3.3 C
İstanbul
Pazar, Ocak 29, 2023
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

Şu Anda İzleyebileceğiniz En Güzel Netflix Orijinal Dizileri

Yalnızca Netflix platformunda yayınlanan orijinal dizileri merak edenler için, 60 dizinin bulunduğu güncellenmiş listemizi paylaşıyoruz.

Netflix’te pek çok iyi dizi var ama en iyi Netflix orijinal dizisi hangisi? Kime sorduğuna bağlı. Canavar avcıları, zombi dizileri, sitcom’lar, 80’lerin bilim kurgu yapımları – işte bunların tamamını Netflix’te bulabilirsiniz. Bu nedenle, tam olarak hangi orijinal diziyi izleyeceğinizi bulmaya çalışıyor ancak listenizi daraltmakta zorlanıyorsanız, Netflix platformundaki en iyi orijinal dizileri sizler için derledik.

Bazı belgesellere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

MERAK EDERSİNİZ: NETFLİX DİZİLERİNDEN BİRİ OLAN ‘CECİL HOTEL’ İLE İLGİLİ ŞAŞIRTICI 17 GERÇEK

1
Archive 81

netflix orijinal dizileri

1 Sezon, 8 Bölüm | IMDb: 7.4/10

Netflix orijinal dizileri arasında nefes kesici bir yapım. Mamoudou Athie, aynı adlı bir podcast’ten uyarlanan bu ürkütücü korku dizisinde onlarca yıllık bir gizemi çözmeye çalışan bir arşivciyi oynuyor. Athie, Dan’i, bazı eski Hi8 kasetlerini çalışır hale getirmesi ve bulgularını kataloglaması için işe alır. Bantlar, 1990’larda, şehirdeki Visser adlı eski, muhtemelen perili bir binanın sakinleri üzerinde tezini hazırlayan bir yüksek lisans öğrencisinin kayıtlarını içeriyor. Dan kasetleri dinlemeye başladığında, kendi travmatik geçmişiyle şaşırtıcı bir bağlantı olduğunu fark eder ve akıl sağlığını ve hayatını tehdit etmeye başlayan karanlık ve tehlikeli bir yola çekilir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX PLATFORMUNDA YAYINLANAN EN İYİ 10 KORKU BELGESELİ

2
Maid

1 Sezon, 10 Bölüm | IMDb: 8.4/10

Margaret Qualley, gerçek bir hikayeye dayanan bu drama dizisinde kariyer yapan bir performans sergiliyor. Qualley, erkek arkadaşı Sean’den (Nick Robinson) ilişkilerinin kötü olmasından dolayı kaçan genç bir anne olan Alex’i oynuyor. Alex, Sean’den olan kızı ile birlikte tek başına hayata tutunmaya çalışıyor. Devlet yardımı ararıyor, kendi annesiyle bozulan ilişkisini onarmaya çalışırken ve çocuklarının velayeti için eski sevgilisiyle savaşırken, yerel seçkin ailelerin evlerini temizleme işine girmek zorunda kalır. Yoksulluk döngüsünün kadınları ve özellikle bekar anneleri tehlikeli ve sağlıksız ortamlara hapsetmek için nasıl tasarlandığına dair yürek burkan bir bakış. Mutlaka izlenmesi gereken Netflix orijinal dizileri arasında. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: OUTER RANGE BENZERİ 7 DİZİ

3
Squid Game

netflix orijinal dizileri

1 Sezon, 9 Bölüm | IMDb: 8.3/10

Bu Kore gerilim filmi, hızla en çok izlenen dizilerinden biri haline geldi ve bunun iyi bir nedeni var. Dizinin konusu oldukça ilginç ve bir o kadar da heyecan verici – borcu olan yüzlerce oyuncu, büyük ödülü kazanma umuduyla bir dizi oyununu oynamak için gizemli bir daveti kabul ediyor. Her bölümde oyuncu sayısı azalıyor – bu oyunları kaybettiğinizde ölürsünüz. Bu insanların hiçbiri kötü değil, sadece hayatta şanssızlar ve borç içinde boğuluyorlar. Bunun için ölmeyi hak ediyorlar mı? Birileri kesinlikle öyle düşünüyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: AMAZON PRİME’DA YAYINLANAN OUTER RANGE DİZİSİNDEKİ KARA DELİK NEDİR?

4
Bridgerton

2 Sezon, 16 Bölüm | IMDb: 7.4/10

İngiliz soylularının yaşamlarını merak ediyorsanız bu Netflix orijinal dizileri arasındaki yapımı mutlaka izleyin. Netflix’in üretken TV dizisi yaratıcısı Shonda Rhimes ile ortaklığından çıkan ilk eser, 1813 yılının Londra’sında geçiyor. Her soylu ailenin amacı aynı: Kızlarının en doğru, en makul evliliği yapmasını sağlayarak toplumsal statülerini güçlendirmek. Londra’nın en elit ailelerinden Bridgerton ve Featherington ailelerinin kızları da bu amansız koca avında birbirlerine rakip oluyor. Biraz iddialı, ancak daha önce hiç duyulmamış oyuncu kadrosunun yeteneği (özellikle Rege-Jean Page ve Phoebe Dynevor’u yönetiyor) ve karakterlerinin canlandırıcı çeşitliliği, bunu fazlasıyla telafi ediyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: KONULARIYLA SİZİ HAYRAN BIRAKACAK EN İYİ NETFLİX İSPANYOL DİZİLERİ

5
The Umbrella Academy

netflix orijinal dizileri

2 Sezon, 20 Bölüm | IMDb: 8/10

Dizi, hamile olduklarını bile bilmeyen annelerden aynı gün doğan yedi çocuğun hikayesini takip ediyor. Gizemli bir milyarder tarafından evlat edinilirler ve doğaüstü yeteneklerini dünyadaki kötülüklerle savaşmak için kullanmak üzere eğitilirler, ancak büyüdüklerinde normal hayatlar yaşamak için mücadele etmeye başlarlar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: HERKESİN İZLEMESİ GEREKEN EN İYİ NETFLİX DİZİLERİ – GÜNCEL ÖNERİLER

6
Dead to Me

2 Sezon, 20 Bölüm | IMDb: 8.1/10

Christina Applegate, öfkeli ve kederli dulu canlandırırken, Linda Cardellini neşeli, iyimser en iyi arkadaşını oynuyor. Genç bir kadın olan Jen, ani bir şekilde eşini kaybeder. Bir cinayete kurban giden eşinin ölümü, genç kadının kendini dağıtmasına sebep olur. İçinde yaşadığı acı ile baş edemeyecek hale gelir. Acısını yaşarken hayatına Judy isimli bir kadın girer. Ve tanışmalarından kısa süre sonra ikilinin arasında güçlü bir bağ oluşur. Dostlukları, Jen’in hayatında büyük ölçüde değişikliklere sebep olur. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX’TE YAYINLANAN EN İYİ 15 ANİME DİZİSİ

7
The Witcher

netflix orijinal dizileri

2 Sezon, 16 Bölüm | IMDb: 8.5/10

Henry Cavill, en çok satan kitap serisine ve popüler bir video oyunu serisine dayanan bu fantastik destanın başrolünde. Netflix orijinal dizileri arasında The Witcher’ın fantastik hikayesinde, yüzyılı aşkın süredir bir arada yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki barış sona erer ve yeni bir ırklar arası savaş patlak verir. The Witcher olarak nam salan acımasız suikastçı Geralt of Rivia, vaadedilen çocuğun doğumunu beklemektedir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: KONULARIYLA SİZLERİ BAYMAYACAK 20 MUHTEŞEM FRANSIZ DİZİSİ

8
You

3 sezon, 30 bölüm | IMDb: 7.9/10

Netflix orijinal dizileri arasında bulunan You’nun ilk sezonu Caroline Kepnes’in 2014 romanına dayanmaktadır. Dizi, oldukça zeki New York’lu bir kitap satıcısı olan Joe Goldberg’in Guinevere Beck adlı bir müşteriye aşık olup bunu takıntı haline getirmesini konu edinmektedir. Bu takıntı Joe Goldberg’te ciddi bir toksik ve sanrısal bir saplantı geliştirir. Beck’i aşkını elde etmek için teknolojinin nimetlerinden faydalanan Joe Goldberg, Beck’i her anlamda takip etmeye başlamıştır. Joe’nin bu şüpheli hareketi ve davranışları, Beck’in en yakın arkadaşı olan Peach’in gözünden kaçmamıştır. Peach her ne kadar olanların farkında olsa da Joe’ye engel olamamış ve Joe en sonunda Beck ile sevgili olmuştur. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: KONUSU PARANORMAL HİKAYELER İÇEREN EN İYİ 5 NETFLİX BELGESELİ

9
Sex Education

netflix orijinal dizileri

3 Sezon, 24 Bölüm | IMDb: 8.3/10

Netflix orijinal dizileri arasında Sex Education, annesi cinsel yaşam terapisti olan Otis’in etrafında geçiyor. Otis annesinden öğrendiği cinsel yaşam bilgilerini kullanarak okulda Meave ile birlikte para karşılığı cinsel yaşam terapisi veriyor. Ancak dizinin tek konusu bu değil. Cinsel yaşamda halen bir adım atamamış olan Otis cinsel terapiler verdiği esnada aynı okuldan bir kıza karşı ilgi duymaya başlıyor. Ancak o kız Otis’e karşı herhangi bir duygu beslemediği için Otis şansını diğer kızlardan yana deniyor. Olaylar da tam bu aşamada başlıyor. Dizinin bütün bölümlerinde aile ilişkileri, arkadaşlık ilişkileri, aşk, gerçek hayatın yüzü ve ihanet gibi olaylarla karşılaşmak mümkün. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN NETFLİX’TEKİ EN İYİ 25 SUÇ BELGESELİ

10
The Last Kingdom

5 Sezon, 46 Bölüm | IMDb: 8.3/10

Uhtred bir İngiliz Kralı’nın oğludur. Babasını bir savaşta kaybetmesinin üzerine Kont Ragnar’ın kölesi haline gelir ve Paganların yaşadığı bir bölgeye sevk edilir. Uhtred o bölgede çocukluğunu geçirir. Bir saldırı sonucu, Kont Ragnar öldürülür. Bunun üzerine Uhtred İngiltere’ye döner. Babasının ölmesi üzerine tahtın yeni sahibi olan amcası, tahtın varisi olan Uhtred’i öldürmeyi düşler. Ortaya Kont Ragnar’ın, Uhtred tarafından öldürüldüğü dedikodusunu atar. Bu dedikodunun üstüne ne paganlar ne de İngilizler Uhtred’e yardım etmezler. Yardım aramak için çalışırken Wessex Kralığı’na yolu düşer. Burada tanıştığı Alfred adlı kişi, İngiltere’yi pagan istilasından kurtarmak istemektedir. Pagan istilasından kurtulan ülkeyi tek çatı altında toplamak en büyük hayalidir. Uhtred ise paganları mı yoksa İngilizleri mi seçeceğini bilemez ve bir ikilemin ortasında kalır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX WESTERN DİZİLERİ: KOVBOY VE VAHŞİ BATI KONULU 15 MUHTEŞEM DİZİ

11
BoJack Horseman

netflix orijinal dizileri

6 Sezon, 77 Bölüm | IMDb: 8.6/10

Bir yetişkin animasyon dizisi olan Bojack Horseman hikayesinin büyük bir bölümü Los Angeles’te geçmektedir. 1990’lı yıllarda ünlü bir sit-com yıldızı olan Bojack, tekrardan eski ününe kavuşmak ister. Bu üne giden yolda ise kendi biyografisini yazmaya başlar ama bir türlü ilerleyemez. Bu noktada devreye onun otobiyografisini yazacak olan Diane girer. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: IMDB PUANI YÜKSEK EN İYİ NETFLİX BİYOGRAFİ DİZİLERİ

12
Stranger Things

3 Sezon, 25 Bölüm | IMDb: 8.8/10

Netflix orijinal dizileri arasında listelenen Stranger Things, 1980’lerin başlarında, Indiana’nın kurgusal kırsal kasabası Hawkins’de yer geçmektedir. Yakındaki Hawkins Ulusal Laboratuvarı görünüşte ABD Enerji Bakanlığı için bilimsel araştırmalar yapmaktadır. Ancak gizlice insan test konularını içerenler de dahil olmak üzere paranormal ve doğaüstü deneyler de yapılmaktadır. Yanlışlıkla, alternatif bir boyuta bir geçit oluşturulur. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: EN ÇOK İZLENEN VE EN İYİ KORE DİZİLERİ

13
Ozark

netflix orijinal dizileri

4 Sezon, 44 Bölüm | IMDb: 8.3/10

Dizi, Marty Byrde isimli bir muhasebecinin kara para aklama işine girip kendini zor duruma sokmasını konu alıyor. Oldukça iyi bir şirkette muhasebeci olan Marty Byrde, orta düzeyin üzerinde bir gelire sahip olsa da kendisi gözünü daima yukarı dikmiştir. Daha fazla para kazanmak için bir şirketin parasını aklamaya başlar ancak işler sarpa sarar. Para aklama işinde olduğu birkaç arkadaşı, çete üyeleri tarafından katledilir. Marty’nin tehlikeyi fark etmesiyle birlikte daha da ilginç bir hal alır. Arkadaşlarının öldürüldüğünün haberini alan Marty, ailesini ve çocuklarını da alıp Ozark Platosu’na (Güney Missouri) taşınır. Burada aile, yeni bir yaşam kurmaya çalışsa da geçmiş, Marty’nin peşini bırakmayacaktır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: ŞU ANDA NETFLİX’TEKİ EN İYİ 20 DEDEKTİF DİZİSİ

14
When They See Us

1 Sezon, 4 Bölüm | IMDb: 9/10

When They See Us dizisi gerçek bir olaydan ilham alınarak yazılmıştır. Olay Central Parkta geçiyor. Trisha Meili isimli genç bir kadın sürekli yaptığı gibi 19 Nisan 1989 yılında Central Parkta yürüyüşe çıkıyor ve bilinmeyen bir kişi tarafından cinsel saldırıya uğruyor. Başına aldığı darbeler sonucunda da çıplak bir şekilde parkın ortasında kalıyor. Olayın yaşandığı gece yaklaşık 30 kişilik yaşları 14-16 arasında değişen gençler Central Park’a eğlenmeye gidiyor. Bu gençler eğlencenin dozunu kaçırıyor ve insanlara da rahatsızlık vermeye başlıyorlar. Bunun yanında bazı kişileri de darp ediyorlar. Bu olayların üzerine polis ekipleri gelerek kaçamayan gençleri alıp karakola götürüyor. Bundan saatler sonra ormanda Trisha Meili isimli genç kadın kanlar içerisinde bulunuyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX PLATFORMUNDA İZLEYEBİLECEĞİNİZ +18 DİZİLER

15
The Crown

netflix orijinal dizileri

4 Sezon, 40 Bölüm | IMDb: 8.7/10

Netflix orijinal dizileri arasında listelenen The Crown, II. Dünya Savaşı’ndan sonra bir kadının hayatındaki zorlu mücadeleyi anlatmaktadır. Özellikle II. Dünya Savaşı ile beraber İngiltere büyük bir yıkımla karşı karşıya kalır. Bu dönemde siyasi karışıklık devam ederken tahta bir kadın geçer. Bu kadın II. Elizabeth’tir. II. Elizabeth’in tahta geçmesinden sonra İngiltere için yeni bir dönem de başlamaktadır. Genel olarak Kraliçe II. Elizabeth’in tahtta yaşadığı zorlu mücadele hakkında bilgi veren dizide II. Elizabeth’in ilk yılları da gözler önüne serilmektedir. Siyasi rekabetlerin aşklar ile bir araya geldiği dizi genellikle 20. Yüzyılın ikinci yarısına da farklı bir bakış sağlamaktadır. Dizinin ana konusunda 20. Yüzyılın genel ve siyasi olayları bir arada anlatılmaktadır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: İZLEYENLERİ EKRAN BAŞINA KİLİTLEYEN EN GÜZEL 35 HİNT DİZİSİ

16
GLOW

3 Sezon, 30 Bölüm | IMDb: 8/10

1980’lerde Los Angeles’ta yaşayan bir grup sıradışı kadın, kendilerini Güreşin Özel Kadınları olarak baştan yaratır. Kendisi gibi Hollywood’da tutunamayan 12 kadınla birlikte TV’de yayınlanacak güreş programının kadrosuna giren Ruth; bir yandan çocuk sahibi olmak için işini bırakan ancak mükemmel hayatın sandığı kadar kolay olmadığını acı bir şekilde öğrenerek oyunculuk dünyasına geri dönmek zorunda kalan Debbie Eagan’la rekabet etmek zorunda. Bu 12 kadının başında ise Marc Maron’un canlandırdığı Sam Slyvia var. Düşük bütçeli ticari filmlerin tükenmiş direktörü Sam, güreş dünyasının yıldızı olmak için yarışan bu kadınlara liderlik ediyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

17
Russian Doll

netflix orijinal dizileri

2 Sezon, 16 Bölüm | IMDb: 8/10

Agresif ve neşeli bir karakteri olan 36 yaşındaki Nadia, arkadaşlarının kendisi için düzenlediği doğum günü partisine katılır. Partinin ileri saatlerinde aşırı alkol ve uyuşturucu tüketir. Nadia partinin sonunda trafik kazası geçirerek ölür. Ancak öldükten sonra kendisini tekrar partide bulunca önce bunun dejavu olduğunu düşünse de, her seferinde parti evinin tuvaletinde dirilir. Tekrar tekrar aynı zaman diliminde dirilen Nadia, teoriler üreterek bu durumdan kurtulmanın yollarını aramaya koyulur. Başına böyle talihsiz bir durum gelen kadın, durumunu kimseye anlatamadan yalnız hareket etmeye çalışır. Ancak daha sonra onun gibi aynı kadere sahip olan Alan Zavari ile karşılaşır. Tamamen farklı karakterleri olan bu ikili beraber bu durumdan kurtulmanın yollarını bulmaya çalışırlar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

18
Godless

1 Sezon, 7 Bölüm | IMDb: 8.3/10

1880’li yılların Batı Amerika’sında bir kanun kaçağı olan Frank, Batı’da korkutan bir nama sahiptir. Bu namı ise çetesiyle yaptığı dehşet verici olaylardan sonra alır. Çetesiyle beraber büyük soygunlar yapar, istediği her yerde katliam yapar. Neredeyse karşısına çıkan herkesi hiçbir acıma duygusu olmadan öldürür. Bu esnada bir soygun daha yaptıklarında ise oğlu yerine koyduğu Roy tarafından ihanete uğrar. Bu nedenle geçmiş dönemde ortağı olan Roy’un peşine düşer ve ihanetin cezası için onu aramaya başlar. Bu düşmanlık ise uzun bir kovalamaca ile devam ediyor. İki düşmanın yolu en sonunda La Belle isimli bir kasabada kesişiyor. Bu kasabanın nüfusu tamamen kadınlardan oluşmaktadır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

19
Big Mouth

netflix orijinal dizileri

5 Sezon, 52 Bölüm | IMDb: 8/10

Yakın arkadaş olan komedyen Nick Kroll ve Family Guy’un senaristlerinden Andrew Goldberg’in imzasını taşıyan dizide, ergenlik çağına gelen bir grup gencin büyüme hikayeleri, ergenliğin mucizevi ve korkutucu yönleri anlatılıyor. Netflix orijinal dizileri arasında olan yapım, New York şehrinin banliyölerinde mastürbasyon ve cinsel uyarılma gibi mücadelelerle ergenlik çağında yollarını bulan en yakın arkadaşlar Nick Birch ve Andrew Glouberman’ın da dahil olduğu bir grup 7. sınıf öğrencisini konu alıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

20
Peaky Blinders

5 Sezon, 30 Bölüm | IMDb: 8.8/10

Birmingham, 1919 Birinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinin üzerinden on iki ay geçti ve Birleşik Krallık’ın kalbindeki Birmingham’da nüfus, ekonomik, politik ve sosyal bağlamda zor olduğu kadar istikrarsız da yaşamla ölüm arasında mücadele ediyor. Hikaye, Shelby ailesinin evi olan Küçük Heath mahallesinde başlıyor. Bu ailenin başında, bıçakları silah olarak kullanmak için başlıklarının içine gizleme geleneği için “Peaky Blinders” (kelimenin tam anlamıyla sivri körükler) adlı bir çetenin lideri olan Tommy olarak bilinen Thomas vardır. Tommy, kardeşleri ve arkadaşlarının maceraları burada başlar. Beş sezon boyunca Tommy birden fazla düşmanla yüzleşmek zorunda kalır. Maceralarında pek çok (güzel) kadınla tanışacak ve 1920’lerin ve 1930’ların ekonomik ve diğer yönleriyle tüm dönüşümlerini deneyimleyecektir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

21
Unorthodox

netflix orijinal dizileri

1 Sezon, 4 Bölüm | IMDb: 8/10

Esty, henüz 19 yaşında olan Yahudi bir genç kadındır. Kendi için kurduğu evlilik hayali ile hayatını biriyle birleştirmiştir. Ancak evliliği düşündüğünden farklı ilerlemiş ve sadece mutsuzluk getirmiştir. Kapalı bir cemaat içerisinde yaşamanın anlamının çok büyük fedakarlıklar gerektirdiğini görmüştür. İstediği hayatı yaşamak ve geride bıraktığı hayatında neler olacağını düşünmek arasında kalır. Sonunda bir karar verir ve Berlin’de yaşamakta olan annesinin yanına kaçar. Buraya giderken aklında geçmişi ve geleceğinde istediği hayatını düşünür. Topluluk dışındaki hayatı keşfetme arzusuyla yaşamaya kararlıdır ve büyüdüğü inançları da reddetmeye çalışır. Ancak planlarının dışında olaylar gelişir ve hamile olduğunu öğrenir. Tabi bunu öğrenen yalnızca kendisi olmaz. Kaçtığı ve evli olduğu kocası da onun hamile olduğunu öğrenir. Bunun üzerine kuzeniyle beraber Esty’i bulmak için yola çıkar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

22
Narcos

3 Sezon, 30 Bölüm | IMDb: 8.9/10

Netflix orijinal dizileri arasında adı belki de en çok duyulan yapımlardan biri. Şöhreti Kolombiya topraklarının dışına çıkan, dünyanın dört bir yanında tanınan Pablo Escobar’ın sürükleyici ve heyecan verici hikayesi Narcos dizisinin konusunu oluşturmaktadır. Pablo Escobar’ın bir Robin Hood mu yoksa para için kolaylıkla adama öldürebilen bir katil mi olduğu sorusunun cevabını bu etkileyici dizisinin serisinde bulmak mümkün. Pablo Escobar, dizinin ana karakteri. Kolombiya’nın Rionegro şehrinde fakir bir muhitte 1949’da doğmuştur. Babası çiftçi annesi ise ilkokul öğretmeni olan Escobar’ın altı tane kardeşi bulunmaktaydı. Hırslı ve çalışkan Escobar, çalışmanın fakirliğe çözüm olmayacağını düşünerek ilk önce mezar taşlarını çalıp turistlere satarak daha sonraki zamanlarda ise arabalar ve karaborsa ürünler ile suç dünyasına adım atmıştır. Uyuşturucu olayına 1970’li yıllarda girerek Medellin Karteli’nin patronu olmuştur. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

23
Orange Is the New Black

netflix orijinal dizileri

7 Sezon, 91 Bölüm | IMDb: 8.1/10

Komedi ve dramın son derece ustaca sentezlendiği dizide aile ilişkileri, din olgusu, eşcinsellik, hapishane yaşamı, kültür çatışmaları, kadın ilişkileri ve ırkçılık gibi bir çok konuya değiniliyor. Dizide eskiden işlediği bir suç sebebiyle kodese giren elit bir New Yorklu’nun başından geçenler anlatılıyor. Dizinin oyuncu kadrosuna baktığımızda ise şu isimleri görüyoruz: Taylor Schilling, Kate Mulgrew, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Laura Prepon, Natasha Lyonne. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

24
Mindhunter

2 Sezon, 19 Bölüm | IMDb: 8.6/10

Netflix orijinal dizileri arasında listelenen yapım, 1979 yılında geçmektedir. Bir FBI ajanı olan Holden Ford, Bill Tench isimli biriyle tanışır. Bill Tench şehirleri gezerek polislere seri katiller ve cinayetlerle ilgili seminerler vermektedir. Holden’a da onunla beraber gelmesi için bir teklif götürür. Üst mertebeden de izinler alınır ve ikili yola çıkar. Verilen seminerlerde Holden Ford bir şeyin farkına varacaktır. Holden insanların katilleri anlamak adına bir çaba göstermediğini fark eder. Bunun sonucunda eğer seri katilleri anlamaya çalışırsa vakaları daha hızlı bir şekilde çözebileceğini düşünür. Bunun dışında bazı çalışmalarda ileride seri katil olabilme potansiyeli olan çocuklarla görüşerek onları bu yoldan geri çevirebileceğini de düşünmektedir. Bunun sonucunda gerekli izinler alınır ve seri katillerle görüşerek bu kişileri analiz etmeye başlarlar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

25
Unbreakable Kimmy Schmidt

netflix orijinal dizileri

4 Sezon, 52 Bölüm | IMDb: 7.8/10

Kimmy, kıyametin koptuğunu iddia eden ve dünyada başka kimsenin kalmadığını söyleyen bir tarikat lideri tarafından kaçırılır. Kimmy yalnız değildir. Tarikat lideri birbirinden farklı yaş ve karakterlerde olan 3 kadını da kaçırır. Onları kendilerine ve safsatalarına inandırmak için elinden gelen her şeyi 15 yıl boyunca yapar. Dış dünyadan kopmuş bir şekilde 15 yıl yaşayan bu kadınlar, bir gün özgürlüklerine kavuşur. Her biri hayata uyum sağlamakta zorluk yaşarken Kimmy, özgürlüğünü elde etmek için mücadele vermeye hazırdır. New York’a geldiğinde kendi adına verdiği özgürlük savaşı; zengin, ukala ve hoş bir kadın olan Jacqueline White’ın evine gelerek dadılığa başlamasıyla hız kazanır. Kimmy işini bulmanın devamında kendisine bir ev ve oda arkadaşı da bulur. Ev arkadaşı ve evin sahibiyle beraber yaşadıkları her bölüm daha eğlenceli bir hal alır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

26
American Vandal

2 Sezon, 16 Bölüm | IMDb: 8.2/10

Netflix’te yeni başlayan “American Vandal” tam sekiz bölüm boyunca bir penis hadisesinin aslını ortaya çıkarmaya çalışıyor. California’da bir lisenin otoparkında 28 arabaya kimin sprey boyayla penis çizdiğinin izini sürüyor. “American Vandal” aslında son yıllarda yaygınlaşan ‘gerçek suç’ türü belgesellerle dalga geçiyor. Lisedeki iki öğrenci penis hadisesini aydınlatacak belgesel çekiyor, dizi ise jeneriğine kadar sanki onların çektiği belgeselmiş gibi yayınlanıyor Yapım sadece penis şakalarından ibaret değil. Belgeselin araştırmacı ekibi farklı penis çizimleri üzerinden kimin şüpheli olabileceğine dair epey teori üretip vakit harcıyor ama. Sekiz bölümün sonunda gerçekten penis resimlerinin kimin çizdiğini merak edecek kadar sizi içine çekiyor konu. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

27
Master of None

netflix orijinal dizileri

3 Sezon, 25 Bölüm | IMDb: 8.3/10

Master of None herkesi içine çekebilecek, oldukça olağan bir konuyu ele alıyor. Dizinin merkezinde yer alan Aziz Ansari, küçük çaplı roller ile sektörde kendine yer edinmeye çalışan 30 yaşındaki Dev karakterine hayat veriyor. Dev, kendi hayat görüşüne pek uymayan bir ailede büyüyen ve farklı düşündüğü için kendini sıklıkla absürt olayların içinde bulan bir karakter. Dizi, karakterin bu olaylar içindeki dinamiğini işleyerek ilerliyor. Bu nedenle Master of None’da hafta hafta dokunan büyük bir olay örgüsü yok. Bunun yerine, her hafta Dev karakterinin başına gelen olaylar ve bu olaylara karakterimizin bakış açısıyla verdiği ilginç tepkiler ele alınıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

28
Dark

3 Sezon, 26 Bölüm | IMDb: 8.6/10

Dark dizisi, kurgusal Alman kasabası Winden’de iki çocuğun kaybolması üzerine gelişen olayları, endişe verici bir zaman yolculuğunu yavaşça çözdüğü için gizlenen dört ailenin sırlarını, radyoaktif sızıntılar ve zaman makineleri temaları ile örülü bir hikaye içinde anlatıyor. Dark; birçok dizinin aksine zaman, yer ve kişi kavramlarını altüst ederek baş döndürücü bir serüvene izleyicileri sürüklüyor. Düşündüren sahneleri ile her bölümünde beyin fırtınalarına yol açan Dark, özetle zaman yolculuğu temasının ağırlıklı olarak işlendiği bilim kurgu türünde özel bir dizi. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

29
Sense8

netflix orijinal dizileri

2 Sezon, 22 Bölüm + 1 Yılbaşı Özel | IMDb: 8.4/10

Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Mexico City, Berlin, Nairobi, San Francisco ve Chicago şehirlerinde yer alan 8 farklı ana karakterin, esrarengiz bir şekilde birbirlerine bağlanan hayatlarını ele alan dizi, asırlar önce yok olan Homo Sapiens ırkı üzerinden işlenmektedir. Bir anda her birinin, birbirlerinin yaşamlarına müdahil olmaları ve bu durumun nasıl ortaya çıktığından haberdar olmayan ana karakterlerimiz, zamanla görsel yolla kurdukları ve ruhende hissettikleri geçiş aralıklarının gizemini çözmek için toplanmak zorunda kalacaklardır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

30
Altered Carbon

2 Sezon, 20 Bölüm | IMDb: 8.2/10

Altered Carbon dizisi bilinç aktarımı ve teknoloji gibi bilim konularına dinsel açıdan bakan bir dizidir. Bu dizide bilinç üstü Dünyaya geçilmiştir ve bu dünyada bilinç aktarımı yapmak da mümkündür. Dizide bilinç dünyasında tutsak olan bir insanın kurtulma çabaları anlatılmaktadır. Altered Carbon dizisinde Takeshi Kovacs özgürlüğünü kazanmaya çalışmaktadır. Bu sebeple de dijital dünyanın sırlarını ortaya çıkarma çabası içerisindedir. Dizi dijital bir çağı anlatmaktadır ve burada geçmektedir. Ruhu ile bedeni buzlar içerisinde dondurulmuş olan Takeshi Kovacs yaşadığı dönemden 250 yıl sonra uyandırılır ve kendisini bambaşka bir dünyada bulur. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

31
The End of the F***ing World

netflix orijinal dizileri

2 Sezon, 16 Bölüm | IMDb: 8.2/10

Dizide Alex Lavther ‘in canlandırdığı James sosyopat ve içine kapanık bir karakter. Çocukluğundan beri pek çok hayvana zarar vermiş ve artık tek düşündüğü daha büyük bir iş yapmak. Okulda genellikle yalnız takılan James ‘in hayatı bir gün yemekhanede yanına Alyssa ‘nın oturmasıyla bir anda bir maceraya dönüşüyor. Kendisine kurban arayan James, kendini Allyssa ile birlikte evden kaçarken buluyor. Jessica Barden ‘in canlandırdığı Alyssa üvey babasından ve sorunlu annesinden kaçıp babasına gitmek için James ‘i ikna etmiştir ancak yola düştüğü kişinin çarpık karakterinin farkında değildir. James Alyssa ‘nın güvenini kazanmak için ona aşık numarası yapmaya karar verir. Bu arada sürekli en büyük işi olarak seçtiği genç kızı nasıl ortadan kaldıracağının planlarını yapmaktadır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

32
Grace and Frankie

netflix orijinal dizileri

7 Sezon, 94 Bölüm | IMDb: 8.3/10

Başrollerinde Jane Fonda ve Lily Tomlin’in bulunduğu Grace and Frankie, eşleri tarafından terk edilen kadınların, mecburiyetten doğan eğlenceli arkadaşlıklarını konu alıyor. Netflix’in ilk orjinal komedi dizilerinden biri olan Grace and Frankie, toplamda 11 Emmy ve 1 Altın Küre adaylığıyla diziye veda etmeyi planlıyor. 94 bölümün sonunda 7. sezonda kapanışı yapmaya hazırlanan dizi, aynı zamanda Netflix’in şimdiye kadar yayınladığı en çok bölüme sahip orijinal serisi olma unvanını da elde edecek.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.