3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 18, 2022
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

NVIDIA GeForce Artık PC Oyuncularına 4K Çözünürlük Getiriyor: Bilmeniz Gerekenler

4K desteğini sabırla bekleyen birçok NVIDIA GeForce Now oyuncusundan biriyseniz, o zaman artık geldi. NVIDIA GeForce Now, Windows PC veya Mac kullanan en yüksek ve en pahalı abonelik katmanının üyelerine 4K çözünürlük desteği getiriyor.

Bunun ne anlama geldiğini, neye ihtiyacınız olduğunu ve uygun olup olmadığınızı öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

NVIDIA GeForce Artık RTX 3080 Katmanına 4K Çözünürlük Sunuyor

5 Mayıs 2022’den itibaren NVIDIA GeForce Now, pahalı RTX 3080 ekran kartına sahip abonelerine en çok istenen özelliklerinden biri olan PC ve Mac’te 4K çözünürlükte oyun akışı olanağı sunuyor.

Resmi duyuru, bir NVIDIA GeForce Now blog yazısında aşağıdaki şekilde duyuruldu:

RTX 3080 üyeleri artık GeForce NOW PC ve Mac yerel uygulamalarında 4K çözünürlükte akış gerçekleştirerek oyunlarını bir sonraki düzeye taşıyabilir.

Bu özellik daha önce Shield TV’ye özeldi ve hatta Apple’ın M1 çiplerine sahip Mac’ler için daha yeni bir 4K60 sürümünü içeriyor. Bu 4K60 akışları, GeForce Now’ın web sürümü değil, yalnızca yerel PC uygulamaları içindir.

Bir LG veya Samsung akıllı TV kullanıyorsanız, NVIDIA GeForce Now’ın maalesef bir sonraki duyuruya kadar 1080p ile sınırlı olmaya devam edeceğini de unutmamak gerekir.

4K desteği, NVIDIA’nın, abonelerin GPU’yu fiziksel olarak satın almak zorunda kalmadan bir RTX 3080 PC oyun donanımıyla oyun oynamasına olanak tanıyan RTX 3080 planını tanıtmasından bir yıldan kısa bir süre sonra geldi.

GeForce Now, kütüphanesine Battlefront II, Star Wars Jedi: Fallen Order ve Star Wars: Squadrons gibi Star Wars başlıkları da dahil olmak üzere 27 oyun ekledi.

NVIDIA GeForce’u Şimdi 4K’da Yayınlamak için İhtiyacınız Olan Şeyler

Daha önce de belirtildiği gibi, PC’nizde veya Mac’inizde 4K akış elde etmek için RTX 3080 planına abone olmanız gerekir; bu, ayda 20 ABD Doları veya altı ay için 100 ABD Dolarıdır. Doğal olarak, bir 4K ekrana da ihtiyacınız olacak.

Grafik performansını artırmaya yardımcı olmak için onu destekleyen oyunlarda DLSS’ye sahip olmak da yardımcı olacaktır. Ancak, birçok oyuncu için sinir bozucu olabilen saniyede 60 kare (FPS) ile sınırlandırılırsınız.

Şimdi 4K’da NVIDIA GeForce Akışına Değer mi?

NVIDIA GeForce 4K çözünürlük

4K akışının tanıtımı ne kadar ilerici olsa da, bazı uyarılarla birlikte geliyor, bu da onu bir al ya da ver durumu haline getirir.

Örneğin, RTX 3080 aboneleri, daha yüksek oranda yenilenen daha akıcı bir oyun deneyimi için genellikle 120 FPS’de yayın yapar. Ancak 4K ile akış yapmak istiyorsanız, 60FPS için bundan ödün vermek zorunda kalacaksınız, çünkü kesinti budur.

PC oyuncularının genellikle 1440p veya 1080p ekran kullandığını düşünürsek, GeForce Now istemcisinde 4K’yı zorlayabilirsiniz, ancak bu görüntünün ölçeğini küçültür ve tonlarca veri kullanır.

Elbette, sınırlandırılmamış veriler kullanıyorsanız bu bir sorun olmayacaktır. Aksi takdirde, GeForce Now ile en yüksek akış kalitesini elde etmek için kalite ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Flip tarafında, GeForce Now bloguna göre, RTX 3080 üyelerinin “yerel konsol oyunlarına rakip” olan ultra düşük gecikme deneyimi yaşamaları bazı avantajlar içeriyor.

Plan ayrıca üyelere, RTX AÇIK’ı etkinleştirme yeteneği gibi özelleştirilmiş oyun içi grafik ayarlarına erişim sağlar. Üyeler ayrıca izin verilen maksimum süre olan sekiz saatlik bir oturumda oynayabilir.

4K, GeForce Now’a Önemli Bir İlavedir

Bu özellik henüz mükemmel olmasa da NVIDIA GeForce Now, RTX 3080 planına 4K desteği eklemekle iyi iş çıkardı.

Ve onu birden fazla cihazda destekleyen birkaç bulut oyun hizmetinden biridir. 4K’da yayın yapmanın faydalı olup olmayacağına karar vermek size kalmış, ancak hem artıları hem de eksileri hesaba katın.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer oyun haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.