Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaKim KimdirPqueen Kimdir? Twitch Fenomeni Pelin Baynazoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Son Yazılar

Pqueen Kimdir? Twitch Fenomeni Pelin Baynazoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Pqueen kimdir? sorusu merak ediliyor. Twitch yayıncıları arasında en sevilen isimlerden olan Pqueen, ödüllere doymayan isimlerden. Başarılı oyun geçmişi ve eğlenceli sohbetiyle dikkat çeken Pelin Baynazoğlu hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Mansur Yavaş’ın bile tweet attığı Pqueen’in başı dertte mi? Yayınladığı bir video sonrasında, ‘halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek’ suçlamasıyla ifade vermeye çağrılan Pqueen Kimdir? Twitch Fenomeni Pelin Baynazoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

pelin baynazoğlu kimdir

Twitch dünyasının bir anda yükselen yıldızlarından biri olan Pqueen, Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın attığı tweetle tekrar gündeme gelmişti. Yayınladığı bir video sonrasında, ‘halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek’ suçlamasıyla ifade vermeye çağrılan Pqueen Kimdir? Twitch Fenomeni Pelin Baynazoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

PQUEEN KİMDİR?

Pqueen olarak bilinen Pelin Baynazoğlu 18 Temmuz 1992 yılında doğmuştur. Ankara’da doğan ve büyüyen Pqueen, internet kafede oynadığı GTA Vice City oyunu ile oyun dünyasına atıldı. Pqueen küçük yaşlarından itibaren yirmili yaşlarına kadar TRT Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğunda dans etmiştir.

Pqueen, 18 Temmuz 1992 yılında Ankara’da dünyaya gelmiş ve orada büyümüştür. İlk olarak internet kafede GTA Vice City oynayarak oyun hayatına atılan Pelin, sekiz yaşından yirmi yaşına kadar TRT Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğunda profesyonel olarak dans etmiştir. İktisat bölümü mezunu olan Pelin, Dumlupınar Üniversitesinde Pedogojik Formasyon eğitimi almış, şimdi de aynı üniversitede İşletme fakültesinde yüksek lisans yapıyor.

15 Ekim 2017’de arkadaşlarının gazıyla Twitch’de yayınlara başlayan Pelin, 2019 yılının başlarında NoobStar programıyla iyice ivme kazanmış ve Twitch’de baya bir yükselmiştir.

Pelin Baynazoğulu (Pqueen92)’nun Instagram hesabında 111 binden fazla takipçi, Twitter hesabında 46 binden fazla takipçi, Twitch hesabında ise 982 binden fazla takipçi bulunuyor.

PQUEEN ve MANSUR YAVAŞ BULUŞMASI

Sosyal medya platformu Twitch kullanıcılarından ‘Pqueen’, Twitter hesabından yayınının başladığını duyurduğu bir paylaşım yapıp ve bu paylaşımda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın programına konuk olduğu montajlı bir görsele yer vermişti.

Mansur Yavaş da bu paylaşım üzerinden Twitch kullanıcısı Pqueen’e yanıt verdi.

Yavaş, Twitter üzerinden yanıt verdiği paylaşımda, “Sevgili Pelin, içeriklerin beni ve ailemi çok eğlendiriyor. Gençlerimizin pozitif enerjisi bizleri mutlu ediyor. Twitch’te bir gün yayınına katılıp chat’e selam vermek isterim” ifadelerini kullandı.

PQUEEN İFADEYE ÇAĞRILDI!

pqueen kimdir

Twitter üzerinden paylaştığı basit bir video sebebiyle, ‘halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek’ suçlamasıyla ifadeye çağrıldığı iddia edilen Pelin Baynazoğlu’nun son durumu paylaşması bekleniyor.

Popüler Twitch yayıncısı Pqueen lakaplı Pelin Baynazoğlu’na canlı yayın esnasında yaptığı dans nedeniyle soruşturma açıldı. Pqueen, sosyal medya hesabından ifade vermeye gittiğini açıkladı.

Twitch yayıncısı Pqueen olarak tanınan Pelin Baynazoğlu’nun, geçmiş dönemde yayımladığı bir Twitch canlı yayını yüzünden başı belaya girdi. Canlı yayın esnasında yaptığı dans nedeniyle cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma açıldı. Pqueen, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ifade vermeye gittiğini açıkladı.

Twitter’dan paylaşım yapan Pqueen, “Aşırı komik bir konuda hakkımda soruşturma açıldı ifade verdim bugün.” yazdı. Pqueen, Twitch canlı yayınında ”Yaşasın ırkımız, Çin’e bedel kırkımız” şarkısı ile yaptığı dans hareketleri sonrasında Cimer’e şikayet edildiğini ve hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Karakola giderek ifade vermesinin ardından Twitch’te bir canlı yayın açan Pqueen, cumhurbaşkanına hakaretten dolayı ifade verdiğini fakat suçsuz olduğunu söyledi. Pqueen, kendisinin suçsuz olduğunu ise şu sözlerle anlattı:

“Dosyada bir hesap Tiktok’ta paylaşım yapıyor. Dalga geçiyor. Bana ait olmadığı yazıldığı halde bana soruşturma açılıyor.”

Ayrıca Pqueen, açılan soruşturmanın gidişatı hakkında belirsizlik olduğunu ve durumun bir davaya dönüşebileceğini de belirtti.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim Kimdir kategorimizdeki diğer yazılarımızı okumak için buraya bakınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!