Ana Sayfa Dizi Netflix Dizilerinden Biri Olan ‘Cecil Hotel’ ile İlgili Şaşırtıcı 17 Gerçek

Netflix Dizilerinden Biri Olan ‘Cecil Hotel’ ile İlgili Şaşırtıcı 17 Gerçek

0
238
netflix cecil hotel

Netflix platformunda 2021 yılında yayınlanmaya başlanan Suç Mahalli: Cecil Hotel isimi dizi, izleyicilerin otel hakkında bilgi aramasına sebep oldu. Peki dizide anlatıldığı gibi Cecil Otel gerçekten bu kötü şöhreti kazanmayı neye borçlu? İşte merak edilen tüm yönleri ve gizemli cinayetleri ile Netflix dizisine konu olan Cecil Hotel hakkında merak edilen 17 şaşırtıcı gerçek.

İnternet üzerinde ‘paranormal video‘ olarak viral olan ve sadece YouTube’da milyonlarca insan tarafından izlenen, Elisa Lam’in ölü bulunduğu otel, Cecil Hotel’dir.

Cecil Hotel, 1924 yılında otelci William Banks Hanner tarafından inşa edilmiştir. Uluslararası işadamları ve sosyal seçkinler için bir destinasyon oteli olması gerekiyordu. Hanner, mermer bir lobi, vitray pencereler, palmiye ağaçları ve gösterişli bir merdivenle tamamlanmış 700 odalı Beaux Arts tarzı otelde 1 milyon dolar harcadı.

Ama Hanner yaptığı yatırımdan pişmanlık duyacaktır. Cecil Hotel’in açılmasından sadece iki yıl sonra dünya Büyük Buhran’a girdi ve Los Angeles ekonomik çöküşe karşı güçlü değildi. Çok geçmeden, Cecil Hotel’i çevreleyen bölge “Skid Row” olarak adlandırılacak ve binlerce evsiz insana ev sahipliği yapacaktı.

netflix cecil hotel

Bir zamanlar güzel olan otel, kısa sürede bağımlılar, kaçaklar ve suçlular için bir buluşma yeri olarak ün kazandı. Daha da kötüsü, Cecil Hotel sonunda şiddet ve ölümle nam yaptı.

“Los Angeles’ın Hayalet Oteli”nde İntihar Ve Cinayet

Sadece 1930’larda, Cecil Hotel’de bildirilen en az altı intihar vakası vardı. Birkaç bölge sakini zehirle, boğazını keserek, pencereden atlayarak ve diğerleri ise kendilerini vurarak intihar etti.

netflix cecil hotel

Örneğin 1934’te Orduda Çavuş olan Louis D. Borden boğazını bir usturayla kesti. Dört yıldan kısa bir süre sonra, Deniz Piyadeleri’nden Roy Thompson, Cecil Hotel’in çatısından atladı ve komşu bir binanın çatı penceresinde bulundu. Sonraki birkaç on yıl sadece daha şiddetli ölümler yaşandı.

Eylül 1944’te, 19 yaşındaki Dorothy Jean Purcell, 38 yaşındaki Ben Levine ile Cecil’de kaldığı sırada gecenin bir yarısı mide ağrılarıyla uyandı. Levine’i rahatsız etmemek için tuvalete gitti ve – tam bir şok içinde – bir erkek bebek doğurdu. Hamile olduğundan haberi yoktu.

Yeni doğan bebeğini otel banyo penceresinden aşağı atan Dorothy Jean Purcell hakkında bir gazete kupürü.

Yanlışlıkla yeni doğan bebeğinin öldüğünü düşünen Purcell, bebeğini pencereden dışarı attı. Duruşmada, delilik nedeniyle cinayetten suçsuz bulundu ve psikiyatrik tedavi için hastaneye kaldırıldı.

1962’de 65 yaşındaki George Giannini, elleri cebinde Cecil’in yanında yürürken pencereden atlayan bir kadının üzerine düşmesi sebebiyle öldü. 27 yaşındaki Pauline Otton, ayrı yaşadığı kocası Dewey ile tartıştıktan sonra dokuzuncu kattaki penceresinden atladı. Düşüşü hem onu hem de Giannini’yi anında öldürdü.

netflix cecil hotel

Cecil Hotel: Seri Katillerin Evi

Trajik felaketler ve intihar, otelin ceset sayısına büyük ölçüde katkıda bulunurken, Cecil Hotel ayrıca Amerikan tarihinin en korkunç katillerinden bazıları için geçici bir ev olarak hizmet etti.

1980’lerin ortalarında, 13 kişinin katili ve daha çok “Gece Avcısı” olarak bilinen Richard Ramirez, korkunç cinayet çılgınlığının çoğu sırasında otelin en üst katındaki bir odada yaşadığı tespit edildi.

Richard Ramirez

Richard Ramirez, birini öldürdükten sonra, kanlı kıyafetlerini Cecil Hotel’in çöplüğüne atar ve otel lobisinde ya tamamen çıplak ya da sadece iç çamaşırıyla gezinirdi – gazeteci Josh Dean, “kimse durumun garipliğinden şüphelenmezdi, çünkü hemen hemen herkes kanun kaçağıydı” diyor.

O zamanlar Ramirez orada gecelik sadece 14 dolara kalıyordu. Öldürdüğü kişileri genellikle otelin yakınındaki ara sokaklarda ve hatta bazen koridorlarında bulduğu tespit edilmişti.

Richard Ramirez nihayetinde 13 cinayet, beş cinayete teşebbüs ve 11 cinsel saldırıdan suçlu bulundu.

netflix cecil hotel
Jack Unterweger

1991 yılında, fahişeleri kendi sütyenleriyle boğan Avusturyalı seri katil Jack Unterweger de oteli evi olarak adlandırdı. Söylentiye göre oteli Ramirez’le bağlantısı olduğu için seçmiş.

Cecil Hotel’in çevresi fahişeler arasında popüler olduğu için, Unterweger kurbanları aramak için çok uğraşmadı. Unterweger, otelin resepsiyonistiyle “çıktığını” bile iddia ederken, öldürdüğüne inanılan bir fahişe otelin hemen aşağısında kayıplara karıştı.

Cecil Hotel’de Ürkütücü Olaylar

“Kara Dahlia” olarak tanınan Elizabeth Short

Cecil Oteli ve çevresinde yaşanan bazı şiddet olayları bilinen seri katillere atfedilebilirken, bazı cinayetler faili meçhul kaldı.

Goldie Osgood adlı bölgede tanınan bir kadın, Cecil’deki yağmalanmış odasında ölü bulundu. Ölümcül bir bıçaklama ve dövülmeden önce tecavüze uğramıştı. Bir şüpheli yakınlarda kanlı giysilerle yürürken bulunmasına rağmen, daha sonra aklandı ve katili hiçbir zaman mahkum edilemedi.

netflix cecil hotel
Elizabeth Short

Otelin bir diğer dikkat çekici konuğu ise 1947’de Los Angeles’ta öldürülmesinin ardından “Kara Dahlia” olarak tanınan Elizabeth Short’du. Ölümünün Cecil ile ne ilgisi olabileceği bilinmiyor, ancak bilinen şey, 15 Ocak sabahı çok uzak olmayan bir sokakta, ağzı bir kulağından diğerine kadar kesilmiş ve vücudu ikiye bölünmüş halde bulunduğu.

Bu tür şiddet hikayeleri sadece geçmişte kalmış değil. Short’dan on yıllar sonra, Cecil Hotel’de şimdiye kadarki en gizemli ölümlerden biri 2013 gibi yakın bir tarihte gerçekleşti.

Elisa Lam

2013 yılında, Kanadalı üniversite öğrencisi Elisa Lam, kaybolduktan üç hafta sonra otelin çatısındaki su deposunun içinde ölü bulundu. Çıplak cesedi, otel misafirlerinin kötü su basıncından ve suyun “berbat tadından” şikayet etmesi üzerine bulundu. Yetkililer onun ölümünü kaza sonucu boğulma olarak kabul etseler de, başkaları aksini düşünüyorlardı.

Ölümünden önce, güvenlik kameraları Lam’i bir asansörde garip bir şekilde hareket ederken, bazen görüş alanında olmayan birine bağırıyormuş gibi görünürken ve görünüşe göre birden fazla asansör düğmesine basarken ve kollarını düzensizce sallarken birinden saklanmaya çalışırken görüldü.

Video kamuya açıklandıktan sonra, birçok kişi otelin perili olduğu söylentilerinin doğru olabileceğine inanmaya başladı. Korku meraklıları, Black Dahlia cinayeti ile Lam’in ortadan kaybolması arasında paralellikler kurmaya başladılar ve her iki kadının da yirmili yaşlarında olduklarını, Los Angeles’tan San Diego’ya yalnız seyahat ettiklerini, en son Cecil Hotel’de görüldüklerini ve cesetleri bulunmadan önce birkaç gün önce kayıp olduklarını belirttiler.

Cecil Otel Bugün Çalışıyor mu?

netflix cecil hotel

Cecil Otel’de son ceset 2015 yılında bulundu – intihar ettiği bildirilen bir adam – ve hayalet hikayeleri ve otelin musallat olduğuna dair söylentiler bir kez daha gündeme geldi. Netflix platformunda yayınlanan ‘Suç Mahalli: Cecil Hotel’ isimi diziye ilham kaynağı oldu. Merak ederseniz Netflix Korku Belgeselleri listemize de bakabilirsiniz.

2011’de Cecil, turistler için gecelik 75 dolarlık uygun bütçeli hizmet veren Stay On Main Hotel and Hostel olarak yeniden markalaştırarak ürkütücü geçmişini silmeye çalıştı. Otel şu anda kullanılmamaktadır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.