Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaSinemaNetflix'te Hemen İzleyebileceğiniz Kilitsiz Benzeri 8 Film

Son Yazılar

Netflix’te Hemen İzleyebileceğiniz Kilitsiz Benzeri 8 Film

Güney Kore yapımı Kilitsiz filmini beğendiyseniz, benzeri filmleri de izlemek isteyebilirsiniz: İşte suç ve gerilim türündeki 8 film.

‘Kilitsiz’, Akira Shiga’nın ‘Sumaho O Otoshita Dake Na No Ni’ romanına dayanan bir Güney Kore filmidir. Tüyler ürpertici suç gerilimi, senaryosunu da yazan Kim Tae-joon’un ilk yönetmenlik denemesi. Konusu, Na-Mi’nin akıllı telefonunu kaybetmesi ve bununda bir seri katilin eline geçmesi etrafında dönüyor. Her gün onu takip edip tehdit ederek, hayatını kasıp kavurarak ve akıl oyunları oynayarak verilerini kötüye kullanıyor. Na-Mi’nin sıradan hayatı birdenbire kendisini öldürebilecek olan gaddar bir adamın gözetimi altına girer ve karşı koymanın bir yolunu bulması gerekir. Kilitsiz filmini izlediyseniz ve benzeri diğer filmler hangileridir merak ediyorsanız, yazımızın tamamını okumanızı öneririm.

Filmin gerilimine kendinizi kaptırdıysanız ve hafta sonu boyunca bu tür tırnak kemirten yapımlara ihtiyacınız varsa, işte size boş zamanınız için derlediğimiz bir liste. ‘Kilitsiz’ benzeri filmler ilginizi çekiyorsa bunların çoğunu Netflix, Hulu veya Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

8. Ölümcül Takip (2008)

“Ölümcül Takip”, gerçek hayattaki seri katil Yoo Young-Chul’un iğrenç eylemlerinden esinlenmiştir. Güney Kore filmi, kurgusal unsurlarla karıştırılmış gerçek suç türünün hakkını tam olarak veren Na Hong-jin tarafından yönetildi. Film, bir fahişe çetesi yöneten eski bir polisin etrafında dönüyor. Ancak, fahişeleri hedef alan bir seri katil serbest kaldığında geçim kaynağı tehdit altına girer. “Chugyeokja” olarak da bilinen film, ürkütücü olan ve her göründüğünde sizi “korkutan” seri katili tasvir etmesi nedeniyle “Kilitsiz” ile benzerdir. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

7. Özel Dedektif (2016)

‘Tamjung Hong Gil-dong: Sarajin ma-eul’ olarak da bilinen ‘Özel Dedektif’ (Phantom Detective), Jo Sung-hee tarafından yazılan ve yönetilen bir Güney Kore suç drama filmidir. Film, annesinin cinayetinin intikamını almak isteyen HONG Gil-dong adlı özel bir dedektif hakkındadır. Kısa süre sonra adamın kimliğini keşfeder ve izini sürmeye çalışır. Ancak genç dedektif kısa süre sonra suçlunun bir tarikat lideri olduğunu, yakalamaya hazır olduğundan biraz daha büyük bir balık olduğunu keşfeder. ‘Kilitsiz’in zekice unsurlarından keyif aldıysanız, ‘Özel Dedektif’in sunduklarına hayran kalacaksınız. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

6. Şüphe (2018)

Orijinal adı “Beoning” olan Lee Chang-dong yönetmenliği ‘Şüphe’ (Burning), gelecek vadeden bir yazar olan Jong-su’nun etrafında dönen bir Güney Kore gizem gerilim filmidir. Küçük bir iyilik isteyen ve daha sonra Ben adında esrarengiz bir adamı denkleme dahil eden Hae-mi ile arkadaş olur. Üçlü, Jon-su, Ben’in sıra dışı hobisini öğrenene kadar iyi vakit geçirir. ‘Kilitsiz’deki Na-mi’ye benzeyen Jon-su, mide bulandırıcı amaçlara sahip bir kişinin neden olduğu tekinsiz bir olayla başa çıkma zorluğuyla karşı karşıya kalan basit bir adamdır. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

5. Kayıp (2023)

June’un annesi Kolombiya’da bir tatil sırasında kaybolur ve uluslararası kurallar ve diğer faktörler nedeniyle annesinin davasını soruştururken hızlı ilerleyemez. Ancak bu, annesini bulmak için bilgisayarına, telefonuna ve elindeki en son teknolojinin tümünü iyi kullanan endişeli kızı durdurmaz. Ancak, cevaplardan daha fazla soru olduğunda arayışı azalmaya başlar, ta ki annesinin asla olduğunu iddia ettiği kişi olmadığını anlayana kadar. “Kayıp”, hikayeyi oluşturan Will Merrick ve Nick Johnson tarafından yazılan ve yönetilen bir drama gerilim filmi! “Kilitsiz” de teknolojinin kullanımına benzer şekilde, “Kayıp”, tüm bilgilerin parmaklarınızın ucunda olması için bunun bir araç olarak nasıl kullanılabileceğini veya istismar edilebileceğini anlatıyor. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

4. Telefon (2020)

İki kadın, sadece farklı zaman çizelgelerinde yaşadıklarını öğrenmek için bir telefon görüşmesi üzerinden bağlanır. Aynı evdeler, farklı bir dönem hakkında sohbet ediyorlar ve bu, hayatlarının akışını değiştiriyor, bir daha asla eskisi gibi olmayacak. ‘Telefon’ (The Call) aynı zamanda “Kol” olarak da bilinir, Lee Chung-hyun tarafından yönetildi ve yazıldı ve uzun süreli bir etki bırakacak unutulmaz bir korku ve gizem filmidir. Her iki filmde de kadınların akıllı telefonlarını kaybettikten sonra tanımadıkları bir kişiyle telefon üzerinden bağlantı kurmaları bunları benzer kılıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3. Cevapsız Arama (2003)

Bir grup genç öğrenci, gelecekteki hallerinden kesin ölüm tarihi ve saatini belirten sesli mesajlar alır. Tuhaf şekillerde birer birer ölmeye başlarlar ve sadece bir avuç hayatta kalır. Şimdi, bu doğaüstü gücün hayatlarına daha fazla zarar vermesini veya daha da kötüsü hayatlarını almasını engellemenin bir yolunu bulmaları gerekiyor. ‘Cevapsız Arama’, Yasushi Akimoto’nun Chakushin Ari adlı romanından uyarlanmıştır ve Takashi Miike’nin yönetmenliği ile başarıya ulaşmıştır. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

2. Cinayet Günlüğü (2003)

‘Cinayet Günlüğü’ aynı zamanda ‘Salinui Chueok’ olarak da tanınır. Güney Kore filmi, 1986-1991 yılları arasında Kore’de meydana gelen seri cinayetlere dayanan bir suç gizemidir. Konusu, iki dedektifin kurbanların cinayetlerini ve tecavüzlerini araştırdığı Gyunggi eyaletine odaklanıyor. Ancak, yalnızca üçüncü cinayet gerçekleşene kadar, bu da katili avlamalarına yardımcı olacak önemli kanıtlara yol açar. Seri katil unsuru açısından ‘Kilitsiz’i çok beğenenler, eleştirmenlerce beğenilen ‘Cinayet Günlüğü’ filmini de izlemelidir. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

1. Stolen Identity (2018)

‘Sumaho O Otoshita Dake Na No Ni’ olarak da bilinen ‘Stolen Identity’, Akira Shiga’nın ‘Kilitsiz’e de ilham veren romanının ilk uyarlamasıdır, bu nedenle iki film birden fazla yönden birbirine oldukça benzer. Filmde Asami’nin erkek arkadaşı cep telefonunu kaybeder ve birkaç gün sonra bir yabancı telefonunu geri getirir. Ancak o zamandan beri Asami, bilinmeyen kredi kartı ödeme bildirimleri almaya başlar ve sosyal medya bilgileri halka sızdırılır. Hayatı bozulmaya başlarken, ücra dağlarda işlenen seri cinayetlerle ilgili devam eden bir soruşturma da sürmektedir. Gizemli gerilim filmi, Hideo Nakata tarafından yönetiliyor ve ‘Kilitsiz’ benzeri filmler arayanlar için tavsiye ettiğimiz bir yapım. İşte tam da bu nedenle, listemizin başında yer alıyor. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

1 Yorum

  1. Kilitsiz çok güzel bir film. İzlemeyenlere mutlaka zaman ayırmalarını tavsiye ederim. Ayrıca benzeri filmler için de yazana teşekkürler. İzlemediklerime mutlaka bakacağım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!