Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaDiziNetflix'te Yayınlanmış Özel Güç Konulu En İyi 12 Doğaüstü Dizi

Son Yazılar

Netflix’te Yayınlanmış Özel Güç Konulu En İyi 12 Doğaüstü Dizi

Özel güçleri olan kişiler ya da olağanüstü olaylarla çevrili yapımlar seviyorsanız, Netflix'teki doğaüstü diziler listemizi kaçırmayın.

Gerçek hayat sıkıcıdır. Sabah kalk, günlük yapmak gereken işleri tamamla, yemek ye, akşam yat. Çoğu insanın hayatı böyle geçiyor. Yaşamın zorluklarından rüyalarımız bile etkileniyor. Nerede o eski, çocukluğumuzdaki hayallerimiz diyoruz. Bu rutin hayattan biraz çıkmak isteyenler ise doğaüstü diziler izleyerek gerçek dünyadan uzaklaşmayı tercih ediyorlar. Özel güçleri ya da olağanüstü olayları konu alan diziler, aslında bir çok insan tarafından tercih ediliyor. Sizin de ilginizi çekiyorsa Netflix platformunda izleyebileceğiniz doğaüstü diziler sizleri bekliyor. Rutinden kurtulun, süper güçler dizileri sizleri farklı bir dünyaya götürsün.

Özel güçleri̇ olan insanları konu alan diziler ilginizi çekiyorsa, Netflix platformunda yayınlanan doğaüstü diziler de ilginizi çekecektir. Bu yapımların bir çoğunu halen aboneliğinizle izleyebilirsiniz. Fakat Türkiye bölgesinde yayından kaldırılmış olanlar da var. Onları da alternatif yayıncılardan kolaylıkla bulabilirsiniz. Hadi şimdi sizlere tavsiye edeceğimiz süper güçler içeren dizilere göz atalım.

12
Locke & Key (2020 -)

Netflix platformunda şu anda izleyebileceğiniz doğaüstü diziler listemizde ‘Locke & Key’ olmazsa olmazdı. Joe Hill ve Gabriel Rodríguez’in aynı adlı çizgi romanından esinlenen ‘Locke & Key’, Carlton Cuse, Meredith Averill ve Aron Eli Coleite tarafından geliştirilen bir fantastik korku drama televizyon dizisidir. Nina Locke’un kocası Rendell kendi öğrencisi tarafından vahşice öldürüldüğünde, onun ailesinin Massachusetts’teki evine taşınmaktan başka seçeneği yoktur. Etraflarını saran kötü güçlerden haberi olmadan üç çocuğu Tyler, Kinsey ve Bode’a orada daha iyi bir yaşam vermeyi umuyor. Üçlü yanlışlıkla evdeki farklı kapıların kilidini açmak için kullanılabilecek gizemli anahtarlara rastlar, ancak kısa süre sonra şeytani bir varlığın da bazı çarpık hedefleri tamamlamak için onu eline almaya istekli olduğunu öğrenirler. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

11
Mortel (2019 -)

Frédéric Garcia tarafından yaratılan “Mortel”, Carl Malapa, Nemo Schiffman, Manon Bresch ve Corentin Fila’nın oynadığı Netflix’te yayınlanan doğaüstü konulu diziler arasındadır. Hikaye, insanların eylemlerini kontrol etme ve akıllarını vudu tanrısı Obé’den elde eden iki genç olan Sofiane ve Victor’un etrafında dönüyor. Ancak, ilk etapta güçlerini aldıkları Sofiane’nin erkek kardeşinin görünüşteki cinayetini çözmek için yeteneklerini tam olarak kullanmak için birbirlerine yakın olmaları gerekir. Ancak garip bir şekilde, güçlerini özgürce kullanabilmek için kendilerini Obé’nin pençelerinden kurtarmak için Luisa’nın yardımına başvururlar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

10
Hellbound (2021)

Yeon Sang-ho’nun aynı adlı karikatür hikayesinden esinlenen ‘Hellbound’, Choi Gyu-seok tarafından yazılan doğaüstü bir televizyon dizisidir. Yapım, Güney Kore’de, melek adı verilen başka bir dünya dışı doğaüstü bir şeyin rastgele yerlerde cisimleşmeye başladığı ve insanları cehenneme mahkum ettiği garip bir fenomene odaklanıyor. Ortaya çıkan sarsıcı olaylar doğal olarak insanların cesaretini kırar ama garip olayların yarattığı manevi ve dini boşluğu doldurmak için iki tarikat grubu birleşir. Ne yazık ki, insanlar mevcut durumlarına uyum sağlamak için önlemler alırken, bu garip fenomenin ardındaki sır cevapsız kalıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

9
Post Mortem: No One Dies in Skarnes (2021)

Harald Zwart ve Petter Holmsen tarafından yönetilen ‘Post Mortem: No One Dies in Skarnes’, Norveç yapımı bir televizyon dizisidir. Kathrine Thorborg Johansen ve André Sørum’un başrol oyuncusu, polis tarafından ölü ilan edildikten sonra hayata geri dönen bir hemşire olan Live Hallangen’i takip ediyor. Doktorlar olası tıbbi açıklamalar getirirken, davasını araştıran memurlardan biri ikna olmamıştır ve Live’dan şüphelenmeye devam etmektedir. İlginç bir şekilde, kasabadaki cenaze evi, kahramanın erkek kardeşi tarafından yönetiliyor. Ancak tüm bunların Live’ın mucizevi canlanmasıyla bağlantısı nedir? Öğrenmek için Netflix’te yayınlanan doğaüstü diziler arasında bulunan “Post Mortem: No One Dies in Skarnes”ı izlemelisiniz. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

8
Katla (2021)

Başrollerini Guðrún Eyfjörð, Íris Tanja Flygenring, Ingvar Sigurðsson ve Aliette Opheim’ın paylaştığı ‘Katla’, Sigurjón Kjartansson ve Baltasar Kormákur tarafından yaratılan bir doğaüstü gizem dizisidir. Söz konusu yanardağ patladığında, yakın bölgelerde yaşayan çoğu insan canını kurtarmak için kaçar, ancak bazı insanlar bir nedenden dolayı Vik şehrinde kalmayı tercih eder. İşte o zaman, on yıllardır ölü ya da kayıp olan insanların garip bir şekilde geri döndüğünü fark ederler. Aynı sıralarda bir volkanbilimci, bir buzulun içine gömülmüş bir göktaşına rastlar ve garip olayın gizemini çözmeye çalışır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

7
Warrior Nun (2020 -)

Ben Dunn’ın aynı adlı çizgi romanına dayanan ‘Warrior Nun’, Simon Barry tarafından yaratılan doğaüstü bir fantazi televizyon dizisidir. Netflix’te izleyebileceğiniz doğaüstü diziler arasında bulunan yapım, bir morgda uyandıktan hemen sonra eski Kılıç Tarikatı’nın bir parçası olduğunu öğrenen 19 yaşındaki bir kadının etrafında dönüyor. Şimdi, hem iyinin hem de kötünün güçleri onu kontrol altına almaya çalışırken, Dünya’daki iblislerle savaşması gerekiyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

6
Bakıcım Bir Vampir (2011- 2012)

“Bakıcım Bir Vampir”, Netflix’te eskiden yayınlanan ama şu anda kaldırılmış olan doğaüstü vampir dizileri arasındadır. Bruce McDonald tarafından yönetilen dizi, bu on yılın ilk yıllarında büyük bir popülerlik kazandı. ‘Bakıcım Bir Vampir’, küçük kız kardeşi Jane Ethan Morgan’ın, ebeveynlerinin çocuklara bakıcılık yapması için liseli bir kız olan Erica’yı tuttuğu bir geceyi konu alıyor. Ancak Erica’nın vampir olan arkadaşı Sarah, Erika’nın yerine Ethan’ın evine varıyor. Ebeveynlere, Erica’nın kendisinden onun yerine çocuklara bakıcılık yapmasını istediğini söyler.

Ancak Ethan, Sarah’ya dokunurken bir hayal görür ve onun aynada yansıması olmadığını fark eder. Sarah bir partiden Erika’yı almak için ayrıldığında Ethan, en iyi arkadaşı Benny ile onun peşine düşer. Sarah’ın fareyle beslendiğini gördüklerinde şüphelerini doğrularlar. Sorgulandıktan sonra Sarah, kendisinin sadece acemi bir vampir olduğunu iddia eder. Ethan, Benny ve Sarah beklenmedik bir dostluk anlaşması yapar. Zombilerden, iblislerden ve diğer kötü güçlerden oluşan bir orduyla savaşmak ve okullarını ve diğer öğrencileri görünür tehlikelerden korumak zorundadırlar. İzlemek isterseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

5
The Magicians (2015-)

Netflix’teki doğaüstü dizileri beğeniyorsanız “The Magicians”a şans vermelisiniz. Brakebills Üniversitesi’nin gizli sihir akademisinde geçiyor. Gizli kurum sihir konusunda uzmanlaşmıştır. Bir yüksek lisans öğrencisi olan Quentin Coldwater, en sevdiği romanlarda anlatılan her şeyin doğru olduğunu keşfettiğinde, bazı arkadaşlarıyla birlikte kitapların gizemli dünyasının derinliklerine iner ve bunun, sayfalarda okuduklarından çok daha uğursuz olduğu şeklindeki şok edici gerçeğin farkına varır.

Coldwater ve arkadaşlarından oluşan ekibi, mucizeyi çözmek için bir yolculuğa çıkar. Sonunda fantastik romanların büyülü dünyasına taşınırlar. Çocukluk arkadaşı Julia büyü ve tılsımlar dünyasına girmeyi başardığında olay örgüsü çözülmeye başlar. Coldwater ve ekibinin önlerinde çocukluk arkadaşını kurtarmak ve dünyayı yaklaşan bir kıyametten kurtarmak için iki görevi vardır. İzlemek isterseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

4
Van Helsing (2016 -)

Netflix’in vampir dizisi “Van Helsing”, efsanevi vampir avcısı Abraham Van Helsing’in kızı Vanessa Helsing’in etrafında dönüyor. İkonik dizinin 3. sezonu, Vanessa’nın Van Helsing soyundan gelen şekil değiştiren bir vampir tarafından ısırılmasıyla başlar. Bu olayın ardından Vanessa, beş yıl sonra yeniden dirilir. Ama dünya vampirlerin eline geçmiştir ve ne pahasına olursa olsun bir kurtarıcıya ihtiyacı var.

Şimdi, Vanessa’nın önünde iki görev var – dünyayı yaygın vampir istilasından kurtarmak ve ailenin vampir avcıları olarak büyük mirasıyla başa çıkmak. Sonunda, her iki görevin de ayrılmaz olduğunu ve aynı madalyonun iki yüzü olduğunu fark eder. Son hesaplaşmada, dünya mutlak kaos ve karanlığın eşiğine doğru kayarken, insanlığın son umudunu omuzlar. ‘Van Helsing’in başrollerinde Kelly Overton ve Jonathan Scarfe yer alıyor. Dizinin tüm sezonları artık Netflix’te izlenebilir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3
Sense8 (2015 – 2018)

“Sense8”, yalnızca kendi aralarında zihinsel ve duygusal gizemli bir bağ kuran sekiz yabancının hikayesi konu alınıyor. Her biri farklı bir kültürden ve yerden geldiği için aralarındaki bağ onları hem korkutuyor hem de heyecanlandırıyor.

Yeni güç karşısında şaşkına dönerek, dönüşümlerine yol açan olayları anlamaya başlarlar. Ancak gizemli adam Jonas onlara yardım etme teklifiyle olaya dahil olduğunda ve başka bir tehlikeli yabancı, Whispers onları yakalamaya çalıştığında, sekiz kişi ciddi bir tehlike içinde olduklarını anlar. Gözlerinin içine baktığında zihnine, düşüncelerine ve hayallerine erişme güçleri ile varlıkları bile tehlikede.

Başrollerinde Miguel Ángel Silvestre ve Max Riemelt’in yer aldığı dizinin iki sezonunun tüm bölümleri Netflix’te izlenebilir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

2
Wynonna Earp (2016-)

‘Wynonna Earp’, efsanevi iblis koruyucusu Wyatt Earp’ün torununun torunudur. İsteksizce büyük büyükannesinin varisi olarak görevi devraldığında, Wyonna’nın uğraşması gereken yepyeni bir yığın iblis, hayalet ve diğer kötü yaratıklar vardır. Kız kardeşi Waverly, Waverly’nin kız arkadaşı Nicole, asırlık Doc Holliday ve Black Badge Agent Dolls’u içeren işlevsiz ekibi, her paranormali adalete teslim etmelidir.

Ancak Wyatt Earp’ün bir zamanlar silip süpürdüğü suçluların dirilen ruhları olan Revenants intikam almak için geri döndüğünde, Wyonna ve ekibinin önünde ölümcül bir savaş vardır. İzlemek isterseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

1
Stranger Things (2016 -)

Netflix’teki en popüler doğaüstü diziler arasında olan ‘Stranger Things’, genç bir çocuğun gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasını konu alıyor. Matt Duffer ve Ross Duffer tarafından yaratılan dizi, ortadan kaybolmanın ardındaki gizemi derinlemesine araştırıyor. Kısa süre sonra hiçbir şeyin sır olmadığı küçük kasaba, çocuk hakkında söylentilerle dolup taşar. 3 arkadaşıyla Dungeons and Dragons oynadığı bir gecenin ardından eve dönerken iz bırakmadan ortadan kaybolmuştur. Onun yerine kafası kazınmış gizemli küçük bir kızı geride bırakır.

Kayıp çocuğun aranması, küçük kasaba halkının gizemli küçük kız hakkında ölümcül sırları keşfetmesine yol açar. Kısa süre sonra, küçük kasaba bazı korkunç cinayetlere tanık olur ve kukuletalı figürler karanlık köşelerde dolaşmaya başlar. Bu mutlaka izlenmesi gereken dizinin dört sezonu şu anda Netflix’te izlenebilir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!