3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaTakiyeOsmanlı'da Olsa Kelle Götürecek Olay Sonrası 'Ne var yani bunda' Savunması

Son Yazılar

Osmanlı’da Olsa Kelle Götürecek Olay Sonrası ‘Ne var yani bunda’ Savunması

Restore edilen 270 yıllık tarihi çeşmeye babasının adını yazdıran AKP’li Ahmet Hamdi Çamlı “Ne var yani bunda” diyerek kendisini savundu.

Sultan Mahmut tarafından yapılan İskenderpaşa Camii’nin Sarıgüzel Caddesi’ne bakan yüzünde kalan “1. Mahmut Çeşmesi”, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2018 yılında yeniden yapıldı.

Ardından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, Bir dönem ‘Yeliz’ konusuyla anılan Ahmet Hamdi Çamlı’nın, yeniden yapılan tarihi çeşmeye babasının adını yazdırdığını belirtti. Polat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 1. Mahmud Çeşmesi kitabesinin orijinalinde “Ayn-ı dilcûy-ı şifa çeşme-i Sultan Mahmud” şeklinde biten kitabeye, “Sahibü’l hayrat merhum Ahmed Zeki Çamlı ruhiçün el fatiha” şeklinde ekleme yapıldığını duyurdu.

AHMET HAMDİ ÇAMLI “NE VAR YANİ BUNDA”

Konuyla ilgili Hürriyet’ten Fatma Aksu’ya konuşan AKP’li Çamlı, “Babam da sağlığında yaptırmak için çok uğraştı. Bize nasip oldu. Hem onun ruhuna gitmiş oldu, hem bir çeşmeyi ihya etmiş olduk. Ne var yani bunda” dedi.

Çamlı şu ifadeleri kullandı:

“1. Mahmut’un 270 sene önce yaptırdığı çeşmenin 1918’de İstanbul’da çıkan Sarıgüzel yangınında taşlarının özelliği bozulmuş. Babam da sağlığında yaptırmak için uzun süre çok uğraştı ama yaptıramadı. Bize nasip oldu. Hem onun ruhuna gitmiş oldu, hem bir çeşmeyi ihya etmiş olduk. Ne var yani bunda? Tıpkısının aynısı yapıldı. Vefasızlık yapılmadı. Aile olarak, bizzat son kuruşuna kadar plan ve projesini biz yaptırdık. O zamanın parasıyla 300 bin lira verdik.

Sayın Ekrem İmamoğlu algı çalışması yaparak, benim üzerimden siyasi ranta çevirmeye çalışıyor. Bizim hayrımıza hasenatımıza çamur atacağına, İstanbul’un işleriyle ilgilensin. Genel Sekreter Yardımcısı’nın yapmış olduğu yalan yanlış bilgilendirmeyi içeren haberi düzeltmelerini, kaldırmalarını ve özür dilemesini talep ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!