Ana Sayfa Sinema Uyuşturucu Bağımlılığı Konulu Netflix’te Hemen İzleyebileceğiniz 8 Süper Film

Uyuşturucu Bağımlılığı Konulu Netflix’te Hemen İzleyebileceğiniz 8 Süper Film

Netflix platformunda hemen izleyebileceğiniz uyuşturucu bağımlılığını konu alan filmleri merak ediyorsanız, işte listemizdeki 8 film.

0
837
netflix uyuşturucu filmleri

Dünyanın en kötü alışkanlıklarından birisi uyuşturucu bağımlılığı olsa gerek ve tüm dünyanın başına bela olan bu konuyu işleyen etkileyici filmleri de belki izlemişsinizdir. Elbette herkes bağımlı değil ya da hiç kullanmamış olabilir ama sinema bize uyuşturucu bağımlılığının en rahatsız edici görüntülerini ‘Bir Rüya için Ağıt (Requiem for a Dream)’, ‘Günlük (The Basketball Diaries)’ gibi filmlerde gösterdi ve bunlar sadece birkaç örnek. Bağımlılık aşağı yukarı kendi başına bir hastalıktır ve basit günlük faaliyetlerimizin önüne geçtiğinde hayatları ve aileleri mahvetme olasılığına sahiptir. İşte bu yazımızda Netflix platformunda yayınlanan uyuşturucu bağımlılığı konulu filmleri listeleyeceğiz.

Ancak uyuşturucular her zaman olumsuz bir ışık altında tasvir edilmez. Bazen filmler, uyuşturucu ve alkolün etkisi altında hayatlarının en güzel anlarını geçiren bir grup genci gösterir ve bizi yanlış bir şekilde etkilemediği sürece bunu izlemek de eğlencelidir. Ancak uyuşturucu kullanımı, “ilaçla tedavi edilmek” ile sınırlı değildir. “İlaç kullanıyor” (reçeteli ilaçlar) olabilirsiniz ve yine de bir tür uyuşturucu bağımlısı olabilirsiniz ve bu da aşağıdaki yapımlardan birinde karşınıza çıkacaktır.

Şimdi belki kafayı bulup kafayı yemiş gençlerle ilgili bir film izleyerek biraz eğlenmek istiyorsun ya da uyuşturucu almanın sonuçları hakkında seni daha fazla bilinçlendirecek eğitici bir şey istiyorsun; ne olursa olsun, öğrenmek istediğinizi aşağıdaki Netflix uyuşturucu filmleri arasında bulacaksınız. Listede uyuşturucu kaçakçılığı filmleri, madde bağımlılığı filmleri ve uyuşturucu satıcısı filmleri yer alıyor.

8. Shiny_Flakes: 19’unda Uyuşturucu Baronu (2021)

Yönetmenliğini Eva Müller ve Michael Schmitt’in yaptığı ‘Shiny_Flakes: 19’unda Uyuşturucu Baronu’, 2015 yılında yayınlanan ‘How to Sell Drugs Online (Fast)‘ dizisine ilham kaynağı olan Maximilian Schmidt’in hikayesini anlatan bir belgesel film. 2015 yılında genç bir yetişkin, evinden hiç çıkmadan yaklaşık 4,1 milyon avro değerinde uyuşturucu satmayı başardı. Uluslararası uyuşturucu imparatorluğu 14 ay ayakta kaldı ve bu süre zarfında Maximilian, shinyflakes.com web sitesini kullanarak uyuşturucu ticaretini akıl almaz şekillerde değiştirmeyi başardı. Belgesel, Maximilian Schmidt’in yasa dışı işi yürütmek için yola çıktıktan sonra meydana gelen olayları anlatıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

7. Heroin(e) (2017)

Bu belgesel, Batı Virginia’da eroin bağımlılığı ve aşırı dozun bir salgından farksız olduğu bir kasabanın hikayesini anlatıyor. Ortalamadan 10 kat daha fazla aşırı doz oranıyla, Huntington şehri, orman yangını gibi nesiller boyunca daha da yayılabilecek bir şey tarafından tehdit ediliyor. Film yapımcısı Elaine McMillion Sheldon, bu uyuşturucu savaşının farklı bir yanını yakalıyor; üç kadın, bu uyuşturucu döngüsünü sonsuza dek kırma görevinde. Bu belgeseli önemli kılan, karşılığında hiçbir şey beklemeden fark yaratan üç kadının cesaretini gözler önüne sermesi. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

6. Psikedelik Maceralar (2020)

Netflix uyuşturucu filmleri arasında başrolü Nick Offerman’ın üstlendiği ‘Psikedelik Maceralar’, bir belgesel filmdir. (Emmy Ödüllü) Donick Cary yönetmenliği, ünlülerin halüsinojenik uyuşturucu kullanım deneyimlerini paylaşmalarına odaklanıyor. Hikayelerden bazıları çok komik ve etkileşimli animasyon kullanılarak oluşturulan canlandırmalarla daha ilgi çekici hale getirildi. En sevdiğiniz yıldızlardan bazılarının halüsinojenik iniş ve çıkışları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu yapımı sakın kaçırmayın. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

5. The Drug King (2018)

Bu film, Leo Doo-sam’ın “Uyuşturucu Kralı” olduğu ve kaçakçılık işi etrafında kusursuz bir imparatorluk kurduğu Güney Kore, Busan’da geçiyor. Uyuşturucu işinin temeli, yeraltı dünyasının köklerine kadar uzanıyor. Ancak bu, ona dokunulamayacağı anlamına gelmez. Savcı Kim In-goo, onun peşine düşmeye ve insanın büyümeye devam etme konusundaki doyumsuz susuzluğundan bir çıkış yolu aramaya kararlıdır. Filmin başrol oyuncusu, aynı zamanda iyi iş çıkaran filmin diğer birkaç yıldızıyla birlikte karakterini canlandırmak için harika bir iş çıkarıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

4. Dünya (2016)

Dünya (Divines), Paris’in varoşlarında yaşayan bir gencin etrafında dönüyor. Başarmak için aşırı bir dürtüyle hareket ederek, bir uyuşturucu satıcısı için koşucu olmaya karar verir. Ancak hayatı, ona yeni ve daha iyi fırsatlarla dolu bir hayat gösteren genç bir dansçıyla tanıştığında değişmeye başlar. Netflix uyuşturucu filmleri arasında bu Fransız filmi kesinlikle harika ve oyuncular olağanüstü bir iş çıkarıyor. Filmin hayat tasviri o kadar gerçek ki, filmdeki karakterler gülünce kendinizi gülerken, ağlarken de ağlıyor bulacaksınız. Özellikle Fransız Sineması hayranıysanız, bu türde mutlaka izlenmesi gereken bir film. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3. 6 Balon (2018)

‘6 Balon’, erkek kardeşi Seth’in (Dave Franco) eroin bağımlılığının tekrar başladığını fark eden Katie adlı genç bir annenin hikayesini anlatıyor. Film, küçük kızı Katie ve gece boyunca bir rehabilitasyon merkezi arayan Seth’in yolculuğunu konu alıyor. Dave Franco, bazen sizi korkutacak kadar gerçekçi bir uyuşturucu bağımlısı tasviri gösteriyor. Görünüşe göre bu filmdeki rolü gerçek bir uyuşturucu bağımlısı gibi görünmek için 20 kilo verdi. Abbi Jacobson, filmdeki canlandırdığı karakteriyle sağlam oyunculuk becerileri sergiliyor.

Bu film için yapılan incelemelerin çoğu biraz yanıltıcıdır ve filmi gerçekte olduğundan aşağı çekmiştir. İzlemeye değer ve aslında sizi, uyuşturucu bağımlılığıyla uğraşan bir ailenin duygularının derinliklerine çekiyor. İstenmeyen dram göstermek yerine gerçekliği tasvir eden ve bu bağımlılıkları daha önce deneyimlemiş olanlar için bile ilişkilendirilebilecek dikkatli bir anlatımı olan bu türde bir film arıyorsanız, bu bağımsız film kesinlikle size göre. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

2. Hillbilly Elegy (2020)

Amy Adams, Glenn Close, Gabriel Basso, Haley Bennett ve Freida Pinto’nun öne çıkan performanslarının yer aldığı “Hillbilly Elegy”, J. D. Vance’in aynı adlı anısına dayanan bir drama filmi. Film, hayatını değiştirecek bir mola için Apalaş dağlarındaki memleketine dönen Yale Hukuk öğrencisinin etrafında dönüyor. Orada geçirdiği süre boyunca, üç kuşaklık aile geçmişi üzerine derinlemesine düşünür ve yaşam seçimleri ve gelecek beklentileri ile hesaplaşır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

1. Take Your Pills (2018)

Her neslin bir hapı vardır ve bunda da öyle. Herkesin birbiriyle rekabet ettiği bu hızlı tempolu dünyada Adderall ve Ritalin ilaçlarının kötüye kullanımı son derece yaygın hale geldi. Bu haplar bir zamanlar sadece dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğuna sahip çocuklar içindi ama şimdi üniversite öğrencilerinden Wall Street çalışanlarına kadar herkes tarafından kullanılıyor. Ancak hiç kimse bu ilaçların uzun vadeli sonuçlarını gerçekten düşünmüyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz