in

HarikaHarika

NY Times: Uğur Şahin ve Özlem Türeci Çiftini Haber Yaptı

Geliştirdikleri korona virüs aşısıyla dünya gündeminden düşmeyen Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin başarısı hakkında NY Times haber yaptı.

Uğur Şahin Özlem Türeci

Amerikanın en çok okunan gazetelerinden biri olan NY Times, tüm dünyada etkisini giderek artıran korona virüs salgınına karşı Uğur Şahin ve Özlem Türeci çiftinin başarısını yazdı.

Dünya, koronavirüse karşı yüzde 95 etkinlik oranına sahip aşıyı hazırlayan Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’yi konuşuyor.

New York Times gazetesinde yer alan köşe yazısında, BioNTech ve Pfizer’ın geçen ay duyurduğu aşının oldukça umut verici sonuçlara sahip olduğu anımsatıldı.

Uğur Şahin Özlem Türeci

“İCATLARI DOĞRU ZAMANDA GELDİ”

“Türk çiftin aşı icat etmesi doğru zamanda gelmiş gibi görünüyor.” denilen yazıda, Şahin ve Türeci’nin başarısının göçmenliğin yararlarını övmek, göçmenlerin toplumu nasıl zenginleştirdiğini ve derinleştirdiğini anlamak için bir fırsat olduğu kaydedildi.

“DÜNYAYI ÖLÜMCÜL VİRÜSTEN KURTARAN TÜRK ÇİFT…”

Şahin-Türeci çiftinin, son yıllarda Almanya’da yaygınlaşan göçmenlere karşı öfkeye meydan okuma niteliğinde olduğu belirtilerek, “Göçmen karşıtı duyguları ortadan kaldırabilecek bir şey varsa, bunu kesinlikle dünyayı ölümcül bir virüsten kurtaran bir Türk çift yapar.” denildi.

Çiftin hikayesine yer verilen yazıda, Türk bir işçinin oğlu olan Uğur Şahin’in küçük yaşta Almanya’ya göç ettiği, Özlem Türeci’nin de bir Türk doktorun kızı olduğu aktarıldı.

NY Times Uğur Şahin Özlem Türeci

Korona virüs haberleri için buraya bakabilirsiniz.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
spotify 2020 wrapped

Spotify 2020 Wrapped Nedir, Nasıl ve Nereden Bakılır? Spotify 2020 Özet Listesi Görüntüleme Ekranı

Muhammed Enes Uysal Yakalandı

Çakarlı Maganda Muhammed Enes Uysal’a 25 Yıla Kadar Hapis İstemi