Ana Sayfa Sinema Şu Anda Netflix’te İzlenen En İyi 26 Kore Filmi

Şu Anda Netflix’te İzlenen En İyi 26 Kore Filmi

Şu anda Netflix platformunda izleyebileceğiniz en iyi Kore filmlerini keşfedin.

0
887
netflix kore filmleri

Kore filmleri ilginizi çekiyorsa, Netflix platformundaki bu yapımları kaçırmayın. Her insan kendine özgü filmler izlemeyi tercih eder, bunlar arasında aşk hikayelerinin yanı sıra suçlar, savaşlar, korkular gibi daha karanlık konulardan bahsedecek olursak, kesinlikle aklımıza Kore sineması gelir. Çok eski zamanlardan beri Kore sineması, unutulmaz sinema deneyimleri sağlayan ham ve gerçekçi konuları işleme tarzıyla bilinir. Kore filmleri, siyah beyaz yapılan sessiz filmlerin son derece popüler olduğu 1930’larda Altın Çağ ile de tanınır. Ülke savaşlar ve siyasi çalkantılarla boğuştuktan sonra, üretilen filmlerin türlerinde olduğu kadar sayısında da bir paradigma değişikliği görüldü. İşte bu sebeple yazımızda, Netflix platformunda yayınlanan en iyi Kore filmleri arasından 26 yapımı sizlerle paylaşmak istedik.

Hollywood, Kore filmlerinden çok fazla ilham aldı ve Amerikan sinemasında Kore filmlerinin birkaç yeniden yapımı oldu. Bir film tutkunuysanız, Kore film endüstrisinin yıllar boyunca bize sunduğu çeşitli film türlerinin farkında olmalısınız. Korelilerin korku ve polisiye gerilim filmleri, bir izleyicinin yaşayabileceği en acımasız, ürkütücü ve tüyler ürpertici deneyimleri sunmasıyla dünya çapında üne kavuştu.

Netflix platformundaki Kore filmleri son yıllarda çok ilgi görüyor. Koreliler, korkudan romantik komedilere, çılgınca benzersiz hikayelerle ortaya çıkarak ve en rahatsız edici konuları bile kafa kafaya ele alarak normun sınırlarını zorlamayı bir noktaya getirdiler. Genel olarak, hikaye anlatım tarzları son derece ilgi çekici ve sürükleyici ve sinematografileri oldukça benzersiz. Tüm söylenenlerle birlikte, Netflix’te şu anda izlenebilen gerçekten iyi Kore filmlerinin listesi burada.

26. Kill BokSoon (2023)

‘Kill Boksoon’, Sung-hyun Byun tarafından yazılan ve yönetilen bir aksiyon-gerilim filmidir. Tehlikenin gölgelerde gizlendiği bir dünyada, bekar bir anne olan Kill Boksoon, eşsiz bir suikastçı olarak öne çıkıyor. Ancak tehlikeli yaşamını aile bağlarıyla dengelemek gibi temel bir ikilemle karşı karşıya kalınca, kişisel hayatı ile ölümcül eylemleri arasındaki çizgi bulanıklaşır. M.K. Ent için çalışıyor, sadakatlerin ve ihanetlerin hain sularında yol alıyor. Tek bir olay, onun koruduğu kırılgan dengeyi sarsma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığında film doruğa ulaşıyor. Temel konusu, insanın değer verdiği şeyleri korumak için kat edebileceği mesafelerin ne derecede geniş olabileceği ile ilgili. Gerilim dolu film, hilelerle dolu bir dünyada güvenin değişken doğasının altını çiziyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

25. 20th Century Girl (2022)

’20th Century Girl’, Bang Woo-ri’nin yönettiği romantik bir drama filmi. 1999 yılının nostaljik zamanlarında geçen hikaye, Bo-Ra’nın (Kim Yoo-jung) gençlik yıllarının patikalarında gezinirken gençlik coşkusu, ilk aşkları ve lise arkadaşlıklarıyla hayatı keşfetmeye devam ediyor. Okul, tekvando ve yayın kulübündeki görevleri arasında kendini en yakın arkadaşı Yeon-Du’nun Hyun-Jin’le olan romantik ilişkilerinin içinde bulur. Gençlik aşkının ve ergenliğin çalkantılı döneminin dokunaklı bir tasviri olan film, gençliği ve büyümenin özünü tanımlayan o hassas anlara güzel bir bakış atıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

24. Korsanlar 2: Kayıp Hazinenin Peşinde (2022)

‘Korsanlar 2: Kayıp Hazinenin Peşinde’, Kim Jeong-hoon tarafından yönetilen bir dönem macera filmidir. Anlatı, Goryeo’nun uçsuz bucaksız topraklarına yelken açarak, kaybolan bir kraliyet hazinesinin peşindeki korsanların iddialı maceralarını anlatıyor. Moo-chi ve Hae-rang, çatışmalar ve dostlukla bir grup korsan ve hayduta destansı bir maceraya liderlik eder. Maceraları, gözü aynı hazinede olan hain Bu Heung-soo’nun girişiyle daha da tehlikeli hale gelir. Büyüleyici bir arayış olan film, maceranın yılmaz ruhunun bir kanıtıdır. Heyecan verici deniz savaşları, stratejik oyunlar ve eski tarz korsan eğlencesinden oluşan bir yapım. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

23. Kingdom: Ashin of the North (2021)

Seong Hun Kim’in yönettiği bu aksiyon-gerilim filmi, ‘Kingdom’ın ikinci sezonunun bir yan ürünüdür. Film, Joseon’un karmaşık dokusuna derinlemesine dalarak trajedi, ihanet ve gün yüzüne çıkan gizemlerle ilgili bir hikaye örüyor. Joseon’un tabiatı tehdit altındayken, benzersiz bir bitki hayal gücünün ötesinde bir güç vaat ediyor. Gianna Jun, bir güç, politika ve kişisel intikam hikayesine hayat veren, gizemle örtülü bir karakter olan Ashin’i zekice canlandırıyor. Sürükleyici ‘Krallık’ destanının bir uzantısı olan bu film, diriliş bitkisinin kökenlerini karmaşık bir şekilde genişletiyor ve zaten karmaşık olan dünyaya katmanlar ekliyor. Hem bu serinin hayranları hem de yeni keşfedenler için bir başyapıttır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

22. Telefon (2020)

‘Telefon’, Lee Chung-hyun’un yönettiği psikolojik bir gerilim filmi. Seo-yeon, annesinin evinde tuhaf bir telefon bulduğunda kendini geçmişten gelen bir kadın olan Young-sook ile tüyler ürpertici bir sohbet içinde bulur. Yirmi yılı aşan bağları, öngörülemeyen sonuçları olan bir dizi olayı açığa çıkarır. Bu gerilim yüklü yolculuk, zamanın şekillendirilebilirliğiyle oynuyor ve kaderin gerçekten yeniden yazılıp yazılamayacağını sorguluyor. Park Shin-hye ve Jeon Jong-seo’nun etkileyici performanslarıyla film, izleyicileri ürkütücü dönemeçlerin içine çekiyor. Bu sadece bir film değil, zamanın ve seçimlerin sınırlarını zorlayan bir deneyim. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

21. Miss Granny (2014)

Hwang Dong-hyuk’un yönettiği ‘Miss Granny’, gençlik çeşmesine nefis bir şekilde dalan bir komedi-drama filmi. 74 yaşındaki Oh Mal-soon’un hayatı, mistik bir fotoğraf stüdyosuna yaptığı ziyaretin onu 20 yaşında bir çocuğa döndürmesiyle alt üst olur. Yeni keşfettiği gençliğine doğru ilerlerken torunu Ji-ha’nın grubunun ilgi odağı haline gelir ve beklenmedik romantik ilişkilere bulaşır. Yaşın, müziğin ve yeniden keşfedilen hayallerin büyüleyici öyküsü Miss Granny’nin dokunaklı anlatımı ve kusursuz oyuncu kadrosu, onu Netflix’in Kore sinema koleksiyonunda unutulmaz bir mücevher haline getiriyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

20. Svaha: The Sixth Finger (2019)

Şimdiye kadar tanık olduğunuz en yoğun gerilim filmlerinden bazılarını ortaya çıkarmak için her zaman Netflix’teki kore filmlerine güvenebilirsiniz. 2019 filmi ‘Svaha: The Sixth Finger’, görevi dini organizasyonları ve tarikatları araştırmak olan Pastor Park adlı bir ajanın etrafında dönen böyle bir filmdir. “Deer Mount” adlı tarikatla ilgili araştırmalarından birinde, bu tarikatın birkaç genç kızın gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla bazı bağlantıları olabileceğine işaret eden önemli ipuçlarına rastlar. Pastor Park daha derine indikçe bu tarikatın birçok karanlık sırrı olduğunu ve bunları kamuoyundan saklamak için her yolu deneyeceklerini fark eder. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

19. Illang: The Wolf Brigade (2018)

Netflix platformunda yayınlanan kore filmleri arasında ‘Illang: The Wolf Brigade’, 2029’da birçok müzakerenin ardından Kuzey ve Güney Kore liderliği arasında iki ülkenin yeniden birleşmesi çağrısında bulunan bir anlaşmaya varıldığı bir zamandan bahsediyor. Her iki ülkedeki sıradan insanlar bu haberi kutlamaya başlarken, bunun olmasına izin vermemeye kararlı uğursuz bir örgüt de vardır. Bu terör örgütüne “Tarikat” adı verilir ve onlara karşı koymak için Güney Kore hükümeti “Kurt Tugayı”nın parçası olan kendi ajanlarını kurmaya karar verir. Kurt Tugayı, bu teröristlere karşı her iki ülkenin çıkarlarını savunabilecek mi? Filmin aksiyon sahneleri harika ve sinematografi şaşırtıcı derecede güzel. Bununla birlikte, film, hikayeleri boyunca izleyicileri meşgul edecek zorlayıcı karakterler yaratmak yerine set tasarımlarına çok fazla zaman harcadı. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

18. Jo Pil-Ho: Öfkenin Doğuşu (2019)

Lee Jeong-beom tarafından yönetilen şık bir aksiyon filmi olan “Jo Pil-Ho: Öfkenin Doğuşu”de Lee Sun-Kyun, Jeon So-nee, Park Hae-Joon ve Song Young-Chang rol alıyor. Filmin hikayesi, bir polis deposunu havaya uçurmak suçlamasıyla bir içişleri ajanı tarafından soruşturulan yoldan çıkmış bir polis memuruna odaklanıyor. Söz konusu karakter, adını taşıyan Jo Pil-ho, yozlaşmış biri olabilir, ancak patlamada oynayacak hiçbir rolü yoktur ve bazı kişilerin onu işlemediği suç için tuzağa düşürmeye çalıştığına inanır. Jo Pil-ho, gerçek suçluyu yakalamak ve bu süreçte adını temize çıkarmak için davanın temeline inmeye çalıştığı Mi-na adlı bir lise öğrencisiyle iş birliği yapar. Bu filmin sinematografisi ve aksiyon sahneleri akılda kalıcıdır, ancak bazı sahneler gereksiz yere uzun olduğu için düzgün bir yapıya sahip olma konusunda eksiktir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

17. Lucid Dream (2017)

Lüsid rüyanın ne olduğundan habersiz olanlar için, bazı kişilerin rüya görürken bunun farkında olmaları ve böylece rüyalarını istedikleri yöne yönlendirebilecekleri bir yöntemdir. Netflix’te yayınlanan kore filmleri listemizdeki ‘Lucid Dream’ filminin hikayesi, hiçbir iz bırakmadan kaybolan oğlunu yıllarca arayan bir adamın etrafında dönüyor. Söz konusu adam Dae-ho, kendisini oğluna götürecek tüm kaynaklarını ve ipuçlarını tüketmiş ve bu nedenle sert bir önlem almaya karar vermiştir. Bir polis dedektifi ve psikiyatrist olan bir arkadaşının yardımıyla Dae-ho, onu tam olarak oğlunun kaybolduğu ana yönlendirecek olan ‘Lüsid Rüyası’ yöntemini dener. Filmde belirgin bir gerilim eksikliği var ve olan her şey oldukça tahmin edilebilir. Bu filmin kazandığı popülerlik, esas olarak Netflix’in dünya çapında dağıtım haklarını satın almasından kaynaklanmaktadır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

16. Psikokinezi (2018)

Bir baba çocuklarının güvenliği için her yere gidebilir. Kendi güvenliğini düşünmeden bunu yapmaya hazırdır. Ve eğer süper güçler kazanırsa, çocuğunu koruma arzusuyla arasına hiçbir şey giremez. Netflix kore filmleri arasında bulunan ve Yeon Sang-ho’nun yazıp yönettiği 2018 Güney Kore filmi ‘Psikokinezi’de tam olarak bu yaşanıyor. Filmin ana karakteri Shin Seok-heon, küçük bir kızarmış tavuk restoranının sahibi olan kızının, bir inşaat şirketiyle münakaşaya girdiğini öğrenen bir güvenlik görevlisidir. Onu en çok endişelendiren şey, bu kurumun mafya tarafından yönetilmesidir. Shin Seok-heon, kendisine insanüstü telekinezi yeteneği veren özel bir dağ kaynağından su içiyor ve bu yeni keşfettiği güçle gangsterlere bir ders vermeyi planlıyor. Film, bir süper kahraman hikayesini komedi ve sosyal meseleler üzerine önemli yorumlarla düzgün bir şekilde birleştiriyor. Filmin süper güç yönü, öncülün sadece bir parçası, ancak içinde daha derin bir şey olduğu ortaya çıkıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

15. Revenger (2018)

Dövüş sanatları filmlerini seviyorsanız kendinize bir iyilik yapın ve ‘Revenger’ı hemen izlemeye başlayın. Bu Lee Seung-won yönetmenliği, filmi izlemeyi bitirdikten sonra uzun süre aklınızdan çıkmayacağından emin olduğunuz bazı sürükleyici aksiyon sahneleri sunuyor. Bu filmin ana karakteri, ailesi bazı suçlular tarafından vahşice öldürüldükten sonra harap olan eski bir polis memurudur. Bu suçluların şu anda bir hapishane adasında tutulduğunu öğrenir ve kendisini tutuklatıp aynı hapishaneye girmeye karar verir. Oraya vardığında, onları avlamayı ve ailesine çektirdikleri acı ve ıstırabın aynısını onlara da yaşatmayı planlıyor. “Revenger”ın hikayesinin gerçekten sunacak pek bir şeyi yok. Yüksek oktanlı aksiyon sahneleriyle göz dolduran film, hatta aksiyon bağımlıları düşünülerek yapılmış bile denilebilir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

14. The Drug King (2018)

Netflix’te yayınlanan kore filmleri arasında bu yapım, Lee Doo-sam adlı bir uyuşturucu baronunun hayatını anlatan gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. Lee, bir suç örgütünün küçük çaplı bir üyesi olarak bu işlere başladı ve uyuşturucu ticaretinden önce elmas ve benzeri diğer ürünlerin kaçakçılığına düşkündü. Doğal olarak, uyuşturucu ticaretinden elde ettiği kar benzersizdir ve onu tüm Kore’deki en kötü şöhretli kaçakçılardan biri olma yolunda ilerletmiştir. Film, 1970’lerde Busan ve Japonya arasında bir tedarik hattının geliştiği Güney Kore’de devam eden uyuşturucu ticaretinin ufuk açıcı bir anlatımı olarak hizmet ediyor. Kore’nin en büyük süperstarlarından biri olan ve ‘Memories Of Murder’, ‘Parasite’ ve ‘A Taxi Driver’ gibi filmlerdeki performanslarıyla dünya çapında isim yapmış Song Kang-ho, baş karakteri benzersiz becerisiyle canlandırıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

13. Wish You (2021)

Do Joon Sung’un yönettiği ‘Wish You’, Kang In Soo adlı bir şarkıcının hikayesini anlatan romantik bir drama filmi. Kang henüz bir başarı elde edememiş olsa da, bu onu hayatını sanata adamaktan, sokak çalgıcılığı yapmaktan ve insanları eğlendirmekten caydırmadı. Kang’ın en yakın arkadaşı Choi Min Sung bu performansları kaydedip YouTube’a koyuyor. Bir gün bu videolar, büyük bir plak şirketiyle bağlantılı Yoon Sang Yi’nin dikkatini çeker. Kang’ın adını duyurma yeteneğine sahip olduğuna ikna olan Yoon, ona şirketinin projesine dahil olmasını tavsiye eder. Birlikte yaşamaya başladıktan sonra birbirlerine karşı romantik duygular beslerler. Ancak Yoon ve Kang yakınlaştıkça dış dünyadan daha fazla sorunla karşılaşırlar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

12. Night in Paradise (2020)

Netflix Kore filmleri listemizdeki “Night in Paradise”, rakip çeteyle yer değiştirme şansı bulan bir gangster olan Tae-goo’nun etrafında dönen, akıldan çıkmayacak kadar güzel bir film. Kız kardeşi ve yeğeninin öldürülmesine yol açan teklifi reddeder. Öfkeli ve intikam peşinde koşan Tae-goo, rakip çetenin başkanını arar ve Jeju Adası’na kaçmadan önce onu öldürür. Başlangıçta, aklındaki büyük bir hedef olduğu için tüm umutlar kaybolmuş gibi görünür, Tae-goo ölmeye mahkumdur. Yine de, ölümcül bir hastalığa sahip olan ve hayattan vazgeçmiş Jae-Yeon ile tanıştığında, yaşamak için yeni bir sebep bulur. İkisi arasındaki filizlenen ilişkiyi sergileyen ve intikam arayışlarındaki rakip çeteyi takip eden film, aksiyon ve melodramın karmaşık bir kombinasyonunu sunuyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

11. Pandora (2016)

Pyung-Sub, yerel nükleer santralin koşulları hakkında endişeleniyor ama kimse onu dinlemiyor gibi görünüyor. Ancak bir deprem meydana geldiğinde santrale ciddi şekilde zarar verir ve panik yayılmaya başlar. Şimdi, genç Jae-Hyeok ve meslektaşları başka bir nükleer felaketi önlemelidir. ‘Pandora’ senaryosu sayesinde sadece heyecan verici değil, aynı zamanda duygusal bir film. İyi görsel efektler ve düzgün sinematografi ile yönetmen Jong-woo Park, bir gerçeklik duygusuyla sarsıcı bir hikaye sunabiliyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

10. Çelik Yağmuru (2018)

“Çelik Yağmuru”, Kuzey Kore Özel Kuvvetleri’nden bir asker olan Eom Chul-woo’nun çok önemli ama kendinden geçmiş bir başka adamla birlikte Güney Kore’ye sığınmasıyla başlıyor. Eom daha sonra Dış Güvenlik Şefi Cheol-woo ile buluşur ve birlikte, nükleer silah kullanımını içerebilecek, yaklaşan Kore savaşını önlemeye karar vermeleri gerekir. “Çelik Yağmuru”, film boyunca taşınan keder, aksiyon, adrenalin patlaması ve gerilim anlarıyla heyecan verici bir yapım. Netflix’ten kaldırılmadan önce izlenmesi gereken kore filmleri arasında. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

9. Okja (2017)

Güney Kore-Amerikan ortak yapımı ‘Okja’, ünlü yönetmen Bong Joon-Ho’nun bir filmi ve bugüne kadarki tek çocuk dostu filmi olduğu söylenebilir. “Okja”nın konusu, çok büyük olması ve en iyi kalitede domuz eti üretmesi için genetik olarak tasarlanmış bir domuzun hikayesi etrafında dönüyor. Bu tür pek çok domuz, dünyanın her yerindeki bir şirket tarafından çiftçilere dağıtıldı ve aralarında en iyisi olduğu ortaya çıkan domuz, aynı adı taşıyan Okja domuzu oldu. Şimdi şirket Okja’yı alıp götürdüğünde, sahibi Mija adında küçük bir kız onları takip etmeye ve Okja’yı katledilmekten kurtarmaya karar verir. Bu, Mija’yı küçük köyünden Seul’e ve oradan da Amerika Birleşik Devletleri’ne götürür. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

8. Sweet and Sour (2021)

‘Sweet and Sour’, Netflix Kore filmleri listemizdeki kesinlikle insanın yüreğini sızlatacak inanılmaz bir romantik drama filmi. Öncelikle Jang-hyuk’un etrafında dönen film, onun Hepatit B tedavisi gördüğü hastanede hemşire olan Da-Eun’a nasıl aşık olduğunu anlatır. Kısa süre sonra ilişkileri gelişir ve çift birlikte yaşamaya başlar. Ancak Jang-hyuk’un farklı bir şehirde işe girmesiyle, uzun mesafe ilişkileri için sorun yaratmaya başlar. Ayrıca Jang-hyuk, iş arkadaşlarından birine karşı hisler geliştirmeye başlar ve bu da daha fazla çekişmeye yol açar. Filmin geri kalanı, Da-Eun ve Jang-hyuk’un sorunları ancak sonunda büyük bir değişim için düzeltmeye çalıştıkları yolculuğunu belgeliyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

7. Takip (2017)

Yaşlı bir adam, biraz komik kara mizah ve gerçekten yavaş birkaç kovalamaca içeren ‘Takip’ ironik bir şekilde adlandırılmış gibi görünüyor. 30 yıl önceki bir cinayet gizemini çözmeye ve yaşlıları öldüren bir seri katili günümüzde yakalamaya çalışan iki yaşlı adam – huysuz bir ev sahibi ve mahvolmuş bir dedektif – hakkında bir komedi-gerilim cinayet gizem filmi. “Takip”, Kim Hong-sun tarafından yönetiliyor ve deneyimli oyuncular Sung Dong-il ve Yun-Shik Baek’in rol aldığı bir film. Filmin ilk yarısı, öncülü kurmaya odaklanıyor ve bazı sahneler biraz yavaş olmak üzere çoğunlukla sakin, ancak film ikinci yarıda hızlanıyor ve nihayetinde gerilim kategorisini karşılıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

6. Sekizinci Gece (2021)

Tüyler ürpertici bir gizem-gerilim filmi olan ‘Sekizinci Gece’, Buda’nın yaklaşık iki buçuk bin yıl önce siyah ve kırmızı gözünü çıkardıktan sonra bir canavarı nasıl durdurduğunu anlatıyor. Daha sonra asla yeniden birleşmeyeceklerini umarak gözleri ayrı tutar. Ancak efsanenin gerçek olduğunu kanıtlamaya kararlı bir profesör, binlerce yıl sonra kırmızı gözü yeniden uyandırır. En kötüsünden korkan tabutun koruyucusu, keşiş Chung-Seok’u inşaat işçisi Park Jin-soo’yu bulması için görevlendirir. Dedektif Kim Ho-Tae de cinayetlerin ve gözlerin ardında bıraktığı yıkımın izini durdurmaya kararlı olduğundan, görevlerinde ikiliye katılır. Üstelik film, gözün insanlığa ulaşması ve canavarı uyandırması için Bakire Şaman’ı bulması gerektiğini ortaya koyuyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

5. Tune In For Love (2019)

“Tune In For Love”, nazik, dürüst bir kadın ile karanlık bir geçmişe sahip suskun bir adam arasındaki tatlı, içten bir aşk hikayesidir. Islahevinden yeni çıkmış genç erkek, kızın ailesinin fırınında iş bulduğunda tanışırlar. İkili anında bir bağ kurar, ancak trajik bir şekilde ayrılırlar, ta ki kader onları yıllar sonra tekrar bir araya getirene kadar. Şimdi yirmili yaşlarının sonlarında, ikisi çıkmaya başlar, ancak geçmişi hakkında pek açık sözlü olmadığında sorunlar ortaya çıkar ve kadın onu daha iyi tanımak ister. Sonunda, yine de aşk her şeyi fetheder. Zaman zaman yavaş ama çoğunlukla ilgi çekici olan Kim Go-Eun ve Jung Hae-in, çift olarak harika bir kimya sergiliyor ve gerçekten birbirlerine aitlermiş gibi görünüyorlar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

4. Forgotten (2017)

Gerilim türünü seviyorsanız Netflix Kore filmleri listemizdeki bu yapımı sakın izlemeden geçmeyin. Dört kişilik bir aile – Jin-Seok ve Yoo-Seok kardeşler, anne Na Young-Hee ve baba Moon Sung-Geun – yeni bir eve taşınır. Jin-Seok genellikle zayıf, aşırı duyarlı ve ilaç kullanıyor. Jin-Seok, bir minibüste birkaç adam tarafından kaçırılan ağabeyi Yoo-Seok’un kaçırılmasının görgü tanığıdır. Birkaç gün sonra, Yoo-Seok geri döndüğünde, son birkaç gün içinde neler olduğu ya da nasıl kaçırıldığı hakkında hiçbir şey hatırlamıyor. Kardeşinin davranışında bir değişiklik sezen Jin-Seok, Yoo-Seok olduğunu iddia eden adamın aslında kendisi olmadığı sonucuna varır. Bu, şüphesiz şimdiye kadar gördüğüm en yoğun, tüyler ürpertici gerilim filmlerinden biri. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3. Time To Hunt (2020)

“Time To Hunt”, distopik bir dünyada geçen yüksek aksiyonlu bir Netflix Orijinal polisiye gerilim filmidir. Yoksullukla boğuşan Güney Kore’de dört arkadaş, içinde bulundukları korkunç mali sıkıntıdan kaçmak için tehlikeli bir soygun gerçekleştirir, ancak bunu yaparken, hepsini avlamak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek olan acımasız bir suikastçının radarına girerler. Yoğun aksiyon sahneleri, duygu yüklü dram, kardeşlik, heyecan verici araba kovalamacaları – bu filmde her şey var. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

2. Space Sweepers (2021)

2092 yılında geçen film, dört uzay gezgininin egzotik uzay enkazı bulma arayışlarında çok uzaklara seyahat etmelerini konu alıyor. Şansları, düşen bir uzay mekiğini kurtardıktan sonra, içeri baktıklarında 7 yaşında küçük bir kız çocuğu gibi görünen bir insan kızı bulduklarında aniden değişir. Yine de, kısa sürede kızın insansı bir robot olduğunu ve bu konuda inanılmaz derecede değerli olduğunu anlarlar. Ayrıca UTS Uzay Muhafızlarının robota ilgi göstermesiyle uzay yolcuları fırsatı değerlendirmeye karar verir ve karşılığında fidye talep eder. Ancak ticaret planlandığı gibi gitmez ve dört arkadaş, hayatlarını sonsuza dek değiştireceği kesin olan patlayıcı sırları ortaya çıkarır! Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

1. Alive (2020)

Aylarca süren karantinada evlerine tıkılıp kalmaktan sıkılanlar, ‘Train To Busan’ı anımsatan bu zombi istilası filmiyle güzel zaman geçirecektir. “#Alive”, evinde yemeksiz, silahsız, çok fazla kaynak olmadan mahsur kalan yalnız bir bilgisayar oyuncusunun ve binasını çevreleyen, neredeyse ön kapısını tekmeleyen bir aç zombi sürüsünün yer aldığı heyecan verici bir hayatta kalma dramasıdır. Dijital olarak internet bağlantısı kesilir ve kafasını çalıştırmadığı sürece hayatta kalmasının hiçbir yolu yok. Netflix Kore filmleri listemizdeki, heyecanlı zombi yapımını sakın kaçırmayın. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz