Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaFaydalı BilgilerNFT Nasıl Yapılır Öğrenmek İstiyorsanız, Kullanabileceğiniz En İyi 8 YouTube Kanalı Burada

Son Yazılar

NFT Nasıl Yapılır Öğrenmek İstiyorsanız, Kullanabileceğiniz En İyi 8 YouTube Kanalı Burada

NFT kısaltmasını son zamanlarda şaşırtıcı fiyatları ile duyuyorsunuz. Peki NFT nasıl yapılır, nasıl para kazanılır ve satılır? İşte detaylar.

NFT’lerin popülaritesi artıyor, birçok insan NFT yapıp satarak ve bunu ticarete dökerek iyi para kazanıyor. Bu nedenle, daha fazla insanın NFT’ler ve bunların nasıl yapılacağı hakkında bilgi edinmek istemesi şaşırtıcı değil. Bu yazımda sizlerle NFT nasıl yapılır diye öğrenmek isteyenlere YouTube’de NFT yapma işlemlerini adım adım gösteren kanalları paylaşmak istedik.

YouTube, NFT’ler de dahil olmak üzere her türlü şeyi öğrenmenin iyi bir yolunu sunar. NFT yapmak için de kurulmuş bir çok kanal var. Bu yazımda sadece en iyi kanallara yer vererek NFT nasıl yapılır diye soranlara kapı açacağız.

NFT Nedir?

NFT’ler (non-fungible tokens), birden çok şekil ve boyutta gelir. Birincisi, bir blok zincirinde depolanan veri birimleridir, bu da her birinin benzersiz olduğu anlamına gelir. Bunlar, dijital sanattan oyunlara, müziğe, filmlere ve hatta ünlü kişilerin fotoğraflarına kadar farklı biçimlerde hazırlanabilir.

Bir NFT’yi basmak, dosyayı blok zincirinde depolanan dijital bir varlığa dönüştürme işlemidir. Yani hazırlama ve basma sürecinden geçmeden NFT’yi tamamlayamaz ve satamazsınız.

NFT’ler çok az paraya gidebilir veya milyonlarca dolara satılabilir. Barron’s tarafından bildirildiği üzere, şimdiye kadar satılan en pahalı NFT, 2021’de 91.8 milyon dolar toplayan The Merge.

Bununla birlikte, çoğunlukla, yaygın NFT’lerin maliyeti, kriptodaki 1.000 ABD Doları eşdeğerinin altındadır. Bu, kendinizinkini yapmaya başlamak için yeterli bir nedendir. Ve bu YouTube kanalları tam da bunu yapmanıza yardımcı olacak.

1. Viral Kingdom

Viral Kingdom, NFT’lerle ilgili tonlarca video içeren mükemmel bir YouTube kanalıdır. NFT nasıl yapılır diye soranlar için bulunmaz bir haznedir. Videolar, NFT’lerin nasıl yapılacağı, nasıl satılacağı, ücretsiz olarak nasıl üretileceği ve nasıl pazarlanacağı gibi çeşitli konular hakkında detaylı bilgiler paylaşıyor.

Kanalın 81 binin üzerinde abonesi ve NFT dünyasına girerken çok faydalı bulacağınız içerikler var. Videolar sadece süper ayrıntılı değil, fakat aynı zamanda mükemmel tavsiyelerle dolu.


2. Carl Hustle

Carl Hustle YouTube kanalı, NFT’lerle ilgili birçok harika video içeriyor. En iyilerinden biri size nasıl ücretsiz 3D NFT yapılacağını öğretirken, diğerleri nasıl büyük koleksiyonlar ve hatta animasyonlu NFT’ler oluşturacağınızı anlamanıza yardımcı oluyor.

Kağıt üzerinde geleneksel sanat yaratmaya alışkınsanız, bu sanatı bir NFT’ye dönüştürmenize yardımcı olacak bir video bile var. 40 binin üzerinde abonesi olan bu kanal, NFT’ye yeni başlayanlar için harika bilgilerle dolu.


3. TommyBryson

NFT nasıl yapılır diye soranlar Tommy Bryson’ı duymamış olamaz. Birden fazla çevrimiçi platform kullanarak para kazanmanın çeşitli yolları hakkında birçok videoya sahip bir YouTuber. NFT’ler söz konusu olduğunda, izleyicilere NFT’lerin nasıl oluşturulacağını ve bunları satarak nasıl para kazanılacağını öğrettiği birkaç popüler video oluşturmuştur. Kanalın 430 binden fazla abonesi var, ancak en popüler NFT videosu bugüne kadar 1 milyondan fazla görüntüleme aldı.


4. Hustle Millennial

NFT’ler hakkında gerçekten faydalı videolar oluşturan bir diğer YouTube içerik oluşturucusu Hustle Millennial. Kanal, NFT’ler konusunda onlarca video barındırıyor. Bunlar, satmak için NFT koleksiyonlarını nasıl oluşturabileceğinizi, NFT’leri ters çevirerek nasıl kar elde edebileceğinizi ve hatta popülaritesi artacak gerçekten harika olanları nasıl tespit edebileceğinizi tartışıyor. Hatta oynayarak size para kazandırabilecek NFT oyunları hakkında bir video bile var.


5. 3D Gladiator

3D Gladiator, NFT’ler hakkında daha fazla bilgi edinmek için kesinlikle göz atmanız gereken başka bir kanaldır. Videolar size kendi NFT koleksiyonunuzu nasıl oluşturacağınızı ve basacağınızı, sanatınızı NFT’lere nasıl dönüştüreceğinizi ve daha fazlasını öğretecektir. Sunucu, yalnızca NFT nasıl yapılır anlatmakla kalmıyor ve ticaretinin iyi taraflarını, aynı zamanda bazı NFT’lerin neden satmayacağı gibi olumsuz taraflarını da tartışıyor. Kesinlikle sizi cesaretlendirmeye yardımcı olacak ve size gerçekçi beklentiler verecek harika bilgiler var.


6. Franklin Hatchett

Franklin Hatchett, NFT konusuna farklı bir yaklaşım getiriyor. Videoları, NFT’lerle para kazanmanın en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olmaya çalışıyor. Videoları, NFT’leri çevirip çevirmemek, doğru pazar yerinin nasıl seçileceği ve bunu ek iş gibi yapıyor olsanız bile bunun nasıl karlı bir işe dönüştürüleceği gibi konuları tartışıyor.


7. codeSTACKr

codeSTACKr’dan NFT’ler hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Kanal, tüm NFT koleksiyonlarını oluşturmanın en iyi yolları, binlercesinin kısa sürede nasıl basılacağı ve bunun herhangi bir kodlama bilgisi olmadan nasıl yapılacağı hakkında videolar sunuyor. NFT nasıl yapılır diyenler için büyük hazine. Elinizde nadir bir NFT olup olmadığını nasıl anlayabileceğinizi açıklamaya çalışan videolar bile var. Bu kanalda, NFT’lere yeni başladığınızda çok yardımcı olacak çok sayıda kaliteli içerik var.


8. Kapwing

Kapwing kanalında NFT’leri ve bunların nasıl yapılacağını öğrenmek çok kolaydır. Elbette, bu kanal bir video düzenleme yazılımı şirketine ait, ancak izlemek isteyeceğiniz tonlarca video içeriyor. Size resimli NFT’leri nasıl yapacağınızı öğretmek yerine, diğer yoldan gidiyor ve size video NFT’lerini nasıl oluşturup satacağınızı öğretiyor.


Artık NFT Nasıl Yapılır Biliyorsunuz

NFT’lere artan ilgi göz önüne alındığında, neden dahil olmak istediğinizi anlamak kolaydır. Ancak, işler her zaman bu kadar basit değildir ve kendi NFT’lerinizi satmadan önce birçok şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir.

NFT’leri oluşturma ve basma, bunları satmak için bir pazar bulma ve işinizi tanıtma sürecinin yanı sıra, yasallıkları da hesaba katmak zorundasınız. Telif hakkı yasalarının NFT’lere uygulanması zordur, ancak halihazırda birden fazla dava açılmıştır, bu nedenle her zaman dikkatli davranmalısınız.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler kategorimizde en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!