3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaSinemaNetflix Cursed Dizisi Hakkında Bilgiler, Tavsiyeler, Yorumlar ve Oyuncu Kadrosu

Son Yazılar

Netflix Cursed Dizisi Hakkında Bilgiler, Tavsiyeler, Yorumlar ve Oyuncu Kadrosu

Son yılların en iyi dizi ve film platformu Netflix, yeni dizisi Cursed’i gururla sunar. Netflix’in orijinal yapımlarından biri olan Cursed hakkında bilinmesi gereken herşeyi sizlerle paylaşıyoruz…

Netflix’in 2020 Ağustos ayında tanıttığı ve tarih, dönem ve savaş filmi seven Netflix fanlarını meraklandıran yeni dizisi “Cursed” yayınlandı. Bu başarılı yapımın yönetmen koltuğunda Frank Miller ve Tom Wheeler oturuyor. Dizide Kral Arthur ile tanıdığımız Lady of the Lake’in esrarengiz yolculuğu konu ediniyor.

Netflix Cursed Hakkında Bilgiler

Konusu güzel, oyuncuları ise özenle seçilmiş belli! Dizide yer alan karakterlere uygun olabilecek en yetenekli oyuncuları, Cursed dizisine ayrı bir heyecan katıyor. Çok kısa bir sürede en iyi Netflix dizileri arasındaki yerini almış olan Cursed ile ilgili merak edilen tüm konuları araştırdık. Bu yazımızda Netflix Cursed dizisi hakkında bilgiler, izleyici yorumları, dizinin karakterlerini canlandıran oyuncu kadrosu hakkında detaylı bilgi paylaşacağız.

Netflix Cursed Dizisi
Netflix Cursed Dizisi

Netflix yeni film ve dizileriyle ülkemizde beğeni toplamaya devam ediyor. Uzun bir aradan sonra Cursed ile gerçekten sağlam bir dizi daha yayınlamayı başardığını düşünüyoruz. Bir dönem ve tarih filmi olan Cursed, görsel efektleri ve oyuncu kadrosu ile hem gözlere hem de kulaklara hitap ediyor. Tüm bu bileşenlerle, Netflix hedefi tam 12’den vurmuş gibi görünüyor.

Dizide olaylar ve konular asla unutulmayacak harika karakter Lady of the Lake’in çevresinde gelişiyor ve ilerliyor. Geçmişte yaşamış olduğu olaylar sonrasında bu dünyanın ötesinde güçlere ve kılıca sahip olan Nimue adlı ana karakterin ulusunu korumak ve yeniden özgürleşmek için bir dizi maceraya atılıyor. Cursed’i izledikçe izleyesiniz gelecek!

Netflix Cursed Dizisi
Netflix Cursed Dizisi

Dizinin ana karakteri Nimue elbette yalnız değil. Arthur adında bir paralı asker güzel Nimue’ye eşlik ediyor. İkilinin bu yolculuklarındaki ana konu, Nimue’nin elinde bulunan kılıcı Merlin’e teslim ederek halkını kurtarmak istemesidir.

Nimue karakterini dizide Katherine Langford canlandırıyor, kendisini “13 Reason Why” (Ölmek İçin 13 Sebep) dizisinden de hatırlıyoruz. Nimue ve Arthur karakterleri yanında Viking dizisinin beğenilen karakteri Loki’yi canlandıran Gustaf Skarsgard‘da diziye ayrı bir heyecan katıyor.

Netflix Cursed Yorumları

Fantastik diziler kategorisinde yer alan Cursed, Türkçe isim olarak Lanet diye biliniyor. Fantastik bir romandan diziye çevrilen Netflix Cursed’in yaratıcıları ise Frank Miller ve Tom Wheeler gibi iki başarılı isim. Romanı da etkileyici olan diziyi, çok etkilenerek izleyeceğinizi ve bu fantastik dünya içinde kaybolup gideceğinize eminiz. Dizinin bazı sahneleri oldukça yavaş ve insanı sıkabiliyor, fakat her yavaşlığın ardından mutlaka merak ettiren bir aksiyon geliyor.

Netflix Cursed Bilgileri

Netflix fantastik dizileri arasından çok çabuk sıyrıldığını düşünüyoruz. Cursed’in oyuncu kadrosu, senaryosu, efektleri, hikayesi sayesinde hızlıca beğeni kazandı. Şurası da şöyle olsaydı iyi olurdu diyebileceğiniz bazı noktaları da yok değil. Bütçesi çok fazla olmayan dizinin, ilerleyen sezonlarında daha yüksek bütçeyle izleyicilerinin karşısına çıkacağı ise, kulağımıza gelen bilgilerden.

Netflix Cursed Hakkında

Birinci sezonun daha ilk bölümünü izlediğiniz anda film sizi büyüleyecek. İkinci sezonun ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmez ama, Netflix izleyicileri 2. sezonu istiyorlar. Fantastik Savaş filmlerinde sayılabilecek Cursed’i henüz izlemediyseniz, mutlaka başlamanızı öneririz. Bölümleri yaklaşık 1 saat sürüyor.

Cursed Dizisi İzleyici Yorumları

Netflix’in fantastik savaş dizisi Cursed’i henüz izlemediyseniz, öncesinde izleyici yorumlarına göz atmak istiyorsanız, diziyi izleyenlerin paylaştıkları yorumlara göz atmanızda fayda olacağını düşündük. İşte Netflix Cursed dizisi izleyici yorumları:

İzleyici Yorumları 1:

Kral Arthur hikayesinin kadınlaştırılmış hali. Arthur ve Merlin yerine Nimue ana karakteri öne çıkarılmış. Pek de güzel olmuş. Hikayenin biraz dışına çıkılmış ama bu daha fazla merak uyandırıyor.

İzleyici Yorumları 2:

Yaratıcıları arasında Frank Miller olunca, izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Cursed’i izlemek ayrı bir konu, kitabını okumak ayrı! Ben kitapta da farklı şeyler okuyacağımı düşündüğüm için satın aldım. Netflix Cursed ile turnayı gözünden vurmuş gibi.

İzleyici Yorumları 3:

Netflix fantastik dizileri arasında en kötüsü bence. Cursed IMDb puanı şu anda 5.8, önceden daha düşüktü aslında, yavaş yavaş beğeni kazanıyor. Savaş filmleri severler için biraz sıkıcı ama fantastik öyküler açısından da başarılı. Ben yine de sevmedim, belki de fazla detaycıyım.

Netflix Cursed İzleyici Yorumları

İzleyici Yorumları 4:

Genel anlamda tatmin oldum. Birinci sezonu izledim ve bitirdim. 2. sezonu da sabırsızlıkla bekliyorum. Fantastik savaş ve macera filmleri arasında bence yeterli kalitede. İzlerken ne olacak diye merak ediyorsunuz. Herhangi bir tahminde bulunmanız imkansız. En sevdiğim karakterler olan cadı, şövalye ve kötü adamlar bu Netflix dizisinde de var. Efektler güzel, bazı yerlerde biraz abartılmış olsa da.

İzleyici Yorumları 5:

Cursed dizisini ne ile kıyasladığınıza bağlı olarak, çok kaliteli de görünebilir, çok berbat da. 17 Temmuz’da yayınlanan bu güzel Netflix dizisini 2 günde izledim. Bazı eksik yönleri elbette var, hangi dizi ya da filmde yok ki? Bir de amaç eksiklik bulmak ise bulunur elbete. Bence Netflix fantastik dizileri içinde izlenmesi gereken yapımlardan birisi.

Netflix Cursed İzleyici Yorumları

İzleyici Yorumları 6:

Diziyi izlerken Kral Arthur’u değil, Nimue isimli bir kızın hikayesi olduğunu düşünerek izlemelisiniz. Hikaye akıcı, bence sürükleyici bir konusu var. Dizide konular gereksiz yere uzatıılmamış, Cursed’e çat çat çat gidiyor konular. Ben izlerken sıkılmadım, e tabi renkler ve zevkler değişir. Fantastik konular seven Netflix izleyicilerinin seveceğini düşünüyorum. Zaten yorumlara bakarak karar vermemek lazım, en azından 1. bölümü izleyerek karar vermeli insanlar.

İzleyici Yorumları 7:

Ben çok beğenmedim, ama dizide bir büyü var, kendini izlettiriyor. Kral Arthur dizisini sevenler bu diziye de bayılacaktır.

İzleyici Yorumları 8:

Düşük bütçeli bir dizi olduğu biliniyor. Bu kabul edilerek izlendiğinde bence başarılı bir yapım. Hikaye bence çok klasik. Cursed’i izlemeden önce takiye.com’dan da baktım ve dedim ki “bu orta kalitede bir dizi”. İzledim ve beklentilerini karşıladı. Şans verilmeli. İMDb puanı yükseltilmeli. 5.8’i hak etmiyor, en azından 7.5 olabilir.

Netflix Orijinal Yapımı Cursed Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Netflix’in yeni fantastik dizisi Cursed’in oyuncu kadrosunu ve karakterlerini merak uyandırıyor. Güzel kadınlar, yakışıklı oyuncular kimler? Hadi Cursed dizisi oyuncuları ve karakterleri keşfe çıkalım…

Katherine Langford – Nimue

Netflix Cursed Oyuncuları
Katherine Langford – Nimue

Genç aktris Katherine Langford Cursed dizisinin başrolünde yer alıyor. Bu güzel kızımızı 13 Reasons Why dizisinde Hannah Baker olarak hatırlayanlar vardır. Katherine Langford Cursed dizisinde Nimue’ye hayat veriyor ve performansı bir takım eleştiriler getirdi. Örneğin Langford, filmin ana karakteri ama biraz masum bir yüz yapısı var. Zeyna gibi keskin hatlara sahip değil mesela.

Devon Terrell – Arthur

Netflix Cursed Arthur
Devon Terrell – Arthur

Yakışıklı oğlumuz Devon Terrell, Kral Arthur dizisindeki Arthur karakterine pek yakışmadığı eleştirilerini hep almıştı. Cursed dizisinde ise bu eleştirilere cevap verircesine daha başarılı ve azimli. Devon rolünün hakkını veriyor, özellikle bölümlerden bölümlere her bir geçişte, performansı daha da göze çarpıyor.

Gustaf Skarsgard – Merlin

Netflix Cursed Merlin
Gustaf Skarsgard – Merlin

Netflix’in yeni dizilerinden biri olan Cursed’de Merlin karakterini Gustaf Skarsgard’ın oynayacağını duyanlar, filmi merakla beklediler. Çünkü sanırım Merlin’i sadece Gustaf oynayabilir diye düşünen sayısı az değildir.


Önerilen diğer yazılarımız:

Son Yılların En İyi Filmleri

Star Wars Filmleri

Evinizde Otururken Netflix’te İzleyebileceğiniz 99 Güzel Film

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!