in

HadiiHadii

Paris’te Bir Öğretmen Hz. Muhammed Karikatürü Gösterdiği İddiası İle Öldürüldü

Hz. Muhammed (SAV) karikatürlerini ifade özgürlüğü dersinde öğrencileriyle paylaştığı iddia edilen öğretmenin kafası, müslüman bir öğrenci tarafından kesildi. Öğretmen hakkında daha önce şikayette bulunulduğu belirtildi.

Hz. Muhammed Karikatürü Kafa Kestirdi

Le Figaro gazetesinde yayınlanan habere göre, 16 Ekim Cuma günü saat 17:00 sıralarında, ifade özgürlüğü üzerine bir ders verilirken Hz. Muhammed’in karikatürlerini sınıfta gösterdiği için, Conflans-Sainte-Honorine’deki Bois d’Aulne kolejinde bir tarih öğretmeninin başı kesildi.

MÜSLÜMAN RUS

Adli polis araştırmalarına başladı ve ilk bulgulara ulaştı. Birkaç kaynağa göre, tarih profesörünün başını kesen kişi müslüman bir Rus olan Abdoulakh A. olabilir. 2002’de Moskova’da doğduğu belirtiliyor.

Hz. Muhammed Karikatürü Kafa Kestirdi

DAHA ÖNCE ŞİKAYET EDİLMİŞ

Euronews’ta yer alan bir habere göre ise, olay yeri güvenlik kordonu altına alınırken, Antiterörizm Savcılığı konu hakkında terör bağlantılı cinayetten soruşturma başlattığını açıkladı. Fransız haber ajansı AFP, öldürülen tarih öğretmeninin 47 yaşında olduğunu, 5 Ekim’de öğrencilerinin aileleri tarafından Hz. Muhammed’in karikatürlerini sınıfta göstermesinden dolayı şikayet edildiğini belirtti.

MACRON NE DEDİ ?

Bugün bir vatandaşımız eğittiği için, öğrencilere ifade özgürlüğünü, inanma ve inanmama özgürlüğünü öğrettiği için katledildi. Vatandaşımıza haince saldırıldı, terör saldırısının kurbanı oldu.

EĞİTİM BAKANI NE SÖYLEDİ ?

Fransa Eğitim Bakanı Jean-Michel Blanquer Twitter üzerinden paylaştığı mesajında “Cumhuriyet’in saldırıya uğradığını” ifade etti. “Bu gece Cumhuriyet’e hizmet veren bir öğretmen iğrenç bir saldırıya uğradı. Düşüncelerim o ve ailesi ile. Birlik ve kararlılığımız İslamcı terörizmin canavarlığına tek cevaptır. Yüzleşeceğiz”.

AŞIRI SAĞCI LİDER LE PEN: ‘BARBARLIK’

Saldırıya tepki gösteren diğer bir lider de aşırı sağcı politikacı Marine Le Pen oldu. Twitter’dan paylaştığı mesajında politikacı, “Charlie Hebdo karikatürlerini sunduğu için bir profesörün başı kesildi: Fransa’da, dayanılmaz bir barbarlık düzeyindeyiz. İslamcılık bizimle savaşıyor: Onu ülkemizden zorla çıkarmalıyız” dedi.

CHARLIE HEBDO DERGİSİ

Fransa’da geçen ay da Pakistan’dan göç eden bir kişi Charlie Hebdo dergisinin eski binası yakınlarında iki kişiyi yaralamıştı. Charlie Hebdo dergisi 5 yıl önce Hz. Muhammed karikatürleri yayımlamasının ardından silahlı saldırıya uğramıştı. Bu saldırıda 11 kişi ölmüş, 11 kişi de yaralanmıştı.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Kadir Şeker Davasında Son Dakika: Başsavcılık İndirim İstedi

Kadir Şeker Davasında Son Dakika: Başsavcılık İndirim İstedi

Emekli olunca ne kadar maaş alırım

Ne Zaman Emekli Olacağım Diye Merak Etmeyin