Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaSinemaNetflix Platformunda Yayınlanan En İyi 25 Psikolojik Gerilim Filmi

Son Yazılar

Netflix Platformunda Yayınlanan En İyi 25 Psikolojik Gerilim Filmi

Kafa karıştıran cinayetlerden, tahmin edilemez olaylara, Netflix platformunda yayınlanan psikolojik gerilim filmleri listesi paylaşıyoruz.

Psikolojik gerilim filmleri, insan zihnine ilişkin derin analizleri nedeniyle belki de izlenmesi en heyecan verici türlerden biridir. Aynı zamanda, hepsi farklı tarzlarda olduğu için geniş bir kitle tarafından beğenilebilir ve herkese kendileri için bir şeyler bulma fırsatı sağlar. Ama açıkçası, kim biraz kafa karıştıran cinayet gizeminden ya da bir sürü tehmin edilemez olaydan ve ateşli sevişme sahnelerinden hoşlanmaz ki. Bu yazımızda sizlerle Netflix platformunda yayınlanan psikolojik gerilim filmleri ile ilgili muhteşem bir liste paylaşacağız.

Psikolojik gerilim filmlerinin popülaritesi nedeniyle, sizin için hazır olan filmlerin bir listesini bir araya getirmeyi düşündük. Bu tür bir eğlence için asla kötü bir zaman yoktur, bu nedenle psikolojik bir maraton için doğru filmleri isteyen her Netflix aşığı için, Netflix platformunda yayınlanan gerçekten iyi psikolojik gerilim filmlerinin bir listesini burada bulabilirsiniz. Ayrıca bu psikolojik gerilim filmlerinin birçoğunu Amazon Prime veya Hulu’da da bulabilirsiniz.

Bazı dizilere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

BENZER YAZI: ÖRÜMCEK ADAM (SPİDERMAN) FİLMLERİ İZLEME SIRASI


25. Ride or Die (2021)

netflix psikolojik gerilim filmleri

Ching Nakamura’nın manga serisinden esinlenen ‘Ride or Die’, Kiko Mizuhara, Honami Sato, Yoko Maki ve Shunsuke Tanaka’nın rol aldığı bir Japon romantik drama filmidir. Ryuichi Hiroki yönetmenliği ile eski sınıf arkadaşı Nanae’ye derinden aşık olan 20 yaşındaki bir lezbiyen olan Rei’nin etrafında dönüyor. Böylece sevgilisinin aile içi şiddet kurbanı olduğunu öğrendiğinde, Nanae’nin kocasını baştan çıkarır ve aşkını kanıtlamak için onu öldürür. İğrenç suç doğal olarak Nanae’yi dehşete düşürürken, Rei hiçbir şeyi haklı çıkarmaya çalışmaz. Zamanla, ikili duygusal olarak birbirleriyle ilgi duymaya başlar, ancak kalıcı iç çatışmalar ilişkilerini oldukça karmaşık hale getirmeye devam edecektir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINI KONU ALAN NETFLİX’TEKİ 12 MUHTEŞEM FİLM


24. Penceredeki Kadın

Netflix psikolojik gerilim filmleri listemizde bulunan ve Joe Wright’ın yönettiği ‘Penceredeki Kadın’, A. J. Finn’in aynı adlı romanına dayanan bir psikolojik gerilim filmidir. Film, artık ailesiyle birlikte yaşamayan depresif bir çocuk psikoloğu olan Anna Fox’a odaklanıyor. Kötü aydınlatılmış Manhattan’daki küçük dairesinde tek başına, sağlığına yavaş yavaş büyük zarar veren korkunç panik ataklar ve agorafobi ile mücadele ediyor. Bu yüzden, Russell’lar yan eve taşındığında, Anna sadece zaman geçirmek için gizlice onlara göz kulak olmaya karar verir. Ancak sıradan bir gece, hayatını sonsuza dek değiştiren oldukça korkunç bir şeyle karşılaşır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 12 NÜKLEER SAVAŞ FİLMİ


23. Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum

netflix psikolojik gerilim filmleri

Charlie Kaufman’ın yazıp yönettiği ‘Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum’, Iain Reid’in aynı adlı romanından uyarlanan sürrealist bir psikolojik gerilim filmidir. Jesse Plemons ve Jessie Buckley başrol oyuncusu, erkek arkadaşı Jake ile birkaç haftadır ilişkisi olan ve şimdiden ayrılmayı düşünmeye başlayan genç bir kadını konu alıyor. Çelişkili duygularına rağmen, Jake’in ebeveynlerini ziyaret etmek için onunla bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Ne yazık ki, oraya vardıklarında, çift bir kar fırtınası nedeniyle bölgede mahsur kalır ve kahramanların artan ayrılık hissi daha da güçlenir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX’TE EN İYİ 6 AGATHA CHRİSTİE TARZI FİLM VE DİZİ


22. The Devil All the Time (2020)

Donald Ray Pollock’un aynı adlı ilk romanından uyarlanan ve Netflix psikolojik gerilim filmleri arasında listelenen ‘The Devil All the Time’ Tom Holland, Bill Skarsgård, Riley Keough ve Jason Clarke gibi yetenekli oyuncuların yer aldığı bir suç drama filmidir. Antonio Campos yönetmenliği ile, ikinci dünya savaşını takip eden dönemde geçiyor ve bir grup tuhaf karaktere odaklanıyor. Ölmekte olan karısını dua defterine kurban kanını dökerek kurtarabileceğine inanan Willard Russell var mesela. Öte yandan, çılgınca aşık bir çift, çarpık psikolojik arzularını tatmin etmek için masum genç kadınları öldürmek için Amerika’nın otoyollarında dolaşıyor. Film, benzer eğilimlere sahip karakterlerin samimi bir şekilde anlaşılmasını sağlayarak, izleyicileri sonuna kadar bağlayan üzücü bir hikaye anlatıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX KOMEDİ FİLMLERİ: GÜLME GARANTİLİ 12 FİLM TAVSİYESİ


21. Kamera (2018)

netflix psikolojik gerilim filmleri

Madeline Brewer, Patch Darragh ve Melora Walters’ın yer aldığı ‘Kamera’, Daniel Goldhaber tarafından yönetilen bir psikolojik gerilim-korku filmidir. Hikaye, bir sabah uyandığında çevrimiçi kimliğinin çalındığını anlayan Alice adında hırslı bir erotik web kızına odaklanıyor. Tüm dolandırıcılığın arkasındaki kişinin, cahil takipçilerinin önünde şüpheli şeyler yaparak hayatını mahvetmeye çalıştığını fark eder. Alice kimliğini geri kazanmaya ve hırsızı durdurmaya başladığında, uğursuz bir düşmanla karşı karşıya olduğunu fark eder. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ DİN VE İNANIŞ KONULU EN İYİ 7 BELGESEL


20. Kaçamak (2022)

Sarah Alderson tarafından yazılan ‘Kaçamak’, Sarah Alderson’ın aynı adlı kurgusal olmayan romanından esinlenen bir gerilim filmidir. Kim Farrant yönetmenliği yaptığı yapım, evliliği yavaş yavaş dağılan ve geleceği hakkında belirsiz kalan Beth adında bir Hırvat annenin hikayesini anlatıyor. Arkadaşı Kate ile tanışıp duygularını paylaştığında, ikisi sonunda bir kulübe girer. Kate, Beth’e fazla düşünmemesini ve sürekli onunla flört eden adamlardan biriyle tek gecelik bir ilişki yaşamamasını tavsiye eder. Ertesi gün uyandığında, Beth, Kate’in kayıp olduğunu fark eder ve bu da onun için çılgınca bir aramanın başlangıcı olur. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: EVİNİZDE OTURURKEN NETFLİX’TE İZLEYEBİLECEĞİNİZ 99 GÜZEL FİLM


19. The Forest of Love (2019)

netflix psikolojik gerilim filmleri

Sion Sono’nun ‘The Forest of Love’, Kippei Shiina, Kyoko Hinami ve Shinnosuke Mitsushima’nın başrol oynadığı bir suç gerilim filmidir. Netflix psikolojik gerilim filmleri arasında listelenen yapım, bir grup öğrenci, sahte bir film yapımcısı ve çarpık istekleri onları Joe Murata adında bir adamla beklenmedik bir karşılaşmayı konu alıyor. Genç yetişkinleri çarpık fantezileri için kullanma kararlılığında ısrarcı olan manipülatif Joe ile bağlantılı olabilecek bir dizi çarpık olay, izleyicilerle buluşuyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 8 BOKS KONULU FİLM


18. Velvet Buzzsaw (2019)

Bir Netflix orijinal yapımı olan ve psikolojik gerilim filmleri arasında listelenen ‘Velvet Buzzsaw’, modern sanat dünyasının ve bunun nasıl milyonlarca dolarlık içi boş bir işten başka bir şey haline geldiğinin bir eleştirisi olarak izleyicilerle buluşuyor. Bu filmin ana karakteri, sanat dünyasında önemli bir etkiye sahip olan Morf Vandewalt (Jake Gyllenhaal) adlı bir sanat eleştirmenidir ve ondan gelen bir kötü eleştiri, bir sanatçının kariyerini sonsuza kadar mahvedebilir. Morf’un arkadaşlarından Josephina, bir gün Vetril Dease adında tanınmayan bir ressamın resimlerine rastlar ve bu resimlerin piyasada milyonlar değerinde olabileceğini hemen anlar. Hikaye ilerledikçe, bu resimlerin özel bir lanet taşıdığını anlıyoruz. Sanatın değerini parasal olarak ölçmeye çalışan herkes korkunç bir kaderle karşılaşır. Filmin her sahnesinde sürekli olarak sona doğru doruğa ulaşan uğursuz bir ton var. Özellikle Gyllenhaal ve John Malkovich’in performansları kesinlikle övgüyü hak ediyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: DİSNEY’İN 2022 YILINDA YAYINLANACAK FİLMLERİ VE VİZYON TARİHLERİ


17. The Box (2009)

netflix psikolojik gerilim filmleri

James Marsden ve Cameron Diaz, bu psikolojik gerilimde, küçük bir çocukları olan ve banliyöde yaşayan mutlu bir çifti canlandırıyorlar. Lewis’lerin hayatı, günün birinde kapılarının önüne bırakılan tahta bir kutuyla alt üst olacaktır. Kutunun yanında bir not vardır. Not üzerinde, eğer kutunun üstündeki düğmeye basarlarsa bir milyon doların sahibi olacakları yazılıdır. Ama sorun şu ki, kutuyu açar açmaz rastgele bir kişi öldürülecek. Çiftin karar vermek için sadece 24 saati var ama aynı zamanda eylemlerinin sonuçlarıyla sonsuza kadar yaşamak zorundalar. Şimdi soru oldukça basit – kendiniz mutlu olmak için dolaylı olarak masum bir adamın hayatını almaya hazır mısınız? Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif platformlara bakmalısınız.

BENZER YAZI: NETFLİX BEST MOVİES: HEMEN İZLEYEBİLECEĞİNİZ EN İYİ 20 FİLM


16. Ayın Gölgesinde (2019)

Seri katil filmleri, sadece bu karakterlerin dengesizliğinin izlenmesi son derece büyüleyici olduğu gerçeğine dayanarak izleyicilerin kalbinde her zaman özel bir yere sahip olmuştur. Yıllar boyunca, dünya çapında bir dizi seri katil film yapıldı ve Netflix’in de bu türe yer ayırması şaşırtıcı değildi. 2019 yapımı ‘Ayın Gölgesinde’ filminde de bunu yaptılar. Netflix psikolojik gerilim filmleri arasında gösterilen yapım, dedektiflik görevine terfi etmeye hevesli bir polis memuru etrafında dönüyor. Başına bir seri cinayet vakası geldiğinde, nihayet adını duyurmasının yolunun bu olduğuna inanır ve hemen davaya atlar. Araştırırken, katilin cinayetleri işleyiş tarzı hakkında şaşırtıcı bir ayrıntı ortaya çıkar. Görünüşe göre, söz konusu katil her dokuz yılda bir ortaya çıkıyor, birkaç cinayet işliyor ve sonra tekrar saklanıyor. Bunun nasıl mümkün olduğu ve cinayetlerin bu kadar titiz bir şekilde nasıl işlendiği, polisi hayrete düşürüyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: ÇOK İZLENEN IMDB PUANI YÜKSEK EN İYİ 26 KOMEDİ FİLMİ ÖNERİSİ


15. Gizli Takıntı (2019)

netflix psikolojik gerilim filmleri

Netflix orijinal filmi ‘Gizli Takıntı’ Peter Sullivan’ın yönettiği ve Brenda Song, Mike Vogel ve Dennis Haysbert’in oynadığı psikolojik gerilim filmidir. Jennifer, ciddi bir kaza geçiren ve tüm geçmişini unutan bir kadındır. Jennifer için tek iyi şey, kocasının her zaman onunla ilgilenmeye ve tüm ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olmasıdır. Jennifer’ın hikayesine paralel olarak, dedektif Frank Page’in (Dennis Haysbert) hikayesini de görüyoruz. Kızının kaçırılmasını ve Jennifer’ın kazasını araştırırken, Jennifer’ın kocasının sandığımız kişi olmadığını bize açıkça gösteren bazı bilgilere ulaşıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 20 DOĞAL AFET VE FELAKET FİLMİ


14. V for Vendetta (2006)

Hacktivist grup “Anonim” ile yaygın olarak ilişkilendirilen popüler Guy Fawkes maskesi, bu filmde Hugo Weaving tarafından canlandırılan “V” adında bir kanun kaçağının yüzüdür. Fütürist bir distopik dünyada, Birleşik Krallık, V’nin isyan ettiği ve diğerlerini yozlaşmış hükümete karşı bir mücadeleye katılmaya teşvik ettiği faşist otoriteler altındadır. Natalie Portman’ın oynadığı Evey, duruma dahil oluyor ve asla öngöremeyeceğimiz bir yola giriyor. Güçlü bir şekilde kurgulanmış, merak uyandıran ve sürükleyici olan bu, ustaca kurgulanmış olaylara ve duygusal heyecanlara imza atan politik bir gerilim filmi. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: KIYAMET SONRASINI VE DÜNYANIN SONUNU KONU ALAN NETFLİX’TEKİ EN İYİ 20 FİLM


13. Fractured (2019)

netflix psikolojik gerilim filmleri

Başrolünde Sam Worthington’ın yer aldığı Fractured, en iyi Netflix psikolojik gerilim filmleri arasında. Film, Ryan, eşi Joanne ve kızları Peri’den oluşan üç kişilik bir aile etrafında geçiyor. Üçünün çıktığı bir tatil sırasında Peri, geçirdiği bir kaza nedeniyle hastaneye kaldırılır. Ailesi onu hemen yerel bir hastaneye götürür, burada Ryan yorgunluktan dolayı bekleme alanında bayılır, Joanne ise Peri’yi kontrol için içeri alır. Ancak uyandığında, Ryan karısını ve çocuğunu bulamaz. Hastanede sorar ama kimse ona onlar hakkında bir şey söyleyemez. Hastane personeli, o gün Joanne veya Peri gibi görünen herhangi birinin orada olduğunu kabul etmeyi bile reddediyor. Ryan, burada uğursuz bir komplonun iş başında olduğunu ve hastanede çalışan birden fazla kişinin işin içinde olabileceğini fark eder. Film, yoğun bir gerilim filmi olarak güzel işliyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 19 İHANET VE ALDATMA FİLMİ


12. Sightless (2020)

Cooper Karl tarafından yönetilen ve yazılan ‘Sightless’, aynı adlı kısa bir filmden esinlenen bir psikolojik gerilim filmidir. Acımasız bir saldırıdan sonra maalesef görme yeteneğini kaybeden kemancı Ellen Ashland’ın hikayesini anlatıyor. Hayatının normale döneceğini umuyor ve mevcut durumuna uyum sağlamasına yardımcı olması için Clayton’ı işe alıyor. Ne yazık ki, yakında uğursuz bir varlık tarafından rahatsız edilir ve etrafındaki insanlardan şüphelenmeye başlar. Ellen, saldırganın onu tekrar korkutmak için geri döndüğüne inanıyor, ancak yakınları onun vardığı sonuçlara ikna olmuyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 14 SERİ KATİL FİLMİ


11. Circle (2015)

netflix hayatta kalma filmleri

İnsanların benmerkezci doğasını ve başkalarını feda ederken kendi hayatımızı kurtarmak için aşabileceğimiz sınırların neler olduğunu ya da masum birini günah keçisi yaparken aşabileceğimiz sınırları uygun bir şekilde vurgulayan bir film olan Circle, oraya nasıl geldiklerini ve daha önce neler olduğunu hatırlamadan garip bir odada uyanan elli yabancının hikayesini konu alıyor. İnsanlar her iki dakikada bir elektrik çarpılarak ölmeye başlar. Yakında, geride kalanlar, odadan kesin bir kaçış olmadığını ve herkesin – er ya da geç öleceğini bilmelerine rağmen, bir sonraki adımda kimin öleceğine dair oylama sürecini toplu olarak kontrol edebileceklerini fark edecekler. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

İLGİLİ YAZI: ÜCRETSİZ VE YASAL OLARAK ÇEVRİMDIŞI İZLEMEK İÇİN FİLM İNDİRME SİTELERİ


10. 1922 (2017)

Stephen King’in dehası ve Zak Hilditch’in harika hikaye anlatımı, 1930’larda bir çiftçinin bir otel odasına gidip 1922’de işlediği bir cinayet hakkında yazdığı ‘1922’den daha iyi olamazdı. Nebraska kırsalında, Wilf, Ariette ve 14 yaşındaki oğulları Henry köy hayatı sürüyorlar. Wilf ve Ariette, son zamanlarda miras kalan bir arazinin mülkiyeti konusunda düzenli olarak tartışıyorlar. Ariette, araziyi satarak ve orada bir elbise dükkânı açarak köy hayatından uzaklaşmak ve kentsel bir yaşam tarzına geçmek isterken, Wilf oldukları yerde kalmaları gerektiği görüşündedir. Wilf, genç oğlunun yardımıyla karısını öldürmeyi ve onu mısır tarlasına gömmeyi planlar ama onun yerine cesedini kuyuya atar. Kısa süre sonra evleri fareler tarafından istila edilir, Henry kız arkadaşıyla kaçar ve Wilf yaptığı şeyi neden yaptığına pişman olur. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: ANGELİNA JOLİE FİLMLERİ


9. The Ritual (2017)

netflix hayatta kalma filmleri

Netflix psikolojik gerilim filmleri arasında listelenen The Ritual’, İsveç’te bir yürüyüş gezisine çıkan Luke, Hutch, Phil ve Dom adlı dört adamla başlıyor. King’s Trail’e başladıklarında, Dom yürüyemez duruma gelir ve şiddetli bir fırtına yüzünden geceyi terkedilmiş bir kulübede geçirirler. Garip olaylar olmaya başlar ve hepsi daha önce hiç yaşamadıklarını deneyimler. Bir orman ortamı, garip olaylar ve bir yeri terk edememe fikri size yeterince korkutucu geliyor, değil mi? Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: KAÇIRILMAMASI GEREKEN MACERA DOLU 20 KEANU REEVES FİLMİ


8. Oyun (2017)

netflix psikolojik gerilim filmleri

Bu listedeki bir başka Stephen King kitap uyarlaması olan ‘Gerald’s Game’ (Oyun), seks hayatlarını renklendirmek için izole bir kırsal eve giren evli bir çift Jessie ve Gerald’ı konu alıyor. Gerald cinsel isteğini artırmak için iki hap viagra alırken, Jessie’i bağlamak için kelepçe getirir. Onlar sevişmeye devam ederken Gerald düşer ve kalp krizinden ölür. Jessie çok geçmeden halüsinasyon görmeye ve kocasının cesedinin ve onun etiyle ziyafet çeken bir sokak köpeğinin ortasında orada olmayan şeylerin hayallerini görmeye başlar. ‘Gerald’s Game’ çok rahatsız edici bir psikolojik gerilim filmi olabilir, baştan söyleyelim. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX’TE İZLEYECEĞİNİZ EN İYİ 13 ZOMBİ FİLMİ


7. Bird Box (2018)

netflix kıyamet filmleri

Bu Netflix orijinal psikolojik gerilim filmleri arasında bulunan yapımın başrolünde Sandra Bullock bulunuyor. Garip varlıkların sayısız insanın ölümüne neden olduğu çalkantılı bir ülkede hayatta kalma mücadelesi veren insanlık konu alınıyor. Bu varlıklar kimseye saldırmazlar, ancak bunlardan birine bakmak, aklınızı kaybetmenize ve intihar etmenize neden olabilir. Böylesi tehlikeli bir durumda Bullock’un karakteri Malorie Hayes, kendisinin ve iki çocuğun gözlerini bağlar ve onları bu yaratıkların etkisinden kurtulacakları bir yere götürmeye çalışır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX’TE YAYINLANMIŞ GAY, LEZBİYEN, LGBT FİLMLERİ


6. Berrak Göl (2017)

Bu filmin yapısı onu diğerlerinden farklı kılan şeydir. Oren Uziel tarafından yazılan ve yönetilen ‘Berrak Göl’, bir banka soygunundan sorumlu üç kişiyi yakalamak isteyen küçük bir kasaba şerifinin çabalarını anlatan bir haftaya yayılan bir hikaye. İlginçtir ki, söz konusu üç suçludan biri öz kardeşidir. Film, hikaye tersten anlatılarak zekice yazılmış. Bu ters yapıyı Gaspar Noe’nun ‘Geri Dönülmez’ filminde gördük ama burada Oren Uziel psikolojik bir suç gerilim filmi yaparak formata yeni bir soluk getiriyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX’TE ATEŞLİ SEVİŞME SAHNELERİ İLE EROTİZM İÇEREN 20 FİLM


5. The Hateful Eight (2015)

netflix psikolojik gerilim filmleri

Resmi olarak ‘The Hateful Eight’ psikolojik bir gerilim filmi olmasa da, gizem ve oyuncu karakterleri ile bu tür arasında gösterilebilir. The Hateful Eight, İç Savaş’ın ardından, Wyoming’in karlı arenasında ödül avcısı John Ruth ve cinayet mahkumu olan tutsağı Daisy ile birlikte Red Rock’a doğru hızla ilerleyen bir posta arabasıyla başlar. Binbaşı Marquis, Red Rock şerifi Chris Mannix olan başka bir ödül avcısı. Kar fırtınası nedeniyle, garip, istenmeyen insanlarla dolu bir yere sığınırlar. Burada zehirli bir kahve yüzünden bir tartışma patlak verir ve kanlı bir silahlı çatışma başlar. The Hateful Eight, Quentin Tarantino’nun sinirlerinizi bozacak kan, vahşet ve karanlık karakterlerinin mükemmel karışımı. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif platformlara bakmalısınız.

BENZER YAZI: HEMEN İZLEYEBİLECEĞİZ NETFLİX’TEKİ EN İYİ 20 HAYATTA KALMA FİLMİ


4. Klinik (2017)

Yazar-yönetmen Alistair Legrand’ın Netflix orijinal filmi ‘Clinical’, hastalarından birinin gözünün önünde intihar etmeye çalıştığı korkunç bir deneyim yaşayan bir psikiyatr hakkında bir film. Söz konusu psikiyatrist Dr. Jane Mathis (Vinessa Shaw), uyku felci geliştirir ve tekrar ayağa kalkması çok zaman alır. Ancak, iyileştikten sonra Jane, yüzü şekilsiz ve zihni sorunlu bir hastayla karşılaşır. Ancak bu hastanın şimdiye kadar karşılaştığı herkesten daha fazla sorunlu olduğunun farkında değil. Yapım, Netflix platformundaki en iyi psikolojik gerilim filmleri arasına girecek belirli bir çekicilikten yoksun, fakat izlenmeye değer. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: İZLEMEYENİN PİŞMAN OLACAĞI BİLİM KURGU FİLMLERİ ÖNERİLERİ


3. Görünmeyen Misafir (2016)

netflix psikolojik gerilim filmleri

Başlangıcında bir İspanyol psikolojik gerilim filmi olan ‘Görünmeyen Misafir’, yanında yatan sevgilisini öldürmekle suçlanan varlıklı bir işadamı olan Adrian’ın hikayesini konu alıyor Zenginliği göz önüne alındığında, hakkındaki suçlamalara karşı savunma yapması için Virginia adında kıdemli bir avukat tutar. Adrian, kendisi de fotoğrafçı olan merhum sevgilisi Laura’nın hikayesini anlatırken, kendisinin de Laura’nın da dahil olduğu bir trafik kazası geçirdiğini ve kaza sırasında ölen Daniel adında bir adamı ezdiklerini anlatıyor. Virginia, bir savunmaya hazırlanmadan önce Adrian’ın davasındaki tüm boşlukları araştırmalıdır, ancak her şey göründüğü kadar basit değildir. ‘Görünmeyen Misafir’, büyüleyici anlatımı ve derin karakterler katmanı göz önüne alındığında çoğu zaman en büyük İspanyol yapımlarından biri olarak kabul edilmiştir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: GELMİŞ GEÇMİŞ 12 MUHTEŞEM TSUNAMİ FİLMİ


2. The Son (2019)

Bu Arjantin filmi, Netflix’te karşılaşacağınız en iyi psikolojik gerilim filmlerinden biridir. Filmin hikayesi, yakın zamanda evlenen ve hayatını yeni karısıyla yeniden kurmak isteyen ressam Lorenzo adlı bir karakter etrafında dönüyor. Yeni eşi ilk çocuğuna hamileyken tuhaf davranmaya başlar. Doğal olmayan bir şekilde takıntılı ve manipülatif hale gelir ve Lorenzo ile arasında çok fazla gerginliğe neden olur. İlişkileri, çocuğun doğumunda tehlikeye ve düşmanlığa doğru bir dönüş yapar. Film, karısının davranışındaki şoku ve umutsuzluğu mükemmel bir şekilde tasvir eden başrol oyuncusunun performansının omzunda duruyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: IMDB PUANI YÜKSEK EN İYİ 15 DEDEKTİF FİLMİ TAVSİYESİ


1. Taxi Driver (1976)

netflix psikolojik gerilim filmleri

‘Taksi Şoförü’ tek bir karakter ve onun dengesiz bir zihinsel alana inişi hakkında bir hikaye. Söz konusu karakter, Travis Bickle (Robert De Niro), görevden alınmış bir Vietnam gazisi. Şimdi bir taksi şoförü olarak çalışıyor ve çoğunlukla geceleri New York’ta ve çevresinde araba kullanıyor. Travis, her türden insanı arabasına alırken, New York’un kötü ve kirli tarafına oldukça yakın yerlerden tanık olur. Şehirde hiçbir şeyin istediği gibi olmayacağını yavaş yavaş anlamaya başladığını anlıyoruz. Bu filmi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif platformlara bakmalısınız.

BENZER YAZI: ROMANTİK KOMEDİ FİLMLERİ


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!