3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaGündemMEB AÇIKLADI: Okullar Ne Zaman Kapanacak? 2021 Yaz Tatili Ne Zaman?

Son Yazılar

MEB AÇIKLADI: Okullar Ne Zaman Kapanacak? 2021 Yaz Tatili Ne Zaman?

Okullar ne zaman kapanacak 2021? Eğitim takvimi uzatıldı mı? Soruları öğrenci ve veliler tarafından araştırılıyor. Korona virüsü sebebiyle ilk yayınlanan eğitim takviminde ara ara güncellemeler yapıldı. Peki güncel durumda okullar ne zaman kapanacak 2021 yaz tatili ne zaman başlıyor? İşte tüm detaylar yazımızda.

Milli Eğitim Bakanlığı web sitesinde yayınlanan 2021 eğitim takvimine göre bu yıl okulların 18 Haziran 2021’de kapanması planlanmıştı. Haliyle öğrenciler ve veliler de yaz tatili planlarını bu tarihlere göre yapmıştı. Salgın sebebiyle alınan önlemler ve tedbirler kapsamında yüz yüze eğitimin başlanmasına karar verilmesiyle 18 haziran olan takvim biraz ileri ötelendi. İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamalarından sonra okullar ne zaman kapanacak 2021 yaz tatili ne zaman başlıyor soruları da netleşmiş oldu.

eğitim takvimi 2021

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK 2021?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 2021’de okullar ne zaman kapanacak sorusuna, “Öğrencilerimizi 2 Temmuz’a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok.” bilgisini paylaştı.

2021 YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

Bakan Selçuk’un açıklamaları sonrasında 2021 yaz tatili ne zaman başlayacak sorusu da yanıt bulmuş oldu. 3 Temmuz 2021 tarihinde yaz tatili başlamış olacak.

2021 yaz tatili ne zaman

Bakan Selçuk, “Bizim lise öğrencilerimizin %40’ndan fazlası bu sınava 1. dönem girdi. Bizim bir denge tutturmamız gerekiyor. “Ben yüz yüze olsaydı daha yüksek alırdım.” “Benim notum düşük oldu, haksızlık oldu.” gibi yaşadığımız problemler var. Şu anda ilkokullar devam ediyor mu? Ediyor. Eğer biz tamamen her şeyi durdurursak, EBA’da %90’ın üzerinde bir geri çekilme oluyor. “Niye çalışayım?” noktasına geliyorlar. 9’da hiç ders görmeyen çocuk 10. sınıfta bir şey yapamaz.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk ayrıca 2021’de okullar ne zaman kapanacak sorusuna, “Öğrencilerimizi 2 Temmuz’a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok.” bilgisini paylaştı. Böylelikle 2021 yılında yaz tatili ne zaman başlayacak sorusu da netleşmiş oldu.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Gündem ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!