Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaDiziKonusu Paranormal Hikayeler İçeren En İyi 9 Netflix Belgeseli

Son Yazılar

Konusu Paranormal Hikayeler İçeren En İyi 9 Netflix Belgeseli

Paranormal activity ile türe olan ilgi arttı. Biz de şu anda Netflix platformunda yayınlanan en iyi paranormal belgeseller listesi yaptık.

Netflix platformunda yayınlanan binlerce yapım arasında izlerken tuhaf hissedeceğiniz konusu paranormal hikayeler içeren dizi tadında belgeseller ile ilgili bir izleme listesi hazırlamak istedik. Şimdi, bu tür yapımların hepsi konsepti çok iyi tutmasa da, en iyilerinin ortak bir yanı olduğunu fark ettik; hepsi gerçek olaylara dayanıyor. Örneğin, ülkemizde yayınlanmasa da ‘The Conjuring‘i ele alalım, şüphesiz inanılmaz karakterlere, harika bir hikayeye sahip, ancak içimizi ürperten yön, bir ailenin tüm bu olaylarla gerçekten yüzleştiği gerçeğidir.

Gerçek olaylara dayanmayan filmler bile olayları öyle bir şekilde tasvir etmeye çalışır ki, izleyici tüm bunların gerçekten olduğuna inanmaya başlar. Bunu ya olayları/karakterleri yeniden yaratarak ya da birinci şahıs bakış açısına bağlı kalarak “gerçek insanlar tarafından yaratılmış amatör bir belgesel” görünümü vererek yaparlar; örneğin, ‘Blair Cadısı Projesi‘. Ancak gerçek bir hikayenin basit bir uyarlamasından ve özenti bir belgeselden daha fazlasını arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Tabii ki, dünyada ruhların bulunduğu yerleri bilerek ziyaret eden ve hatta paranormal varlıklarla etkileşim kurmak için bir çok aracı kullanan bazı heyecan arayanlar var, ama dürüst olalım, hepimiz bunu yapmak için gönüllü değiliz.

Bu nedenle, onlar (biz dahil) doğaüstünü tam anlamıyla deneyimlemek için daha güvenli seçeneği tercih ederiz. Ne de olsa belgeseller bizi gerçeğe filmlerden çok daha yakınlaştırdığından, gerçek paranormal olaylarla karşılaşmak istemeyen ama yine de mümkün olduğunca gerçekçi bir şekilde aynı şeye yakın olmak isteyenler için mükemmel. İşte Netflix platformunda şu anda izleyebileceğiniz bazı büyüleyici paranormal belgeseller listesi

Benzer Yazı: Netflix’te En İyi 6 Agatha Christie Tarzı Film ve Dizi

1
28 Korkunç Gün (2022)

Üç ekip, paranormal araştırmacılar Ed ve Lorraine Warren’ın teorilerine dayanan bir deney için Amerika Birleşik Devletleri’nin en perili yerlerinden bazılarında 28 gün harcıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

2
Şeytanla Yüz Yüze (2022)

Şeytani ele geçirme kurbanı olduğu iddia edilenlerin deneyimleri, canlandırmalarla ve kişisel ifadelerle izleyicilerle buluşturuluyor. Buradan izleyebilirsiniz.

3
Haunted: Latin Amerika (2021)

Gerçek insanların tüyler ürpertici, açıklanamayan ve doğaüstü olaylara ilişkin korkunç hikayeleri, dramatik canlandırmalarla hayat buluyor. Buradan izleyebilirsiniz.

4
Burari Vakası: Bir Ailenin Gizemli Ölümü (2021)

Delhili bir ailenin 11 üyesinin ölümüyle ilgili gerçeklerin ve teorilerin incelenmesi paranormal belgesel sevenler için izleyicilerin karşısına çıkıyor. Buradan izleyebilirsiniz.

5
John Uzaylılarla Temas Kurmaya Çalışıyordu (2020)

Netflix paranolmal belgeseller arasında bulunan ve Matthew Killip’in yönettiği ‘John Uzaylılarla Temas Kurmaya Çalışıyordu’, bir adamın diğer dünyayla temas kurmak isteme konusundaki aşırı hayranlığını anlatan 16 dakikalık kısa bir film. Yıllarını radyo sinyallerini uzaya milyonlarca mil yayınlayarak geçiren elektronik uzmanı John Shepherd’ın etrafında dönüyor, ancak sonunda dünyaya daha yakın çok daha önemli bir şey buluyor. Buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix Western Dizileri

6
Ölümden Sonra Yaşam Var mı? (2021)

Adından da anlaşılacağı gibi, ‘Ölümden Sonra Yaşam Var mı?’, Netflix paranormal belgeseller içinde izlenmesi gereken bir yapım. Kişinin nihai ölümüyle bağlantılı paranormal fenomenlerin derinliklerine dalan bir Netflix orijinal belgesel dizisidir. Ölümden sonra yaşam olasılığından reenkarnasyona ve psişik medyumluğa kadar, bu altı bölümden oluşan yapım, öldükten sonra ne olacağıyla ilgili asırlık soruyu yanıtlama umuduyla her şeyi araştırıyor. Paranormal meraklısı Leslie Kean’ın aynı adlı 2017 kitabına dayanıyor. Ve kapsanan konular, kişisel hesapların dahil edilmesi sayesinde mükemmel bir şekilde dengelenmiş gibi görünüyor ve bu da onu tamamen ilgi çekici hale getiriyor. Buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix’te Yayınlanmış Gay, Lezbiyen, LGBT Filmleri

7
Paranormal Araştırma (2018)

Netflix platformunda yayınlanan ve en ürkütücü paranormal belgeseller arasında listelenen ‘Paranormal Araştırma’, kalıcı ruhlar, ölüm sonrası iletişim ve şeytan çıkarma gibi konuları ele alıyor. Genç bir adamın bedeni ruh çağırma seansının ardından ele geçirildiğinde, bir hayalet avcısı onun bedenini istila eden kötü ruhu araştırıyor. Buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıIMDb Puanı Yüksek En İyi Netflix Biyografi Dizileri

8
Kara Turist (2018)

TLC’de egzotik ve güzel yerleri ziyaret eden turistlerin, bavulumuzu hazırlayıp dünyayı dolaşmamız için bizi gaza getirdiği yapımları zevkle izliyoruz. Netflix paranormal belgeseller içinde izlenmesi gereken ilgi çekici yapımlardan biri. Gazeteci David Farrier, tam olarak “egzotik” olmayan yerler konusunda tutkulu. Aslında, onun karanlık seçimleri sizi o kadar korkutabilir ki, kendinizi haftanın geri kalanında evinizde kalmak isterken bulabilirsiniz. Perili ormanlar, ölüme tapan kült alanları ve radyasyonla dolu atom havuzları gibi karanlık ve tehlikeli yerleri ziyaret ediyor. Buradan izleyebilirsiniz.

İlgili YazıEn Çok İzlenen ve En İyi Kore Dizileri

9
Haunted (2018-)

Onları gerçek hayatta deneyimleyenler tarafından anlatılan gerçek ve korkunç hikayelerin yeniden anlatımlarını içeren ‘Haunted’ şüphesiz şu anda Netflix platformundaki en iyi paranormal belgeseller arasındadır. İnsanların geçmişte başlarından geçen korkunç öyküleri arkadaşları ve aileriyle paylaşmasını gözler önüne seren Haunted, bu hikayeyi tüyler ürpertici canlandırmalarla ele alıyor. Dizide şeytan çıkarma, lanetli ev, paranormal ve doğaüstü olaylara kadar birçok korkutucu olay mercek altına alınıyor. Bu tüyler ürpertici diziyi buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix Din ve İnanç Konulu Belgeselleri


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!