Ana Sayfa Cinsellik Seks ve Ön Sevişme Hakkında Bilinmesi Gereken 38 Şey

Seks ve Ön Sevişme Hakkında Bilinmesi Gereken 38 Şey

Cinsellik öncesinde ön sevişme örnekleri görmek ya da önerileri almak mı istiyorsunuz, işte nedir, süresi, nasıl olur ya da olmalı cevapları.

0
2175
ön sevişme önerileri

Ön sevişme, ilişkiden önce herhangi bir cinsel aktivite olarak kabul edilir. Bununla birlikte, eğer istemiyorsanız, olmazsa olmazlardan biri de değildir. Harika bir ön sevişme, doğru yapıldığında çok daha anlamlı ve duygusal olacaktır. Cinsellik öncesinde ön sevişme örnekleri görmek ya da önerileri almak mı istiyorsunuz, işte nedir, süresi, nasıl olur ya da olmalı gibi sorularınızın cevapları yazımızın devamında.

Ön sevişme önemli midir? Evet ve bir çok sebebi var! Ön sevişme, cinsel aktiviteyi zevkli ve hatta mümkün kılan fizyolojik ve fiziksel tepkileri tetikler. Sizlere bunu tam olarak anlatmak için yazımda ön sevişme önerileri ve örnekleri ağırlıklı olmak üzere süresi, nasıl olur ya da olmalı gibi sorularınızın cevaplarını da vereceğim.

İlgili Yazı: NetFlix’te Ateşli Sevişme Sahneleri ile Erotizm İçeren 20 Film

Ön Sevişme Önerileri – Psikolojik ve Fizyolojik

ön sevişme önerileri

Evet, ön sevişme çoğu zaman iyi hissettirir, ama bunun daha derin anlamları da vardır. Ön sevişme, sizi ve eşinizi yatak odasının içinde ve dışında daha bağlı hissetmenizi sağlayacak duygusal yakınlık oluşturmaya yardımcı olur.

Henüz adı konmuş bir ilişkiniz yok mu? Problem değil! Ön sevişme, aynı zamanda çiftler ve sanal arkadaşlar arasındaki seksi daha sıcak hale getirebilecek engellemeleri de azaltır.

Yaşadığınız çevre ya da iş hayatınız stres yaratıyor ve libidonuz düşüyorsa, sıcak bir ön sevişme tüm sorunları ortadan kaldırabilir.

Örneğin öpüşmek oksitosin, dopamin ve serotonin salınımını tetikler. Bu kimyasal kokteyl kortizol (stres hormonu) seviyelerini düşürür ve sevgi, bağlanma ve cinsellik duygularını artırır.

İlgili Yazı: Kalp Çarpıntısı Yaptıracak Cinsellik Ağırlıklı Filmler

Ön Sevişme ve Fiziksel Önemi

Ön sevişme, kelimenin tam anlamıyla cinsel uyarılmayı artırarak kan akışını hızlandırır – bunu cinsel istekle karıştırmayın, ancak bunu da yapabilir.

Ön sevişme önerileri hakkında bilgiye geçmeden önce önemli bir konuyu vurgulamak lazım: Cinsel uyarılma, vücudunuzda aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi fiziksel tepkiye neden olur:

 • kalp atış hızınızda, nabzınızda ve kan basıncınızda artış
 • cinsel organlarınız da dahil olmak üzere kan damarlarınızın genişlemesi
 • cinsel organlara daha fazla kan akışı, bu da labia, klitoris ve penisin şişmesine neden olur
 • göğüslerin şişmesi ve dik meme uçları
 • cinsel ilişkiyi daha keyifli hale getirebilen ve ağrıyı önleyen vajinanın ıslanması,

Ön Sevişme Önerileri: Farklı insanlar için farklı şeyler ifade eder

ön sevişme örnekleri

Seks açısından, ön sevişme genellikle ilişkiden önceki erotik uyarım olarak tanımlanır.

Seksi bir an olsun aklınızdan çıkarın. Ön sevişme, cinsellikten önce gelen bir eylem veya davranış olarak tanımlanır.

Bu “olay”ın içerdiği şey size başka birine göründüğü gibi görünmeyebilir – ve bu tamamen bir sorun değil.

İlgili Yazı: En İyi Erotik Filmler

Bazen daha önemli bir hale gelebilir

Ön sevişme kendine özgü olabilir ve orgazma ulaşmak için ihtiyacınız olan her şey olabilir. Bu, kişiden kişiye değişebileceği için, dikkatli olmak gereklidir. Nitekim araştırmalar kadınların bir çoğunun cinsel ilişki sırasında orgazm olamadığını ortaya çıkarmıştır. Fakat bununla birlikte, bir çok kadının da ön sevişme sırasında orgazm yaşadığını belirtmektedir.

Hatta işler ısınmadan çok önce başlayabilirsin

Bir yerden başlamalısın, değil mi? Ama başlamak için ateş basmasını, hatta aynı odada olmanız gerektiğini kim söyledi? Yeni dünyada bunun bir çok yöntemi var.

Oyununuzu uzatmak istiyorsanız

Birlikte olacağınız o gün veya birkaç gün sonra bir araya geleceğinizi biliyorsanız, partiyi başlatmak ve devam ettirmek için aşağıda paylaşacağım ön sevişme önerileri ve örnekleri üzerinde düşünebilirsiniz:

Not bırak

Ön sevişme için illa bir arada olmanıza gerek yok, en azından başlangıçta. Küçük notlar bırakarak partnerinizi tahrik edebilirsiniz. Örneğin yastığına bırakılan veya spor çantasına gizlenmiş bir not, birlikte geçireceğiniz zamanda neler yapacağınıza dair küçük ip uçları karşınızdaki kişinin libidosunu mutlaka yükseltecektir.

Sexting cümleleri işleri kolaylaştırır

Gelişen teknolojiyi kullanarak ateşli bir ön sevişme öncesinde partnerinizi hazırlayabilirsiniz.

Ona ne yapacağınızı ya da onun size yapacağı bir şey ile nasıl etkileneceğinizi SMS ya da Whatsapp gibi iletişim kanallarını kullanarak paylaşabilirsiniz.

Ayrıca onu ve yapacaklarını düşündüğünüzü bilmelerini sağlar ve bunu kim sevmez?

İlgili Yazı: Sexting Cümleleri ve Ateşli Konuşma Örnekleri

Akşam yemeği veya sadece bir şeyler içmek için buluşun

Ön sevişme önerileri ve örnekleri yazımızda bence en önemli ipuçları bunlardır. Birlikte oturduğunuz yerde sadece bakışlarınız ile bile bir şeyler anlatabilirsiniz. Fakat bu bakışlar devam ederken masanın altında ayaklarınız çaktırmadan buluşabilir, çok heyecanlı değil mi? Tuvalette veya otoparkta hızlı bir öpüşme veya kıyafetlerinizin altında ne giydiğinize veya giymediğinize dair sorular da kimse fark etmeden yapabileceğiniz küçük libido ateşleyicilerdir.

Bunlar, eğlence öncesi akşam yemeğini veya içecekleri ön sevişmeye dönüştürmenin sadece birkaç yolu.

Fantazilerinizi canlandırmak için rolünüzü iyi oynayın

Eşinizde ya da partnerinizden neden çekiniyorsunuz? Sevdiğiniz ya da beğendiğiniz şeylerin tamamını hayatınızdaki insanla yaşayabilirsiniz. Akşam yemeği ya da bir şeyler içmek için buluştuğunuzda, tek gecelik bir ilişkiye giden yabancılarmış gibi davranın. Ya da doktor ve yaramaz hastasını oynamaya ne dersiniz? Sen karar ver! Bu senin yaratıcılığına bağlı.

Demek istediğin gibi öp

Öpüşme teknikleri ile ilgili bilgi seviyenizi yeniden kontrol edin.

Öpüşme, insanın içinden gelmedikçe çekilecek şey değildir. Birlikte olduğunuz partneriniz, eşiniz ya da sevgiliniz ile öpüşmeye doyamıyorsanız, bunu biraz daha renklendirebilirsiniz. Öpüşürken gözlerine uzun uzun bakabilir, bu esnada dilinizi ya da ellerinizi kullanabilirsiniz.

Onlara oyun öncesi zamanının geldiğini söyle

Soyunmak, seks sanatı içinde en önemli eylemlerden biridir. Öyle duşa girecekmiş gibi langur lungur soyunulmaz. Yavaş ve estetik hareketlerle birbirinizin üzerindeki kıyafetleri çıkarabilirsiniz.

Onu sıcak ve sert/ıslak hale getirmekten ve bütün gün ve gece bu şekilde tutmaktan daha fazla istediğiniz bir şey olmadığını biliyorsunuz değil mi?

Libido tavan yaptıysa başlayabilirsiniz, işte ön sevişme önerileri:

ön sevişme önerileri

Bam bamdan daha fazlasını mı istiyorsunuz? Doğru hareketlerle ön sevişme ve diğer istediğiniz herhangi bir hareket için ruh halini ayarlayabilirsiniz. İşler önce sakin, sonra bam bam olsa da olur değil mi?

Biraz mum yak

Yaşanacak tüm şeylerin gerçekleşeceği yeri birkaç mum ile aydınlatmak nasıl bir fikir sence?

Büyük marketlerde çok güzel kokulu ve büyük mumlar var, bunlarda 5-10 tane almanızda fayda var.

Mum ışığının cilt üzerinde çok güzel durduğunu daha önce keşfetmediyseniz, denemenizi öneririz.

Biraz müzik aç

Hepimizin bizi derinden etkileyen bir ya da iki şarkısı vardır. Onunkilerin ne olduğunu öğrenin, kendinizinkini ve onunkileri ve bunların tamamına benzer olanlardan bir playlist oluşturun.

Barry White’ın “Let’s Get it On” ve Donna Summer’ın “Love to Love You” birkaç klasik. The Weekend’den “Earned It” bir başka popüler parça ve Nine Inch Nails’den “Animal” çok sıcak ve benim kişisel favorim.

Dans

Çiftleri birbirine yakınlaştıran şeylerden biri de slow müzik eşliğinde dans etmektir. Bunun için ayrı bir çalma listesi oluşturmanızı tavsiye ederim. İkinizi anlatan güzel bir parçayı, onun kulaklarına fısıldarken dans etmek kadar romantik bir an olamaz.

Striptiz

Striptiz yapmak için bir direğe, hatta harika hareketlere ihtiyacınız yok. Işıkları kısın ve üzerinizde kalan şeyler varsa yavaş hareketlerle çıkarmaya başlayın.

Erotik Ambiyans

Cinsellik öncesinde ön sevişme önerileri arasında sıklıkla söylenen şey, ortama erotizm katmaktır.

Daha önce denememiş olabilirsiniz fakat yatakta kısmi bir piknik ziyafeti çekebilirsiniz.

Bunun için kullanabileceğiniz malzemeler, çilek, muz, krema, çikolata, kirazdır. Elbette tahmin edersiniz ki çikolata ve krema en sık kullanılan malzemelerdir. Bazen beslenmek kadar, bunları yatakta yalamak da keyifli olacaktır.

Ve unutmayın, çikolata doğal bir afrodizyaktır. Afiyet olsun!

Anı Yaşa

Bunu koltukta, bir taksinin arka koltuğunda, restoranda, tuvalette, yani güvenli olduğunu düşündüğünüz her yerde yapabilirsiniz.

İlgili Yazı: Netflix 18 Diziler: Elite Tarzı Bol Sevişme Sahneli

Başbaşa kaldığınızda gerçekleştirebileceğiniz ön sevişme önerileri:

Artık baş başa bulunduğunuzda yapabileceğiniz ön sevişme örnekleri hakkında bilgiler verebiliriz.

İşte daha sonra denenecek bazı şeyler.

Masaj

Dokunmanın gücü gerçektir ve şehvetli bir masaj beden ve zihin üzerinde harikalar yaratır. Biraz mum yak ve yağı çıkar ve onun rahatlamasını sağla.

Ayaklarından başlayın ve onun hoşlanacağı noktalara ara ara dokunmayı ihmal etmeyin. Yani hem rahatlamasını sağlayın, hem de ön sevişme havasından çıkmasına izin vermeyin.

Hassas bölgeler

Partnerinizin vücudu, dokunulmayı bekleyen sıcak noktalardan oluşan bir şehvet hazinesidir. Tüm hassas bölgelerinden geçerken öpün, yalayın ve elinizle dokunun.

Deri üstünde deri

Mümkün olduğu kadar ten teması kurmaya çalışın. Ön sevişme örnekleri ve önerileri arasında birbirine ait olan çiftlerin sıklıkla yapmaları gereken şeylerden biri budur. Ten tene değmelidir.

Şehvetli ayıp kelimeler

Normal zamanlarda şehvetli kelimeler her zaman işe yaramaz; fakat ön sevişme anında kullanılacak şehvetli kelimeler her zaman işe yarar. Onlara sizi neyin tahrik ettiğini ve onlara ne yapmak istediğinizi söyleyin.

Oyuncaklar

Ülkemizde çok yaygın olmadığını düşünüyorsunuz fakat yanılıyorsunuz. Pek çok kadın evindeki eşyalardan ziyade bir sex mağazasından çeşitli oyuncaklar almaktadır. Kelepçe ve kırbaç aklınıza gelecek en masum ürünler bu arada. Almayacak olsanız da size bir fikir vermesi için, bu mağazalardan birinin web sitesini incelemenizi öneririm.

Sıcak sabunlu bir duş

Buraya kadar anlattığımız her şey denenmeli. Fakat birlikte zaman geçirdiğiniz ortamda bir banyo küveti veya jakuzi varsa, burada çok güzel ve keyifli zaman geçirebileceğinizi unutmayın.

Duygusal oyunlar

Eşinizin gözlerini bağlayın ve tüyler, buz küpleri ve diliniz gibi şeylerle farklı dokular ve sıcaklıklarla onları tahrik edin.

Zaten sahip olduğunuz ve cildinize iyi gelebilecek şeyleri kullanın. Can acıtacak şeylerden kaçının.

İşleri daha ileri götürmek istiyorum diyenlere ön sevişme önerileri:

Ana yemeğiniz için hazır mısınız? Bu fikirlerle tam bir eğlence şölenine dönüştürün.

Oral seks

Cinsel organlardan uzaklaşın ve dudaklarınızın aşağı inmesine izin verin. İşin çoğunu ağzın yapacak ama ellerini de kullanmalısın!

 • Kadınlar peniste, erkekler ise vajinada hassan bölgeleri bilmeli, eşin en çok neyden hoşlandığına emin olmalıdır. Bunu bir görev olarak algılamayın. Bu bir oyun ve tek amacınız bundan keyif almak olmalıdır.

Vajinal penetrasyon

Vajinal penetrasyon nihai hedef olmak zorunda değildir – ikinizin de içinde olduğu diğer herhangi bir cinsel eyleme giden yolda bir mola olabilir.

Parmaklarla, seks oyuncakları ve kayışlarla veya bir penis veya bir kombinasyonla da yapabilirsiniz.

Bunu gerçekleştirirken çeşitli sex pozisyonlarını da devreye sokabilirsiniz.

İlgili Yazı: Netflix Aldatma Filmleri

Anal penetrasyon

Ağırdan alın ve ikiniz de seviyorsanız biraz anal oyunun tadını çıkarın. Diliniz, parmaklarınız, popo tıkaçlarınız veya penisinizle yapın. Yağlamayı eksik etmeyin!

Eşiniz bundan keyif almıyorsa, hemen bırakın. Daha sonra belki denersiniz.

Ya eşiniz ön sevişmeyle ilgilenmiyorsa?

ön sevişme önerileri

Bazı insanlar ön sevişmeyi umursamıyor gibi görünüyor.

Evet, tembel veya bencil bir aşık olmak sorunun bir parçası olabilir, ancak aynı zamanda becerilerine olan güven eksikliğinden veya nasıllar ve nedenler hakkında bilgi eksikliğinden de kaynaklanabilir.

Yatakta ne istediğinizi konuşmak her zaman kolay değildir, özellikle de partnerinizi incitmekten veya gücendirmekten endişeleniyorsanız.

İşte bunu biraz daha kolaylaştırmak için bazı ipuçları:

Olumlu bir notla başlayın. Ne yapmadıklarından bahsetmek yerine, onlara iyi hissettiren ne yaptıklarını ve nasıl daha fazlasını istediğinizi söyleyerek başlayın. Örneğin: “Seks yapmadan önce boynumu öpmene bayılıyorum. Bunu bana bütün gece yapmana izin verebilirim.”

Suçlamayın. Onlara vücudunuzun farklı bir şeyi arzuladığını söylemek, sizi tatmin etmediklerini söylemekten çok daha iyi olacaktır.

Göster ve Anlat. Bazen bir kişinin biraz ekstra cesaretlendirmeye ihtiyacı vardır. Bir dahaki sefere sarıldığınızda veya öpüştüğünüzde, onları biraz daha uzun tutun ve onlara ne kadar iyi hissettirdiğini söylerken ellerini nazikçe vücudunuzda gezdirin. Eşiniz bu konularda fazla bilgisizse, eğitici bir video işinize yarayabilir.

Sizden ne istediklerini onlara sorun. Onu en çok neyin tahrik ettiğini sorun. Daha fazlasını yapmanızı istedikleri bir şey olup olmadığını sorarak devam edin. İkinizin de istediğinizi paylaşabilmeniz için diyaloğu açmanın harika bir yolu.

Onlara senin için neden önemli olduğunu söyleyin. Hepsini masaya yatırmanız ve neden ön sevişmeye ihtiyacınız olduğunu anlamalarını sağlamanız gerekebilir.

Bahsetmeye değer olabilecek bazı noktalar:

 • seks için daha fazla ıslanmanıza/sertleşmenize yardımcı olur
 • daha güçlü orgazm olmanıza yardımcı olur
 • herkes aynı hızda uyanmaz ve bazılarının diğerlerinden daha fazla zamana ihtiyacı vardır
 • onlara daha yakın hissetmene yardımcı olur
 • zevk bölgelerinin vücut farkındalığını arttırır

Ön Sevişme Önerileri ile ilgili Özet

Seks ve ön sevişmenin size nasıl göründüğünün videolarda gördüklerinizle örtüşmesi gerekmez.

Her ikisinin de tadını çıkarmak için belirli bir sırayı veya gündemi takip etmenize gerek yok! Akşam yemeğinden önce tatlı yemek gibi – ne zaman yerseniz yiyin lezzetli olacak.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz