Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaSinemaNetflix'te Hemen İzleyebileceğiniz Annelik Konulu 10 Film

Son Yazılar

Netflix’te Hemen İzleyebileceğiniz Annelik Konulu 10 Film

Hamilelik ve annelikle ilgili filmler her zaman duygulandırır. İşte Netflix platformunda hemen şimdi izleyeceğiniz en iyi 10 annelik filmi.

Annelik duygusunun başlangıcı hamilelik sürecidir ve bir çok anne adayı bu süreçle birlikte bebeği ile bağ kurmaya başlar. Bildiğiniz şekliyle hayat, bundan sonra asla yalnız olmayacağınızı anladığınız anda tamamen değişir. En azından önümüzdeki dokuz ay boyunca. Bunu daha önce yapmış olanlar için tanıdık bir süreç haline gelir ve geçmiş deneyimlerinden, ilgilenilmesi gereken küçük şeyleri bilirler. Bununla birlikte, bu deneyimi ilk defa yaşayacaklar için, bu dünyanın tamamen dışında bir şey. Bu yazımızda Netflix üzerinden hemen izleyebileceğiz hamilelik ve annelik duygusunu en iyi anlatan 10 filmi sizlerle paylaşacağız.

Sadece birkaç saatliğine de olsa zihninizi zor şeylerden uzaklaştırmak için iyi bir hikayeden daha iyi bir şey yoktur. Bu nedenle, hamileliğinize eşlik edecek çok çeşitli duygulara yönelmek için özel olarak hazırlanmış çeşitli filmler derledik. Bazıları sizi güldürecek, bazıları ise gözyaşlarınızın bir anda boşalmasını sağlayacak; bazıları sadece kafanızı dağıtmak içindir, diğerleri ise size annelik ve çocuk sevgisi hakkında bir bakış açısı verecektir. Netflix’te şu anda izlenebilen gerçekten iyi annelik filmlerinin listesi burada.

Netflix’teki Hamilelik ve Annelik Konulu 10 Film

The Mother (2023 – iMDB: 5,6)

Niki Caro’nun yönetmenliğinde Jennifer Lopez ‘Anne’ rolünde. Prematüre bir çocuk doğurduğunda, çocuk kaçakçılığıyla da uğraşan silah tüccarlarının da dahil olduğu geçmişi nedeniyle küçük kızın güvenliğinden korkuyor. Böylece isteksizce ebeveynlik haklarından vazgeçer ve bebeği FBI Özel Ajanı William Cruise (Omari Hardwick) tarafından korumaya alınır. Daha sonra 12 yıl kadar saklanmayı başarır. Cruise tarafından kızını arayan insanlar olduğu konusunda kendisine bilgi verilir. Artık çocuğunu koruma görevi anneye düşmeye başlar. ‘The Mother’, anne olmanın çocuğunu sevmekten daha fazlası olduğunu gösteriyor. Çocuk için doğru olanı yapmak ve ne pahasına olursa olsun onu güvende tutmakla ilgilidir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

Pieces of a Woman (2020 – iMDB: 7,0)

Mundruczó ve Wéber’in aynı adlı tiyatro oyununa dayanan ‘Pieces of a Woman’, Vanessa Kirby, Shia LaBeouf, Molly Parker ve Sarah Snook’un oynadığı bir drama filmi. Film, evde doğum yapma kararları trajik bir şekilde sona eren ve hamile annenin acı gerçekle yüzleşmesi için çetin bir yolculuğa çıkan Bostonlu çift Martha ve Sean’ı merkezine alıyor. Film mutlaka anneliğe odaklanmasa da, ne yazık ki bazı annelerin yaşamak zorunda kaldığı çok derin bir keder duygusunu izleyicilere tattırıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

Slam (2016 – iMDB: 6,1)

Listedeki diğer filmler anneliğe odaklanırken bu film ağırlıklı olarak babalık deneyimine odaklanıyor. Nicholas Hornby’nin “High Fidelity” ve “About a Boy” isimli romanları, gençler hakkındaki hikayeleri çok dokunaklı bir şekilde tasvir etme konusundaki eşsiz yeteneği nedeniyle film olarak uyarlandı. İtalyan yönetmen Andrea Molaioli tarafından ekrana getirilen ‘Slam’ de bu tür bir hikaye. Film, genç hamileliğin hikayesini farklı bir bakış açısıyla anlatıyor. 16 yaşındaki Sam, Tony Hawk’ı aşırı derecede seviyordur ve kendisi için büyük planları vardır. Baba olmak kesinlikle bunlardan biri değil. Annesinin bir arkadaşının verdiği bir partide Alicia ile tanışınca ona aşık olur. Bir ilişkiye başlarlar ve bir süre sonra Alicia ona hamile olduğunu söyler. Sam şimdi bu durumla nasıl başa çıkacak? Kaçmalı mı yoksa kalıp sorumluluk almalı mı? Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

Otherhood (2019 – iMDB: 6,1)

Cindy Chupack tarafından yönetilen ‘Otherhood’, William Sutcliffe’in ‘Whatever Makes You Happy’ adlı romanından uyarlanan bir komedi filmi. Film, kendilerini anneler gününde dışlanmış ve unutulmuş hisseden üç eski arkadaş ve anne olan Gillian, Carol ve Helen’i konu alıyor. Ancak, kendi hayatlarında devrim yaratan bazı beklenmedik dersler öğrendikçe yolculuk, üçlü için hayatlarını değiştiren bir deneyime dönüşür. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

Bird Box (2018 – iMDB: 6,6)

Netflix annelik filmi olarak önerebileceğimiz ve Sandra Bullock, Trevante Rhodes, John Malkovich ve Danielle Macdonald’ın başrollerini paylaştığı ‘Bird Box’, Josh Malerman’ın aynı adlı romanından esinlenen bir kıyamet sonrası korku gerilim filmi. Susanne Bier yönetmenliği, izleyicileri gizemli bir varlık tarafından harap edilmiş kıyamet sonrası bir dünyayla tanıştırıyor. Sayısız kişi yok olurken, bir kadın da yanında çocukları ile birlikte hayatta kalma arayışına giriyor. Ne yazık ki, varlık her zaman etrafta olduğundan, gözlerini her zaman kapalı tutmaları ve tehlikeli nehirleri ve ormanları böyle aşmaları gerekiyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

Karanlık Kız (2021 – iMDB: 6,7)

Elena Ferrante’nin aynı adlı romanından uyarlanan ‘Karanlık Kız’, Olivia Colman, Dakota Johnson, Jessie Buckley ve Paul Mescal’ın rol aldığı bir psikolojik drama filmi. Film, kızları Kanada’da babalarıyla birlikteyken biraz ara verip tatile gitmeye karar veren İngilizce öğretmeni Leda’yı konu alıyor. Her şey beklediği gibi giderken varlığı bile nedense Leda’yı rahatsız eden bir aileyle tanıştığında işler daha da kötüye gider. Her şey birbirini kovalar ve orta yaşlı öğretmen, bir anne olarak yıllar içinde yaptığı hataları ve bunların sonuçlarını birdenbire fark eder. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

Görünmezlik (2017 – iMDB: 6,0)

Hayattaki ahlak ve seçimlerdeki özgürlük, insanlar arasında büyük bir bölünme yarattı. Seçimlerinin doğrudan sonuçlarına katlanmak zorunda kalmayan biri için, cevaplaması daha basit bir soru gibi görünüyor. Ancak hayata boyun eğmek isteyip istemediğine gerçekten karar vermesi gereken kişinin bu göründüğü kadar kolay değildir. Ely’nin hikayesi bunu kanıtlıyor. Genç Ely, okuldan sonra bir evcil hayvan dükkanında yarı zamanlı çalışıyor. Hayatı normal ve çoğunlukla sıkıcı. Ama sonra hamile kalır. İlk başta, kürtaj olma kararı konusunda karar veremez. Ama bunu yapamaz çünkü Arjantin’de yaşıyor ve orada kürtaj yasa dışı. Arkadaşı ve erkek arkadaşı, bebekten kurtulmasına yardım etmenin yollarını ararken Ely, kararının ahlaki ikilemiyle karşı karşıya kalır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

Dumplin’ (2018 – iMDB: 6,5)

Netflix annelik filmi olarak önerebileceğimiz bir diğer yapım olan ‘Dumplin’, Julie Murphy’nin aynı adlı yetişkin romanına dayanan, ergenlik konulu bir komedi filmidir. Yönetmenliğini Anne Fletcher’in üstlendiği yapımda, Willowdean, annesinin taktığı lakapla Dumplin’, arkadaşlarının kısaltması ile ise Will, fazla kilolu bir genç kızdır. Ancak fazla kiloları onda asla güven eksikliği yaratmamıştır ve halinden çok memnundur. Annesi Rosie ise gençliğinde güzellik kraliçesi olmuş bir kadındır. Anlaşılır bir şekilde ona kızan Will, annesinin yarışmasına kaydolur. Ondan ilham alan diğer yarışmacılar da katılmaya karar verdiğinde işler kısa sürede kontrolden çıkar ve böylece süreçteki yarışmada devrim yaratır. Merak ederseniz filmi VPN kullanarak izleyebilir ya da alternatif yayıncıları araştırabilirsiniz.

Private Life (2018 – iMDB: 7,2)

Çocuk sahibi olmak her çift için büyük bir mutluluktur. Ancak bu sevinci herkes yaşayamaz. Bazıları çok şanslı ve işleri kolay olsa da, bazıları da işlerin yolunda gitme olasılığıyla kendilerini avutup sıralarını beklemek ve mevcut tüm seçenekleri tüketmek zorunda kalıyorlar. Ne kadar şanslı olduğunuzun güvencesini istiyorsanız, izlemeniz gereken film ‘Private Life’tır. Çok uzun zamandır çocuk sahibi olmaya çalışan orta yaşlı bir çift olan Richard ve Rachel’ın hikayesini anlatıyor. Birbiri ardına yapılan denemelerde başarısızlıkla karşılaşırlar ve bu da onları diğer seçenekleri denemeye sevk eder. Dileklerinin gerçekleşmesi için daha ne kadar beklemeleri gerekecek? Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

Öyle veya Böyle (2022 – iMDB: 6,3)

Wanuri Kahiu’nun yönettiği ‘Öyle veya Böyle’nin, Netflix platformunda izleyebileceğiniz en iyi 10 anne filmi arasına girmesi şaşırtıcı değil. Üniversiteden mezun olmanın eşiğindeki bir kadın olan Natalie Bennett’in (Lili Reinhart) hikayesini anlatıyor. Arkadaşı Gabe ile cinsel ilişki yaşar. Bir süre sonra rahatsızlanır ve arkadaşı ona hamilelik testi yaptırmasını tavsiye eder. Hayatı, teste dayalı olarak iki gerçeklikte etkili bir şekilde değişir. Birinde test pozitif çıkarken diğerinde negatif çıkıyor. Hayatı, teste dayalı olarak iki gerçeklikte etkili bir şekilde değişir. Pozitif test gerçekliğinde, Gabe’in başarılı bir müzisyen olacağından şüpheleri olan ailesinin yanına taşınır ve Natalie’yi animasyon alanında kariyer hayallerinden vazgeçmemeye teşvik eder. Bu sırada negatif test gerçekliğinde Natalie, bir arkadaşıyla Los Angeles’a taşınır ve saygın bir animatörle çalışmaya başlar. Kahiu, “Öyle veya Böyle”de nispeten genel bir bilim kurgu mecazını ele alıyor ve bunun etrafında samimi bir dramatik hikaye inşa ediyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!