Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaSinemaNetflix'te Yayınlanan Kanser Konulu En İyi 6 Film

Son Yazılar

Netflix’te Yayınlanan Kanser Konulu En İyi 6 Film

Kanserle uğraşan insanların dramatik ve ilham verici hikayeleriyle buluşmaya hazır olun. İşte Netflix'teki en iyi kanser filmleri.

Güçlü bir film, düşünme biçimimizi değiştirme, hayata yaklaşımımızı değiştirme ve bizi başka bir zamana ve yere taşıma kapasitesine sahiptir. Bu hikayeler mutluluk, keder ve umut getirebilir. Ayrıca, ölümcül hastalıklar, acı sonlar ve üzücü, beklenmedik sonuçlar gibi ciddi konulara kadar çok çeşitli temaları kapsarlar. Netflix platformunda kanser konusunu temel alan filmler de var. Evet, bu konularda, özellikle kanser ve lösemi gibi hayati tehlike oluşturan, ölümcül hastalıklarla ilgili şaheserler yaratmak kolay değil. Bu görünmez düşmanın etrafında dönen kavga, mücadele ve umutsuzluk çok iç karartıcı.

Bununla birlikte, birçok yönetmen, kanserin yıkıcı etkilerini o kadar iyi araştıran ve ezici bir duygusal tepki yaratan filmler üretti. Bu yüzden bugün, tam da bu temayla ilgili en iyi seçimlerden bazılarını paylaşacağız – kanserden etkilenen biri. Netflix’te şu anda izlenebilecek gerçekten iyi kurgulanmış dramatik ve hüzünlü kanser konulu filmler hangileridir merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Netflix’teki En Dramatik Kanser Filmleri

  1. Oğluma Notlar (2020)
  2. Sen Yaşamaya Bak (2022)
  3. Weed the People (2018)
  4. Diğer İnsanlar (2016)
  5. Biz Aileyiz (2010)
  6. Senin Gibisi Yok (2018)

6. Senin Gibisi Yok (2018)

Trajik aşk hikayeleri, genellikle kanserle ilgili bir filmin göz yaşartıcı versiyonunu yapmak isteyen yönetmenlerin başvurduğu temalardır. Ve “Senin Gibisi Yok”, bir Netflix Orijinali olarak bu listeye katılıyor. Yani, gerçekten biraz gözyaşı dökmek ve burnunuzu çeke çeke izlemek istiyorsanız, bununla başlayabilirsiniz. Bu hikaye, birbirlerine çocukluktan beri aşık olan ve şu anda Manhattan’da yaşayan ve evlenmeye hazır olan Abbi ve Sam hakkında. Ancak Abbi’ye tedavisi olmayan mide kanseri teşhisi konduğunda hayalleri paramparça olur. Şimdi, Sam vefat ettikten sonra ona bakacak birinin olduğundan emin olmak için, gelecekteki sevgilisi olarak onun yerini alacak mükemmel kızı aramaya başlar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

5. Biz Aileyiz (2010)

Netflix platformunda yayınlanan kanser filmleri arasında bulunan “Biz Aileyiz”, bizi üç çocuklu bekar bir anne olan Maya ile tanıştıran bir Hint filmi. Şu anda Shreya’ya aşık olan kocası Aman’dan ayrılmıştır. Onunla evlenmeyi planlıyor ve birkaç kez onu ailesiyle tanıştırmaya çalışıyor; ancak girişimleri defalarca engelleniyor çünkü ne eski karısı ne de çocukları Shreya’yı sevmiyor. Ancak bir gün Maya’ya rahim ağzı kanseri teşhisi konduğunda seçimlerini yeniden düşünür. Ölümünden sonra çocuklarına bakacak birine ihtiyacı var ve bu nedenle yardım için Shreya’ya başvurur. Shreya bunu kabul eder ve evlerine taşınır. Bu filmi buradan izleyebilirsiniz.

4. Diğer İnsanlar (2016)

Chris Kelly imzalı bir komedi-drama olan ‘Diğer İnsanlar’ (Other People), yönetmenin ailesine yarı otobiyografik bir bakış. Netflix’te en çok izlenen kanser filmleri arasında bulunuyor. Mücadeleci bir eşcinsel yazar olan David, kötü huylu bir tümörün ileri evrelerinde olan hasta annesine yardım etmek için Sacramento’daki çocukluk evine döner. Erkek arkadaşından yeni ayrılmış ve onun cinsel tercihini kabul etmeyen muhafazakar ailesiyle uyum sağlamakta zorlanmıştır. Annesinin sağlığı kötüleşen David, herkesi iyi olduğuna ikna ederken, durumuyla başa çıkmaya ve sorunlarıyla yüzleşmeye çalışmak zorundadır. Bu filmi buradan izleyebilirsiniz.

3. Weed the People (2018)

Abby Epstein’ın yönettiği ‘Weed the People’, esrarın pediatrik kanser üzerindeki etkilerini ve konuyla ilgili araştırmalar söz konusu olduğunda kurumsal kayıtsızlığı araştıran bir belgesel film. Film, ağırlıklı olarak beş genç hasta ve ailelerinin etrafında dönüyor ve bu alternatif tedavi yöntemiyle mücadelelerini, korkularını ve umutlarını anlatıyor. Epstein, aileleri içeren çok kişisel sahneleri çeşitli uzmanların gerçeklere dayanan röportajlarıyla karıştırarak ilgi çekici ve sempatik bir anlatı sunuyor. Ayrıca, çocuklarını acı içinde izlerken genellikle kırılma noktasına gelen ve bu konuda hiçbir şey yapamayan ebeveynler için bunun ne kadar zorlu bir savaş olduğunu da gösteriyor. Bu filmi buradan izleyebilirsiniz.

2. Sen Yaşamaya Bak (2022)

Netflix platformundaki Türk yapımı olan ve kanser filmleri arasında, konusuyla ilginç bulunan bir yapım. ‘Sen Yaşamaya Bak’, ölümcül bir hastalığa yakalanan ve sınırlı bir zamanı kaldığını bilen bekar bir anne olan Melisa’nın (Aslı Enver) etrafında dönen bir Türk filmidir. Melissa’nın kendi ölümünden çok altı yaşındaki oğlu Can’a ne olacağı en büyük endişesidir. Oğlunun geleceğini güvence altına almak için çaresizce bir şeyler arayan Melisa, çocuğa harika bir baba figürü olacağını düşündüğü erkeklerle ilişkiler sürdürür. Yakışıklı iş adamı Fırat gerekli tüm kriterlere uyuyor ve daha da önemlisi Can’ın da ondan hoşlandığı görülüyor. Melisa’nın teşhisi hiçbir zaman net olarak ortaya çıkmasa da, filmin başında bir şeyler olduğunu görüyoruz. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

1. Oğluma Notlar (2020)

Başrollerini Valeria Bertuccelli, Esteban Lamothe, Mauricio Dayub ve Carla Quevedo’nun paylaştığı ‘Oğluma Notlar’, Carlos Sorin’in yönettiği bir drama filmi. Film, ölümcül kanserle mücadele eden ve oğlunun onu hatırlaması için geride bir şeyler bırakmaya karar veren bir annenin yürek burkan hikayesini anlatıyor. María “Marie” Vázquez’in hayatı, ölümcül teşhisini öğrenene kadar diğer sıradan kadınlarınkine benziyordu. Bununla birlikte, hayatın kısalığına ve onu bekleyen yakın ölüme rağmen, Marie sarsılmaz iyimserliğini kullanarak hayatını ve deneyimlerini belgelemeye başlar, böylece kendi öldükten sonra bile oğlu onu hatırlayacaktır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!