Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaDiziOuter Range Benzeri 7 Dizi

Son Yazılar

Outer Range Benzeri 7 Dizi

Amazon Prime'da yayınlanan gizem dolu yapım Outer Range benzeri dizileri sizler için araştırdık, işte gizemin dibini gösteren 7 dizi.

Brian Watkins tarafından yaratılan ‘Outer Range’, ailesi için savaşan ve komşu Tillerson’lara karşı savaşan Royal Abbott adlı bir çiftlik sahibi etrafında dönen bir Batılı gizemli drama dizisidir. Abbott, Wyoming’in vahşi doğasının kenarındaki otlakta gizemli siyah bir delikle karşılaştığında işler daha da karanlık bir hal alır. Bu yazımızda son dönemin giderek en fazla dizileri arasında yer alan Outer Range benzeri dizileri sizler için araştırdık.

Dizi, birkaç Batılı unsurun dahil olduğu dramatik ve gizemli bir anlatıyı takip ediyor. Temaların ve türlerin bu karışımı, izleyicileri her bölümün başından sonuna kadar koltuklarının ucunda tuttuğu için istenen duyguları iyi veriyor. Bu yüzden, Josh Brolin’in başrolde yer aldığı diziyi izlemekten hoşlanıyorsanız, aşağıda listelediğimiz Outer Range benzeri diğer diziler de ilginizi çekecektir. ‘Outer Range’ gibi bu şovların çoğunu Netflix, Amazon Prime veya Hulu’da izleyebilirsiniz.

Bazı dizilere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

7. Wynonna Earp (2016-2021)

Emily Andras tarafından yaratılan ‘Wynonna Earp’, Beau Smith’in aynı isimli çizgi roman serisine dayanıyor. Outer Range benzeri diziler arasında olan yapımın konusuna gelince, Wyatt Earp’ün büyük-büyük-torunu olan karakterin etrafında döner. Birkaç yıl sonra memleketi Purgatory’a döndüğünde, geçmiş suçluların dirilen ruhlarından, Revenant’lardan kurtulma sorumluluğunu üstlenir. Başkalarıyla birlikte çalışan Earp, Revenant’ların yaşadıkları yeri ele geçirmesini durdurmak için çalışır. Ayrıca kahramanlar, rakiplerinin kendi topraklarını ele geçirmesine izin vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Güzel bir film fakat Netflix Türkiye’de yayınlanmamakta. Bu sebeple alternatif yayıncıları aramanızı ya da VPN kullanmanızı tavsiye ederiz.

BENZER YAZI: KONULARIYLA SİZİ HAYRAN BIRAKACAK EN İYİ NETFLİX İSPANYOL DİZİLERİ

6. The Son (2017-2019)

Philipp Meyer’in aynı adlı romanından uyarlanan ‘The Son’, Philipp Meyer, Brian McGreevy ve Lee Shipman üçlüsü tarafından yaratılan bir Batı drama dizisidir. Eli McCullough’un yaşlanma hikayesini konu olarak izleyicilerle buluşturuyor. 13 yaşında Komançiler tarafından kaçırıldıktan sonra, güçlü ve etkili bir insan olarak büyür, ancak oğluyla anlamlı bir bağ kurmakta zorlanır. ‘Outer Range’ gibi, ‘The Son’daki kahramanın imparatorluğunu ve ailesini dış güçlerden korurken bazı ailevi meselelerle uğraşması gerekiyor. Bu güzel yapım Amazon Prime Türkiye’de yayınlanmamakta. Bu sebeple alternatif yayıncıları aramanızı ya da VPN kullanmanızı tavsiye ederiz.

BENZER YAZI: HERKESİN İZLEMESİ GEREKEN EN İYİ NETFLİX DİZİLERİ

5. Deadwood (2004-2006)

David Milch tarafından yaratılan ve Outer Range benzeri diziler arasında listelenen ‘Deadwood’, Güney Dakota’daki maden kasabası etrafında dönüyor. Farklı yerlerden insanlar daha zengin olma umuduyla Deadwood’a kaçar. Bununla birlikte, hukuk tesisinin çok az olduğu veya hiç olmadığı bir kasaba olduğu için bazıları uğursuz planlarla gelir ve bu da onu suç ve yolsuzluk için mükemmel kılar. Batılı unsurların yanı sıra, Deadwood’u ‘Outer Range’e benzer kılan şey, sahneleri dramatik tutarken hem suç hem de şiddet görüntüleri içermesidir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX’TE YAYINLANAN EN İYİ 15 ANİME DİZİSİ

4. Hell on Wheels (2011-2016)

‘Hell on Wheels’, Joe ve Tony Gayton tarafından yaratılan bir Western drama dizisidir. Konusu, İç Savaş sonrasında acı çeken Cullen Bohannon adlı eski Konfederasyon askerinin etrafında dönüyor. Ölen karısının intikamını almaya kararlı, intikam dolu bir göreve başlar. ‘Hell on Wheels’, türün hayranlarını tatmin etmesi gereken bir başka vahşi batı drama dizisidir.

BENZER YAZI: KONULARIYLA SİZLERİ BAYMAYACAK 20 MUHTEŞEM FRANSIZ DİZİSİ

3. Stranger Things (2016-2022)

Duffer Kardeşler (Matt ve Ross Duffer) tarafından yaratılan ‘Stranger Things’, 1980’lerde geçen bir bilim kurgu gerilim dizisidir. Outer Range benzeri diziler arasında listelenen yapımın konusu, barışçıl topluluğun bazı karanlık sırlarını çözmeye başlayan Mike adında genç bir çocuğun ortadan kaybolmasını içeriyor. Mike’ın annesi, bir polis memuru ve Mike’ın arkadaşları, onu geri almak için bazı korkunç doğaüstü güçlerle uğraşmak zorunda kalır. ‘Outer Range’ gibi, ‘Stranger Things’deki kahramanlar da bir kaybolma vakasının dibine inmeye çalışırken kimsenin varlığından haberdar olmadığı doğaüstü güçleri keşfederler.

BENZER YAZI: KONUSU PARANORMAL HİKAYELER İÇEREN EN İYİ 5 NETFLİX BELGESELİ

2. Godless (2017)

Scott Frank tarafından yaratılan ‘Godless’, kardeşliğe ihanet ettiği için Roy Goode adlı eski bir üyeyi cezalandırma görevinde olan Frank Griffin ve çetesini takip eden bir vahşi batı drama mini dizisidir. Kaçarken, Roy izole bir maden kasabası La Belle’de işten ayrılmaya karar verir. Kasaba sakinleri, Griffin’in intikam almak için yola çıktığını duyunca, haydutlar çetesine karşı savunmak için güçlerini birleştirirler. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN NETFLİX’TEKİ EN İYİ 25 SUÇ BELGESELİ

1. Westworld (2016-)

Aaron Paul’un yer aldığı Westworld, Jonathan Nolan ve Lisa Joy tarafından yaratılan bir bilim kurgu Western dizisidir. Yönetmenliğini Michael Crichton’ın yaptığı aynı adlı filme dayanan dizinin konusu, ziyaretçilerin insan benzeri androidlerle etkileşime girmeye teşvik edildiği Westworld adlı fütürist bir Vahşi Batı tema parkında geçiyor. Bununla birlikte, robotlar arızalanmaya başladığında vahşi bir olay gerçekleşiyor. ‘Outer Range’ ve ‘Westworld’deki kahramanlar gizemin dibine inmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: IMDB PUANI YÜKSEK EN İYİ NETFLİX BİYOGRAFİ DİZİLERİ


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!