3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

Netflix’te Hemen İzleyebileceğiniz En İyi 10 Korku Filmi (Haziran 2022)

Netflix aboneliği olanların mutlaka izlemesi gereken korku filmleri arasında en iyi 10 yapımı sizler için izledik, işte o ürpertici filmler.

2022’de Netflix platformunun sunduğu korku filmleri genel olarak incelendiğinde, çok sayıda seçenek olduğu göze çarpıyor. Rakip hizmetler ve özellikle Shudder gibi türe özgü yayın kuruluşları korku filmi koleksiyonlarını genişletmeye devam ettikçe, Netflix’in işi zorlaşıyor ve fakat üstesinden de geldiği görülüyor. Buna örnek vermek gerekirse orijinal yapımlar dikkate alınabilir. Örneğin geçen yıl çeşitli noktalarda Netflix The Shining, Scream, Jaws, The Silence of the Lambs veya Young Frankenstein’ın yanı sıra The Witch, The Descent veya The Babadook gibi son zamanlardaki yapımlarla göz doldurdu. Bu filmlerin tümü artık yok, bazıları çeşitli bölgelerde yayınlanmaya devam ediyor.

Netflix korku filmleri listemizi, bir rehber olarak değerlendirmelisiniz. Bazı filmlere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

BENZER İÇERİK: NETFLİX EROTİK KORKU FİLMLERİ

1
Şeytan – The Exorcist (1973) iMDB: 8,1

netflix korku filmleri

Chris MacNeil, 12 yaşındaki kızı Regan ile Georgetown’daki evlerinde yaşamaktadır. Kocasından ayrılmış olan Chris , kızı Regan’ın doğumgünü için bir parti planlar. Chris , Regan’ın doğumgünü sırasında dengesiz davranışlar sergilemesi üzerine kızının bir hastalığa yakalanmış olabileceğini düşünür. Regan , bir çok doktora gösterilir ve bir çok kez tedavi edilmeye çalışılır. Ama zaten kesin bir teşhis koyamayan doktorlar Regan’ı tedavi edemezler. Bu zamanda küçük kızın şeytanca hareketleri günden güne artmaktadır. Regan’ı tedavi edemeyen doktorlar son çare olarak Chris’e şeytan çıkarma işlemini uygulayabilecek bir rahip bulmalarını tavsiye ederler. Chris , dindar olmamasına rağmen , arkadaşı Burke Dennings’in boynu kırılarak kızının odasının camından atılması üzerine korkuları artar ve peder Damien Karras’tan yardım ister. Netflix korku filmleri arasında gösterilen yapımı izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif yayın sitelerini araştırmanız gereklidir.

BENZER İÇERİK: BABANIZLA BİRLİKTE İZLEYEBİLECEĞİNİZ EN İYİ 20 BABA TEMALI FİLM

2
Çiğ – Raw (2016) iMDB: 7,0

Netflix korku filmleri arasında beğendiğim yapımlardan biri ve gerçekten ürkütücü. Vejetaryen bir ailenin kızı olan Justine, veterinerlik fakültesini kazanmıştır. Çalışkan bir öğrencidir ama çok çalışmak, herkesin onu kabul etmesi için yeterli değildir. Özellikle üst sınıfların kurallarına uymakta zorlanan Justine, hem karakterini hem de yaşam tarzını değiştirmek, ailesinden ona aktarılmış olan kuralları esnetmek zorunda kalacaktır. Ona nazaran daha uçarı olan ve üst sınıfta okuyan ablası Alexia, Justine’e yol gösterecek ama onun yeni düzene alışması zor olacaktır. Okulun geleneklerinden biri olan tavşan ciğeri yeme ritüeline maruz kaldığında, vücudu alerjik bir tepkime verir ve derisi soyulur. Deri değiştiren Justine, bir nevi yenilenir ve farklı bir kimliğe bürünür. Karakterin bu değişimini yavaş yavaş tırmandırdığı için film inandırıcılığını kaybetmiyor.

BENZER İÇERİK: JASON STATHAM FİLMLERİ – ÇOK İZLENEN VE EN İYİ JASON STATHAM FİLMİ ÖNERİLERİ

3
Onun Evi – His House (2020) iMDB: 6,5

netflix korku filmleri

Genç bir mülteci çift, savaşın yerle bir ettiği Güney Sudan’dan kaçar. Küçük bir İngiliz kasabasına yerleşen çift, burada kendilerini yeni bir hayat kurmaya çalışır. Çift, kasabaya alışmakta zorlansa da yeni yaşamlarına uyum sağlamak için çabalar. Ancak aile, çok geçmeden kasabanın düzgün görüntüsünün altındaki korkunç gerçeklerle karşı karşıya kalır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: MARVEL FİLMLERİ SIRASI, İZLEME LİSTESİ & EN İYİ MARVEL FİLMLERİ

4
The Haunting: Tepedeki Ev (2018) iMDB: 8,6

Tepedeki Ev, daha sonra ülke çapında perili köşk olarak ünlenecek bir evde büyüyen 5 kardeşin hikayesini anlatıyor. Bir arada büyüyüp yolları ayrılan 5 kardeş, yaşanan bir trajedinin ardından yeninden bir araya gelir. Yıllar önce kaldıkları Tepedeki Ev’de buluşan kardeşler, bu yerle ve geçmişten gelen hayaletlerle yüzleşmek zorunda kalır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz. Netflix korku filmleri arasında listelenen yapımı henüz izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ederim.

BENZER İÇERİK: OSCAR’LI YÖNETMEN MARTİN SCORSESE’NİN İMDB PUANLARINA GÖRE EN İYİ 10 FİLMİ

5
Gece Yarısı Ayini (2021) iMDB: 7,7

netflix korku filmleri

Gece Yarısı Ayini, küçük bir topluluğun yaşadığı ıssız adada hayat bulan esrarengiz bir hikayeyi konu ediyor. Adaya, karizmatik ve gizemli bir rahibin gelmesi ile birlikte birtakım sıra dışı olaylar meydana gelmeye başlar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: TÜRK DRAM FİLMLERİ

6
Peşimdeki Şeytan (2015) iMDB: 6,8

Jay, yaşıtları gibi günlerini yakın arkadaşları ve ailesiyle geçiren sıradan bir gençtir. Bir gün hoşlandığı gençle birlikte şehir dışındaki bir harabeye gider ve sonrasında kendini baygın vaziyette bulur. Jay’in sıradan hayatı bu an itibarıyla deneyimlemeye başladığı tuhaf sanrılarla kabusa dönüşür. Peşinde birileri ya da bir şeyler tarafından izlendiğine emindir ve arkadaşlarıyla bir araya gelip kendini izleyen ürkütücü şeyden kurtulmanın bir yolunu bulmak zorundadır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: GÖREVİMİZ TEHLİKE HAYRANLARI İÇİN TAVSİYE ETTİĞİMİZ BENZERİ 10 FİLM

7
Creep (2014) iMDB: 6,3

netflix korku filmleri

Bir videografiker, Craigslist sitesindeki bir reklama cevap verir. Ölmekte olan bir adam mesajlarını videoya çekilmesini istemektedir. Videografikerin bu bir günlük iş için dağ tepesinde bulunan kasabaya gitmesi gerekir. Adam işi kabul edip kasabaya doğru yola çıkar. Müşterisi ile tanışıp biran önce videoyu çekmeye başlar. Fakat işi bittiğinde bir takıp terslikler fark eder. Anahtarını bulamayan adamın bu sırada kendisine gelen bir telefonla müşterisinin aslında göründüğü gibi biri olmadığından şüphelenmeye başlar. Netflix korku filmleri arasında listelenen yapımı merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 16 CROSSDRESSER (CD) FİLMİ

8
Elm Sokağında Kabus (2010) iMDB: 5,2

Korku sinemasının en uğursuz antikahramanı Freddy yine ergen gençlere kabuslar yaratmakla meşgul. Tabi sadece bu kabusları görmelerini sağlamıyor, bizzat rüyalarının içine girerek meşhur penceleriyle onlara hadlerini bildiriyor. Çünkü kendisi de “muhafazakar ailelerin bir kurbanıdır” ve bilinç altında onları suçlamakta, temiz aile çocuklarını katlederek intikamını almaktadır.

BENZER İÇERİK: ‘SHERLOCK HOLMES’U SEVİYORSANIZ İZLEMENİZ GEREKEN 14 FİLM

9
Korku Seansı 2 (2016) iMDB: 7,3

netflix korku filmleri

2013 yılının en başarılı korku filmi Korku Seansı’nın devam halkası olan film, doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren çiftine odaklanıyor. Warren’lar, hayret verici doğaüstü araştırmalarına, kötü niyetli bir ruhun dört çocuk büyüten bekar bir annenin evine dadanması üzerine, aileye yardım eli uzatmak için Kuzey Londra’ya doğru yola koyuluyorlar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: NETFLİX’TE HEMEN İZLEYEBİLECEĞİNİZ EN İYİ 20 YETİŞKİN FİLMİ

10
Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum (2020) iMDB: 6,6

Ian Reid’in 2016 yılında yayınlanan aynı isimli romanından beyaz perdeye uyarlanan “I’m Thinking of Ending Things” birlikte uzun bir yola çıkan Jake ve kız arkadaşına odaklanıyor. Jake’in gözden ırak bir çiftlikte yaşayan ailesiyle tanışmaya hazırlanan kadın bir yandan da ilişkilerini bitirmeyi düşünmektedir. Jake beklenmedik bir şekilde farklı bir yola sapınca kız arkadaşı zor durumda kalır ve ikili arasında somut bir gerginlik, psikolojik bir kırılganlık ve saf bir korku hissi oluşur. Netflix korku filmleri arasındaki yapımı merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: İNSANLIK TRAJEDİLERİNİ BENLİĞİNİZDE HİSSEDECEĞİNİZ NETFLİX’İN EN İYİ İÇ SAVAŞ FİLMLERİ


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.