Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaDiziHerkesin İzlemesi Gereken En İyi NetFlix Dizileri - 2024 Güncel Öneriler

Son Yazılar

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi NetFlix Dizileri – 2024 Güncel Öneriler

Tavsiye edilen ve iMDB puanı yüksek, en iyi Netflix dizileri öneri listesi yaptık ve komedi, dram, polisiye, aksiyon, korku türleri en güzel dizileri izle.

2024 yılında “ne izlesek” diye soranlar için en beğenilen iMDb puanı yüksek en iyi netflix dizileri için tavsiye ve sıralama yaptık, bu zamana kadar izlemedikleriniz varsa, hemen koltuğunuza yerleşip Netflix platformunun en iyi dizileri listesine göz atıp izlemeye başlayabilirsiniz.

Mesela La Casa de Papel dizisini sadece 2 akşamda bitirdik, Vikings dizisini herkes izlediği için merak edip izledik. İzlediğimiz en iyi Netflix dizileri arasında, sizlere tavsiye ettiğimiz, kendi yorumlarımızın da bulunduğu en iyi Netflix dizileri hangileri, hadi yazımıza geçelim.

BENZER İÇERİK: KONULARIYLA SİZİ HAYRAN BIRAKACAK EN İYİ NETFLİX İSPANYOL DİZİLERİ

En yüksek IMDb notundan aza doğru dizilmiş, sevilen Netflix dizilerini bulabilirsiniz.

En iyi Netflix Dizileri;

1
The Breaking Bad (IMDb: 9.5)

En iyi Netflix dizileri arasında gösterilen Breaking Bad, IMDb’in bu zamana kadar yayınlanmış en iyi diziler listesinde 5. sırada bulunuyor, 50 yaşına merdiven dayamış, lisede kimya öğretmenliği yapan Walter White, ailesinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına New Mexico’nun uyuşturucu baronuna dönüşmesini konu alan mükemmel Netflix dizisi. Dizide rol alan karakterler, insanı konunun içine çekiyor ve soluksuz izleniyor. Dizi 5 sezon boyunca izleyene nefes aldırmıyor. Bölümler ortalama 50 dakika. Bu filmi henüz izlemediyseniz mutlaka başlamanızı öneririm.

Tür: Suç, Dram

IMDb: 9.5 Rotten Tomatoes: %98 Google: %96 Takiye: 9.4

BENZER İÇERİK: NETFLİX’TE YAYINLANAN EN İYİ 15 ANİME DİZİSİ

2
Our Planet (IMDb: 9.3)

David Attenborough’un sunduğu doğa ve hayvan belgeseli serisi. Netflix dizileri arasında izlemediğinize gerçekten pişman olacağınız bir yapım Our Planet. Tek sezon ve 8 bölümden oluşuyor. Bölümler ortalama 50 dakika. Bizler hayatın karmaşasında kaybolmuşken, bizlerin bilmediği bir dünyaya kapı aralıyor. Bu gezegende sadece bizlerin yaşamadığını, doğaya insan eliyle verilen zarar da dizide işlenmiş. Öneri bizden, izlemesi sizden.

Tür: Belgesel, Doğa

IMDb: 9.3 Rotten Tomatoes: %91 Google: %98 Takiye: 9.2

BENZER İÇERİK: KONULARIYLA SİZLERİ BAYMAYACAK 20 MUHTEŞEM FRANSIZ DİZİSİ

3
The Last Dance (IMDb: 9.3)

Basketbol severlerin hepsi iyi tanır, ama hem genç hem de basketbol sevmeyenler belki bilmezler Michael Jordan’ı. Kendisi basketbol’un ilahıdır. Dizide Chicago Bulls takımının 97-98 sezonunda kayıt edilmiş birçok görüntü mevcut. Diziyi mükemmel yapan bir insanın nasıl sıfırdan zirveye çıktığını, azim ve çalışmanın her zaman karşılığının alındığını motive edercesine sunuyor. Michael Jordan’ın hayatını ve takım arkadaşları ile ilişkileri de analiz edebiliyorsunuz. En iyi Netflix dizileri arasında gösterilen bu yapımı basketboldan anlayın ya da anlamayın, eğer akıcı ve sürükleyici bir film arıyorsanız, “The Last Dance”i izlemelisiniz.

Tür: Belgesel, Spor

IMDb: 9.3 Rotten Tomatoes: %96 Google: %95 Takiye: 9

BENZER İÇERİK: KONUSU PARANORMAL HİKAYELER İÇEREN EN İYİ 5 NETFLİX BELGESELİ

4
Rick And Morty (IMDb: 9.2)

Çılgın bir bilim adamı olan Rick ile onun saftirik torunu Morty’nin maceradan maceraya atlamasının kurgusundan oluşuyor. Dizi şimdilik dört bölümden oluşsa da her bölümün konusunun farklı olması dizide merak uyandırıyor. Her bölüm 22 dakikadan oluşuyor.

Tür: Animasyon, Macera

IMDb: 9.2 Rotten Tomatoes: %94 Google: %97 Takiye: 8

BENZER İÇERİK: GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN NETFLİX’TEKİ EN İYİ 25 SUÇ BELGESELİ

5
Sherlock (IMDb: 9.1)

Sherlock Holmes adını duymayanınız yoktur sanırım. Arthur Conan Doyle romanından televizyon dizisine uyarlanan ve en iyi Netflix dizileri arasında gösterilen yapımı kaçırmayın. Olaylar günümüz Londra’sında geçiyor, Sherlock Baker Street’te Doktor Watson ile birlikte yaşıyor. İkili gizemli sırları çözerken sizi de kendine bağlıyor. Çok akıllıca hazırlanmış kurgu, diğer bölümü de izlemek için sizi kucaklıyor. Film’in bazı bölümleri birbiriyle bağlantılı olduğundan, sırayla izlemenizi tavsiye ederim. Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın harika oyunculuğu ile Sherlock Holmes dizisini izleme listenize almalısınız. 13 bölüm ve 4 sezondan oluşan filmin, 5. sezonu henüz yayınlanmasa da, izleyenlerin sabırsızlıkla beklediklerine eminim.

Tür: Suç, Gizem

IMDb: 9.1 Rotten Tomatoes: %83 Google: %97 Takiye: 8.5

BENZER YAZI: NETFLİX WESTERN DİZİLERİ: KOVBOY VE VAHŞİ BATI KONULU 15 MUHTEŞEM DİZİ

6
When They See Us (IMDb: 9.0)

Arkadaşlar öncelikle bu dizi gerçek bir hikayeden alınmıştır. Central Park’ta koşu yapan bir kadına cinsel saldırıda bulunulması üzerine, beş siyahi genç suçlanıyor. İnternette araştıracak olursanız bu olan kayıtlara “The Central Park Five” olarak geçmiştir. Olay 1989 yılında yaşanıyor, Harlemli 5 siyahi genç, suçlu olmamalarına rağmen sadece tenlerinin renklerinden dolayı suçlanıyorlar. Gerçek ortaya çıkıyor ama izlerken kendinizi kaptırıyorsunuz. Dizinin her bir bölümü yaklaşık 1 saat 10 dk kadar sürüyor.

Tür: Suç, Dram

IMDb: 9.0 Rotten Tomatoes: %91 Google: %96 Takiye: 8,9

BENZER İÇERİK: IMDB PUANI YÜKSEK EN İYİ NETFLİX BİYOGRAFİ DİZİLERİ

7
Narcos ve Narcos Mexico (IMDb: 8.8)

Pablo Escobar adını mutlaka duymuşsunuzdur, Kolombiya ülkesinin uyuşturucu baronu. Yıllarca yakalanmaya çalışıldı. Yakalandı, kaçtı, yakalandı, yine kaçtı. Her mevkide adamları ve tanıdıkları olan Escobar, hayatı ile de merak oluşturuyor. Narcos dizisinin ilk iki sezonunda Escobar’ın hayatına dair konular anlatılırken, üçüncü sezonda ise diğer baronların hayatlarına ve ilişkilerine dair konulara yer veriliyor. Pablo Escobar’ın hayatını konu alan bir bilgi edinmediyseniz, filmi ağzınız açık şekilde izleyeceksiniz. Hikayelerin gerçek, ve yaşanılanların bir an doğru olduğunu düşündüğünüzde merakınız 2 katına çıkacak. Bölümler yaklaşık 45 dakikadan oluşuyor.

Tür: Suç, Aksiyon

IMDb: 8.8 Rotten Tomatoes: %94 Google: %94 Takiye: 9

BENZER İÇERİK: NETFLİX PLATFORMUNDA İZLEYEBİLECEĞİNİZ +18 DİZİLER

8
Peaky Blinders (IMDb: 8.8)

En iyi Netflix dizileri arasında gösterilen Peaky Blinders, konusu gerçek bir hikayeden kurgulanmış, diziye konu olan olaylar 1890’ların sonu ile 1900’lerin başında geçiyor. Birmingham şehrinin sokak çeteleri tarafından yönetildiği zamanlarda, Peaky Blinders adlı çetenin Büyük Britanya içinde arttırdığı gücünü ve yükselişini konu ediniyor. Kadrosunda Cillian Murphy, Tom Hardy, Adrien Brody, Sam Neill, Helen McCrory gibi usta oyuncular rol alıyor. Peaky Blinders’ın dizi müzikleri, kullanılan kostümler, görüntülerin aynen o yılları yansıtması, dizinin başarısının sebebini oluşturuyor. Dizinin yayınlanmış 5 sezonu mevcut, henüz altıncı sezon yayına girmedi, bölümler ise 55 dakikadan oluşuyor.

Tür: Dönem, Suç, Dram

IMDb: 8.8 Rotten Tomatoes: %94 Google: %96 Takiye: 9

BENZER İÇERİK: EN ÇOK İZLENEN VE EN İYİ KORE DİZİLERİ

9
Stranger Things (IMDb: 8.8)

Stranger Things, Netflix dizileri arasında 80’li yılları en iyi yansıtan, o yıllarda yaşamış olan izleyenleri geçmiş anılarına götürecek mükemmel bir film. Fantastik Macera türüne sahip olan dizi, aynı zamanda dram öğelerini de dizinin geneline güzel yaymış. Konu Hawkins isimli bir kasabada bir çocuğun ortadan kaybolması ile başlıyor. Kaybolan bu çocuğun diğer arkadaşları ve bunların aileleri ise çocuğu bulmak için bir dizi fantastik maceraya atılıyor. Gerçekten sürükleyici bir dizi, ben size söyleyeyim bir gecede dizinin tüm bölümlerini bir solukta bitirebilirsiniz. Bölümler 50-55 dakika sürüyor. Yayınlanmış üç sezonu mevcut, dördüncü sezonun Ekim ya da Kasım 2020’de yayınlanacağını düşünüyoruz ve sabırsızlıkla bekliyoruz.

Tür: Fantastik, Macera

IMDb: 8.8 Rotten Tomatoes: %91 Google: %97 Takiye: 9.3

BENZER İÇERİK: ŞU ANDA NETFLİX’TEKİ EN İYİ 20 DEDEKTİF DİZİSİ

10
Black Mirror (IMDb: 8.8)

En iyi Netflix dizileri arasında gösterilen ilginç ve merak uyandıran yapımlardan birisi Black Mirror. Toplam 5 sezonu var ve her bir sezon 3 bölümden oluşuyor, bölümlerde yaklaşık 2 saat sürüyor.Dijital çağın yarattığı kaos, karanlık ilişkiler ve konular bazen içinizi karartsa da, filmden kopamıyorsunuz. Konular alışılmışın dışında, endişe katsayısını artıran bir dizi serisi. Yapım çok başarılı, fakat kolay etkilenen insanlardansanız tüm sezonları izlemek zorunda değilsiniz elbette.

Tür: Bilim Kurgu, Antoloji

IMDb: 8.8 Rotten Tomatoes: %81 Google: %93 Takiye: 8.5

İLGİLİ YAZI: CRUNCHYROLL ÜCRETSİZ VE PREMİUM: ABONE OLUP, PARA ÖDEMEYE DEĞER Mİ?

11
House Of Cards (IMDb: 8.8)

House of Cards yapımcılarından birisi David Fincher‘dır. Film, entrikacı bir politikacı olan ve ABD’de çok üst düzey mevkilere gelen Francis Underwood’un inanılmaz yükselişini ele alıyor. Başrollerinde Kevin Spacey ve Robin Wright oynuyor. Kevin Spacey’in hakkında çıkan taciz suçlamalarından dolayı 6. sezonda kendisi dizide oynamadı. Dizinin toplam 6 sezonu var. Bölümler ortalama 50 dakika.

Tür: Dram, Politik

IMDb: 8.8 Rotten Tomatoes: %76 Google: %92 Takiye: 7.5

BENZER İÇERİK: İZLEYENLERİ EKRAN BAŞINA KİLİTLEYEN EN GÜZEL 35 HİNT DİZİSİ

12
Better Call Saul (IMDb: 8.7)

Breaking Bad’i izlediyseniz filmdeki ceza avukatı Saul Goodman’ı da hatırlarsınız. Better Call Saul’da ise karşımıza Jimmy McGill olarak çıkıyor. New Mexico, Albuquerque’deki avukatlık bürosunu daha kurmamış durumdayken davalarını ve sorunlarını konu alıyor. Bu rolün hakkını veren aktör Bob Odenkirk, filmde gerçekten şahane bir hüner sergiliyor. Bunun neticesinde de Emmy ödülü kazanıyor. Bu güzel Netflix dizisi 5 sezondan oluşuyor ve 6. sezonun final olacağı dedikoduları var. Bölümler ortalama 45 dakika.

Tür: Suç, Dram

IMDb: 8.7 Rotten Tomatoes: %96 Google: %95 Takiye: 9

BENZER İÇERİK: TÜRKİYE’DE EN ÇOK İZLENEN 35 YABANCI DİZİ ÖNERİSİ

13
Bojack Horseman (IMDb: 8.8)

Normal insanlarla, hayvan-insanların birlikte yaşadıkları sıradışı bir dünya hayal edin. İşte bu en iyi Netflix dizileri arasında gösterilen Bojack Horseman! 90’lı yıllarda çok ünlü bir sitcom yıldızı olan Bojack, günümüz dünyasında ününü kaybetmiş, hiç kimsenin tanımadığı bir kişi olmuştur. Muhteşem bir animasyon dizi. Toplam 6 sezonu var ve bölümler ortalama 25’er dakika sürüyor. 3. sezonun 4. bölümü favorilerimden.

Tür: Animasyon, Komedi

IMDb: 8.7 Rotten Tomatoes: %95 Google: %96 Takiye: 8.5

BENZER İÇERİK: IMDB PUANI 7.8 VE ÜZERİ OLAN YABANCI DİZİLER SIRALAMASI

14
Dark (IMDb: 8.7)

Bilim-Kurgu filmleri sevenler için bence harika bir dizi. Bu güzel Netflix dizisinin konusunun geçtiği Winden kasabasında insanlar 3 farklı zaman diliminde yaşıyorlar ve zaman 33 yılda 1 defa kendini tekrar ediyor. Karmaşık ilişkilerle dolu Alman yapımı dizinin, dilinin Almanca olduğunu da hatırlatalım.2 sezonu mevcut ve 2. sezonun sonunda üçüncüye ek olarak dördüncü bir zaman dilimi diziye ekleniyor. Elbette bu sebeple farklı karakterler de diziye dahil oluyor. Her 2 sezonu da birlikte izlemenizi tavsiye ederim. Böylelikle dizideki karakterleri daha iyi anlamış ve karıştırmamış olursunuz. Dizinin bölümleri yaklaşık 55 dakika sürüyor ve 3. sezonun 2020’de yayınlanması bekleniyor.

Tür: Bilim Kurgu, Gizem

IMDb: 8.7 Rotten Tomatoes: %94 Google: %96 Takiye: 8.5

BENZER İÇERİK: ÇOK İZLENEN EN İYİ VE IMDB PUANI YÜKSEK BİYOGRAFİK DİZİLER

15
The Crown (IMDb: 8.6)

NetFlix dizileri arasında en fazla bütçeye sahip yapımlardan biridir. The Crown, İngiltere’de en uzun süre görev yapan kraliçesi 2. Elizabeth’in hayatına ve İngiliz kraliyet ailesinin arka bahçesinde yaşanan alengirli işleri çok güzel bir şekilde anlatıyor. Dizinin yayınlanmış 3 sezonu bulunuyor. Bölümler yaklaşık 1 saati buluyor. Dizinin 4. sezonunun, en erken 2020’de yayınlanması bekleniyor. Kraliçe 2. Elizabeth’in genç dönemlerini Claire Foy, orta yaşlarını Olivia Colman canlandırıyor, 5. sezonda ise kraliçeyi Imelda Staunton canlandıracak.

Tür: Dönem, Dram, Politik

IMDb: 8.7 Rotten Tomatoes: %90 Google: %95 Takiye: 8.5

BENZER İÇERİK: NETFLİX’TE ÜCRETSİZ İZLENEBİLECEK 10 DİZİ VE FİLM (NETFLİX WATCH FREE)

16
Vikings (IMDb: 8.6)

İrlanda ve Kanada ülkelerinin yapımını üstlendikleri en iyi Netflix dizileri arasında gösterilen yapım, bir dönemin tarihini, işin içine dram da katarak bir Netflix dizisi haline getirilmiş. Ragnar Lothbrok adında gözü kara bir savaşçı ve ailesin hayatı, yaşadıkları filmin ana konusunu oluşturuyor. Vikingler her zaman ilgi çeken karakterler olmuşlardır, kültürleri, savaş ve yaşayış biçimleri, Viking efsaneleri, gerçeğe uygun olarak izleyicilere aktaran yapım, oyuncuların da başarılı olmasıyla birlikte, sonuç mükemmele yakın oluyor. Şu anda yayınlanmış 5 sezonu var. Bölümleri ortalama 45 dakika sürüyor.

Tür: Dönem, Savaş

IMDb: 8.6 Rotten Tomatoes: %89 Google: %96 Takiye: 6

17
Mindhunter (IMDb: 8.6)

Mindhunter, iki FBI ajanının seri katil profillerini çıkarmak için 1970 yılında tasarladıkları sorgulama teknikleri ve suçlularla yaptıkları görüşmeler ve cinayetlerin çözümlenmesi konusunu işliyor. Dizinin yapımcısı David Fincher’dır. Yaklaşık olarak bölümler 45 dakika sürüyor. Üçüncü sezonun ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmemektedir.

Tür: Suç, Dram

IMDb: 8.6 Rotten Tomatoes: %95 Google: %96 Takiye: 8

18
Love, Death & Robots (IMDb: 8.6)

David Fincher yapımcı kadrosu içinde bulunuyor. Love, Death & Robots, fantastik bilimkurgu, dram ve komedi türlerinin herbirini ayrı ayrı barındıran robotların başrolde oynadıkları bir yapımdır. 18 kısa bölümden oluşuyor ve tek bir sezonu var fakat ikinci sezonun yakında yayınlanacağı belirtiliyor.

Tür: Animasyon, Antoloji

IMDb: 8.6 Rotten Tomatoes: %89 Google: %96 Takiye: 8.5

19
Chef’s Table (IMDb: 8.6)

Chef’s Table, dünyanın bir çok ülkesinden, alanında en ünlü olan şefleri, işletmeleri ve bunların hikayelerini inceleyen, tüm bu dizi bölümlerini izlerken de sürekli açlık duygusu yaşamanıza sebep olan yapımdır.

Chef’s Table dizisi, 5. sezonunda Türklere de bir sürpriz yapıyor ve İstanbul’un Kadıköy ilçesindeki Çiya restoranının şefi Musa Dağdeviren de dizide boy gösteriyor. Chef’s Table’ın 6 sezonu var. Her bölüm ortalama 45-55 dakika arasında sürüyor.

Tür: Belgesel, Gastronomi

IMDb: 8.6 Rotten Tomatoes: %81 Google: %94 Takiye: 7.5

20
La Casa De Papel (IMDb: 8.4)

La Casa De Papel’i henüz izlemediyseniz mutlaka izlemeniz tavsiye ederim. İspanyol yapımı olan dizi bol aksiyon, drama, suç, zeka ve muhteşem bir soygun planını konu ediniyor. Álvaro Morte’nin canlandırdığı Profesör lakaplı dahi, 8 kişilik bir kadro kuruyor. Bu soygun ekibini özenle seçiyor ve her birinin farklı yetenekleri var ve hepsinin tek amacı bir gün zengin olmak. Profesör ve topladığı bu ekip, İspanya Merkez Bankası’nı soymak için muhteşem bir planı uygulamaya sokuyorlar. La Casa De Papel’in diğer sezonlarında ekip biraz daha büyüyor. Netflix dizileri arasında beğendiğimiz yapımlardan biridir.

Tür: Suç, Aksiyon, Dram

IMDb: 8.4 Rotten Tomatoes: %87 Google: %97 Takiye: 8

21
Suits (IMDb: 8.5)

Prens Harry ile evlenmeden yıllar önce Meghan Markle’ı üne kavuşturan dizi Suits, Pearson Spector & Litt adında Newyork şehrinin en önemli hukuk şirketinde çalışan avukatları konu alıyor. Fotografik bir hafızaya sahip olan üstün zekalı Mike Ross ve ünlü hukukçu Harvey Specter’in yolları kesişiyor ve dizinin de ana konusu olan muhteşem bir ekip oluyorlar. Dizinin şu anda toplamda 9 sezonu var ama Netflix’te 7 sezonunu izleyebiliyorsunuz. Bölümler ortalama 42 dakika sürüyor.

Tür: Komedi, Dram

IMDb: 8.5 Rotten Tomatoes: %86 Google: %96 Takiye: 7.6

22
Yeni Dizi Cursed (IMDb: 5.8)

Netflix’in 2020 Ağustos ayında tanıttığı ve tarih, dönem ve savaş filmi seven Netflix fanlarını meraklandıran yeni dizisi “Cursed” yayınlandı. Bu başarılı yapımın yönetmen koltuğunda Frank Miller ve Tom Wheeler oturuyor. Dizide Kral Arthur ile tanıdığımız Lady of the Lake’in esrarengiz yolculuğu konu ediniyor.

Tür: Fantastik

IMDb: 5.8 Rotten Tomatoes: %69 Google: Takiye: 7


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

16 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!