Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaSinemaNetflix'te Hemen İzleyebileceğiniz Mafya Konulu En İyi Gangster Filmleri

Son Yazılar

Netflix’te Hemen İzleyebileceğiniz Mafya Konulu En İyi Gangster Filmleri

Mafya konulu yapımları sevenler için işte Netflix platformunda hemen izleyebileceğiniz en ürkütücü ve en iyi gangster filmleri listemiz.

Suç dünyası, genellikle, bu işlerle uzaktan yakından alakası olmayan insanlar için heyecan verici bir şeydir. Gangsterleri, yaşam tarzlarını, geldikleri yere nasıl geldiklerini, konumlarının onlara getirdiği güç ve tehlikeyi, ellerine bu kadar kan bulaştıktan sonra nasıl uyuyabildiklerini merak ediyoruz. Bu sorular, film yapımcılarını, biraz ışık tutmak için genellikle gerçek olaylardan esinlenerek oluşturulan hikayeler oluşturmaya yöneltti. Bu hikayelerde, her türlü motivasyonla hareket eden karmaşık psikolojiye sahip karakterlerle tanışıyoruz. Diğer şeylerin yanı sıra, bu filmler insan doğasının incelenmesi için bir kaynak haline geliyor, güç mücadelelerinin hikayelerine hizmet eder ve bazı durumlarda bir ders işlevi görür, çünkü işler bu kahramanlar için genellikle hayatta kalarak mutlu sonla bitmez. Mafya konulu yapımları sevenler için işte Netflix platformunda hemen izleyebileceğiniz en ürkütücü ve en iyi gangster filmleri listemizi sizlerle paylaşıyoruz.

Heyecan, gizem, beklenti ve bayılabileceğiniz karakterler, bir hikayeden daha ne isteyebiliriz ki? Suç dünyasını değiştiren bir adamın yükselişi ve düşüşü hakkında eski güzel bir hikayeye ihtiyaç duyduğunuzda, Netflix şimdiye kadarki en iyi mafya ve gangster filmleri arşivine sahip.

Bazı filmlere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz. Peki Netflix izlemek için VPN kullanmak yasal mı? işte cevabı burada.

Live by Night (2016)

10
Dennis Lehane’nin 1920’lerin ikinci yarısında geçen aynı adlı kitabından uyarlanan Live by Night, Netflix gangster filmleri arasında gösteriliyor. Bir adamın suç dünyasında yükselişini ve ardından düşüşünü anlatıyor. Ben Affleck, bir savaş gazisi olan ve bir gangsterin metresine aşık olan Joe Coughlin’i canlandırıyor. Joe, Boston polis teşkilatında görevli olan babası tarafından uyarılmasına rağmen, kadına olan aşkının peşinden gider ve bu onu sonunda suç dünyasına götürür. En başından itibaren, bir an önce çıkmak niyetiyle yola çıkar. İlk soygun eylemi sonrasında elde edeceği para kaçmasına ve gelecekte sakin bir hayata kavuşmasına yardımcı olacaktı, fakat plan istediği gibi yürümüyor ve suç dünyasına giderek daha fazla dahil oluyor. Filmde Affleck dışında Elle Fanning, Brendon Gleeson, Sienna Miller ve Zoe Saldana da rol alıyor. Bu filmi izlemek için alternatif platformlara bakmalısınız.

BENZER YAZI: NETFLİX KOMEDİ FİLMLERİ: GÜLME GARANTİLİ 12 FİLM TAVSİYESİ

Gangster Squad (2013)

9
Mickey Cohen, suçluların tarihine en acımasızlarından biri olarak adını yazdıran bir başka gangsterdi. Çoğunlukla Los Angeles’ı yönetti ve Cohen suç ailesinin patronuydu. Tüm bu para ve güçle, kanun üzerinde de kontrolü vardı, çünkü herhangi bir yetkiliye kolayca rüşvet verebilir ve kendisine karşı tanıklık edecek herkesi tehdit edebilir veya öldürebilirdi. Artan gücüne karşı koymak için Şef Bill Parker, Cohen’i dizginlemeyi başarabilecek gizli bir ekip fikrini bir araya getiriyor. Ödüllü bir savaş gazisi olan Seargent John O’Mara’ya ulaşan Parker, ekibi dikkatle seçiyor. Bu takıma ‘Gangster Squad’ adı verildi. Film, Cohen’i her seferinde bir darbe ile tamamen sabote etme çabalarını takip ediyor. Sean Penn Cohen rolünü oynarken, Josh Brolin, Ryan Gosling ve Anthony Mackie Squad rolünü oynadı. Emma Stone, Cohen’in daha sonra düşüşünün faktörlerinden biri haline gelen kız arkadaşı rolünü oynadı. ‘Gangster Squad’ Netflix gangster filmleri arasında mükemmel bir mafya suç filmi olmasa da, oyuncuların performanslarında o zamanların tatlılığını ve cazibesini yeniden yaşayabilirsiniz. Bu filmi izlemek için alternatif platformlara bakmalısınız.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 20 EROTİK KORKU FİLMİ

Hırsızlar Şehri (2010)

8
‘Hırsızlar Şehri’ bu listedeki diğerlerinden oldukça farklıdır, çünkü esas olarak, izleyiciye gerçekten önemli bir sonuç ve hatta belki de ahlaki bir sonuç veren farklı bir karakter sunumunu izleyicilerle buluşturuyor. 1980’lerin sonlarında geçen bu film, Joaquin Phoenix, Bobby Green’i canlandırıyor. Bobby’nin babası ve küçük erkek kardeşi polis teşkilatında. Kendini onlardan uzak tutmanın bir yolu varsa, o da suç hayatını takip etmekti ve son zamanlarda yaptığı da tam olarak buydu. Rus gangsterlerin uğrak yeri olan bir gece kulübünün yöneticisidir. Bobby uzun süre hayatını zengin bir şekilde geçirmeyi düşünür ve polise karışmamaya çalışır. Ancak ailenizin kelimenin tam anlamıyla yasal olarak karşı olduğu bir şeye karıştığınızda, bir çatışma olması kaçınılmazdır ve birinin bir şey kaybetmesi gerekecektir. Bobby çok geçmeden bunu öğrenir ve hatasını mümkün olduğunu düşündüğü tek yolla düzeltmeye çalışır. Phoenix’in yanı sıra, filmin başrolünde Mark Wahlberg rol alıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: İZLEMEYENİN PİŞMAN OLACAĞI EN İYİ BİLİM KURGU FİLMLERİ

The Infiltrator (2016)

7
Netflix gangster filmleri arasında bulunan ‘Infiltrator’, Robert Mazur adında bir adamın gerçek hayatına dayanmaktadır. Mazur, ABD Gümrük Servisi için çalıştı ve Pablo Escobar’ın artan etkisine ilk elden tanık oldu. Böylece, Escobar’ı devirme fırsatı geldiğinde, o da bu işte rol aldı. Bob Musella takma adı altında, suç dünyasına yozlaşmış bir işadamı olarak sızdı ve bu insanlar için para aklamayı teklif etti. Yavaş yavaş itibar kazandı ve Escobar’la bizzat temasa geçti ve sonunda imparatorluğunun yıkılmasına yardım etti. Hikayeyi üç cümlede özetleyebilirdim ama iş göründüğünden çok daha zor ve tehlikeliydi. Diane Kruger, Amy Ryan, Joe Gilgun ve Jason Issacs bu filmde Cranston’la birlikte rol alıyor. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif platformlara bakmalısınız.

BENZER YAZI: AMAZON PRİME’DAKİ EN İYİ 12 ROMANTİK FİLM

Gun City (2018)

6
İngiliz gangster drama dizisi “Peaky Blinders”ın hayranıysanız, kaçırmamanız gereken film bu. Bu diziyle aynı zamanda ama Avrupa’nın farklı bir bölgesinde geçiyor. Bu Netflix orijinal filmi, suçluları ve polisleri ayıran ince çizgide yürüyen ve her iki dünyanın da en iyisine ya da her ikisinin de en kötüsüne bir göz atan bir adamın hikayesini anlatıyor. Yıl 1921 ve şehir Barselona. Polis, bazı kötü şöhretli güçlerin şehir üzerinde güç kazanması ve ülkenin tarihini değiştirebilecek bir şey planlaması nedeniyle gerginleşiyor. Yerel mafyaya sızmak için içlerinden birini gönderiyorlar. Bu ajanın görevi, askeri silahların çalınmasının arkasındaki beyni bulmaktır. Kısa sürede çözmezse, ülke pekâlâ bir iç savaşa sürüklenebilir. Aksiyon ve entrika dolu ve 1920’lerin zarif tarzı ‘Gun City’, gangster filmleri sevenlerin hoşuna gidecektir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: ALEXANDRA DADDARİO FİLMLERİ

Legend (2015)

5
Tom Hardy bu neslin en iyi oyuncularından biri ve rollerini tam bir özveriyle oynuyor. ‘Peaky Blinders’ı izlediyseniz, Tommy Shelby’nin bile yüzünü renklendiren göz korkutucu Alfie Solomons rolünde ne kadar mükemmel olduğunu bilirsiniz. Hardy orada oldukça iyiydi ve ‘Legend’i izlemeniz için tek neden o. Netflix gangster filmleri arasında listelenen yapım Kray ikizlerini konu alıyor. Bu ikizler 50’li ve 60’lı yıllarda Londra’nın Doğu Yakasında organize suçun krallarıydı. Karışmadıkları bir suç yoktu ve onlar iktidardayken işler olabildiğince kötüydü. Bu filmde Tom Hardy, iki yüzlü ama tamamen farklı kişilikler olan Kray ikizlerini canlandırıyor. Suç dünyasına gelişlerini gördükleri zamanla ve sonunda düşüşlerine yol açan olaylarla başlar. Bu film Tom Hardy’ye ait, çünkü kariyerinin en iyilerinden olmasa da çok nadir görülen bir performansını sergiliyor. Karizmatik Reggie rolüne bir eldiven gibi uyuyor ve zihinsel olarak sorunlu Ronnie rolünü aynı kolaylıkla oynuyor. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif platformlara bakmalısınız.

BENZER YAZI: NETFLİX PLATFORMUNDA YAYINLANAN EN İYİ 25 PSİKOLOJİK GERİLİM FİLMİ

The Iceman (2012)

4
Suç dünyasında en yaygın şeylerden biri tetikçi kullanımıdır. İktidara geldiklerinde, patronlar mecbur kalmadıkça ellerini kirletmekten hoşlanmazlar. Ama yine de insanları öldürmek zorundalar ve bunun için kiralık katiller tutuyorlar. Gangsterlerin hikayeleri yıllar içinde yayılırken, onların özel tetikçilerinin hikayeleri de şekillendi. Buz Adam (The Iceman) o tetikçilerden biriydi. Amerikan Mafyası için çalıştı ve gerçek ölüm zamanını gizlemek için insanları öldürdükten sonra onları dondurmasıyla ün kazandı. Bu arada, çok zekice bir numara! Artık onun ne kadar tehlikeli bir psikopat olduğunu bildiğinize göre, bu kişi hakkında daha çok şey bilmek istersiniz. ‘Iceman’ tam da bu amaçla burada. Michael Shannon, gerçek adı Richard Kuklinski olan Buz Adam rolünü oynadı ve film, onun bir tetikçi olma işine nasıl girdiğini ve sonunda ona ne olduğunu izleyicilerle buluşturuyor. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif platformlara bakmalısınız.

BENZER YAZI: İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINI KONU ALAN NETFLİX’TEKİ 12 MUHTEŞEM FİLM

Layer Cake (2004)

3
Daniel Craig şu anda suçla mücadele eden İngiliz casusu olabilir, ancak ondan önce uyuşturucu işinde çalışan bir adam rolünde karşımıza çıkmıştı. Adını filmde hiç duyamıyoruz, bu yüzden ona X diyebiliriz. X, başta kokain olmak üzere başarılı ve profesyonel bir uyuşturucu dağıtıcısı olarak çalışıyor, ancak şimdi zamanı emekliliğin keyfini çıkarmayı planlıyor. Sakladığı biraz parası var, geçmişinde kan dökmemiş. Ancak ondan önce kendisine iki görev verilir. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, onun için her şeyi alt üst eden de onlar. İlk iş, birinin bağımlı kaçak kızını bulmaktır. Diğeri ise ecstasy tabletlerinin sevkiyatını denetlemek. Film harika saatler geçirmenizi sağlayacaktır ve bu rolde Craig’i kesinlikle seveceksiniz. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif platformlara bakmalısınız.

BENZER YAZI: TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 12 NÜKLEER SAVAŞ FİLMİ

Casino (1995)

2
Netflix gangster filmleri arasında Martin Scorsese ve Robert De Niro’nun birleşimi bazı harika filmler ortaya çıkardı. ‘Goodfellas’, ‘Taxi Driver’ ve ‘Cape Fear’, bu oyuncu-yönetmen çiftinin bir dizi işbirliğiyle ilgili sadece birkaç ünlü yapım. Bu film, birlikte yaptıkları sekizinci filmdi. Ayrıca, Scorsese’nin daha önce ‘Goodfellas’ta çalışmış olan Nicholas Pileggi ile bir senaryo üzerinde ikinci kez çalışması. Gerçek hayattan alıntılanan ve ‘Casino: Love and Honor in Las Vegas’ kitabına dayanan ve 1970’lerin başında geçen bu film, bir Las Vegas kumarhanesindeki operasyonları yöneten Sam “Ace” Rothstein adlı bir adamın hikayesini anlatıyor. Sam’in yeni başladığı noktadan başlıyor ve iktidara yükselirken neler yaşadığını gözler önüne seriyor, sadece kendi hataları yüzünden alaşağı ediliyor. Ona koruma sağlayan adam, Nicky Santoro; Ace’in narsist karısı Ginger McKenna ise gerilimi daha da artırıyor. Film hem eleştirel hem de ticari alanda büyük bir başarı elde etti ve Sharon Stone filmdeki performansıyla Akademi Ödülü’ne aday gösterildi. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif platformlara bakmalısınız.

BENZER YAZI: NETFLİX’TE EN İYİ 6 AGATHA CHRİSTİE TARZI FİLM VE DİZİ

The Untouchables (1987)

1
Gangster ve mafya filmleri hayranı iseniz, o zaman şimdi çok aşina olmanız gereken birkaç isim var. Al Capone bu isimlerden biri olmalı. Bu kötü şöhretli suçlu, birçok film yapımcısının inceleme konusu olmuş ve birkaç filme konu olmuştur. Brian De Palma tarafından yapılan bu film, Capone’u ilk ve son kez devirmek için bir ekip oluşturan Eliot Ness adlı subayın hikayesine odaklanıyor. Ancak, Capone’un zaten tüm Chicago’yu elinde tuttuğu ve etkisinin bazı yüksek yerlere uzandığı düşünülürse, bu o kadar kolay değil. Ness bu iş için adam seçerken çok dikkatli olmalı. Başrollerde Kevin Costner, Robert De Niro ve Sean Connery rol alıyor. Film çok beğenildi ve dört Akademi Ödülü’ne aday gösterildi. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif platformlara bakmalısınız.

BENZER YAZI: NETFLİX KOMEDİ FİLMLERİ: GÜLME GARANTİLİ 12 FİLM TAVSİYESİ


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!