3.3 C
İstanbul
Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaGündemOkullardaki Öğretmenlerin Korona Hastalığı Gizleniyor mu?

Son Yazılar

Okullardaki Öğretmenlerin Korona Hastalığı Gizleniyor mu?

Bir radyo programına bağlanan öğrenci velileri okullarda çok sayıda korona virüs (covid19) vakası olduğunu ama kendilerinden saklandığını söyledi. Buna kanıt olarak da Whatsapp yazışmalarını gösterdiler.

ÖĞRETMENLER HASTALIĞINI SAKLIYOR MU?

OdaTV’nin haberine göre, sınıf öğretmeni velilerin bulunduğu whatsapp grubunda hasta olduğunu ve o hafta eğitimin olmayacağını söylüyor. Velilerden biri Covid ile ilgili bir durum olup olmadığını soruyor ama yanıt alamıyor. Sonunda öğretmen veliye özelden yanıt veriyor ve Covid olduğunu söylüyor. Öğrenci velisinin bu durumu gruba yazmasını istemesi üzerine de “okul idaresine söyledim bundan sonrası onların sorumluluğunda” diyor. Ancak idare hiçbir bilgi paylaşmıyor.

MÜDÜR BİLİYOR AMA BİLGİ VERMİYOR

Bir başka veli çocuğunun okulunda sabahçı öğrenci grubunun bir süredir okula gelmemesinden şüphelenerek bilgi almaya çalışıyor. Whatsapp grubundaki müdür ve öğretmen bir şey söylemiyor sonunda veli bir öğretmenin Covid olduğunu bir başkasının da karantinada olduğunu öğreniyor. Aynı şekilde servis aracı şoförünün de durumu bildiğini ama sakladığını söylüyor.

İşte şoför ile yaptıkları yazışma:

“ÖĞRETMENLERE BİLGİ VERMEMELERİ İÇİN MOBİNG UYGULANIYOR”

EĞİTİM- SEN Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan Best FM’e yaptığı açıklamada öğretmenlere okul idareleri tarafından vakaların söylenmemesi için mobbing uygulandığını söyledi. Uzun süredir il il, ilçe ilçe dolaşarak öğretmenlerle bir araya geldiklerini ifade eden Aydoğan, “Okul idaresi ve eğitim yöneticileri üzerinden bir mobbing oluşturulduğunu açıkça gördük” dedi. Aydoğan, bu bilginin yaygınlaştırılmaması noktasında çeşitli uyarıların, mobbing süreçlerinin hayata geçirildiğini ifade etti.

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE 15 EĞİTİM EMEKÇİSİ ÖLDÜ

Eğitim-Sen Genel Başkanı Aydoğan, 24 Ağustos’ta öğretmenlerin mesleki çalışmaları ile birlikte okulların da açılmasıyla durumun kendileri tarafından kayıt altına alındığını söyledi. Buna göre; 15 Eğitim emekçisi salgın nedeniyle hayatını kaybetti. 12 Kasım itibarı ile 1163 eğitim kurumunda Covid-19 vakası tespit edildi.

“KAYBETTİĞİMİZ ARKADAŞLARIMIZIN BİLGİSİ PAYLAŞILMIYOR”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Okullar çarşıdan, pazardan, sokaktan daha güvenli” açıklamasının son derece bilim dışı olduğunu belirten Aydoğan, “Kaybettiğimiz arkadaşlarımızın bilgisi paylaşılmıyor. Bir başsağlığı mesajı dahi paylaşılmıyor. Bu bizim için kabul edilemez bir durum. Sorunla yüzleşmeden, sorun yok sayılarak eğitimde salgın yönetimi hayata geçirilemez ve geçirilemediğini de görüyoruz ve yaşıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!