Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaSinemaNetflix'te İzleyebileceğiniz En Korkutucu 8 Haneye Tecavüz Filmi

Son Yazılar

Netflix’te İzleyebileceğiniz En Korkutucu 8 Haneye Tecavüz Filmi

Evinize izinsiz giren biri sizi korkutur mu? İşte Netflix platformunda yayınlanan haneye tecavüz filmleri tam da bununla ilgili.

Birçoğumuzda evlerimizin kapı ve pencerelerinin düzgün kapalı olup olmadığını kontrol etme dürtüsü var. Dünyadaki tüm yerler arasında en azından evlerimizin en güvenli yer olduğunu düşünmek istiyoruz. En fazla huzur bulduğunuz yerin yakınlarında haneye tecavüz olayı olsa, sanırım geceleri gözünüze uyku girmez. En güvenli olmasını beklediğiniz yer, hiç de iyi niyetli olmayan biri tarafından işgal edildiğinde kabusa dönüşür. Ama bizi en çok korkutan şeyleri izlemeyi seviyoruz değil mi? Evimize birisinin girebileceğine dair evrensel korku, haneye tecavüz alt türündeki filmleri diğer filmlere göre daha heyecanlı kılıyor çünkü kendimizi bu durumların içinde hayal ettiğimizde, bir panik ve heyecan duygusu zihnimizde canlanıyor. İşte Netflix platformunda tam da bu konuya uygun haneye tecavüz filmleri var ve bunlardan en iyi olan 8 yapımı sizlerle paylaşacağım.

Aslında böyle bir şey başımıza gelse gerçekte ne olacağını bilmiyoruz ve bilmek de istemeyiz. Ancak filmlerde evler, herkesin ev dediği yeri korumak için ne kadar ileri gidebileceğinin sınandığı savaş alanlarına dönüşüyor. Sıradan insanlar sevdiklerini korumak ve aynı zamanda hayatta kalmak için kahraman olmak zorundadırlar. Yani, haneye tecavüz mağdurunun nasıl hissettiğini hissetmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken kapıları ve ışıkları kapatmanız, kulaklığınızı takmanız, Netflix’e girmeniz ve aşağıda listelenen filmleri izlemenizdir. Netflix’te şu anda izlenebilen gerçekten iyi haneye tecavüz filmlerinin listesi burada.

8. Düşeş (2022 – iMDB: 5,7)

Yönetmenliğini Charlie McDowell’ın üstlendiği ‘Düşeş’, Jason Segel, Lily Collins ve Jesse Plemons’un da yer aldığı bir kadronun yer aldığı bir suç gerilim filmi. Hikâye, bir teknoloji milyarderinin tatil evinin etrafında gelişiyor; bu ev, bir adamın hırsızlık amacıyla içeri girmesiyle beklenmedik bir savaş alanına dönüşüyor, adam bir Rolex ve biraz parayla ayrılmak üzereyken, sahibi (Jesse Plemons) karısıyla (Lily Collins) gelir. Haneye tecavüz eden hırsızı gördüklerinde şaşırırlar ve bir rehine durumu yaşanmaya başlar. Buradan izleyebilirsiniz.

7. Bebek Bakıcısı (2017 – iMDB: 6,3)

McG’nin yönettiği ‘Bebek Bakıcısı’, Netflix’te hemen izleyebileceğiniz izleyicileri koltuklarının kenarında tutan bir haneye tecavüz filmidir. Konu, çekici bebek bakıcısı Bee (Samara Weaving) ve arkadaşlarının uğursuz bir şeytani tarikatın parçası olduğunu keşfeden genç Cole’a (Judah Lewis) odaklanıyor. Film, kara mizahı yoğun gerilimle ustaca birleştirerek haneye tecavüz türüne benzersiz bir dokunuş sunuyor. McG’nin becerikli yönetmenliği ve Bella Thorne ile Robbie Amell’in de aralarında bulunduğu oyuncu kadrosunun güçlü performansları tüyler ürpertici bir atmosfer yaratırken, filmin korku ile mizahı dengeleme yeteneği, hem heyecanı hem de kahkahayı eşit ölçüde sunarak bu türde öne çıkmasını sağlıyor. Buradan izleyebilirsiniz.

6. Oyun (2017 – iMDB: 6,5)

‘Oyun’ (Gerald’s Game), Stephen King’in romanından uyarlanan psikolojik bir korku filmi. İzole bir kayıkhanede uzak bir yere inzivaya çıkan bir çiftin hikayesini anlatıyor. Çift burada cinsel hayatlarını renklendirmeye çalışmak için fantezi yapmaya karar verirler ve koca Gerald, karısını karyolaya kelepçeleyene kadar her şey iyi gidiyor gibi görünüyor. Ancak aniden kalp krizi geçirir ve ölür; karısını tek başına, gidecek başka yeri olmayan bir şekilde karyolaya bağlı halde kalır. Bu film herhangi bir haneye tecavüz filmi değil, böyle bir durumda kişinin kendi zihninin etkisini konu alıyor. Bazen evinize izinsiz girenin davetsiz bir misafir değil, sizi tuzağa düşüren kendi zihniniz ve düşünceleriniz olduğunu gösteriyor. Buradan izleyebilirsiniz.

5. Evinde Biri Var (2021 – iMDB: 4,9)

Stephanie Perkins’in aynı adlı korku romanından uyarlanan ‘Evinde Biri Var’, Patrick Brice tarafından yönetilen bir slasher filmi. Sydney Park ve Théodore Pellerin’in başrol oynadığı film, büyükannesiyle birlikte yaşamak için Hawaii’den Nebraska’daki küçük bir kasabaya taşınan lise öğrencisi Makani Young’u konu alıyor. Öğrencilerinin mezun olduğu bir sınıfın, kurbanlarını sadece öldürmekle kalmayıp aynı zamanda karanlık sırlarını da açığa çıkarmaya kararlı, kimliği belirsiz bir saldırgan tarafından hedef alındığı Osborne Lisesi’ne kaydolur. Hayatları tehlikede olan Makani, çok geç olmadan acımasız katili durdurmak için kendi yaşındaki diğer öğrencilerle el ele verir. Buradan izleyebilirsiniz.

4. Açık Ev (2018 – iMDB: 3,3)

13 Reasons Why‘dan Dylan Minnette ve rock grubu ‘Wallows’un başrollerini paylaştığı bu film, babasının bir araba kazasında ölmesinin ardından annesiyle birlikte yeni bir eve taşınan Logan adında genç bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Ancak evin içinde başlangıçta onlara heyecan verici görünen tuhaf şeyler olmaya başlar. Ancak çok geçmeden her şey daha da güçlenmeye başlar ve evdeki varlık onların kendi akıl sağlıklarını sorgulamalarına neden olur. Film, izleyenlerin çoğu tarafından pek iyi yorum almadı ve kesinlikle bu listenin en iyileri arasında yer almıyor. Ancak yine de iyi bir oyuncu kadrosu var ve zamanınızı dolduracak bir şey arıyorsanız bir kez izlenebilir. Buradan izleyebilirsiniz.

3. Mercy (2016 – iMDB: 4,2)

‘Mercy’, hasta annelerine son kez veda etmek için yıllar sonra eve dönen dört kardeşin hikayesini anlatıyor. Ancak ölmekte olan anneleriyle daha fazla vakit geçirdikçe annenin gizli amaçları yeniden su yüzüne çıkmaya başlar. Geçmişine ait sırlar gece boyunca açığa çıkarken, ailenin birbiriyle olan bağları büyük bir sınavdan geçer ve dört kardeşin hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalacağı bir noktaya ulaşır. Filmin gidişatında bazı güzel dönüşler var ve sonunda da güzel bir sonuç var. Genel olarak o kadar da kötü değil ve kesinlikle bir kerelik izlemeye değer. Buradan izleyebilirsiniz.

2. Creep (2014 – iMDB: 6,3)

Patrick Brice’ın yönettiği ve ortak yazdığı ‘Creep’, ‘Fatal Attraction’, ‘Dinner with Andre’ ve ‘Misery’den ilham alan psikolojik bir korku filmi. Film, para sıkıntısı çeken Aaron adlı bir kameramanın etrafında dönüyor. Ona bir günde 1.000$ kazandırabilecek serbest çalışma fırsatı sunulur. Müşterisi Josef uzak dağlarda yaşamaktadır ve Aaron projesinde ona yardım etmeye başladığında her şey normal görünmektedir. Müşterisi, doğmamış çocuğu için bir film yapmak istiyor ve filmin kahramanı, talepleri beklenmedik bir hal almaya başlayıncaya kadar orada olmaktan fazlasıyla mutlu. Buradan izleyebilirsiniz.

1. Ev Baskını (2021 – iMDB: 5,3)

Adam Salky’nin yönettiği korku gerilim filmi ‘Ev Baskını’nda Freida Pinto ve Logan Marshall-Green, tüyler ürpertici bir haneye tecavüzün kurbanı olan bir çifti canlandırıyor. Olay örgüsü, gözlerden uzak bir rüya evine taşınırken ortaya çıkar, ancak gizemli bir saldırganın kabus gibi üzerlerine çökmesiyle karşı karşıya kalırlar. Bu film, klasik haneye tecavüz korku alt türünden etkili bir şekilde yararlanıyor ve izleyicileri diken diken eden gerilim ve merak uyandırıyor. Evsel alanların hassasiyetini ve istila korkusunu ustalıkla ortaya koyuyor ve bu da onu tür içinde öne çıkarıyor. Güçlü oyuncu kadrosu ve yönetmenin gerilimin ustaca yönetilmesiyle ‘Ev Baskını’, haneye tecavüz korku hayranları için sürükleyici ve rahatsız edici bir deneyim olduğunu kanıtlıyor. Buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!