Ana Sayfa Sinema Netflix Romantik Komedi Filmleri

Netflix Romantik Komedi Filmleri

Netflix üzerinden izleyebileceğiniz en güzel romantik komedi filmleri önerileri işte burada. En iyi romantik komedi filmleri netflix izle.

0
1784
netflix romantik komedi filmleri

Online film ve dizi izleme platformu Netflix üzerinden izleyebileceğiniz en güzel romantik komedi filmleri listemi açıklıyorum.

Çiftler arasında geçen hayat hikayelerini seviyorsanız bu romantik komedi filmleri Netflix üzerinden izleme keyfine doyamayacaksınız. Aşk var, romantizm var ve işin içinde yüzümüzü gülümseten komedi de var.

Dizi ve Sinema kategorilerimizdeki Netflix Komedi Filmleri sayfamızı mutlaka okumuşsunuzdur. Romantik Komedi Filmleri ve Komedi Filmleri sayfalarımızı görmediyseniz tavsiye ettiğimiz 2023 yılına özel listelerimize mutlaka gözatın.

Netflix Romantik Komedi Filmleri

İşte 2005 ve 2024 yılları arasında en çok izlenen romantik komedi filmleri ve Netflix yapımları.

1. Mükemmel Fikir (2023)

Netflix platformunda yayınlanacak olan Mükemmel Fikir, bu Haziran ayında tatlı ve eğlenceli bir yaz romantizminde aradığınız şey mükemmel bir keşif. Tia Williams’ın 2016’da aynı adlı kitabından uyarlanan bu Netflix Orijinal romantik komedi, kariyerini moda gazeteciliğe çevirme çabaları, büyüleyici iş arkadaşı Eric’e (Keith Powers) aşık olunca sekteye uğrayan 40 yaşındaki Jenna Jones’un (Gabrielle Union) etrafında dönüyor.


2. Penceremden: Aramızdaki Deniz (2023)

Dünyayı evinizin rahatlığında geziyormuş gibi hissetmek istiyorsanız, Penceremden: Aramızdaki Deniz’e göz atın. 2022 Through My Window gençlik romantizminin devamı niteliğindeki, bu İspanyol romantik komedi-drama filmi, Raquel (Clara Galle) ve Ares’i (Julio Peña), Ares Stokholm’de bir okulda okurken uzun mesafeli bir ilişki içinde bir yıl geçirdikten sonra aşk dolu bir tatil gezisi için yeniden bir araya getiriyor. Haziran 2023’te yayınlanan film, gençler tarafından çok sevildi.


3. Delidolu 2 (2020)

Genç liseli bir çif olan Elle ile Noah çok güzel bir yaz tatili ardından hayatın karmaşık ve zorlu yolları ile karşı karşıya gelirker. Noah üniversiteye başlayacaktır ve Elle ise hem lise son sınıftan başarı ile geçmeyi hem de iyi bir üniversite hayali kurmaktadır. Fakat Elle yeni bir arkadaşlığa adım atarken Noah’a olan aşkı da devam etmektedir. Delidolu 2, romantik komedi filmleri Netflix üzerinden izlenebilecek güzel bir yapım.


4. Aşk Garanti (2020)

Farklı konusu ile Netflix romantik komedi filmleri arasında bence ilk sırada olması gereken bir yapım. İyilik sever bir avukat olan Susan, ihtiyacı olanlara düşük ücretlerle avukatlık hizmeti vermektedir. Fakat mali durumu çok iyi olmamasından dolayı yüksek ücretli davalar da alması gereklidir. Karşısına çöpçatanlık sitesine dava açmak isteyen Nick adında yakışıklı biri çıkar ve davayı almak için yüksek bir ücret ister. Dava ilerledikçe ve ortam kızıştıkça Nick ve Susan birbirlerine karşı farklı duygular hissetmeye başlar.


5. Uçak Modu (2020)

Bence günümüz gençliğini anlatan en güzel romantik komedi filmleri arasında, üstelik Netflix üzerinden izlenebiliyor. Ana (Larissa Manoela), elinden telefonu hiç düşürmeyen bir sosyal medya fenomenidir. Bir gün yine böyle bir zamanda trafik kazası geçirir ve hastaneye kaldırılır. Büyük babası bu durumdan çok endişelenir ve Ana’yı internet bağlantısı bulunmayan uzaktaki çiftliğine gönderir.


6. Holidate (2020)

Ailelerin bir araya geldiği bayram ve tatil günlerinde bekar oldukları için sürekli eleştirilen Sloane ve Jackson, aslında kendileri de bekar olmaktan sıkılmış ve aile özlemi duymaktadırlar. İkili şans eseri tanıştıktan sonra bu ortak sorunlarını keşfederler ve bir yıl boyunca sevgiliymiş gibi rol yaparlar. Ama platonik başlayan bu ilişkide zamanla gerçek duygular filizlenir. Netflix romantik komedi filmleri arasında beğendiğim ve sıkılmadan izlediğim yapımlardan biri.


7. Sevdiğim Tüm Erkeklere: Not: Seni Hâlâ Seviyorum (2020)

2018 yapımı Sevdiğim Tüm Erkeklere filminin devamı olan Sevdiğim Tüm Erkeklere: Not: Seni Hâlâ Seviyorum, ilk filmde yaşanan olayların ardından ikili, gerçekten mutlu bir ilişki sürerler. Fakat her şey yolundayken beklenmedik bir olay yaşanır. Lara Jean’in eski aşk mektuplarından birinin sahibi hiç beklenmeyen bir anda ortaya çıkar. İşler biraz sarpa sarar. Romantik komedi filmleri arasında gerçek bir aşk hikayesini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.


8. The Lovebirds (2020)

Boşanma aşamasında olan bir çift, kendilerini bir cinayet olayının içinde buluverirler. Kendileri de bu olayda şüpheli durumdadırlar. Hem kendilerini temize çıkarmak hem de ilişkilerini kurtarmak için yoğun bir çaba içine girerler. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz ve bence romantik komedi filmleri listemiz içindeki en macera dolu yapım.


9. Always Be My Maybe (2019)

15 yıl önce çocukluk arkadaşı olan Sasha ve Marcus’un yolları çeşitli vesilelerle yeniden kesişmek üzeredir. Sasha, başarılı bir aşçı olmuştur ve sevgilisi Brandon ile evlilik yolunda ilerlemektedirler. Yerel bir müzisyen olan Marcus ise babasının kontrolü altında yaşamaktadır. Sasha, San Francisco’ya döner. Sasha ve Marcus, birlikte sık sık zaman geçirmeye başlarlar. Bu sırada Brandon’ın evlilikten vazgeçtiğini açıklaması, Sasha için büyük bir hayal kırıklığı yaşatır. Elbette bu durumda desteği Marcus’tan gören Sasha, onunla birlikte vakit geçirdikçe, ikili eski hallerine geri döner. Marcus, Sasha’yı bir kez daha kaybetmemeye kararlıdır ama tam harekete geçeceği sırada önüne yeni bir engel takılır. Romantik komedi filmleri arasında hakkını veren bir yapım, üstelik Netflix üzerinden seyredebiliyorsunuz.


10. Someone Great (2019)

Someone Great, Netflix üzerinden izleyebileceğiniz en güzel romantik komedi filmleri arasındadır. Jenny, erkek arkadaşı tarafından terk edilmiş hayalini süsleyen iş ve hayat için şehir değiştirmeyi düşünmektedir. Fakat bunu yapmadan önce de yakın arkadaşlarıyla birlikte bir maceraya atılmak isterler. Kendisini toparlamaya çalışan genç kadın, teselli bulmak ümidiyle arkadaşı Erin ve Blair ile birlikte son bir maceraya atılmaya karar verir. Sonrasında ise iş hayalini gerçekleştirmeye odaklanmıştır.


11. Oh, Ramona! (2019)

Erotik sahneleri ile dikkat çeken ama yine de romantik komedi filmleri arasında Netflix üzerinden izleyebileceğiniz yapım bence oldukça eğlenceli. Ama +16 bir film olduğunu şimdiden belirtmem gerekir, ayrıca aile ile izlenmemesi de önemli. Andrei isimli tufak ve çekingen çocuğun yaşadığı komik ve macera dolu ilişkileri fimlin konusunu oluşturuyor.


12. Sevdiğim Tüm Erkeklere (2018)

Lara Jean, henüz 16 yaşında gencecik, hayat dolu bir kızdır. Hoşlandığı erkekler vardır fakat duygularını sadece mektuplarla ifade edebilmektedir. Fakat onun ilişkileri yazdığı mektuplardan ibarettir. Hoşlandı erkeklere mektuplar yazar ama onları göndermez, sadece bir kutuda saklar onları. Lara’nın gizli aşk mektupları gizemli bir şekilde sahiplerine postalanır. Şimdi başında 2 sorun vardır. Birincisi mektuplar 5 kişiye ayrı ayrı ve aynı anda ulaşmıştır yani 5 erkek Lara’nın kendilerinden hoşlandığını bilmektedir. Diğer sorun ise mektupları kimin gönderdiğidir.


13. Edebiyat ve Patates Turtası Derneği (2018)

Bir yazar, savaş sırasında meydana gelen olayları içeren bir roman yazmaya karar verir. Özgür ruhlu bir yazar olan Juliet, yeni kitabı için hazırlık sürecindedir. 2. Dünya Savaşı sırasında Nazi işgali altındaki Guernsey adasında yaşayan bir grup insanın kurduğu Guernsey Edebiyat ve Patates Turtası Derneği’nin üyesi olan Dawsey’den bir mektup alır. Juliet, bu adaya gidip orada yaşananları konu olarak almaya karar verir ve ilginç olaylar yaşanır. Netflix üzerinden seyredebileceğiniz romantik filmler arasında güzel bir yapım.


14. Delidolu 1 (2018)

Daha önce hiç öpüşmemiş olan Elle Evans, ilk öpücüğünü lisesinin bahar festivalinde düzenledikleri bir oyun ile gerçekleştirir. Üstelik gizli aşkı Noah ile öpüşmüştür ve bu öpücük ikili arasında bir ilişkinin yolunu açar. Fakat ortada küçük bir sorun vardır. Noah, Elle’nin en yakın arkadaşının ağabeysidir ve ikisinin arkadaşlık kurallarına göre böyle bir şeyin olması kesinlikle yasaktır. Elle, oldukça çaresiz durumdadır. Noah ile zaman geçirdikçe arkadaşlığının tehlikeye girdiğini fark eden Elle, bir seçim yapmak zorunda kalır. Ya kurallara uyacak ya da kalbinin sesini dinlemesi gerekecektir.


15. The Incredible Jessica James (2017)

Jesica James çocuklara tiyatro öğreterek geçimin sağlayan, gelecek vaadeden bir oyun yazarıdır. Her 25 yaşındaki genç gibi o da şaşırtıcı derecede özgüvenli ve endişe verici seviyede başıboştur. Onun bu halleri erkek arkadaşı Damon’dan ayrıldığından beri daha da fazlalaşmıştır. Boone ise 30’lu yaşlarında olan yeni boşanmış biridir. Ortak arkadaşları tarafından tanıştırılan Jesica ve Boone ilk buluşmalarını pek de güzel geçirmezler. Ancak işler sonradan değişmektedir.


16. Patronlara Tuzak (2018)

New York’ta çalışan iki genç asistan patronlarının tam anlamıyla hayatını kurtarmaktadır. Çokça çalışıp patronlarının tüm işlerini yapan asistanlar oldukça az kazanmaktadır ve bu duruma bir son vermek isterler. Patronlarını sırtlarından atmaya çalışan ikili çözüm olarak ikisini tanıştırmayı ve aralarında duygusal bir bağ oluşturmayı planlar. Türlü oyunlarla patronlarını bir araya getirmeye çalışan asistanlar sonunda amaçlarına ulaşır ve ikisinin sevgili olmasını sağlar. Bu süreç asistanların birbirini daha iyi tanımasına neden olacaktır.


17. Zamanda Aşk (2013)

21 yaşına basan Tim Lake, ailesindeki tüm erkeklerin sahip olduğu gizli bir yeteneğinin olduğunu öğrenir. Lake ailesinin tüm erkekleri zamanda seyahat etme yeteneğine sahiptir ve Tim de artık bunu kullanabilecektir. Bunu fırsat bilen Tim geçmişindeki utanç verici anlara gidip olayları değiştirmeye başlar. Kısa bir süre Londra’ya taşınır ve son derece çekici bir kadın olan Mary’e aşık olur. Tim herkesten gizlediği yeteneğini ilişkilerine de yeni bir ‘boyut’ getirmesi için kullanmaya başlar ve bu sayede her adımı hatasız atlatmayı planlar. Ancak bir süre sonra her sorunu bu şekilde çözemeyeceğini ve hataların da hayatın gerekli birer parçası olduğunu fark eder.


18. Umut Işığım (2012)

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra hayatını düzene koymak şartıyla ailesinin evine geri yerleşen Pat’in yegane amacı düzgün bir adam olup, işini geri almak ve karısı Vicky’yi bu sayede geri kazanmaktır. Fakat durum Pat için sandığından daha zor olacaktır. Bir yemekte, aile dostu Tiffany ile karşılaşan Pat, genç kadınla eski eşine ulaşmak amacıyla yakınlaşır. Bir ‘iyilik’ karşılığı Pat’e yardım teklif eden Tiffany, her ikisi içinde umut ışığı olacak yeni bir kapı açacaktır…


19. Hayatım Yalan (2011)

Bir Hawaii tatili, Adam Sandler, Jennifer Aniston, Nicole Kidman ve Sports Illustrated modeli güzeller güzeli Brooklyn Decker’i bir araya getiren ‘Hayatım Yalan’, Sandler ve yönetmen Dennis Dugan ikilisini tekrar buluşturan klişelerle örülü bir romantik komedi. Bir Fransız tiyatro oyunundan uyarlanan ’69 tarihli Oscarlı ‘Cactus Flower’ın bir yeniden uyarlaması olan ‘Hayatım Yalan’, kendisinden daha genç bir öğretmene âşık olan bir plastik cerrahın hikâyesini anlatıyor. Sandler’ın canlandırdığı plastik cerrah dikkatsiz bir anında söylediği yalanın üstünü örtmek ve işleri yoluna koymak için sadık asistanından ilginç bir istekte bulunur. Asistanından, yakında boşanacağı karısı rolü oynamasını ister. Fakat işler umduğu gibi gitmez ve bu ufak yalan bir çığ gibi büyüyerek asistanın çocuklarının da işe karışacağı trajikomik bir Hawaii tatiline dönüşür…


20. Bu Kız Beni Aşar (2010)

Hollywood’ta gereğinden fazla işlenmiş bir konu olan “loser başarısız erkek” & “Çekici parlak kadın” gerilimi üstüne bina edilen “Bu Kız Beni Aşar”, standart bir Amerikan gençlik komedisi. Arkadaşlarının 10 üzerinden 5 verdiği Joe, 10 numarayla yani mükemmel kadınla tanışır ama kendine olan güvensizliği, ailesinin ve arkadaşlarının ona bakış açısı gibi etkiler yüzünden kuracağı ilişki tehlikeye girer.


21. Düş Yakamızdan (2006)

Otuzlu yaşlarının ortalarında olmasına rağmen halen ailesiyle birlikte yaşamakta olan Tripp bu durumdan pek gocunmamaktadır. Halden rahatsız olan aile fertleri ise Tripp’in durumun vahametini fark etmesi için güzeller güzeli bir kız kiralarlar. Tripp’in kendisine düzenlenen kumpasın farkına varması ise pek uzun sürmeyecektir.


22. Aşk Doktoru (2005)

Aşk doktoru Alex Hitchens, erkeklere flört edebilmeleri için yardımcı olarak hayatlarının kadınını bulmalarını sağlamaktadır. Sara, bir New York gazetesinde dedikodu köşe yazarı olarak çalışmaktadır. Her ikisi de karşı cinsler olarak ziyadesi ile donanımlıdırlar. Doğalarının uyumsuzluğuna rağmen Alex ile Sara bir ilişki yaşamaya başlarlar. Sara’nın en son mercek altına aldığı kişi, Alex’in müşterisi çıkınca işler karışmaya başlar. Will Smith, Eva Mendes gibi isimlerle parlayan film kaçırılmaması gereken bir romantik komedi tadında izleycisi ile buluşuyor.


Romantik Komedi Filmleri Netflix listemi umarım beğenmişsinizdir, eğer merak ettiğiniz şeyler olursa ya da yazımızı beğendiyseniz lütfen aşağıda yorumlarınızla belirtmeyi unutmayınız. Dizi ve Sinema kategorilerimizdeki listelerimize bakmayı da unutmayın.

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

En İyi Romantik Komedi Filmleri ile Bunlar da İlginizi Çekebilir!

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz