3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaDiziNetFlix Selena Dizisi Yayınlandı! Selena Quintanilla Kimdir, Hayatı ve Şarkıları

Son Yazılar

NetFlix Selena Dizisi Yayınlandı! Selena Quintanilla Kimdir, Hayatı ve Şarkıları

Online film ve dizi izleme platformu Netflix, Latin Amerikanın en ünlü şarkıcısı Selena Quintanilla Perez‘in hayatını konu alan bir yapımla karşımıza çıkıyor. Bilinen adıyla Selena kimdir, ailesi, hayatı, şarkıları, ölümü hakkında tüm merak edilen konular 1. sezon ve 9 bölümle sevenlerin karşısına çıkıyor. İşte Netflix Selena dizisi hakkında merak edilenler.

Ölümünden yirmi beş yıl sonra Selena Quintanilla hayranları, Netflix Selena dizisi ile Latin Amerika’nın en başarılı şarkıcısının hayatına daha yakından bakıyor. 1997 yılında yayınlanan Selena ile ilgili ilk belgeselinde şarkıcıyı Jennifer Lopez canlandırmıştı. Belgesel de Selena’nın 1995 yılında öldürülmesine kadar, hayatı aile yapısı ve şöhret basamaklarını nasıl zorluklarla aştığı ve dramatik ölümü sevenleri ile paylaşılmıştı. Şimdi de Netflix’te Selena Quintanilla’nın hayatı yeniden işlendi. Peki Selena kimdir, ailesi, hayatı, şarkıları, ölümü hakkında tüm merak edilenler yazımızda.

Selena Quintanilla Perez

Selena ve Quintanilla ailesi ile ilgili çok ilgi çekici bilgiler sevenlerini ya da Selena’yı merak edenleri şaşırtıyor. Menajeri olan babası Abraham Quintanilla hırsları belki de dramatik sonun başlangıcıydı. Buna izleyicilerin karar vermesinde fayda var. Bu sebeple NetFlix Selena dizisi tavsiye ediliyor.

netflix selena dizisi

SELENA QUİNTANİLLA KİMDİR?

Selena Quintanilla, 16 Nisan 1971‘de Lake Jackson, Texas’ta doğdu. 6 yaşındayken müziğe olan yeteneği ailesi tarafından keşfedildi. O zamanın bir çok popüler dergisinde “geleceğin starı” olarak duyuruldu. 1981’de Lake Jackson’da Selena ve kardeşleri Abraham III (bas gitarda) ve Suzette Quintanilla’nın (davulda) performans sergilediği ilk Tex-Mex restoranı Papa Gayo’s’u açtı. Ertesi yıl, restoran 1980’lerin petrol bolluğunun neden olduğu bir durgunluktan sonra kapandı. Aile iflas ilan etti ve evlerinden bile atıldılar. Sonrasında Teksas’a yerleştiler. Para kazanmaları gerekiyordu ve davet edilen her yerde şarkılar söylemeye başladı. Düğünlerde, sokaklarda, barlarda her yerde. Selena, adeta ailesinin tek geçim kaynağı idi.

netflix selena dizisi

SELENA NASIL ÖLDÜ?

Yolanda Saldivar, asıl mesleği hemşirelik olan ve Selena’nın babasının yönettiği şirketlerinde hızla yükselmiş bir yöneticiydi. İllegal yollardan şirket kasasından 60 bin dolar para çaldığı ispatlandıktan sonra intikam hırsıyla, 31 Mart 1995‘te Teksas’ın Corpus Christi şehrindeki Days Inn otelinde, Tejano şarkıcısı Selena’yı öldürdü ve ömür boyu hapis cezası aldı. İlginç ve dramatik konusuyla NetFlix Selena dizisi mutlaka izlenmeli.

Yolanda Saldivar - Selena Quintanilla

NETFLİX SELENA FRAGMANI

Selena dizisinin fragmanını, Netflix ve Youtube üzerinden izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!