in

KızgınKızgın

Pınar Gültekin Cinayetinde İkinci Tutuklama: Metin Cemal Avcı’nın Kardeşi Mertcan Avcı

Pınar Gültekin cinayeti katili Metin Cemal Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı ‘delil karartmak’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Pınar Gültekin Cinayetinde Metin Cemal Avcı’nın Kardeşi Mertcan Avcı Tutuklandı
Pınar Gültekin Cinayetinde Metin Cemal Avcı’nın Kardeşi Mertcan Avcı Tutuklandı

Muğla’nın Ula ilçesinde gerçekleşen cinayette ikinci tutuklama gerçekleşti. Cemal Metin Avcı tarafından vahşice katledilen Pınar Gültekin‘in öldürülmesine ilişkin soruşturmada kardeş Mertcan Avcı tutuklandı. Pınar Gültekin olayı nedir, Metin Avcı ve Mertcan Avcı kimdir?

Pınar Gültekin’in ölümüyle ilgili soruşturma yürüten yetkililer yeni bulgulara ulaşmaya devam ediyor. Cinayet zanlısı Metin Cemal Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın telefon sinyali incelemesinde bulunan savcılık, olay zamanından bir gün sonra Mertcan Avcı’nın ağabeyi ile aynı yerlerde olduğu tespit edildi.

Cemal Metin Avcı - Mertcan Avcı
Cemal Metin Avcı – Mertcan Avcı

Mertcan Avcı’nın cinayet gününden bir gün sonra Pınar Gültekin’in kayıp olduğu süre boyunca Mertcan’ın ağabeyiyle birlikte olay yerine giderek ‘delil karartmakla’ suçlanıyor. Cinayete herhangi bir şekilde yardım ettiğine ettiğine dair bir suçlama veya delil yok.

İfadesi alınan Mertcan cinayetin işlendiği bağ evine gittiğini kabul etti ancak delil karartma suçlamasını reddetti. Bağ evinde alkollu içkileri koydukları depo olduğu için oraya gittiğini söyleyen Avcı “İşyeri için biraları almaya gidiyordum. Herhangi birşey görmedim” dedi.

Delil karartmak’ suçlamasıyla hakim karşısına çıkan Mertcan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Tuğba Keleş’i Katleden Psikopat Erdoğan Küpeli Öldü

Tuğba Keleş’i Katleden Psikopat Erdoğan Küpeli Öldü

Saliha Çalışkan Öldürüldü mü

Saliha Çalışkan Neden Kayboldu? Olay Nasıl Aydınlatılacak?