Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaDiziGerçek Hayattan Uyarlanan Netflix'teki En İyi 29 Suç Belgeseli

Son Yazılar

Gerçek Hayattan Uyarlanan Netflix’teki En İyi 29 Suç Belgeseli

Gerçek hayattan uyarlanan ve Netflix platformunda yayınlanan suç belgeselleri arasında 29 filmi sizler için inceledik.

Suç belgeselleri her ne kadar insanları endişelendirse de, merakla izlenen türler arasında geliyor. Gerçek hayatta yaşanmış suçlara dayanan yapımların bir anda tüm dünyanın gündemi haline geldiğini söylersek yanılmış olmayız. Netflix platformunda yayınlanan suç belgeselleri, hayranları tarafından sürekli takip edilmekte ve saatlerce heyecan verici bu yapımlar izlenmekte. İnsan doğasının karanlık yüzü hakkında bizi büyüleyen bir şey var, ya aklı başında hiç kimsenin düşünemeyeceği uğursuz davranışlar ya da her şeyi çevreleyen gerilim yüzünden.

Durum ne olursa olsun, gerçek suç belgesel filmlerinin/dizilerinin yapım şekli, sonuna kadar gözlerimizi onlardan alamamamızı sağlıyor. İster mafyayla, ister cinayetlerle, kayıplarla veya ihanetlerle ilgili olsun, bizi neredeyse her zaman araçları, güdüleri ve sonuçları – temel nihai yanıtları – bilme ihtiyacıyla büyülüyorlar. Yani, bu tür gerçek hayattan uyarlanan belgeselleri seven biriyseniz bize güvenin, doğru yere geldiniz. Bunu bildiğimiz için sizlerle Netflix platformunda yayınlanan en heyecan verici suç belgeselleri ile ilgili bir liste hazırlamak istedik.

Bazı dizilere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

Benzer Yazı: Netflix Western Dizileri

Netflix’teki En İyi Suç Belgeselleri

1
Köri ve Siyanür: Jolly Joseph Vakası (2023)

Bu senaryoyu düşünün; çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ve prestijli bir üniversitede misafir öğretim görevlisi olarak çalışan bir kadın var. Hayatında pek çok mücadelenin üstesinden geldi; kayınvalidesinin ölümü gibi, ardından evin ve kocasının sorumluluğunu üstlenmek zorunda kaldı. Kayınbiraderi ve yengesiyle arası pek iyi değil. İki küçük çocuğuyla herkese bakmak zorunda kalır ve sonra yeniden aşkı bulur ve yeniden evlenir. Peki ya onun, iki yaşında bir bebek de dahil olmak üzere ailesinden altı kişiyi öldüren bir katil olduğunu öğrenseydiniz! Üstelik eğitim vasıfları ve mesleği de tamamen sahte. Bu, Kerala, Koodathayi’deki bir köyde ortaya çıkan ve herkesi şok eden bir olay. Buradan izleyebilirsiniz.

2
Katil Avcıları (2021)

Müfettişler seri katilleri yakalama çabalarının yürek parçalayıcı ayrıntılarını açığa çıkarıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3
Unsolved Mysteries (2020)

Dedektifler ve gazetecilerin yanı sıra aile üyeleri de ipuçları sunuyor, teoriler sunuyor ve şüphelileri tespit ederek gizemi çözecek anahtarın bir izleyicide olmasını umuyor. Hemen buradan izleyin.

4
Dope (2017)

Uyuşturucuya karşı savaş, Amerika’daki hemen hemen her büyük şehrin sokaklarında günlük olarak sürdürülüyor. Bu realite dizisi, uyuşturucu ticaretine ve bunun ilgili insanlar üzerindeki etkilerine ciddi bir bakış sunuyor. Satıcıların, kullanıcıların ve kolluk kuvvetlerinin bakış açılarından çekilen dizi; kokain, eroin salgını ve ABD-Meksika sınırında esrara karşı devam eden savaşı kapsayan konuları kapsıyor. Amerika’nın uyuşturucu sorununun her tarafındaki insanların bakış açılarından yararlanmak, izleyicilere uyuşturucunun yayılmasını durdurmaya çalışan kişilerden ve sorunun daha da kötüleşmesine neden olan kişilerden bilgi alma şansı veriyor. Buradan izleyebilirsiniz.

5
Marsha P. Johnson’ın Ölümü ve Yaşamı (2017)

Adından da anlaşılacağı gibi, Marsha P. Johnson adındaki kişiyle ilgili zengin içerikli bir belgesel ile karşınızdayız. Netflix suç belgeselleri arasında Marsha, bir Afrikalı Amerikalı travesti ve eşcinsel ve LGBT aktivistiydi. Zor durumlarla ve aşağılayıcı tacizlerle karşı karşıya olmasına rağmen, her zaman hayat doluydu. 6 Temmuz 1992’de bir nehirde ölü bulundu ve bu gizemli olay için bir araştırma ekibi kuruldu ve dava açıldı. Arşiv materyalleri ve röportajlar arasında aktivist Victoria Cruz başı çekiyor ve Marsha P. Johnson’ın ölümüne kapı aralıyor. Buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix’te Yayınlanmış Gay, Lezbiyen, LGBT Filmleri

6
Casting JonBenet (2017)

Çözülmemiş suçlar, bir belgeselin seçilmesinde etkili faktörler arasındadır. Ancak 1996’da işlenen cinayetin cevabını bize vermiyor. 1996’da, Colorado’nun Boulder kasabası, çocuk güzellik yarışması birincisi altı yaşındaki JonBenet Ramsey’nin gizemli ölümüyle sarsılır. Otopsi raporunda ölüm nedeni cinayet olarak geçerken, evin içinde elle yazılmış uzun bir not da vardı. Peki katil kimdi ve bu küçük çocuğu neden öldürmüştü? Bu filmi buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıIMDb Puanı Yüksek En İyi Netflix Biyografi Dizileri

7
Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri (2016)

Netflix suç belgeselleri arasında en beğendiğim yapımlardan biridir. Bir suç kolayca işleyebilir fakat cezası nerede çekiliyor, bunu önceden bilmek gerekli. Gazeteci ve sunucu Raphael Rowe, ilk kez 2016’da gösterime giren ‘Inside the World’s Toughest Prisons’ta bizi en zorlu hapishanelerin duvarları arasında bir yolculuğa çıkarıyor. Rowe farklı ülkeleri geziyor ve bize insanların hayatlarının gerçek zamanlı bir görünümünü sunuyor. Örneğin Filipinler’de mahkûmların performans gösterip birbirleri için yemek yaptıkları Rizal Hapishanesi’ne bir bakış atıyoruz. Polonya’da aşırı bir izolasyon hücresine ev sahipliği yapan Piotrkow Hapishanesi’ni görüyoruz ve gardiyanlar yoğun isyan eğitimi alıyor. Yine Meksika ve Honduras’ta sırasıyla El Hongo ve Danli Hapishanelerini görüyoruz. Rowe ayrıca Brezilya, Papua Yeni Gine, Ukrayna ve Belize’deki diğer kurumları da izleyicilerle buluşturuyor. Her bölüm, gardiyanların mahkûmları kontrol etmek ve ıslah etmek için nasıl mücadele ettiğini gözler önüne seriyor. Bu belgeseli buradan izleyebilirsiniz.

İlgili YazıEn Çok İzlenen ve En İyi Kore Dizileri

8
Amanda Knox (2016)

Netflix suç belgeselleri arasında bulunan yapım, kurbanla oda arkadaşı olan ve dolayısıyla ciddi bir şüpheli olan Amerikalı bir değişim öğrencisi olan Amanda Knox‘a odaklanırken, Meredith Kircher’in 2007’deki karmaşık cinayet vakasına dalıyor. Henüz 20 yaşındayken, işlemediği bir cinayetten suçlu bulundu ve dört yılını bir İtalyan hapishanesinde geçirdi. Arşiv görüntüleri ve olayla bağlantılı kişilerle yapılan röportajların merak uyandıran bir kombinasyonuyla Amanda, hikayesini dünyaya anlatmaya hazır, şüphesiz dikkatinizi çekecek feci bir olay. Buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix Din ve İnanç Konulu Belgeselleri

9
Gizemli Şüpheliler (2017)

Kanıtsız bir suçla ilgili şok edici bir hikaye, bu muhteşem belgeselin entrikasını yönetiyor. Filmin sloganı “Cinayet sadece bir anıysa” diyor, bu kesinlikle bir şeylerin yolunda olmadığı anlamına geliyor. Birkaç on yıl geriye gidersek, kendimizi 1976’da İzlanda’nın büyüleyici manzaralarında buluruz. O yıl, iki adam geride hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Bir davada faillerin suçlanması gerektiğinde ne yapılmalı? Kısa süre sonra altı kişi suçlarını itiraf etti, ancak bu basit görünen hikayede bir tuzak olduğunu zaten biliyoruz. Bu skandal olaydan rahatsız olmaya ve garip bir şekilde şaşırmaya hazır olun. Buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıEn İyi Netflix Filmleri

10
Masum Adam (2018)

Netflix suç belgeselleri arasında olan ‘The Innocent Man’, ilk olarak 14 Aralık 2018’de Netflix’te yayınlandı. John Grisham’ın 2006’da yazdığı kurgusal olmayan kitabı ‘The Innocent Man: Murder and Injustice in a Small Town’dan uyarlamadır. İlk sezon altı bölümden oluşuyor ve 1982 ile 1984 yılları arasında Oklahoma’da işlenen iki cinayet vakasını çevreleyen garip olayları anlatıyor. Nedense, suçlular Ron Williamson, Dennis Fritz, Tommy Ward ve Karl Fontenot yalan itiraflarda bulundu. Ve belgesel tam da bunu araştırıyor ve bu da daha birçok ilginç soruyu gündeme getiriyor. Bu diziyi buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix Boks Sporu Konulu Filmler

11
First and Last (2018)

Herhangi bir mahkûm, ilk kez hapsedildiğinde, cezaevine girdiği günü en zoru olarak görür. Tanıdık olmayan çevreler ve yeni insanlar arasında geçen bu gün, tüm mahkumları normal olarak endişelendiriyor. Pekala, 2018’de prömiyeri yapılan gerçek bir suç belgeseli ‘First and Last, bir mahkûmun hapisteki ilk gününden tahliyesinin son gününe dönüşümünü keşfetmeye çalışıyor. Her iki tarih de mahkum için farklı duygular barındırdığından, bu belgesel dizisi Georgia’daki Gwinnett İlçe Hapishanesindeki mahkumların hapsedildiği bu önemli günleri belgeliyor. Bu diziyi buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix Best Movies: Hemen İzleyebileceğiniz En İyi 20 Film

12
Tutuklu Kızlar (2018)

‘Tutuklu Kızlar’, 2 Mart 2018’de Netflix’te yayınlanan bir belgesel televizyon dizisidir. Bu 8 bölümlük belgesel, Indiana, Madison’daki Madison Çocuk Islahevi’ndeki genç mahkûmları konu almaktadır. Brianna “kötü kız” rolünü oynamaktan gurur duysa da daha iyi bir gelecek için değişmesi gerektiğinin farkındadır. Paige ve Heidi bir kavgaya karışırlar. Chrissy ve Aubrey serbest bırakılmalarını bekliyorlar. Najwa bir koruyucusu olmadığı için nereye gideceğini bilmiyor ve Chrissy serbest bırakıldıktan sonra nihayet ailesiyle kaliteli zaman geçirme şansını yakalayacağını düşünüyor. Tutuklu Kızlar, hapishanelerdeki yaşamlara dair umut verici bir fikir veriyor çünkü çocuklar, tahliye edildikten sonra yeniden başlama fırsatı buluyor. Dizi, onu diğer birçok belgesel dizisinin üzerine yerleştiren benzersiz bir hikaye anlatımı yaklaşımını benimsiyor. Bu diziyi buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix’teki En İyi 20 Doğal Afet ve Felaket Filmi

13
Suçlu Zihinlere Yolculuk (2018)

Netflix suç belgeselleri listemizde bulunan ‘Suçlu Zihinlere Yolculuk’, suçluları korkunç suçlar işlemeye iten psikolojik davranışları keşfetmeye çalışıyor. Her bölüm bir suçlu kategorisine giriyor – seri katiller, adam kaçıranlar, suç lordları ve mafya liderleri. Uzmanlar daha sonra bu suç davranışının profilini çıkarmaya ve analiz etmeye çalışıyor ve izleyicileri bu tür sürekli suç işleyenlerin psikolojisini anlamayı amaçlıyor. Belgeselin formatı, olayların yeniden canlandırılan görüntüleri ve olay yeri fotoğrafları aracılığıyla isimsiz cinayetlerin açıklamalarını içeriyor. Anlatıcılar ayrıca belirli bir suçlu türünün – örneğin seri katillerin – istismara uğrayan bir çocukluk nedeniyle mi kişiliklerini geliştirdiklerini yoksa bu zihniyetin basitçe onların ruhlarına mı yerleştiğini sorguluyor. Sadece 45 dakika içinde, her bölüm birçok büyük soruyu yanıtlıyor. Bu diziyi buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıKıyamet Sonrasını ve Dünyanın Sonunu Konu Alan Netflix’teki En İyi 20 Film

14
I Am A Killer (2018)

Davalara, mağdur veya aile bakış açısıyla odaklanan tonlarca gerçek suç belgeseline zaten aşinayız. Ancak Netflix’in ‘I Am a Killer’ yapımı, izleyicilerin suçları faillerin kendilerinden ilk ağızdan dinlemelerini sağlıyor. 2018’de yayınlanmaya başlanan bu belgeselin 1. sezonu, on bölümden oluşan on idam mahkumuna odaklanıyor. Her bölüm, belirli bir suçlunun nasıl ölümcül cinayetler işlediğini ve geçmişlerinin ne olduğunu araştırıyor. Bazıları davaları çevreleyen olaylar hakkında oldukça açık sözlüyken, diğerleri daha gizemli bir yaklaşım benimsiyor. Bu diziyi buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix’teki En İyi 19 İhanet ve Aldatma Filmi

15
Bir Katilin İfadeleri: Ted Bundy (2019)

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran, 24 Ocak 2018’de vizyona giren Netflix suç belgeselleri arasında gösterilen ‘Bir Katilin İfadeleri: Ted Bundy’. İlk kez, ünlü seri katil Ted Bundy ile 100 saatten fazla röportaj ve arşiv görüntüleri izleyicilerle buluşuyor. Ayrıca ailesi, tanıklar, akrabaları, arkadaşları, hayatta kalan mağdurlar ve dava üzerinde çalışmış olan kolluk kuvvetleri üyeleriyle yapılan görüşmeleri de belgeliyor. Her bölüm, çocukluğundan suçlarına, tutuklamalarına, kaçışlarına ve nihai ölümüne kadar Bundy’nin hayatını kapsıyor. Arşiv görüntüleri, polis kanıtları, kişisel fotoğraflar ve Stephen Michaud’un 1980 ölüm cezası röportajları eşliğinde ‘Bir Katilin İfadeleri: Ted Bundy’, ilgi çekici bir yapım. Bu diziyi buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix’teki En İyi 14 Seri Katil Filmi

16
The Keepers (2017)

19 Mayıs 2017’de Netflix’te yayınlanan 7 bölümlük ‘The Keepers’ adlı suç belgeseli, büyük beğeni toplayan ve kilisede cinsel istismarla ilgili soruları gündeme getiren bir başka Amerikan belgesel dizisidir. Rahibe Cathy Cesnik, Baltimore’daki Başpiskopos Keough Lisesi’nde İngilizce ve drama dersleri veren bir rahibedir. Vücudu daha sonra Lansdowne banliyölerinde bir çöplükte bulundu ve dava bugüne kadar çözülemedi. Öğrencilerine göre, okulda rahip olan A. Joseph Maskell olaya karıştığı için yetkililer olayı örtbas etti. Görünüşe göre kız öğrencilere cinsel tacizde bulunmaktan suçluydu ve Cesnik bunu öğrendi. Bu bilgi onun öldürülmesine yol açmış olabilir. Bu diziyi buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix’te İzleyeceğiniz En İyi 13 Zombi Filmi

17
Uyuşturucu Baronları (2018)

Netflix suç belgeselleri listesinde bulunan yapım, en kötü şöhretli uyuşturucu baronlarına ve onları ifşa etmeye ve yakalamaya kararlı kolluk görevlilerine odaklanıyor. Pablo Escobar gibi yüksek profilli suç liderleri de dahil olmak üzere ünlü uyuşturucu krallarını içeren bu gerçek suç belgeseli, bu adamların kalelerini, ittifaklarını, aile üyelerini ve kuruluşlarını daha derinden araştırıyor. Her bölüm bir uyuşturucu baronuna odaklanıyor ve başarısı, tutuklanması, mahkumiyeti ve bazen ölümü dahil olmak üzere hayat hikayesini anlatıyor. Bu diziyi buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetFlix’te Ateşli Sevişme Sahneleri ile Erotizm İçeren 20 Film

18
Kirli Para (2018)

Bir başka Netflix Orijinali olan Dirty Money, kurumsal yolsuzlukla ilgilenen gerçek bir suç belgesel dizisidir. Her bir saatlik bölüm, belirli bir vakayı ele alır ve olaydaki kilit katılımcılarla röportaj yaparak onu ayrıntılı olarak araştırır. Dizi, 1. sezonda toplam 6 bölümden oluşuyor. Bu diziyi buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix’teki En İyi 20 Hayatta Kalma Filmi

19
Korku Şehri: New York Mafyaya Karşı (2020)

New York’un yetkililer tarafından değil, beş tehlikeli mafya ailesi – Gambino, Colombo, Bonanno, Lucchese ve Genovese tarafından kontrol edildiği bir zamanın (1970’ler ve 1980’ler) olduğu bir sır değil. Bu aileler aslında bölgedeki hemen hemen her endüstriyi işletiyordu ve bu nedenle iş ve rekabet adına istediklerini yapabileceklerini biliyorlardı. Ta ki, bir grup federal ajan, 1980’lerin ortalarında uzun süredir devam eden Mafya Komisyonu Davası yoluyla onları sonsuza dek alaşağı etmek için düşünülemez olanı yapana kadar. İşte bu yüzden Netflix suç belgeselleri arasında bulunan ‘Korku Şehri: New York Mafyaya Karşı’ burada izleyebileceğiniz 45 dakikalık inanılmaz derecede sürükleyici üç bölümü izleyicilerle buluşuyor.

Benzer YazıNetflix’teki En İyi 20 Dedektif Dizisi

20
Making a Murderer (2015)

Making a Murderer, yayınlandığı andan itibaren internette fırtına gibi esen bir Amerikan gerçek suç belgeselidir. 15 yılı aşkın bir süre içinde çekilen film, haksız yere cinsel saldırı ve Penny Beerntsen’i öldürmeye teşebbüs etmekle suçlanan ve 1985’te tutuklanmasından bu yana 18 yıl hapis yatmak zorunda kalan Steven Avery’nin gerçek hikayesidir. Serbest bırakıldıktan iki yıl sonra, yine Teresa Halbach’ı öldürmekle suçlandı. Bu davada bir diğer sanık ve hüküm giymiş şüpheli, Avery’nin yeğeni Brendan Dassey’di. Diziyi buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix Platformunda İzleyebileceğiniz +18 Diziler

21
Kötülük Dehası (2018)

Evil Genius, 2003’te Brian Wells’in öldürülmesini belgeleyen, 2018’de yayınlanan, 4 bölümlük bir Netflix Orijinal dizisidir. Bu dava, halk arasında “boyun bombası” veya “pizza bombacısı” davası olarak da anılır. Wells, bir banka soygunu sırasında boynuna zorla takılan bir tasmanın infilak etmesi sonucu öldürülünce, yapımcı ve anlatıcı Trey Borzillieri elinde bunun planlı bir cinayet olabileceğine dair kanıtlar bulunca olayı araştırmaya başladı. Marjorie Diehl-Armstrong ile 2005 yılında, Marjorie hala hapisteyken yazışmaya başladı ve bu ilginç vaka hakkında birkaç hayati bilgi parçası çıkardı. Diziyi buradan izleyebilirsiniz.

22
Cocaine Cowboys: The Kings of Miami (2021)

‘Cocaine Cowboys: The Kings of Miami’, liseyi terk eden iki çocukluk arkadaşının, sadece birkaç yıl içinde ulusun en güçlü uyuşturucu krallarına dönüşmelerinin hikayesidir. Salvador “Sal” Magluta ve Augusto “Willy” Falcon, yıllarca herhangi bir ciddi ceza almaksızın bir uyuşturucu şebekesi yönettiler. Onlarca insanın ölümünden de sorumlu tutulan iki arkadaşın hayatlarına yakından bakan güçlü bir yapım. Diziyi buradan izleyebilirsiniz.

23
Yağmurluklu Katil: Kore’de Canavar Takibi (2021)

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, ‘Yağmurluklu Katil: Kore’de Canavar Takibi’ bizi bir seri katil, bir seks suçlusu ve itirafta bulunan bir suç makinasının hikayesini konu alıyor. 2000’lerde Seul’de en az 20 acımasız cinayetten sorumlu olan Yoo Young-Chul, ülkedeki suçlular için gerçekten eşi benzeri görülmemiş ama acımasız bir standart belirledi. Katil, genellikle kurbanlarını başlarına çekiçle vurarak öldürmekteydi ancak kurbanları seks işçilerinden zengin yaşlılara kadar değişiyordu. Dürüst olmak gerekirse, öfkesi ve güdüleri o kadar açıklanamazdı ki bu belgesel dizisi, bizim için gerçek bir suçtan çok dehşete düşürdü. Buradan izleyebilirsiniz.

24
American Murder: The Family Next Door (2020)

Jenny Popplewell tarafından yönetilen ve Netflix suç belgeselleri arasında listelenen ‘American Murder: The Family Next Door’, Colorado’daki 2018 Watts aile cinayetlerini derinlemesine inceleyen bir belgesel. Shanann Watts ve iki genç kızının ortadan kaybolmasının nasıl bir kayıp olmadığını göstermek için esasen ham görüntüleri (kolluk kuvvetleri kayıtları, metin mesajları, sosyal medya gönderileri ve ev videoları dahil) kullanıyor. Ancak en kötü yanı, 34 yaşındaki anne üçüncü çocuğuna 15 haftalık hamileyken, hepsi vahşice (ve gereksiz yere) katledildi. Bu filmi buradan izleyebilirsiniz.

25
Carmel: Maria Marta’yı Kim Öldürdü? (2020)

‘Carmel: Maria Marta’yı Kim Öldürdü?’, Arjantin’deki en tartışmalı ceza davalarından biri olan María Marta García Belsunce’nin gizemli cinayetini işliyor. Hem yetkililer hem de sevdikleri aynı şekilde, çünkü ölümünü çevreleyen olayları çözmeye yönelik her girişim, cevaplardan daha fazla soru doğurdu. Bu nedenle, yanlış giden bir soygun teorisinden, kocası hakkındaki şüphelere, bir kartel ile olası bir bağlantıya kadar, burada her şey, özellikle ikamet ettiği üst sınıf güvenlikli sitelere odaklanılarak inceleniyor. Bu diziyi buradan izleyebilirsiniz.

26
Madeleine McCann’in Kayboluşu (2019)

Netflix suç belgeselleri listesindeki ‘Madeleine McCann’in Kayboluşu’ yapımı, 2019’da yayınlanan ve üç yaşındaki Madeleine McCann’in 2007’de Portekiz’de bir tatil köyünde ailesiyle birlikte tatildeyken ortadan kayboluşunu konu alan 8 bölümlük bir belgesel dizisidir. Bu belgeselde, film yapımcıları Emma Cooper ve Chris Smith’in ‘Madeleine’i Arıyor’ kitabının yazarlarıyla, olaya karışan Portekizli polislerle ve olay yerinde kalan turistlerle röportaj yaptıkları olaya ayrıntılı bir bakış atıyoruz. Bu diziyi buradan izleyebilirsiniz.

27
Night Stalker: Bir Seri Katili Yakalamak (2021)

‘Night Stalker: Bir Seri Katili Yakalamak’, 1980’lerin ortalarında Kaliforniya’yı terörize eden gece canavarını yakalamak için zamana karşı yarışan iki dedektifi konu alıyor. İşlenen suçlar – hem erkeklere, hem kadınlara hem de çocuklara yönelik cinayetler ve cinsel saldırılar – başlangıçta tamamen bağlantısızmış gibi görünmesini sağladı, ancak bir ayakkabı izi aksini kanıtlamaya yardımcı oldu. Sonunda, şeytani inançlar, korkunç şiddet eğilimleri ve 15’ten fazla kurbanla, bir kişinin sorumlu olduğu ortaya çıktı – suç çılgınlığının da belirgin bir nedeni yoktu. Bu diziyi buradan izleyebilirsiniz.

28
Sam’in Oğulları: Şeytani Tarikatın İzinde (2021)

Netflix suç belgeselleri listesindeki ‘Sam’in Oğulları: Şeytani Tarikatın İzinde’ dizisi, gerçekten ürkütücü bir olayı konu alıyor. Bu gerçek suç dizisi, seri katil David Berkowitz’in 1970’lerde bir düzineden fazla insanı vururken tek başına hareket etmediğini kanıtlama hedefi etrafında dönüyor. Evet, bulunan küçük ipuçları, David’in şeytani faaliyetlerinin kapsamı ve suç ortaklarının olasılığı konusunda yeterince şüphe uyandırdı, ancak hiçbir zaman yeni suçlama yapılmadı. Bu diziyi buradan izleyebilirsiniz.

29
The Staircase (2004-2018)

Sadece merak uyandıran, kafanızı kaşıyacak bir belgesel dizisi olarak tanımlanabilecek olan ‘The Staircase’, Michael Peterson’ın dolambaçlı hikayesini sunuyor. Polisiye roman yazarı, 2001 yılında karısı Kathleen’i öldürmekle suçlandı ve ardından 2003’te bir dizi kamu davası ve mahkeme ile karşı karşıya kaldı, ancak gerçek şu ki, suçluluğuyla ilgili soru devam etti. Diziyi buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!