Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaDiziHemen İzlenebilecek Netflix'teki En İyi 11 Vampir Dizisi

Son Yazılar

Hemen İzlenebilecek Netflix’teki En İyi 11 Vampir Dizisi

Fantastik ve doğaüstü konulu dizilerin alt türü olan Vampir dizileri hayranıysanız, Netflix platformundaki yapımları hemen keşfedin.

Kan emiciler çağlardan beri beyaz perdenin bir parçası olmuştur ve şimdi Netflix vampir dizileriyle hayatta kalmaya devam ediyorlar! Vampir karakterlerinin hepsi farklı özellikleriyle ortak noktalara sahip olsa da kendine özgü benzersizlikler de sergiliyor. Eskiden bu tür filmleri izlemek gerçek bir trend halindeydi ama zaman içerisinde doygunluğa ulaşarak yavaşlamıştı. Klasik korku nereye kayboldu bilmiyoruz ancak Netflix vampir dizileri bizi daha çok ekrana kilitlemeye yetecek kadar heyecan verici! Artık kimse vampirleri ciddiye almıyor diyenlere inat olarak biz hala etkilendik ve en yeni netflix yapımı “V Wars” gibi harika seçeneklerle unutulmayacak hikayeler bekliyoruz!

Konusu vampir temalı olan yapımları seviyor musunuz? O zaman size müthiç haberlerimiz var! Vampirler henüz gerçekten ölmediler, hala hayattalar ve Netflix’teki en iyi vampir dizilerinde arz-ı endam ediyorlar. Aslında yoklar ama gerçek hayatta ölü olmalarından bahsetmiyorum. Buharlaştıklarına ve tarih sayfalarında kalmış olduklarına inandıkça, bu harika TV dizileri bize onların ne kadar canlı olduklarını gösteriyor. İster klasik vampirleri sevin ister modern yaratıkları merak edin, Netflix’te bulabileceğiniz her şey mevcut! Sizi çaresizliğe sürükleyen tüm o köhne Twilight eskisinden uzaklaşın ve yenilenebilmenin tadını çıkarın. Hadi yapabilirsiniz, aşağıdaki listeden size sunulan muazzam fırsatları kaçırmayın ve adım atmak için bir sebep aramaktan vazgeçin: netflix vampir dizileri listesi aşağıda sizi bekliyor!

Bazı filmler Netflix’ten kaldırılmış durumda, ama kolaylıkla alternatif yayıncılar aracılığı ile Türkçe dublajlı ya da altyazılı izleyebilirsiniz.

11. Legacies (2018–2022)

netflix vampir dizileri

Başrollerini Danielle Rose Russell, Aria Shahghasemi, Kaylee Bryant ve Jenny Boyd’un paylaştığı ‘Legacies’, Julie Plec tarafından yaratılan doğaüstü bir fantastik drama televizyon dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu dizi, Netflix vampir dizileri arasında oldukça popülerdir. Yapım, Mystic Falls’taki Gençler ve Yetenekliler için Salvatore Okulu’na odaklanmaktadır. Dizide genç kurt adamlar, cadılar ve vampirlere kötü dürtülerini bastırma ve kendilerinin daha iyi bir versiyonu olabilme fırsatları sunulur. Ancak bu efsanevi yaratıklar her zaman düşmanlarının saldırabileceğinin farkındadır. Bu nedenle birebir dövüş teknikleri öğrenmek için hikayelere ve eski geleneklere güvenirler. Legacies’in heyecanlı konusu izleyicilere büyülü bir dünyada unutulmaz bir macera vaat ediyor!

10. V Wars (2019)

netflix vampir dizileri

Netflix vampir dizileri arasında Jonathan Maberry’nin aynı adlı çizgi roman ve antoloji serisinden esinlenilen ‘V Wars’, bilim kurgu korku türünde bir internet dizisi olarak izleyicilere sunulmuştur. Başrollerini Ian Somerhalder, Adrian Holmes ve Laura Vandervoort’un üstlendiği dizi, William Laurin ve Glenn Davis tarafından yaratılmıştır. Hikaye, insanların ölümsüzlerle karşı karşıya geldiği topyekun bir savaşa neden olan bir vampir salgını etrafında şekilleniyor. Şiddetli olaylar ise iklim değişikliğinin neden olduğu buzuldan salınan eski bir biyolojik bulaşıcı virüs tarafından tetikleniyor. Durumlar gittikçe kötüleştikçe Dr. Luther Swann ve arkadaşı Michael Fayne mücadeleyi durdurmak için el ele vermek zorunda kalıyorlar. V Wars sezonlarıyla Netflix vampir severleri tatmin ediyor ve etkileyici senaryosu ile ön plana çıkıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

9. Sirius the Jaeger (2018)

netflix vampir dizileri

Netflix vampir dizileri arasında yer alan ve yapımcılığını P.A.Works’ün üstlendiği “Sirius the Jaeger”, Keigo Koyanagi tarafından yazılan bir doğaüstü gerilim animesidir. Vampirlerin saldırısı sonucu evini ve sevdiklerini kaybeden genç kurt adam Yuliy “Yuriychka” Jirov, artık avcı olmaya karar vermiştir. 1930’larda Çin’den Japonya’ya kaçan ölümsüzlerle savaşmak için Yaegers adlı vampir avcısı ekip ile yolculuk ederken, iki grup arasında büyük bir çatışma çıkar. Bu mücadelede sayısız masum insanın hayatı tehlike altındadır. Hikayesiyle etkileyici olan Sirius the Jaeger, nefes kesici sahneleriyle izleyicinin aksiyon dolu dakikalara tanıklık etmesine imkan sağlamaktadır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

8. Otel Transilvanya Sakinleri (2017 – 2020)

Aynı adlı 2012 filminin öncesini anlatan ‘Otel Transilvanya Sakinleri’, Mark Steinberg tarafından geliştirilen bir animasyon komedi televizyon programıdır. Hikaye, Vampir Konseyi’ne katılmakla meşgul olan babasının yokluğunda otelin yetkilisi olan Mavis’i takip ediyor. Şimdi, arkadaşları Hank N Stein, Pedro ve Wendy Blob’un yardımıyla Mavis kendini babasına kanıtlama arzusundadır. Ne yazık ki, Mavis’in her istediğini yapmasına izin vermeyen Lydia Teyze’nin gelişiyle tüm çılgın planları beklenmedik bir engelle karşılaşır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

7. Van Helsing (2016-2021)

Netflix vampir dizileri arasında yer alan klasik Drakula romanlarından bilim adamı ve Drakula avcısı Abraham Van Helsing’in adını hepiniz duymuşsunuzdur. Ancak bugün sizlere farklı bir yapım olan “Vanessa Helsing”den bahsedeceğim. Dizi, günümüzde geçiyor ve Vanessa Helsing adındaki genç kadının etrafında dönüyor. Vampirler artık tüm dünyayı ele geçirmiş ve insanlar neredeyse yok olmuş durumda. Vanessa ise ailesinin özel bir mirası sayesinde vampirlere karşı savaşma yeteneği kazanmıştır ve barışın yeniden sağlanması için son umut olarak ortaya çıkmıştır. Eğer kıyamet sonrası hikayelerini seviyorsanız, bu dizi tam size göre! İlk bölümlerinde belki biraz yavaş ilerleyebilir ancak zamanla kendisini geliştiriyor ve oldukça keyifli hale geliyor. Bu başarısını da 2016’dan beri sürdürmektedir ve gelecekte daha iyi şeyler sunacağı şimdiden tahmin ediliyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

6. Immortals (2018)

türk yapımı netflix vampir dizileri

‘Immortals’, vampir konulu Türk dizilerinden biridir. Dizi geçmişte başlıyor. 1879’da Yunanistan’ın Selanik kentinde bir zindanda, daha sonra Mia olduğu ortaya çıkan bir kadın, vampir olmadığını iddia eden bağırışlarına rağmen öldürülür. Ancak kamera uzaklaşmadan önce gizemli bir adam onun taze kanından beslenir. Günümüzde Mia, onu öldürmenin insanlığını geri getireceğine inandığı için Dimitry’den intikam almak için İstanbul’a gelir. Bu sırada Dimitry, insanlığın yok edilmesini arzular ve bunu arkadaşı Numel ile gerçekleştirmek ister. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

5. Castlevania (2017-2021)

Netflix vampir dizilerinden biri olan bu anime, video oyunlarından esinlenerek yapılmış ve gerçekten de hayal gücüne hitap ediyor. Konusu, Belmont Klanı ile kana susamış canavarlar arasında geçen savaşın merkezinde yer alıyor. Drakula’nın karısı büyü yaptığında yakılıp öldürülünce, adam aklını kaybeder ve insanlığı yok etmek için kan emici canavarları serbest bırakır. Tek umut Trevor Belmont’ta kalır; çünkü kendisi tüm bunların ardındaki sebepleri ortaya çıkarmaya çalışmaktadır ve vampirlerle mücadelesinin sonucu hepimizin için oldukça değerli olacaktır. Fakat unutmamalısınız ki bu dizi tam anlamıyla bir kan gölünde geçtiği için herkesin damak tadına uygun olmayabilir. Vampir temalarına ilgi duyanlar mutlaka izlemeli! Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

4. First Kill (2022)

Victoria Schwab tarafından aynı adlı kısa öyküsünden yaratılan ‘First Kill’, kökleri Lilith’e kadar uzanan eski bir vampir ailesinden gelen genç bir vampir olan Juliette Fairmont’u konu alıyor. 16 yaşına geldiğinde, ailesinin yetişkin bir üyesi olmak için ilk cinayetini işlemesi gerekiyor. Ancak Juliette, bir insanın kanını içmesi gerektiği fikrini kabul etmekte zorlanır. Canavar avcısı bir aileden gelen Calliope “Cal” Burns ile tanıştıktan sonra hayatı değişmeye başlar. Ölümcül düşmanlar olmaları gerekmesine rağmen, ikisi de diğer kişiye karşı hissettikleri artan tutkuyu görmezden gelemezler. Eleştirmenlerden çoğunlukla olumlu eleştiriler almasına rağmen, ‘First Kill’ bir sezon sonra iptal edildi. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3. The Originals (2013-2018)

Netflix vampir dizileri arasında, “The Originals” kesinlikle en başarılı olanlardan biridir. Bu dizi, “Vampire Diaries” serisinin bir yan ürünüdür ancak bazı hayranlar için orijinal diziden bile daha iyi olduğunu kanıtlamıştır. Hikaye, Mikaelson kardeşler etrafında dönmektedir ve en güçlü kardeşleri Klaus’a karşı gelen bir tehdide karşı savaşmak için New Orleans’a taşınmalarını konu alır. Kardeşler, kurt adam karısından melez bir bebek bekleyen en güçlü olanlarıdır ve bu bebeğe zarar vermek isteyen kötü güçler ile mücadele ederler. Dizinin heyecan verici hikayesi ve karanlık atmosferiyle vampir dizisi seven herkese şiddetle tavsiye edilir. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

2. Vampires (2020)

netflix vampir dizileri

Benjamin Dupas ve Isaure Pisani-Ferry tarafından yaratılan “Vampires”, başrollerini Oulaya Amamra, Suzanne Clément, Aliocha Schneider ve Kate Moran’ın paylaştığı doğaüstü bir korku dizisidir. Yapım, yarı insan yarı vampir olan Parisli bir genci konu alıyor. Gerçek güçlerini fark etmeye başladığında, hiçbir fikri olmayan genç, aile kargaşasıyla mücadele ederken gerçek kimliğiyle yüzleşmek zorunda kalır. Daha da kötüsü, gizli bir vampir topluluğu, kahramanın güçlerinin gerçek boyutunu zar zor fark ettiği sırada ona yaklaşır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

1. Dracula (2020)

netflix vampir dizileri

Bram Stoker’ın aynı adı taşıyan 1897 tarihli korku klasiği romanından uyarlanan Dracula, Netflix vampir dizileri arasında öne çıkıyor. Tüm zamanların en popüler hikayelerinden birine yeni bir soluk getiren üç bölümlük mini dizi, anlatısını şimdi ve sonra olmak üzere iki bölüme ayırarak izleyicilere tamamen farklı bir deneyim sunuyor. Hikaye bir rahibenin belirli şekil bozuklukları olan bir adamla görüşmesine tanıklık ettiğimiz anda başlar ve Adam’ın Kont Drakula’nın pençelerinden kaçtığını söyleyen Jonathan Harker olduğunu öğreniriz. Mini dizi, avukat olan Harker’in geçmişi tasvir ederek yavaş yavaş ev sahibinde korkunç bir terslik olduğunu fark etmesini anlatır. Netflix kullanıcılarının favori vampir dizilerinden biri haline gelen bu yapımda mizah ve korku unsurunun harmanlanması eleştirmenler tarafından da takdir topladı. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!