Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaTeknolojiGüvenlikNetflix İçindeki Her Şeyi İzlemek İçin Kullanabileceğiniz En İyi 7 VPN Uygulaması

Son Yazılar

Netflix İçindeki Her Şeyi İzlemek İçin Kullanabileceğiniz En İyi 7 VPN Uygulaması

Siz de Netflix Amerika içeriklerine ulaşmak istiyorsanız, işte Netflix ile çalışan en iyi 7 VPN uygulamasını senin için araştırdık.

Netflix Amerika dahil tüm kilitleri ve engellemeleri kaldırarak her şeyi izlemek istemez misiniz? İşte Netflix VPN ile izleme konusunda tüm VPN aplikasyonlarını inceledik ve Netflix Amerika nasıl izlenir diye soranlar için 7 tane VPN uygulaması seçtik.

Netflix, genellikle Amerika gibi ülkelerdeki içeriklere ulaşılmaması için VPN uygulamalarını engelliyor, ancak hala çalışan bazıları var. İşte Netflix ile kullanılacak en iyi VPN uygulamaları yazımızda.

Tüm Dünyada Çalışan Netflix VPN Uygulamaları

Ocak 2016’da Netflix, VPN uygulamaları ile veya sanal özel ağlarda kısıtlamaya gidildiğini duyurdu. Bu, farklı bir ülkede sunulan Netflix filmleri ve dizilerine erişmek için bir VPN kullanmanın yasaklandığı anlamına geliyordu. Yani bu, Türkiye’de satın aldığınız Netflix aboneliği ile Amerika Netflix’e ulaşamayacağınız anlamına geliyordu.

Bununla birlikte, Netflix ile iyi çalışan ve artık Netflix’in engellemelerini düzenli olarak aşma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip olan birkaç VPN hizmeti var. Bu yazımda sizlerle Netflix ile çalışan Amerika ‘daki içeriklere ulaşabileceğiniz 7 VPN hizmetini sizler için derledik.

1. ExpressVPN

netflix ile çalışan vpn uygulamaları

Netflix üzerindeki sadece Türkiye’deki film ve dizilere değil, Amerika ‘daki içeriklere de ulaşmak istiyorsanız ExpressVPN en iyi seçenek olacaktır. Netflix ile çalışan VPN hizmetleri arasında testlerimizi geçti.

Kurulum: ExpressVPN, Linux dahil herhangi bir cihazda kurulumu ve kullanımı kolaydır. Bu doğru, hatta ExpressVPN uygulamasıyla Netflix’i yerel olarak Linux’ta bile izleyebilirsiniz. Hem bilgisayarınıza hem de cep telefonunuza kolayca yükleyebilirsiniz.

Performans: Netflix, tarafından sürekli izlenen ExpressVPN’in sunucuları sık sık engellenmektedir. Bu nedenle sunucular sık ​​sık değişir ve Netflix’i her başlattığınızda bunu yenilemeniz gerekebilir. Genel olarak, akışın ne kadar hızlı başladığına veya 1080p videoda ileri veya geri atlama hızına gerçekten inanamayacaksınız.

Netflix Ülkeleri: ExpressVPN ile Amerika ‘daki içeriklere erişebiliyorsunuz. Fakat ücretsiz kullanımda, veri akışı hızlı olmadığı için istediğiniz gibi bir performans elde edemeyebilirsiniz.

Fiyat: ExpressVPN normalde ayda 12,95 ABD doları (veya bir yıl için kaydolursanız ayda 8,32 ABD doları) tutarındadır.

İlgili Yazı: Android Telefon ve Tabletler için 5 Ücretsiz VPN Uygulaması

2. StrongVPN

netflix vpn

StrongVPN, ilk aylarda bile Netflix ‘in engellemelerini tekrar tekrar geçebilen birkaç VPN hizmetinden biridir. Özellikle İngiltere’de en fazla kullanılan hizmetlerden biridir.

Kurulum: StrongVPN’in Windows, macOS ve iOS için uygulamaları var, ancak kurulum biraz zor olabilir. Android için bile! Yapılandırmak için ayarlara dalmanız gerekecek. Sitede, popüler cihazlar ve platformlar için ayrıntılı kurulum kılavuzları mevcut. Ancak kurulumu ExpressVPN veya VyprVPN kadar kolay değil.

Performans: StrongVPN, hem İngiltere hem de ABD sunucularında iyi bir performansa sahiptir. 1080p kalitedeki bir film ya da dizide iyi bir izleme deneyimine sahip olursunuz.

Netflix Ülkeleri: StrongVPN’in Netflix İngiltere ve Netflix Kanada desteği, ExpressVPN’e göre daha iyi. Ancak bu bahsettiğim kurulum sürecinden geçmeye istekli olmalısınız.

Fiyat: Tüm bu VPN hizmetleri arasında en ucuz seçeneklerden biri olan StrongVPN, tüm yıl için ayda 10 ABD Doları veya yıllık 70 ABD Doları tutarındadır. Ayrıca, akış için VPN yerine proxy DNS’yi tercih etmeniz durumunda StrongDNS satın almalısınız.

İlgili Yazı: İP Nasıl Değiştirilir? İP Adresi Değiştirme Yöntemleri!

3. PrivateVPN

privatevpn netflix

Nerede yaşıyor olursanız olun Netflix ‘te her şeyi izleyebilmeyi isteyen insanlardan biriyseniz, PrivateVPN’i deneyin. Testlerimizde en fazla sayıda ülkede çalışan VPN budur.

Kurulum: PrivateVPN, Windows, macOS, iOS ve Android cihazları destekliyor. Netflix’i izlemek için kullanmadan önce tarayıcınızın önbelleğini temizlemeniz gerekiyor. Kurulumu da oldukça kolay ve zahmetsiz.

Performans: PrivateVPN, doğru sunucuları kullandığınız sürece kusursuz çalışır. Şirketin Netflix için şu anda çalışan sunucuların bir listesi var, bu yüzden doğru olanı seçtiğinizden emin olun. Bir kez yaptığınızda, 1080p video bile tahmin edeceğinizden iyi çalışacaktır.

Netflix Ülkeleri: PrivateVPN, en fazla sayıda Netflix ülkesini destekleyen hizmetlerden biridir. Buna ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa, Danimarka, Finlandiya, Almanya, Norveç, Polonya, İsveç, İsviçre ve Hollanda dahildir.

Önemli: Yine, bunlardan biri işe yaramazsa, lütfen tarayıcı önbelleğini temizlediğinizden emin olun. Bu biraz can sıkıcı, ancak önbelleğinizi temizlediğinizde iyi çalışıyor.

Fiyat: PrivateVPN’in maliyeti StrongDNS ile aynıdır. 1 ay için 8,99 $, 3 ay için 18 $ veya 2 yıllık 60 $ tutarıyla alabilirsiniz.

İlgili Yazı: Wifi Modem Geçmişine Nasıl Bakılır ve Silinir?

4. CyberGhost VPN

VPN ‘inizi yalnızca Netflix akışı için kullanacaksanız, CyberGhost’u deneyin. Kurulumu kolay, Netflix izlemek için ise güzel bir VPN.

Kurulum: Kullanım kolaylığı CyberGhost’u öne çıkarıyor. Uygulamayı indirin, Güvenli Akış seçeneğini görmek için bir kez hafifçe vurun ve hizmetler listesinden Netflix’i seçin. Bunu ilk yaptığınızda, Netflix hesabınızda oturum açmanız gerekir. Bundan sonra, CyberGhost ayarları kendi getirecektir. Bana göre, Netflix’i telefonlarda kullanmak için en kolay VPN uygulaması.

Performans: Wi-Fi bulunan bir bilgisayarda CyberGhost, sabit, yüksek hızlı bir internet bağlantısına sahip olduğunuz sürece mükemmel şekilde çalışır. Ancak bunu cep telefonları için önerdiğimiz için 4G’de de test ettik. İyi olsa da, gördüğümüz en iyisi değil. ExpressVPN, hareket halindeyken Netflix ABD içeriğini izlemek için 4G kullanırken daha iyi çalıştı.

Netflix Ülkeleri: Yalnızca Netflix ABD ile çalışır. Diğer ülkelerin içeriklerine erişemiyorsunuz.

Fiyat: Uygulamayı yedi gün boyunca ücretsiz olarak kullanıp deneyebilirsiniz; bu, bu VPN için ödeme yapmak isteyip istemediğinizi anlamak için yeterli bir süre. Cyberghost aylık 12,99 ABD Doları tutarındadır.

İlgili Yazı: Netflix Dedektif Dizileri Listemiz

5. TorGuard

netflix ile çalışan vpn uygulamaları

VPN’nizin herhangi bir ülkede her zaman Netflix ile çalışmasını istiyorsanız, TorGuard en güvenli hizmetleri sunuyor. Çünkü bu VPN ile özel bir IP adresi satın alacaksınız. Bu biraz statik bir IP adresi almaya benzer, güzel tarafı ise hala maskeli bir VPN adresi olmayı sürdürmesidir.

Netflix gibi bir şirket için, paylaşılan IP adreslerini bulmak, tahsis edilmiş olanlardan daha kolaydır. Aynı paylaşılan IP’ye sahip birçok VPN kullanıcısı için ortak dizeyi öğrendiğinde Netflix onu engeller. Ancak tek bir özel IP adresini belirlemek ve Netflix ‘te VPN kullandığını doğrulamak çok daha zor ve zaman alıcıdır. Mantıksal olarak konuşursak, bu yöntem daha uzun sürecek ve siz Netflix içeriklerine erişmiş olacaksınız.

Kurulum: TorGuard, bir VPN ve özel bir IP adresi yapılandırmanız gerekecek. Bu yazımızda bulunan diğer VPN uygulamaları arasında kurulumu en zahmetli olanıdır. Kurulum zaman alsa da imkansız değil elbette.

Performans: Testlerimizde görüntüde gecikme olmadı, hızlı yükleme süreleri beni etkiledi ve kalite düşüşü olmaması, elbette keyif vericiydi.

Netflix Ülkeleri: TorGuard, denediğimiz her ülkede kusursuz çalıştı.

Fiyat: TorGuard’ın maliyeti, yukarıda listelenen herhangi bir normal VPN’nin yaklaşık iki katıdır. Bunun nedeni, yalnızca VPN paketini satın almamanız, aynı zamanda özel bir akış IP’si de satın almanızdır. VPN için ayda 10 ABD doları ve özel IP adresi için ayda 8 ABD doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

İlgili Yazı: En İyi Dedektif Filmleri

6. NordVPN

NordVPN, sektördeki en tanınmış VPN markalarından biridir. Temel özelliklerden bazıları, katı bir kayıt tutmama politikası, 60 farklı ülkede 5.200 VPN sunucusu ve altı cihazınızı tek bir hesaba bağlama yeteneğidir.

Kurulum: NordVPN, seçtiğiniz ülkedeki sunuculara bağlanmak için kullanabileceğiniz basit bir uygulama sunar. Uygulamanın ötesinde başka kurulum gerekmez.

Performans: Çoğu büyük VPN gibi, NordVPN de Netflix ‘te film ve dizi izlerken sorun yaşatmaz. Bağlandığınız sunucudan çok uzaktaysanız, 4K içeriğin biraz arabelleğe alınmasını beklemeniz gerekebilir.

Netflix Ülkeleri: Netflix Amerika ‘yı izlemek istiyorsanız Kanada, Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, Japonya, Avustralya, Hollanda, Hindistan, Brezilya, İspanya, Güney Kore ve Finlandiya’daki sunucular dışındaki sunuculara bağlanın.

Fiyat: NordVPN, uzun vadeli planlara kaydolan kişiler için yüzde 70’e varan indirimlerle 12 $/ay maliyeti ile bu hizmeti sizlere sunuyor.

İlgili Yazı: Netflix +18 Diziler

7. VyprVPN

ExpressVPN istemiyorsanız VyprVPN ‘i alabilirsiniz. Yalnızca Netflix Amerika ‘ya erişmek isteyen herkes için en iyi seçeneklerden biridir. Kayıt tutmama politikası vardır, WireGuard ve güvenli DNS gibi protokolleri destekler ve bant genişliği kısıtlamalarının olmaması nedeniyle sınırsız akış sunar. Hatta kendi yetki alanınızda engellenen siteler ve uygulamalarda gezinmenize izin vermek için tasarlanmış tescilli bir “Bukalemun Protokolü”ne (Chameleon Protocol) sahiptir.

Kurulum: Uygulama sayesinde kurulum kolaydır. Windows, Mac, Android, iOS, Roku, akıllı TV’ler ile kullanılabilir.

Performans: VyprVPN’in performansı mükemmel. Örneğin internet hızınız 100 Mbps ise, fiziksel konumunuza yakın bir sunucuya bağlandığınızı da varsayarsak, bağlandığınızda yaklaşık 80 Mbps görebilirsiniz.

Netflix Ülkeleri: 70 ülkedeki sunucuları ve 300.000’den fazla IP adresi mevcut olduğundan, Netflix Amerika, Netflix İngiltere, Netflix Kanada ve daha fazlasını ayarlayabileceğinizden emin olabilirsiniz. Netflix, bu VPN hizmetini engelleyemiyor.

Fiyat: En ucuz plan, üç yıllığına kaydolursanız yalnızca ayda 1,67 ABD dolarıdır. Bir aylık planın maliyeti ise 12,95 ABD dolarıdır.

Netflix İzlemek İçin En İyi VPN Hangisi?

Çoğu kişi ExpressVPN ‘i (Netflix Amerika ‘yı izlemek için kullanıyor) veya PrivateVPN (en fazla sayıda Netflix içeriğine erişmek istiyorsanız) arasında seçim yapıyor. Fakat yukarıda özelliklerini belirtiğim herhangi bir VPN’i de kullanabilirsiniz. Benim sizlere tavsiyem, öncelikle demo uygulamalarını denemeniz, beğendiğiniz uygulamayı da ücret ödeyerek satın almanız olacaktır. Herkese iyi seyirler. 💪


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!