Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaSinemaKıyamet Sonrasını ve Dünyanın Sonunu Konu Alan Netflix'teki En İyi 22 Film

Son Yazılar

Kıyamet Sonrasını ve Dünyanın Sonunu Konu Alan Netflix’teki En İyi 22 Film

Dünyanın sonu mu geliyor? Nükleer, biyolojik, ekolojik, jeolojik, kozmolojik felaketleri konu alan en iyi Netflix kıyamet filmleri.

Dünyanın sonu ne zaman gelecek, bu sondan sonra dünyamız nasıl bir hale gelecek, yaşayan canlı kalacak mı gibi bir çok soru insanoğlunun ilgisini çekiyor. Elbette yapımcılar da Netflix gibi platformlarda yayınlanacak dünyanın sonu ve kıyamet filmleri ile psikolojik merakı paraya çevirmede iyi bir iş çıkarıyorlar.

Kıyamet sonrasını ve dünyanın sonunu konu alan filmlerden biri olan “Ben Efsaneyim” filminin ikinci bölümü de yolda. Aşağıda fragmanı izleyebilirsiniz.

Bazı filmlere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

Benzer Yazı: Netflix’teki En İyi 19 İhanet ve Aldatma Filmi

22. Hak Edenler (2016)

‘The Worthy’, sinemanın o kadar da büyük olmadığı bir yerden geldiği düşünülürse, aslında takdire şayan bir film. Film, su kaynaklarına ölümcül virüsler bulaştıktan sonra dünya nüfusunun çoğunun nasıl tamamen temizlendiğini anlatıyor. Hayatta kalan birkaç kişi, daha sonra iyi niyetli olmayan bazı insanlar tarafından sızan güvenilir bir temiz su kaynağının yakınında yaşıyor. Geriye kalan insanlar, onları hayatta tutabilecek tek su kütlesi için savaştığında, her şey şiddetli bir hayatta kalma oyununa dönüşür. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

21. Snowpiercer (2013)

Film yapımcısı, ilk uluslararası projesiyle distopik bir dünyayı mükemmel bir şekilde hayal ediyor ve keşfediyor. Filmin en özgün yanı, burada dünyanın yaşanmaz hale getirilmiş olması ve bu nedenle hayatta olan tüm insanların devasa bir trende olmasıdır. Bu devasa tren tüm yıl boyunca insanları dünyanın dört bir yanına götürür ve film boyunca her şey bu trenin içinde geçer. İçerideki nüfus, toplumlarımızda olduğu gibi yıllar içinde bölünmeler görmeye başlamıştır. Yoksullar arkadaki vagonlara kaydırılmış ve orada sefil koşullarda yaşamaktadırlar. Hikaye, fakir insanların liderlerinden birinin, yoldaşlarını zenginlere karşı ayaklanmaya ve trenin kontrolünü ele geçirmeye teşvik etmesinin etrafında toplanıyor. Toplumdaki bölünmelerin nasıl yaratıldığı ve güçlülerin zenginler üzerinde hakimiyet kurmak için güç yanılsamasını nasıl kullandığı bu filmin ana temalarından biridir. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

20. Into the Forest (2016)

Netflix kıyamet filmleri listemizdeki ‘Into the Forest’, Patricia Rozema’nın yönettiği Kanada yapımı bir korku filmidir. Bu hikaye, gerçekliğimize yakın olduğu için tüylerinizi ürpertecek. Yakın gelecekte, ormanda bir konakta izole yaşayan bir aile konu alınıyor. Bununla birlikte, varlıkları, yaşam tarzları ve güvenlikleri için elektriğe ve teknolojiye büyük ölçüde bağımlıdırlar. Bir yılı aşkın bir süredir kıta çapında bir elektrik kesintisi olduğu için dertleri başlıyor ve sadece temel şeyler üzerinde hayatta kalmayı öğrenmeleri gerekiyor. Bu hikaye, insanların artık doğal dünyanın bir parçası olmadığını ve şu anki teknoloji olmasaydı güvenli bir şekilde hayatta kalamayacaklarını kanıtlamayı amaçlıyor. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer YazıNetflix’teki En İyi 14 Seri Katil Filmi

19. Alive (2020)

Bu Güney Kore yapımı zombi filmi, 2020’de göreceğiniz karantina konusuyla en alakalı film olabilir. ‘#Alive’, bir video oyunu canlı yayıncısı Joon-woo’nun (Yoo Ah-in) ve zombi istilası ile nasıl mücadele ettiğini konu olarak alıyor. Netflix kıyamet filmleri arasında heyecan verici sahneleri ile göz kamaştıran yapımda, dairesinde tek başına yaşayan Joon’un hayatta kalma mücadelesi ilgi çekiyor. Bu filmi güncel hayatımızla daha da ilişkilendirilebilir yapan şey, yalnızca karantina protokolü değil, sosyal medya ve teknolojinin yaygın kullanımı ve bağımlılığıdır. Bu film, hayat kurtarıcı olduğu bile kanıtlanabilecek bilgi paylaşımının önemini bir kez daha teyit edecek. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

İlgili YazıÜcretsiz ve Yasal Olarak Çevrimdışı İzlemek İçin Film İndirme Siteleri

18. I Am Mother (2019)

Netflix kıyamet filmleri listemizdeki ‘I Am Mother’, kıyamet sonrası bir dünyada geçen bir başka bilim kurgu gerilim filmidir. Bir kız çocuğu (Clara Rugaard), bir sığınakta yaşıyor ve Anne (Rose Byrne’ın sesi) adlı bir robot tarafından büyütülmüştür; bu robot, Dünya’nın yeniden nüfusunun artmasına yardımcı oluyor ve bir kişinin üzerinde var olması gereken uygun beceri ve değerleri aşılıyor. Anne ve Kızın dünyası, bazı sarsıcı haberler getiren bir Kadın (Hillary Swank) tarafından alt üst olur. Bu film, etik, sorumluluk, ebeveynlik ve dünyada orada olmanın ne anlama geldiği konusunda alışılmadık bir bakış açısı getiriyor. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Benzer YazıAngelina Jolie Filmleri

17. ARQ (2016)

Bir çift, her günün başında bir grup maskeli çapulcu tarafından saldırıya uğradıkları bir laboratuvarın içindeki bir zaman döngüsünde sıkışıp kalır. Uyum sağlamalı ve bu çapulcularla savaşmayı öğrenmeli ve aynı zamanda dünyayı kıyamet gününden kurtarmak için bir güç kaynağı görevi görebilecek bir teknoloji geliştirmeliler. Çift kendilerini tekrar zaman döngüsünün başlangıcında bulmak için her uyandığında, film sizi iyice saracak ve endişe ile izlemenizi sağlayacak. Zaman döngüleri kavramı birçok kez tekrarlandı, bu da onlardan biri. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Benzer YazıKaçırılmaması Gereken Macera Dolu 20 Keanu Reeves Filmi

16. The Girl With All the Gifts (2016)

Yakın gelecekte, tüm insanlığa vücut sıvıları yoluyla bulaşan parazitik bir mantar bulaşacak. Enfekte olanlar zombilere dönüşür ve tek umut, et yiyen, ancak akıl yürütme ve rasyonelleştirme yeteneklerini koruyan küçük bir ikinci nesil çocuklar grubudur. Konu, bir bilim adamı, öğretmen ve hayatta kalmaya çalışan ve Melanie (Sennia Nanua) adında özel bir kıza eşlik eden iki askere odaklanıyor. Filmde ayrıca Gemma Arterton, Paddy Considine ve Glenn Close da yer alıyor. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer YazıNetflix’te Yayınlanmış Gay, Lezbiyen, LGBT Filmleri

15. What Happened to Monday (2017)

Netflix kıyamet filmleri listemizde bulunan film 2043 yılında geçiyor. Aşırı nüfus nedeniyle katı bir tek çocuk politikası var ve ilk doğanlar dışındaki tüm çocuklar kriyo uykusuna yatırılıyor. Bunu sağlamak için her vatandaş elektronik bir bileklik ile takip edilmektedir. Böyle bir zamanda, bir kadın yedi çocuk doğururken ölmüştür. Büyükbabalarının gözetiminde, onlara tek bir kimlik gibi davranmaları titizlikle öğretildi ve bunun anahtarı iletişimdi. Hükümet bunlardan birden fazlasını bulursa, bu onların ölümüne yol açabilirdi. Ancak kız kardeşlerden biri gözaltına alınınca ortalık karışır ve iletişimi kesilir. Bu kadar katı bir kural altında hayata bir şans veriliyor mu? Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

İlgili YazıHemen İzleyebileceğiz Netflix’teki En İyi 20 Hayatta Kalma Filmi

14. Cadaver (2020)

Norveç filmi ‘Cadaver’, sefaletin norm olduğu bir nükleer felaketten sonra yerle bir olan bir şehirde geçiyor. Yiyecek olmayınca insanlar aç kalıyor, suçlular kol geziyor ve sokakta çürüyen ceset görmek günlük sıradan bir olay. Bu dünyada hayatta kalmanın tek yolu “birlikte kalmak”. Leonora (Gitte Witt) ve Jacob’ın (Thomas Gullestad) tek kızları Alice (Tuva Olivia Remman) vardır ve ona karşı çok korumacıdırlar. Beklenmedik bir şekilde, ünlü tiyatro yönetmeni Mathias Vinterberg (Thorborm Harr), iyi bir yemek vaadiyle özel bir gösteri olan ‘The Hotel’i duyurur. Bunu gerçeklikten uzaklaşmak için bir fırsat olarak görerek gösteriye gitmeye karar verirler. Gerçekle kurgu birleştiğinde ortaya çıkan kaos, “ye ya da yen”e inanan dünyada hayatta kalmanın arkasındaki gerçeği ortaya çıkarır. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Benzer Yazıİzlemeyenin Pişman Olacağı Bilim Kurgu Filmleri Önerileri

13. 9 (2009)

Netflix kıyamet filmleri listemizdeki ‘9’, Shane Acker tarafından yönetilen ve Elijah Wood’u 9 olarak canlandıran bir animasyon filmidir. Film, Ackerman’ın Akademi Ödülleri’ne aday gösterilen aynı adlı kısa filminden uyarlanmıştır. 1930’da, alternatif bir dünyada, bir diktatör, bir bilim insanına teknolojik ilerleme adına bir robot yaratmasını emreder. Bilim adamı, B.R.A.I.N adında, ancak ruhu olmayan son derece zeki bir robot yaratır. Robot, diktatör tarafından bir savaş makineleri ordusu yaratmasına yardımcı olacak bir Üretim Ekibine dönüştürülmek üzere alındığında, dünya neredeyse sona eriyor. Ruhu olmayan Fabrikasyon Makine, gezegendeki tüm canlıları yok etmeye karar verir. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer YazıIMDb Puanı Yüksek En İyi 15 Dedektif Filmi Tavsiyesi

12. Yasak Bölge 9 (2009)

‘District 9’ (Yasak Bölge 9) 2000’li yılların en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olarak kabul edilir. Elbette konusu gereği, Netflix platformunda yayınlanan kıyamet filmleri arasındadır. Cape Town’un ‘Altı Bölgesi’ndeki gerçek yaşam olaylarından esinlenmiştir. Film, En İyi Film, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Görsel Efekt ve En İyi Kurgu dahil olmak üzere dört Akademi Ödülü’ne aday gösterildi. Film, buluntu film türü ile bilim kurgunun bir birleşimidir; Hikaye 1982 yılında Johannesburg üzerinde bir uzaylı gemisinin görülmesiyle başlar. Dünya’da bulunan uzaylılar yetersiz beslenmiştir, ancak korkuyla karşılandılar. Güney Afrika hükümeti onları belirlenmiş bir bölge olan Dokuzuncu Bölge’de barındırıyor. Gittikçe daha fazla hapishane gibi hissetmeye başladığında, insanlarla bu dünya dışı varlıklar arasında bir çatışmayla sonuçlanan bir ayaklanma başlar. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer Yazı: Gelmiş Geçmiş 12 Muhteşem Tsunami Filmi

11. Bird Box (2018)

Bu film, Netflix’te yayınlandıktan sonra viral oldu ve 45 milyona yakın izlendi. Ancak filmin incelemeleri oldukça karışık ve tartışmalı. Başrolünde Akademi Ödüllü Sandra Bullock’un yer aldığı ‘Bird Box’, iki çocuğuyla birlikte tehlikeli bir nehri geçmek zorunda olduğu kıyamet sonrası bir dünyada bekar bir annenin verdiği mücadeleyi anlatıyor ve tüm bunları yaparken karşılaştıkları en büyük zorluk tüm bunları gözleri bağlıyken yapmak zorunda olmalarıdır. Konu biraz tanıdık geliyor değil mi? Bunun nedeni, en ufak bir gürültüden bile etkilenen, sese duyarlı canavarlarla dolu kıyamet sonrası bir dünyada sıkışıp kalmış bir ailenin hikayesini anlatan ‘A Quiet Place’ filmine çok benziyor. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Benzer YazıRomantik Komedi Filmleri

10. Tükeniş (2018)

Kıyamet sonrası bir dünyanın kabusları bir adama musallat olur. Bu rüyalar bir süre sonra o kadar gerçek oluyor ki, aslında gelecekte bir şeylerin işaretleri olduğuna inanmaya başlıyor. Kendi ailesi de dahil olmak üzere herkes onun akıl sağlığından şüphe etmeye başlar, ancak daha sonra bir zamanlar peşini bırakmayan tüm olaylar gerçeğe dönüşmeye başlayınca bir kahraman olarak ortaya çıkar ve o bunlara çok hazırlıklıdır. ‘Extinction’, sezgisini görmezden gelmeyen ve daha sonra ailesini Dünya’yı istila etmeye çalışan dünya dışı yaratıklardan oluşan bir ordudan korumak için kullanan bir adamın etrafında döner. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Benzer YazıÖlmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler ve Önerileri! İşte En İyi 100 Film…

9. IO (2019)

Netflix kıyamet filmleri listemizdeki ‘IO’, insanların artık üzerinde yaşayamayacağı bir ölçüde Dünya’nın tamamen yok edildiği kıyamet sonrası bir dünyayı izleyicilerle buluşturuyor. Neredeyse tüm insanlar gezegeni terk etmiştir ve Jüpiter’in IO adlı uydusuna taşınmışlardır. Ama Sam adında genç bir kız bir bilim kadınıdır ve gezegenin hala kurtarılabileceğine inanır. Kalan insanların dikkatini çekmek için ortak bir frekansta bir mesaj yayınlar ve o sırada Micah adında, aynı zamanda IO’ya giden son uzay gemisine binmek üzere olan bir adam gelir ve onunla tanışır. Micah aceleyle gemiye gitmek zorunda kalırken, Sam ne istediğine karar vermelidir. Bu filmde zombi olmaması dışında ‘I am Legend’a çok benziyor. Ama ne yazık ki, ‘I am Legend’ kadar iyi değil. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Benzer YazıTürk Aşk Filmleri: En Çok İzlenen ve Beğenilen 24 Türk Aşk Filmi ve iMDB Puanları

8. Cloverfield Paradoksu (2018)

‘Cloverfield Paradoksu’, Cloverfield serisindeki ‘Cloverfield’ ve ’10 Cloverfield Lane’deki tuhaf yaratıkların kökenini ortaya koyan üç filmden biridir. Her şey, Dünya’nın yörüngesi etrafında dönen bir uzay istasyonunda çalışan bir grup bilim adamıyla başlıyor. Amaçları, Dünya’ya sınırsız enerji sağlayabilecek bir enerji kaynağı yaratmaktır. Ancak tüm deney feci bir şekilde yanlış gidiyor ve dünyayı kıyamet gününe yaklaştıracak alternatif bir gerçekliğe kapılar açıyor. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Benzer YazıNetflix 18 Diziler 2022: Elite Tarzı Bol Sevişme Sahneli

7. Godzilla: Planet of the Monsters (2017)

Bir ‘Godzilla’ filminin bu listede ne yaptığını merak ediyor olmalısınız. Bu, gördüğümüz diğer Godzilla filmlerinden biraz farklı: Bu bir anime filmi ve konusu, dünyanın Godzilla gücünün lideri tarafından yönetildiği için insanlığın çoğunun terk ettiği kıyamet sonrası bir dünya etrafında dönüyor. Bir grup mülteci, gezegene olan inancını yeniden kazanmak ve devasa canavarların karanlık güçleriyle savaşmak amacıyla Dünya’ya geri döner. Yapmayı düşündükleri şeyde başarılı olacaklar mı? Bilmek için bu aksiyon dolu anime filmini izleyin. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

Benzer YazıEn Çok İzlenen Filmler 2020 – Yabancı, Türk, Netflix, Komedi

6. How it Ends (2018)

Netflix kıyamet filmleri listemizdeki bu yapım, kıyamet sonrası bir dünyada hamile karısına dönüş yolunu bulmaya çalışan genç bir adamın hikayesini anlatıyor. Dünya artık eskisi gibi değil ve kaosla dolu. Karısının evine ulaşabilecek mi? Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

5. Cargo (2017)

Yayılan bir pandemi tarafından enfekte olmadan önce sadece birkaç saatinin olabileceğini öğrendikten sonra yeni doğan kızı için yeni bir ev arayan bir adamın çok dokunaklı bir zombi konulu kıyamet hikayesi. Bu film, heyecanla birlikte bir sürü duygusal sahnesi ile iyi bir iş çıkarıyor. Oscar’ı hak eden bir film diyemem ama kesinlikle nefes kesici. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

4. Blame! (2017)

‘Blame!’, insanların tamamen siber teknoloji ile entegre bir hayat yaşadığı fütürist bir dünyayı izleyicilerle buluşturuyor. Ancak ölümcül bir virüs yavaş yavaş yayılır ve tüm teknolojinin arızalanmasına neden olur ve istikrarlı bir şekilde tüm dünya nüfusunu yok etmeye başlar. Anime oldukça yeni ve taze bir konseptle ilgili ve aynı zamanda gerçekten iyi uygulanmış. Bazı aşırı bilimkurgu kavramları filmde açıklanamıyor, bu nedenle bu tür filmlerde yeniyseniz, Google’a erişiminiz olduğundan emin olun. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

3. Spektral (2016)

Dünya, çıplak gözle görülemeyen ve karşılarına çıkan herkesi yok eden doğaüstü varlıklar tarafından tehdit edilmektedir. Film, savaşın ruhları veya bir hükümetin yanlış giden silah deneyi olabilecek bu bilinmeyen varlıklarla savaşan özel bir operasyon ekibinin etrafında toplanıyor. Spectral gerçekten çok iyi özel efektler, harika bir olay örgüsü ve iyi oyunculuklar sunuyor. Mükemmel bir film değil ama tek seferlik keyifli bir izleme için yeterince iyi. Merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz!

2. JUNG_E (2023)

Netflix kıyamet filmleri arasında 2023 yapımı olan Jung_E, Kaptan Yun Jung-yi’nin kahramanca savaşarak düşman robotları tarafından kuşatılmasıyla başlıyor. Ancak parmağına sıkılan bir kurşun, onun tellerden oluştuğunu ortaya çıkarır ve paniğe kapılmadan önce devre dışı bırakılır, bu da onun insan olmadığını, başarısız bir görevden sonra komaya giren gerçek Kaptan Yun’un yapay zekası olduğunu gösterir. Buradan izleyebilirsiniz.

1. Dünyayı Ardında Bırak (2023)

Bir ailenin (Julia Roberts ve Ethan Hawke) tatili, geceleyin gelen iki yabancının (Mahershala Ali ve Myha’la) her geçen dakika daha da korkutucu hale gelen ve herkesi kendini korumaya zorlayan bir siber saldırıdan sığınmak için gelmesiyle alt üst olur. Dünyada kaos başlamak üzeredir. Buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!