanışma ve kendini gerçekleştirme yolculukları, ‘Isi & Ossi’yi keyifli bir seyir haline getiriyor ve listedeki yerini haklı olarak sağlamlaştırıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

Benzer Yazı: Netflix Best Movies: Hemen İzleyebileceğiniz En İyi 20 Film

Kontra Vuruş (2017)

2017 yılında, ABD boks takımı Olimpiyatlarda madalya kazanmadığında boks sporu yolunu kaybetmiş gibiydi. Netflix boks filmleri arasında olan yapım, bir boks belgeselinin çekilmesine ilginç ve benzersiz bir yaklaşım getiriyor. Film, üç farklı platformda boks yapan ve Olimpiyat oyunlarında kaybettikten sonraki yolculuklarını takip eden gelecek vadeden üç boksörün hayatını anlatıyor. Boksla ilgili bazı bilgiler ve ayrıca üç boksörün hikayeleri arasında gidip geldiği için boks sporunu sevenler gerçekten bu filmi beğenecek. Film ayrıca herkes gibi bu boksörlerin de gerçek hayatta sorunları ve mücadeleleri olan gerçek insanlar olduğunu hatırlatıyor. Filmi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıKıyamet Sonrasını ve Dünyanın Sonunu Konu Alan Netflix’teki En İyi 20 Film

Mary Kom (2014)

Netflix boks filmleri arasında ‘Mary Kom’, Hintli bir Kadın Boksörün gerçek hikayesini izleyici ile buluşturan birkaç filmden biridir. ‘Mary Kom’, tüm zorlukların üstesinden gelen, her klişeyi kıran ve tutkusunun peşinden giderek ona yapamazsın diyenlerin yanıldığını kanıtlayan bir kadının gerçekten ilham verici hikayesini anlatan, başrolünde Priyanka Chopra’nın yer aldığı bir Bollywood Filmidir. Mary Kom sadece Hint boks tarihinin en büyük boksörlerinden biri olmakla kalmadı, aynı zamanda Dünya Amatör Boks Şampiyonasını altı kez kazanan tek kadın boksör olduktan sonra uluslararası boks dünyasında büyük bir isim haline geldi. Filmi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix’teki En İyi 19 İhanet ve Aldatma Filmi

Perde Arkası: Şeytanla Son Maç (2021)

Perde Arkası: Şeytanla Son Maç, Netflix boks filmleri arasında Amerikalı boksör Christy Martin etrafında dönen biyografik bir belgeseldir. 1989’dan 2012’ye kadar aktif, çok sayıda turnuva kazandı ve 2009’da WBC kadın süper ağır siklet unvanını aldı. Bununla birlikte, ring içinde ün ve zafere yükselirken bile, dışarıdaki hayatını bunlara bulaştırmamaya çalıştı. Belgesel, hayatının her bir parçasını keşfetmeyi amaçlıyor ve hatta şampiyon olma yolunda korkunç bir tacizi ve cinayet girişimini nasıl aştığını izleyicilerle buluşturuyor. Filmi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix’teki En İyi 14 Seri Katil Filmi

Knuckle City (2019)

Yazan ve yöneten Jahmil X.T. Qubeka, ‘Knuckle City’ bir Güney Afrika spor filmidir. Film, 1994 yılında Dudu ve Duke kardeşlerin, hayatın acı gerçeklerini babasından öğrenmesiyle başlıyor. Art Nyakama, karısını düzenli olarak genç kızlarla aldatmasına rağmen kendi çocuklarına ailelerini korumaları ve geçindirmeleri gerektiğini söylüyor. Dudu ve Duke tam da babalarının istediği gibi büyüyorlar. Dudu orta derecede başarılı bir boksör olurken Duke bir suçlunun hayatını benimsiyor. ‘Knuckle City’ vizyona girdikten sonra çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı ve Güney Afrika’nın Oscar yarışına resmi giriş yaptı.

Ali (2001)

Muhammed Ali, ring içindeki inanılmaz başarıları ile çoğu kişi tarafından tanınan bir isim. Ancak gerçek hayatında Ali, zirveye ulaşmak için sayısız engelle karşılaşmak ve taşlı yollardan geçmek zorunda kaldı. Netflix boks filmleri arasında bulunan ‘Ali’, boksörün 1964 ile 1974 arasındaki başarılı kariyerini ve hatta en ünlü şampiyonluk dövüşlerinden bazılarını izleyicilerle buluşturmayı amaçlıyor. Ancak film aynı zamanda gerçeklerden de kaçınmıyor ve Ali’nin bugün sahip olduğu şöhreti kazanmak için yaşamak zorunda kaldığı olaylar da tartışmalara oldukça açık. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif siteleri araştırmalısınız.

İlgili YazıÜcretsiz ve Yasal Olarak Çevrimdışı İzlemek İçin Film İndirme Siteleri

Warrior (2011)

Netflix boks filmleri arasında Warrior, babasını ziyaret etmek için Pittsburgh, Pennsylvania’ya dönen eski denizci Tommy Riordan’ı konu alıyor. Orada, Tommy bir dövüşte profesyonel bir MMA dövüşçüsünü dakikalar içinde nakavt etmeyi başardıktan sonra bir yeteneği olduğunu fark ediyor. Dövüşün videosunun viral hale gelmesiyle Tommy, bir yarışmaya katılmak için babasının bir antrenör olarak yardımını ister. Anlatı daha sonra Tommy’nin mücadele eden bir MMA dövüşçüsü olan ve geçimini sağlamakta zorlanan ağabeyi Brendan’a geçer. Brendan da dövüş becerilerinin ailesini yıkımdan kurtarmaya yardımcı olacağını umarak aynı turnuvaya katılmaya karar verir. Ancak, her iki kardeş de karşı karşıya geleceklerini anladıklarında işler doruğa ulaşır ve izleyiciler, kavganın ilişkilerini iyileştirmeye yardımcı olup olmayacağını sorgulamaya bırakılır. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif siteleri araştırmalısınız.

Benzer YazıAngelina Jolie Filmleri

Father Stu (2022)

Katolik rahip Stuart Long’a dönüşen bir boksörün inanılmaz gerçek hikayesine dayanan ‘Father Stu’, aktör olmak için Güney Kaliforniya’ya taşınan amatör bir boksör olan aynı adı taşıyan karakteri (Mark Wahlberg) konu alıyor. Carmen adında bir kadınla tanışır ve onun aracılığıyla Katolik Kilisesine gitmeye başlar. Bir araç kazası geçirdikten sonra Stu, kendisini boşuna ölmemeye çağıran Meryem Ana’nın hayalini kurar. İyileştikten sonra Stu, yakınlarının itirazlarına rağmen sonunda Katolik vaiz olmaya karar verir. Stu’ya daha sonra kasları etkileyen nadir bir hastalık olan inklüzyon cisimciği miyoziti teşhisi konur. Başlangıçta Tanrı’ya kızan Stuart, teşhisi kabul edecek gücü bulur ve atanmış bir papaz olur.

Benzer YazıKaçırılmaması Gereken Macera Dolu 20 Keanu Reeves Filmi

Bayoneta (2018)

Netflix boks filmleri arasında bulunan ‘Bayoneta’, geçmişinde korkunç derecede trajik bir olayla karşılaşan emekli bir boksör olan Miguel “Bayoneta” Galíndez’in etrafında dönüyor. Korkudan kaçmayı uman Miguel, Meksika’dan ayrılmayı ve Finlandiya’ya yerleşmeyi seçer. Ancak, manzaradaki değişiklik hiçbir şey yapmaz ve Miguel geçmişinin şeytanlarıyla boğuşmaya devam eder. Bununla birlikte, kader aniden ona ringin içinde bir kurtuluş şansı sunar ve Miguel, fırsata sıçrayarak tüm gücünü en çok sevdiği tek şeye, boksa yönlendirir. Filmi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix’te Yayınlanmış Gay, Lezbiyen, LGBT Filmleri

Kan Kardeşler: Malcolm X ve Muhammed Ali (2021)

Randy Roberts ve Johnny Smith’in 2016 yılında yazdığı ‘Kan Kardeşler: Muhammed Ali ve Malcolm X Arasındaki Ölümcül Dostluk’ kitabına dayanan ‘Kan Kardeşler: Malcolm X ve Muhammed Ali’, Afro-Amerikalı olan iki güçlü insan arasındaki karmaşık ilişkiyi konu alıyor. Dostlukları başka projelerde de anlatılıyor ama ‘Kan Kardeşler’de anlatının merkezinde yer alıyor. Film yapımcıları her iki adamın da yakın arkadaşlarıyla röportaj yaptı ve hayatlarının en güzel anlarından bazılarını belgeleyen arşiv görüntülerini eklediler. Film kaçınılmaz olarak dostluğun nihai dağılışını ve sonrasını tasvir etmeye doğru ilerliyor. Filmi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!