in

KızgınKızgın

Osmanlı’da Olsa Kelle Götürecek Olay Sonrası ‘Ne var yani bunda’ Savunması

İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan 270 yıllık 1. Mahmut Çeşmesi’ni yeniden yaptırdıktan sonra babasının adını yazdıran AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı açıklamada bulundu.

tarihi çeşmeye babasının adını yazdıran ahmet hamdi çamlı

Restore edilen 270 yıllık tarihi çeşmeye babasının adını yazdıran AKP’li Ahmet Hamdi Çamlı “Ne var yani bunda” diyerek kendisini savundu.

Sultan Mahmut tarafından yapılan İskenderpaşa Camii’nin Sarıgüzel Caddesi’ne bakan yüzünde kalan “1. Mahmut Çeşmesi”, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2018 yılında yeniden yapıldı.

Ardından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, Bir dönem ‘Yeliz’ konusuyla anılan Ahmet Hamdi Çamlı’nın, yeniden yapılan tarihi çeşmeye babasının adını yazdırdığını belirtti. Polat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 1. Mahmud Çeşmesi kitabesinin orijinalinde “Ayn-ı dilcûy-ı şifa çeşme-i Sultan Mahmud” şeklinde biten kitabeye, “Sahibü’l hayrat merhum Ahmed Zeki Çamlı ruhiçün el fatiha” şeklinde ekleme yapıldığını duyurdu.

AHMET HAMDİ ÇAMLI “NE VAR YANİ BUNDA”

Konuyla ilgili Hürriyet’ten Fatma Aksu’ya konuşan AKP’li Çamlı, “Babam da sağlığında yaptırmak için çok uğraştı. Bize nasip oldu. Hem onun ruhuna gitmiş oldu, hem bir çeşmeyi ihya etmiş olduk. Ne var yani bunda” dedi.

Çamlı şu ifadeleri kullandı:

“1. Mahmut’un 270 sene önce yaptırdığı çeşmenin 1918’de İstanbul’da çıkan Sarıgüzel yangınında taşlarının özelliği bozulmuş. Babam da sağlığında yaptırmak için uzun süre çok uğraştı ama yaptıramadı. Bize nasip oldu. Hem onun ruhuna gitmiş oldu, hem bir çeşmeyi ihya etmiş olduk. Ne var yani bunda? Tıpkısının aynısı yapıldı. Vefasızlık yapılmadı. Aile olarak, bizzat son kuruşuna kadar plan ve projesini biz yaptırdık. O zamanın parasıyla 300 bin lira verdik.

Sayın Ekrem İmamoğlu algı çalışması yaparak, benim üzerimden siyasi ranta çevirmeye çalışıyor. Bizim hayrımıza hasenatımıza çamur atacağına, İstanbul’un işleriyle ilgilensin. Genel Sekreter Yardımcısı’nın yapmış olduğu yalan yanlış bilgilendirmeyi içeren haberi düzeltmelerini, kaldırmalarını ve özür dilemesini talep ediyorum.”

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
rüyada kağıt para görmek

Rüyada Kağıt Para Görmek, Birinden Para Almak, Almamak, Yolda Bulmak, Saymak, Birine Vermek Ne Anlama Gelir

akrep burcu kadını özellikleri

Akrep Burcu Kadını Özellikleri ve Cinsellik, Aşk Hayatı