Ana Sayfa Teknoloji İnternet PDF Dosyaları Paylaşmak için En İyi 4 QR Kod Oluşturucu

PDF Dosyaları Paylaşmak için En İyi 4 QR Kod Oluşturucu

PDF dosyanızı QR kod oluşturucu kullanarak paylaşmak istiyorsanız, yazımızda paylaşacağımız dört online araç size yardımcı olacak.

0
355
pdf qr kod oluşturucu

PDF QR kodları, işletmelerin veya normal kullanıcıların yazılarını, ürünlerini ve hizmetlerini paylaşmanın harika bir yoludur. Müşterileri web sitelerine bağlamak, belgeleri paylaşmak ve daha fazlası için kullanılabilirler. Bu kapsamlı kılavuz, PDF dosyalarını paylaşmak için QR kod oluşturucu kullanma sürecinde size yol gösterecektir. Mevcut farklı PDF QR kodları türlerine, bunların nasıl oluşturulacağına ve bazı olası kullanım durumlarına bakacağız. Bu kılavuzun sonunda, bu güçlü araçları pazarlama stratejinizde nasıl kullanacağınızı daha iyi anlamış olacaksınız.

PDF QR Kodları nedir ve QR Kod Oluşturucu Nasıl Kullanılır?

pdf qr kod oluşturucu

PDF QR Kodları, bilgileri bir PDF dosyası biçiminde depolamak ve paylaşmak için kullanılabilen bir Hızlı Yanıt (QR) kodu türüdür. Belgeleri çevrimiçi depolamak ve paylaşmak için kolay bir yol sağladıkları için işletmeler için giderek daha popüler hale geliyorlar.

Bir QR Kod Oluşturucu kullanarak, doğrudan PDF dosyanıza bağlanan kendi benzersiz QR Kodunuzu kolayca oluşturabilirsiniz. Bu, belgeyi akıllı telefona veya kameralı başka bir cihaza erişimi olan herkesle hızlı bir şekilde paylaşmanıza olanak tanır. Bu teknoloji ile işletmelerin belgelerini çevrimiçi oluşturmaları ve dağıtmaları her zamankinden daha kolay.

PDF Dosyalarında QR Kod Oluşturucu Kullanmak

Görüntüleri, biçimlendirmeyi, yazı tiplerini veya daha fazlasını koruyarak bir belgeyi paylaşmaya çalışıyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu PDF’e çevirmektir. Ancak tüm PDF’leri tek bir QR kodundan da paylaşabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bu, QR kodlarınızdaki bilgileri tam olarak oluşturduğunuz gibi alınacağından emin olarak paylaşmanıza olanak tanır. Daha da iyisi, onları hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmanıza izin veren çok çeşitli farklı online hizmetler var. İşte en iyilerinden dördü.

1. PDF için QR Kod Oluşturucu

online pdf qr kod oluşturucu

Bu listede ilk olarak, PDF için QR Code Generator’a bakalım. PDF’nizi QR kod biçimine dönüştürmek için kullanabileceğiniz şaşırtıcı derecede sağlam bir araç arıyorsanız, o zaman burası başlamak için harika bir yer.

Bu QR kodu oluşturucuyu kullanmaya başlamak için önce bir hesap açmanız gerekir. Bir hesap oluşturmak, size belirtilen tüm özellikler için 13 günden biraz fazla ücretsiz deneme hakkı verir ve bundan sonra kodlarınızın süresi dolar.

Oluşturulan hesabınızla, ince ayrıntılara girebilirsiniz. PDF için QR Code Generator, QR kodlarınızdan çok daha fazlasını elde etmenizi sağlar. QR kodunuz doğrudan dosyada çalışacak şekilde PDF’nizi yükleyebilir veya dosyayı açıklamaya yardımcı olacak küçük bir açılış sayfası oluşturabilirsiniz.

Örneğin, sayfaya, içinde ne olduğuna dair kısa bir açıklama içeren bir katalog paylaştığınızı açıklayan bir başlık verebilirsiniz. Bu yolu izlerseniz, bu açılış sayfası için kullanılan renkleri ayarlayabilir ve hatta sayfa yüklenirken görüntülenecek bir logo yükleyebilirsiniz ki bu oldukça etkileyici.

PDF’nizin nasıl görünmesini istediğinizi seçtikten sonra, QR kodunuzun özelliklerini de ayarlayabilirsiniz. Bu, kullanıcılara QR kodunu, kodun renklerini, görüntülenme biçimini ve hatta kodun merkezine ekleyebileceğiniz bir logoyu taramasını söyleyen çerçeveleri içerir.

Burada seçim yapabileceğiniz pek çok özelleştirilebilirlik var ve bu, QR kodunuzun tam olarak istediğiniz gibi çalışmasını sağlamak için harika.

2. Me-QR

Bu listede sırada Me-QR geliyor. PDF’lerinizi çok çeşitli farklı çerçeve ve QR kodu seçenekleriyle QR kodlarına dönüştürmenin bir yolunu arıyorsanız, o zaman bu iyi bir seçenek olacaktır.

PDF’nizin Me-QR ile nasıl görüntüleneceğini seçmek söz konusu olduğunda çok fazla seçenek yoktur. Gerçekten yapabileceğiniz tek şey PDF’nizi yüklemek ve Me-QR, onu tarayan herkes için doğrudan açacak bir QR kodu oluşturacaktır.

Bununla birlikte, Me-QR’nin gerçekten parladığı yer, QR kodunuzun görüntülenme şeklini ayarlamaya başladığınız zamandır. Burada çok çeşitli farklı çerçeveler, çerçeve renkleri, ek metin, QR kod kalıpları, QR kod renkleri, şekiller, logolar ve daha fazlası için seçenekler var.

Gerçekten benzersiz görünen bir QR kodu yapmak istiyorsanız, o zaman bu tam da bunu yapmanın mükemmel bir yoludur. Hepsinden iyisi, bir hesaba kaydolduğunuzda tüm bu özelliklerin yanı sıra QR kodunuzu kaç benzersiz kişinin ziyaret ettiği gibi analitik ve istatistiklere erişebilirsiniz.

Buradaki tek dezavantaj, premium abonelik için ödeme yapmadığınız sürece Me-QR’nin QR kodlarınıza reklam filigranı eklemesidir. Nelere ücretsiz olarak erişebildiğiniz göz önüne alındığında fena değil, ancak akılda tutmaya değer.

3. QRcode Chimp

online pdf qr kod oluşturucu

Bazı daha benzersiz QR kodu tasarımlarına sahip bir şey için, QRcode Chimp, diğer birçok QR kodu oluşturucunun sunduklarından gerçekten farklı görünen çeşitli özelleştirme seçeneklerine sahiptir.

QRcode Chimp’i kullanmaya başlamak için önce PDF’nizi yüklemek üzere kaydolmanız gerekir, ancak bunu yaptıktan sonra QR’nizi dilediğiniz gibi özelleştirmeye hazır olursunuz.

Kendi hesabınızla giriş yaptıktan sonra QR kodları oluşturmak için pek çok harika basit çevrimiçi araç bulacaksınız, ancak buradaki seçenekler, aynı şekilde çalışmasına rağmen, bir QR kodu düşündüğünüzde tipik olarak düşündüğünüzden gerçekten farklı.

Giysiler, konuşma balonları, hayvanlar, bitkiler, yiyecekler ve çok daha fazlası için seçenekler var. Bunun üzerine QR kodun renklerini değiştirme, kenarlık ekleme, QR kod şekillerini ayarlama ve logo ekleme gibi ek özellikler ekleyebilirsiniz.

Burada, nihai sonucunuzun nasıl görüneceğini ayarlamak için kullanabileceğiniz çok sayıda seçenek ve kaydırıcı vardır, bu nedenle, aklınızda belirli bir şey varsa, o zaman bu, onu elde etmenin harika bir yoludur.

QRcode Chimp ile tüm bunları ücretsiz olarak yapabilirsiniz, ancak tek bir ücretsiz hesapta yalnızca bu kadar çok dinamik QR koduna sahip olabileceğinizi belirtmekte fayda var. Daha büyük dosyalar, daha dinamik QR kodları, ayda daha fazla tarama ve daha fazlası için premium hesaba yükseltmeyi düşünebilirsiniz.

4. QRTiger

Son olarak, QR Tiger’a bakalım. PDF’leriniz için sağlam, küçük bir QR kod üreteci arıyorsanız, QR Tiger tam da aradığınız şey olabilir.

QR Tiger, PDF’niz için çevrimiçi olarak kolayca bir QR kodu oluşturmanıza olanak tanır. Tek yapmanız gereken PDF’nizi yüklemek ve bir hesap oluşturmak ve hazır olacaksınız.

Buradaki QR özelleştirme seçenekleri, göz boyamadan uzak güzel bir çeşitlilik karışımıyla oldukça sağlam. Diğer özelliklerin yanı sıra QR kodunun kullandığı deseni, nasıl görüntüleneceğini ayarlayabilir, logolar ekleyebilir ve renkleri ayarlayabilirsiniz.

Ücretsiz bir QR Tiger hesabıyla, üç dinamik QR koduna erişebileceksiniz, bu da onları dünyaya sunulduktan sonra düzenleyebileceğiniz ve nasıl performans gösterdikleriyle ilgili analizleri görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu aynı zamanda bir premium plana yükselterek önleyebileceğiniz bir QRTiger logosu açılır penceresini de içerir.

PDF Dosyaları Paylaşmak için QR Kod Oluşturucu Kullanmak Zor Olmak Zorunda Değil

Gördüğünüz gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli farklı QR kodu oluşturma hizmetleri var. Her biri biraz farklı bir şey sunar, ancak birlikte, aralarından seçim yapabileceğiniz ve sizin için çalışan bir şey bulmanız için birçok farklı seçenek sunarlar.

Temel uygulamalar veya daha karmaşık uygulamalar için, hemen hemen her şey için bir QR kodu oluşturabilirsiniz. Online belgeleri kolayca paylaşmak için QR kodları bile oluşturabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İnternet kategorimizdeki diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz