Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaAstrolojiNevrotik Kişilik Bozukluğu Olması Olası Burçlar

Son Yazılar

Nevrotik Kişilik Bozukluğu Olması Olası Burçlar

Astrolojinin en çok düşünen bu burçları her konuda yardım edemeyebilir fakat her konuda stres yaratabilirler. İşte bu en nevrotik burçlar.

Kendinizi her şeyi aşırı analiz ederken veya sık sık geçmişteki hatalar ve konuşmalar üzerinde dururken mi buluyorsunuz? Ya da kötü düşüncelerinizi zihninize bir kez girdikten sonra silip atmak konusunda zorlanıyor musunuz?. Eğer öyleyse, biraz nevrotik olabilirsiniz. Nevrotizm, insanların strese tepki olarak olumsuz duyguları deneyimleme biçimlerini etkiler ve nevrotikler diğerlerinden daha alaycı ve riskten kaçınma eğiliminde olsalar da, hepsi olumsuz değildir. Bu bireyler ayrıca genellikle diğerlerinden daha zeki, esprili ve öz farkındalık sahibidirler. Astrolojide aşırı aktif bir zihne işaret edebilecek çeşitli göstergeler vardır. Görüşlerini almak için profesyonel astrologlarla konuştuk. Biraz endişeliden sonsuz düşünmeye kadar en nevrotik burçlar listemiz.

6. Yengeç

Yengeç burcu astrolojinin besleyicisidir, bu da her durumun onlar için duygusal olarak yük olduğu anlamına gelir. Ay tarafından yönetilen Yengeçler, sezgisel olarak başkalarının duygularını anlarlar ve bu, ayın etkisi nedeniyle ruh hali değişimlerine karşı oldukça hassas olduklarının belirleyicisidir. Bu durumlar sık yaşanabildiği için Yengeçi, en nevrotik burçlar arasında göstermek yanlış olmayacaktır.

BENZER YAZI: PASİF AGRESİF KİŞİLİĞE SAHİP OLMASI MUHTEMEL BURÇLAR

The Haven Shoppe’un kurucusu olan astrolog Andrea Scalisi, “Yengeç yakın çevresine duygusal olarak bağlı olduğu için aşırı derecede endişelenmeye eğilimlidirler ve sevdiklerini güvende tutmak için aşırıya kaçabilirler” diyor. Yengeçlerin sınırlara dikkat etmesi ve gözlem yapmak için bir adım geri atması önemlidir. Farkındalık, olumsuz düşünce ve duyguların yanı sıra genel stresi de azaltabilir.

BENZER YAZI: EN HUYSUZ BURÇLAR HANGİLERİDİR, İŞTE ASTROLOGLAR AÇIKLIYOR

5. Oğlak

Oğlaklar, yüksek beklentileri, farklı zevkleri, odakları ve her şey hakkında strese girme eğilimleri ile ünlüdür. Herhangi bir şeye ara vermek onlar için zordur çünkü sürekli olarak işlerin nasıl daha iyi gidebileceğini düşünürler. Bu aşırı başarı odaklılık, her hareketlerini fazla düşünmelerine sebep olur.

BENZER YAZI: YÜZÜNÜZÜN SÜREKLİ GÜLÜMSEMESİNİ SAĞLAYACAK EN KOMİK BURÇLARI PAYLAŞIYORUZ

Oğlaklar mükemmelliğe ulaşmanın imkansız bir şey olduğunu gizlice bilseler de, doğru olanı elde edene kadar her şeyi saplantı haline getirmelerini engelleyemez. Kendini kabul etme pratiği, olumsuz kalıplara takılıp kalmayı önlemenin yanı sıra, kendinden şüphe duyma ve ruminasyon döngülerini sınırlamanın iyi bir yoludur.

4. Akrep

En nevrotik burçlar arasında listelenen Akrepler çok seçicidir ve yüksek standartları vardır, bu nedenle dikkatlerini çekmek ve tutmak için özel bir şey gerekir. Ancak, soğuk tavırlarının sizi aldatmasına izin vermeyin. Bu su burcunun gizli, hassas bir yanı ve derinlere işleyen duyguları vardır.

BENZER YAZI: BURCUNUZUN YIL İÇİNDEKİ EN ŞANSLI GÜNÜNÜ AÇIKLIYORUZ

Astrolog Hoffmann, “Bir tür içsel çalışma yoluyla etkili bir şekilde ele alınmadıkça, bu miras kalan bagaj, psikolojik sağlıkları üzerinde ağır bir yük haline gelebilir ve kontrol, kıskançlık veya manipülasyon etrafında sorunlar yaratabilir” diyor. “Akrep’in duyguları derinlere iner ve onu odak, güç ve kararlılığa dönüştürmeyi öğrendiklerinde, aynı zamanda en değerli varlıkları haline gelebilir.”

BENZER YAZI: VERİLERE GÖRE ABD BAŞKANI OLMASI EN MUHTEMEL BURÇLAR

3. İkizler

Pratik zekalı, konuşkan ve çekici İkizlerin nevrotik burçlar arasında gösterilmesi şaşırtıcı değil. Öncelikle bilgi ve iletişimi yöneten burçtur. Merkür’ün hükümdarı olduğu için, bu sosyal hava burcu her şeyi fazla düşünmeye meyillidir. İkizler için, karar vermelerini zorlaştırabilecek aşırı bilgi yükünden muzdarip olmaları nadir değildir.

BENZER YAZI: BİR ASTROLOĞA GÖRE EN BÜYÜLEYİCİ BURÇLAR

Bazen yeterince düşünmezler, bazen de çok düşünürler – kaygıları hakkında bile kaygıları olabilir. İkizlerin durup derin bir nefes alması önemlidir. Bir karar vermeden önce her konuda uzman olmaya veya bir konuda herkesin fikrini almaya gerek yok.

BENZER YAZI: ASTROLOGLARA GÖRE EN ŞANSLI BURÇLAR

2. Başak

Başak, katı bir mükemmeliyetçidir. Bir toprak burcu olarak Başak, hayata yaklaşımlarında oldukça detaycı ve aynı zamanda pratiktir. Ama aynı zamanda, onlara bilgi ve gelişme için karşı konulmaz bir heves veren Merkür gezegeninin etkisi altındadırlar. Sonuç, tüm çabalara çok ciddi, derinlemesine bir yaklaşım benimseyen bir kişiliktir. Bazı nevrotiklik sağlıklı olsa da, genellikle yüksek düzeyde özeleştiri ile ilişkilendirilir.

BENZER YAZI: BURÇLAR AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Scalisi, “Başak kendinin en acımasız eleştirmenidir ve ayrıntılara gösterilen titiz bir dikkatle kendilerini çıldırtacaktır” diyor. “Ayrıca, sadece kendilerini geliştirmeye yönelmiyorlar, aynı zamanda ideallerini başkalarına da empoze etmeye çalışıyorlar. Başak’ın her şeyin ‘tam öyle’ olması ihtiyacı, büyük bir nevrotik çizgiye neden oluyor.”

BENZER YAZI: MACERADAN MACERAYA KOŞABİLECEĞİNİZ BURÇLAR

1. Balık

Balık’ın soğuk havası “nevrotik” diye bağırmayabilir, ancak bu hassas su burcunun sizi aldatmasına izin vermeyin. En nevrotik burçlar arasında birinci sırada bulunan Balık, aşırı düşünme eğilimindedir. Balıkların en büyük gücü iyi kalpli olmalarıdır, ancak aynı zamanda biraz nevrotik ve kendini aldatıcı olma eğilimindedirler.

BENZER YAZI: OMUZUNDA AĞLAYABİLECEĞİN, İÇİNİ BOŞALTABİLECEĞİN DERT BABASI BURÇLAR

Balıklar kendi zihinlerinde çok zaman harcarlar ve hiperaktif hayal güçleri çok uzun süre yalnız bırakılırsa en kötü senaryoları üretmekle meşgul olur. Kaderlerinde harika şeyler olduğuna kuvvetle inanırlar, ancak genellikle strese çoğundan daha kötü tepki verirler ve umutsuzca zormuş gibi hissetmeden küçük hayal kırıklıklarının üstesinden gelmek için mücadele ederler.

BENZER YAZI: AİLEMİZİN AKIL KÜPÜ DEDİRTECEK EN ZEKİ BURÇLAR


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Astroloji kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!