Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaSinemaÖrümcek Adam (SpiderMan) Filmleri İzleme Sırası

Son Yazılar

Örümcek Adam (SpiderMan) Filmleri İzleme Sırası

Örümcek Adam filmleri bilgisayar efektleri geliştikçe daha gerçekçi oluyor peki spiderman filmleri izleme sırası tarihlere göre nasıl olmalı?

Marvel Evreni ürünlerinden biri olan SpiderMan‘in genel izleyici kitlesi o kadar fazla ki, filmi sanırım anlatmaya gerek yok. En popüler Süper Kahraman Simgelerinden biri olan Örümcek Adam, Süper Kahraman türünde en çok izlenen aksiyon filmlerinden bazılarına öncülük etti. Birçok insan bilmez ama, aslında ilk Örümcek Adam filminin 1977 tarihinde çekildiğini biliyor muydunuz? İşte az bilinen ya da çok izlenen ya da tarihe göre izleme sırası da dahil sizlerle tüm Örümcek Adam filmleri izleme sırası listesini paylaşmak istiyoruz.

Örümcek Adam (SpiderMan) Filmleri İzleme Sırası

Tobey Maguire’ın Oynadığı Spider-Man serisi:

örümcek adam filmleri izleme sırası
 • Spider-Man 1 – 2002
 • Spider-Man 2 – 2004
 • Spider-Man 3 – 2007

BENZER YAZI: MARVEL FİLMLERİ İZLEME SIRASI


Andrew Garfield’ın Oynadığı The Amazing Spider-Man serisi:

 • The Amazing Spider-Man (2012)
 • The Amazing Spider-Man 2 (2014)

Tom Holland’ın Oynadığı MCU Spider-Man serisi:

örümcek adam filmleri izleme sırası
 • Captain America: Civil War – 2016 (İlk görünüş)
 • Spider-Man: Homecoming – 2017 (İlk solo film)
 • Avengers: Infinity War – 2018
 • Avengers: Endgame – 2019
 • Spider-Man: Far From Home – 2019
 • Venom: Let There Be Carnage – 2021
 • Spider-Man: No Way Home – 2021

Spider-Man (1977)

Örümcek Adam (SpiderMan) filmleri izleme sırası hakkında araştırma yaparken 1977’deki ilk Örümcek Adam filmi ile karşılaşmayı beklemiyordunuz sanırım. 60’lı yaşlarında olan okuyucularımız bu filmi mutlaka hatırlıyorlardır. Başroldeki karakteri Nicholas Hammond canlandırırken, yönetmen koltuğunu E.W. Swackhamer emanet edilmişti. Mevcut standartla karşılaştırmak tamamen adaletsiz olsa da, zamanında önemli bir popülerlik kazanmıştı.


SpiderMan 1 (2002)

1997 yapımı ilk dememesinden sonra, yıllar içinde özellikle karikatür dergilerinde seri olarak üretilmeye devam edildi. Yıl 2002’ye geldiğinde ise 20 yıl sürecek olan serüven başlamış oldu. İşte Örümcek Adam (SpiderMan) Filmleri İzleme Sırası listesinde ilk sırada gelen yapım, İMDb’de tam 7.4 puan ile göz kamaştırıyor.


SpiderMan 2 (2004)

İşte Örümcek Adam (SpiderMan) Filmleri İzleme Sırası listesinde ikinci sırada gelen yapım. Peter Parker, faturaları ödemek, işini sürdürmek, üniversiteyi bitirmek ve Mary Jane’i etkilemek için mücadele ediyor. Bilim adamı Dr Otto Octavius pes etmek üzereyken sekiz bacaklı ucube ‘Doc Ock’a dönüşür ve New York’un bir süper kahramana ihtiyacı vardır.


SpiderMan 3 (2007)

Peter Parker, Mary Jane’e aşıktır, ancak son derece hayal kırıklığı yaratan bir finalde aşırı büyük bir ego, çok sayıda kötü adam ve abartılı görsel efektlerle başa çıkmak zorundadır.


The Amazing SpiderMan 1 (2012)

Örümcek Adam (SpiderMan) Filmleri İzleme Sırası listesinde dördüncü sırada gelen yapım. Ebeveynleri tarafından terkedilmeyi kabullenmeye çalışan genç Peter Parker’ın hikayesini ve Dr Curt Connors’ın ucubesiyle karşı karşıya kalmasını, çok muhteşem efektlerle izleyicilerle buluşturuyor.


The Amazing SpiderMan 2 (2014)

Peter Parker yeni süper kötüler Electro (Foxx) ve Harry Osborn’a (DeHaan) karşı savaşıyor. Bu bölüm, benim mola vermeden izlediğim Marvel filmleri arasında yer alıyor.


Spider-Man: Homecoming (2017)

Sony ve Marvel arasındaki ilk işbirliği, Spider-Man’i Marvel Sinematik Evrenine getiriyor. Tom Holland, Jon Watts’ın muhteşem yönetmenliğinin de yardımıyla karaktere yeni bir heyecan getiren Örümcek Adamı oynayan üçüncü oyuncu.


Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)

Örümcek Adam (SpiderMan) Filmleri İzleme Sırası listesinde yedinci sırada gelen yapım. Miles Morales, Örümcek Adam’ın bulunduğu New York’ta yaşayan normal ve sıradan bir çocuktur, ancak daha sonra radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılır ve tanıdık yetenekler geliştirmeye başlar. Tanıdık başlangıç hikayesinden vazgeçen ve canlanan bir çizgi romana benzeyen son derece yaratıcı animasyon macera filmi.


Spider-Man: Far From Home (2019)

Peter Parker, arkadaşları ile gittiği okul gezisi sırasında gizemli bir görev üstlenmek zorunda kalıyor. Peter Parker’ı bir kez daha milyonlarca hayran kazanan yeni nesil Örümcek Adam Tom Holland canlandırıyor. Genç Peter Parker’ın maceralarının anlatılacağı filmin yönetmenliğini Jon Watts üstleniyor.


Spider-Man: No Way Home (2021)

Kimliği açığa çıkan Örümcek-Adam’ın, herşeyi geri döndürmek için Doktor Strange’den yardım istemesiyle birlikte yaşananları konu ediyor. Örümcek-Adam’ın kimliği ifşa edilerek onun ve sevdiklerinin hayatı, halkın gözü önüne serilir. Kendisini büyük bir kaosun ortasında bulan Peter, aynı zamanda suç ortakları olarak lanse edilen MJ ve Ned’in hayatının da olumsuz etkilenmesine şahit olur. Arkadaşların üniversiteye girme şanslarının yok olmasına seyirci kalmak istemeyen Peter, sırrını geri vermesi için Doktor Strange’den yardım ister. Peter’ın yakarışından etkilenip ona yardım etmeyi kabul eden Strange, Unutma Büyüsü’nü yapmaya başlar. Ancak bu büyü, MJ, Ned, May ve Happy’nin de Örümcek-Adam’ın kim olduğunu unutmasına neden olacaktır. Arkadaşlarının kim olduğunu hatırlamasını, diğer kişilerin unutmasını isteyen Peter, Strange büyüyü yaparken parametreleri değiştirir. Ancak bu durum beklenmedik olaylara neden olur.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!