in

HadiiHadii

Paramount Otel’e Tank ile Girdiği İddia Edilen Cihan Ekşioğlu Kimdir?

Atilla Uras’ın kızı Yasemin Uras Paramount otele tank ile girdi dediği iş adamı Cihan Ekşioğlu kimdir, nereli, kaç yaşında işte yazımızda.

cihan ekşioğlu kimdir

Türkiye günlerdir Sedat Peker’in YouTube’a yüklediği videoları konuşuyor. Bugünün en merak edilen konusu ise Yasemin Uras’ın ortaya attığı Paramount Hotel’e tankla girilmesi olayı oldu. Peki bu eylemi gerçekleştirdiği iddia edilen Cihan Ekşioğlu kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor, Cihan Ekşioğlu evli mi, eşi kim, kaç çocuğu var, işte merak edilen tüm detaylar yazımızda.

Sedat Peker, son videosunda firari Sezgin Baran Korkmaz’a ait olduğu bilinen Paramount Hotel’de çok sayıda ismin kaldığını söylemişti. Otelin ilk sahibi olan Atilla Uras’ın kızı Yasemin Uras, o döneme ait ilginç bir olay paylaştı. Bu paylaşımdan sonra Cihan Ekşioğlu kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor, Cihan Ekşioğlu evli mi, eşi kim, kaç çocuğu var soruları araştırılmaya başlandı.

YASEMİN URAS’IN İŞARET ETTİĞİ CİHAN EKŞİOĞLU KİMDİR?

Peker’in işaret ettiği Paramount Hotel’in ilk sahibi Atilla Uras’ın kızı Yasemin Uras ise yaptığı açıklamada, Turan Avcı’nın oteli hiç satın almadığını, Cihan Ekşioğlu’nun Atilla Uras’ın öldüğü gün otele devletin tankıyla girdiğini ve şu andaki sahibinin de belli olmadığını ileri sürdü. Otelin şu anda Sezgin Baran Korkmaz üzerine olmadığını anlatan Uras, “Şöyle bir hikaye de var; Sezgin Baran Korkmaz’a bildiğim kadarıyla Botır Rakhimov’un 30 milyon dolar kadar borcu vardı. Acaba o borç karşılığında mı devretti onu bilmiyoruz, öğreneceğiz. Pay defterlerini istedik. Delilleri istedik, hakim de istedi. Şu halde Ufuk Turizm’in pay defterinde halen Botır gözüküyor, Sezgin değil” şeklinde konuştu.

Uras’ın dikkat çeken bu açıklamasıyla beraber gözler EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Cihan Ekşioğlu’na döndü. İnternet kullanıcıları Cihan Ekşioğlu kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor, Cihan Ekşioğlu evli mi, eşi kim, kaç çocuğu var soruları araştırılmaya başlandı.

Peki, “devletin tankıyla otele girdiği” iddia edilen Cihan Ekşioğlu kimdir?

CİHAN EKŞİOĞLU KİMDİR?

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde doğan Cihan Ekşioğlu, EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Cihan Ekşioğlu, İstanbul Yapı, CEMD Defence, CEMD Technology, ICE Defence Savunma Teknolojileri ve Martebd INC şirketlerinin de sahibi.

Cihan Ekşioğlu aynı zamanda da Dünya Engelliler Vakfı Başkanlığını yürütüyor.

Cihan Ekşioğlu Katerina Ekşioğlu ile evli ve 2 çocuk sahibi.

cihan ekşioğlu eşi kimdir

Ekba Holding ise; savunma sanayiden teknolojiye, turizmden inşaat sektörüne kadar birçok alanda faaliyet gösteriyor.

Ekşioğlu’nun ise geçmiş yıllarda Euronewsport’a verdiği bir röportaj dikkat çekiyor. Ekşioğlu, 12-13 devletle iş yaptıklarını söylemiş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için, “İstekleri çok önemlidir” demişti. Ekşioğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde savunma sanayi de önemli bir hareket başlatıldı. Uçak, tank, gemi gibi birçok alanda milli projeler geliştiriyoruz. Ekba Holding olarak bizde insansız hava aracı üretiyoruz. Tamamen kendimiz üretiyoruz. İnsansız ve silahlı ile silahsız drone üretiyoruz. Bunları kendi yatırımlarımızla yapıyoruz. Fakat bu konudaki gelişim için Sayın Cumhurbaşkanımızın istekleri ve firmalara olan destekleri çok önemlidir” diye belirtmişti.

Ekşioğlu, yine aynı röportajında kentsel dönüşümü de üstlendiklerinden bahsederek, “Bodrum’daki projemizi bitirdik. Satışlarımızı tamamladık. Şu onda Torba’da bir proje geliştiriyoruz. İstanbul’da kentsel dönüşüm alanında çalışmalara yöneldik. Kâğıthane veya Fikirtepe bölgelerinde çalışmalara başladık” demişti.

CİHAN EKŞİOĞLU NE İŞ YAPIYOR?

Ekşioğlu’nun 2015 yılındaki röportajı da dikkat çekiyor. Türkiye üzerinden NATO üyesi ülkelere ürettiklerini pazarladıklarını söyleyen Ekşioğlu, “Bodrum’u neden seçtiği” sorusuna ise şu yanıtı veriyor:

“İnşaat olarak Bodrum Güllük yarım adasında biri biten biri de bitmek üzere olan iki tane projemiz var. Gümüşlük’te de yeni bir projeye başladık. İstanbul Bağdat Caddesi’nde de Selen Residence diye bir projeye başlıyoruz. Beyaz Rusya’da ve Rusya’da da taahhüt işlerimiz var. Dubai’deki savunma sanayi şirketimizde de Zeplin –yakın yer uydusu- adını verdiğimiz bir balon üretimi yapıyoruz. Aynı zamanda da insansız hava aracı üretiyor, Arap ülkelerine ve Türkiye üzerinden NATO üye ülkelerine pazarlıyoruz.

Bence Bodrum Türkiye’nin incisi. Güllük de orada çok gelişen, sakin ve güzel bir tatil kasabası. Tatil yapmak isteyenler için çok ideal bir yer. Sevdiğim bir yeri daha kolay pazarlayabileceğimi ve daha kazançlı olabileceğini düşündüm.”

CİHAN EKŞİOĞLU: ‘DEVLET DÜZENİNE KARŞI DEĞİLİM’

Ekşioğlu’nun Klass Magazin’e verdiği bir röportaj da dikkat çekiyor. Söz konusu röportajda, sosyal medya kullanımına değinen Ekşioğlu, sosyal medyaya dair tartışma yaratacak ifadeler kullanıyor. Sosyal medya ve Whatsapp yazışmalarının çözümlenebildiğini söyleyen Ekşioğlu, “Devlet durup dururken vatandaşın Whatsapp’ında ne yazıyor diye onu takip etmez ki. Ailevi ya da özel yatak odası ilişkilerini takip etmez” derken, “Devlet düzenine, kamu düzenine karşı bir faaliyetiniz yoksa, dinlenseniz de bir sıkıntı yok sonuç olarak” ifadelerini kullanıyor.

Röportajda ne söylemişti?

“Sosyal medya işlerinin de kendilerinde olduğunu ifade eden Ekşioğlu, “Sosyal medya çözümleme ve takip işleri var bizde. Biz takip etmiyoruz bunları çözümleyen sistemleri istihbarat servislerine satıyoruz. Bu da, örneğin, Twitter’daki hareketliliği takip edebiliyorsunuz, hangi noktadan çıktığını, çağrıların nereden geldiğini, kimin kiminle neler yaptığını çözümleyebiliyorsunuz. Bunun içinde sosyal medya ve Whatsapp yazışmaları da var. Bunlar çözümlenebiliyor. Biz bu işleri yapmıyoruz, bunları devletin istihbarat teşkilatı yapıyor. Biz bu takibin yapılabilmesi için birtakım yazılım ve sistem geliştiriyoruz. Dubai’de bizimle çalışan 100’e yakın Hintli ve Pakistanlı mühendis var. Bu konuda onlar çok iyidir. Uygu takip sistemleri, sosyal medya takip sistemleri üzerine çeşitli yazılımlar var. Biz bunları istihbarat servislerine satıyoruz.

(…) Suç işleyen insanın tedirgin olması lazım. Devlet vatandaşın özel yazışmasıyla uğraşmaz. Eğer bir teröristsen, devlete karşı faaliyetin varsa, kamu düzenine karşı bir faaliyetin varsa o zaman incelenirsiniz. Zaten o zaman gizli haberleşme yöntemlerini benimsediğin için devlet de o yüzden takip eder. Devlet durup dururken vatandaşın Whatsapp’ında ne yazıyor diye onu takip etmez ki. Ailevi ya da özel yatak odası ilişkilerini takip etmez. Ama vatandaşta böyle bir psikoloji var. Devlet düzenine, kamu düzenine karşı bir faaliyetiniz yoksa, dinlenseniz de bir sıkıntı yok sonuç olarak.”

cihan ekşioğlu kimdir
cihan ekşioğlu kimdir

CİHAN EKŞİOĞLU ÇOCUĞU İÇİN ALEYNA TİLKİ’Yİ GETİRDİ

Cihan Ekşioğlu, kızı Selen Ekşioğlu’nun “Fashion Party” temalı, 2019 yılındaki, 7. yaş doğum gününde sahneye podyum kurdurmuştu. Kızı Selen için Cihan Ekşioğlu bir “sürpriz” de yapmış ve Selen’in doğum gününe, hayranı olduğu Aleyna Tilki’yi getirtmişti. Tilki, küçük Selen için doğum gününde hem şarkı söylemiş hem de onunla podyumda yürümüştü.

cihan ekşioğlu kimdir
cihan ekşioğlu kimdir

CİHAN EKŞİOĞLU ÜNLÜLERLE DE YAKIN İLİŞKİDE

ABD’li dünyaca ünlü aktör Steven Seagal, 2019 yılında Bodrum’da Ekşioğlu’nun otelinde kalmıştı. Seagal’ın onuruna, Cihan Ekşioğlu bir yemek organize etmişti.

Yemek esnasında otel yetkilileri tarafından lazerle sahile “Steven Seagal – Erdenetuya Seagal hoş geldiniz” yazılmıştı.

Cihan Ekşioğlu – Jean Claude Van Damme

Yine, dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Jean Claude Van Damme da Cihan Ekşioğlu’nun misafiri olarak The Bodrum by Paramound Resort hotelde kalmıştı.

Jean Claude Va Damme Hotel görevlileri ve Cihan Ekşioğlu tarafından karşılanmıştı. Jean Claude Va Damme, Ekşioğlu ile samimi pozlar verirken, burada Türk kahvesi içmişti.

cihan ekşioğlu kimdir
Cihan Ekşioğlu – Steven Seagal

SİYASETÇİLERLE DE YAKIN OLAN CİHAN EKŞİOĞLU KİMDİR?

Cihan Ekşiğlu’na yapılan ziyaretler ise ayrı bir tartışma konusu…

Zira, üst düzey isimlerle fotoğrafları bulunan Ekşioğlu, tüm bu fotoğrafları da EKBA Holding’in web sitesinde paylaşmıştı. Hala duran fotoğraflarda birçok isim bulunuyor.

Eski MHP’li şimdi ise Demokrat Partili olan Cemal Enginyurt, Cihan Ekşioğlu ile birlikte fotoğraf çektirmişti. Söz konusu ziyarette Enginyurt, Ekşioğlu için “Kardeşim” ifadesini kullanırken, “ORDULU olmaktan gurur duyan,bir tarafı da Rizeli olan can kardeşim Cihan EKŞİOĞLU,güzel bir Osmanlı kehribarı hediye etti.Kardeşime teşekkür ederim” demişti.

Ekşioğlu’nun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Binali Yıldırım, AKP Milletvekili Tuğrul Türkeş ve Rusya Federasyonu’na bağlı olan Çeçenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov’a gibi isimlerle fotoğrafları da bulunuyor.

İşte Cihan Ekşioğlu’nun üst düzey isimlerle o fotoğrafları:

cihan ekşioğlu kimdir
Cihan Ekşioğlu – Süleyman Soylu
Cihan Ekşioğlu – Binali Yıldırım
Cihan Ekşioğlu – Murat Kurum
Cihan Ekşioğlu – Tuğrul Türkeş
Cihan Ekşioğlu – Cemal Enginyurt
Cihan Ekşioğlu – İsmail Rüştü Cirit

“250 ADET” RAMAZAN KOLİSİ…

Cihan Ekşiğlu’nun ismi “250 adetlik” yardım kolisinde de duyulmuştu.

Ekşioğlu, geçen sene, pandemi döneminde, esnafa destek için “250 adet” Ramazan kolisi dağıtmıştı.

“100 BİNİN ÜZERİNE EKŞİOĞLU YAŞIYOR”

2013 yılında ise Sabah gazetesi yazarı Müjgan Halis, Cihan Ekşioğlu kimdir, paylaşmıştı. Söz konusu yazıda Halis, “Ekşioğlu ailesi, Türkiye’nin en köklü sülalelerinden biri. Öyle ki ‘Ekşioğlu Cumhuriyeti’ olarak dahi nitelendiriliyor. Nüfus kayıtlarına göre ailenin 300 binden fazla üyesi var. 250 bine yakın Türkiye içinden, 100 bine yakın da yurtdışında mensubu olduğu tahmin ediliyor. Rize’nin yanı sıra Sivas, Ankara, İzmir, Antalya, Düzce, Adapazarı, Ordu, Çorlu ve Hatay’da Ekşioğlu büyük ailesinin mensupları yaşıyor. Bir araştırmaya göre dünya üzerinde soybağı bilinen en büyük ikinci sülale konumundalar. Sülalenin, Ekşioğlu Vakfı adıyla Türkiye’de bir soyadı adına kurulu bilinen en eski vakıfları da mevcut” diye yazmıştı.

Yazısının devamında Halis, “İstanbul’da 100 binin üzerinde Ekşioğlu yaşıyor. Aile, inşaat alanında Türkiye çapında isim yapmış. Sadece İstanbul’da bu soyadını taşıyan 500 civarında müteahhit var” diye belirtmişti.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim Kimdir kategorimizde en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
vivaldi browser nedir

Vivaldi Browser Nedir? Vivaldi Tarayıcı Güvenilir mi? Ayarları Nasıl Yapılır? Özellikleri Nelerdir?

kankaya doğum günü mesajı

Kankaya Doğum Günü Mesajı