3.3 C
İstanbul
Salı, Mart 21, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaKim KimdirRektör Prof. Dr. Arif Özaydın Büyük İcraatlerini Paylaştı

Son Yazılar

Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın Büyük İcraatlerini Paylaştı

Bilimsel çalışmalardan ziyade magazinsel haberlere konu olan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Arif Özaydın kimdir, başarıları, yayınları.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, spor kompleksindeki ‘soyunma odası‘ tabelalarını ‘giyinme odası‘ olarak değiştirdi. Bu değişikliği icraat olarak duyuran Özaydın, katıldığı söyleşide sunum yaptı, tabelaları dev ekrana yansıttı. Peki bilimsel çalışmalardan ziyade magazinsel haberlere konu olan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Arif Özaydın kimdir, başarıları, yayınları hangileridir, işte detaylar haberimizde.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, yaklaşık 10 yıldan buyana öğrenci, personel ve sivillere hizmet veren GAÜNSPORİUM’da kıyafet değiştirmek isteyenlerin kullandığı odaların kapılarındaki “Soyunma Odası” yazılarını kaldırtarak yerine “Bayan Giyinme Odası” ve “Bay Giyinme Odası” tabelalarını astırdı. Bu değişikliği sunumunda paylaşan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Arif Özaydın kimdir, başarıları, yayınları nelerdir.

arif özaydın kimdir

Sadece GAUNSPORİUM’a spor yapmak için gidenlerin fark ettiği bu ayrıntı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın konuşmacı olduğu ve Gaziantep Üniversitesi Mavera Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Geleneksel Sporlarımız ve Kültürümüz konulu söyleşide Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın tarafından “Hizmet” olarak katılımcılara duyuruldu.

İCRAAT OLARAK GİYİNME ODASI TABELASI

Özaydın, kent protokolünün yanı sıra, çok sayıda öğrencinin doldurduğu salonda bir sunum yaptı. Sunum sırasında ekrana, “Soyunma Odası Yazısının Giyinme Odası olarak Değiştirilmesi” yazısı yansıtıldı.

Özaydın’ın bu hizmetini, “Spor kompleksimizdeki ‘Soyunma Odası yazılarını, giyinme odası olarak değiştirdik” şeklinde anlatması salonda şaşkınlık yarattı.

ÖĞRENCİLERDEN ELEŞTİRİ YAĞMURU

Etkinliğin ardından Gaziantep Üniversitesi öğrencileri sosyal medya hesaplarından Rektör Özaydın’ın basit bir tabela değişikliğini “Önemli bir hizmet” olarak Bilal Erdoğan ve kent protokolüne sunmasına tepkilerini dile getirdi.

arif özaydın kimdir

Bir öğrenci, “Örnek yer GAÜNSPORİUM. Yüzyılın çalışmasını kaptırmadık arkadaşlar” paylaşımıyla açıklamayı eleştirirken, .bir başka öğrenci ise, “Tebrikler büyük rektör. Sakın böyle faydalı işleri bırakıp MD amfilerini açmayın” diye tepkisini dile getirdi. Bir öğrenci de, “Gaziantep Üniversitesi Rektörü soyunma odalarının ismini değiştirerek, giyinme odası yaptığını söyledi. GAÜN öğrencileri olarak tam da buna ihtiyacımız vardı. Teşekkürler gerçekten” şeklinde bir paylaşım yaptı. “Bir öğrenci ise, “Açıkçası ben bu icraatı beğendim. En kısa sürede “Amfi” için de bir isim değişikliği bekliyorum” diye ironi yaptı. Bir başka öğrenci isim değişikliğini “100 yılın icadı. Ne müthiş bir olay. Hemen eğlence düzenlememiz lazım bu icat için” dedi.

GAÜN BİLİM DÜNYASINA DAMGA VURDU!

Gaziantep merkezli bir paylaşım sayfasında Rektör Özaydın’ın tepki çeken açıklaması, “Santa Cruz California Üniversitesi’nde insanların ilk gen haritası tamamlandı. Doğu Finlandiya Üniversitesi’nden bilim insanları, domatesin felcin önlenmesinde faydalı olduğunu ortaya koydu. Gaziantep Üniversitesi’nde soyunma odaları, giyinme odası oldu” şeklinde eleştirel paylaşımda bulunuldu.

“Gaziantep Üniversitesi yine bilimsel dünyaya damgasını vurmuş” şeklinde bir paylaşım yapan Şahinbey Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Hasan Şencan ise, “Gaziantep Üniversitesi’nin bir süredir adının ihale usulsüzlük ve adrese teslim kadro ilanları, öğrencilerin isyanlarıyla gündeme gelmesi bu kent için büyük bir haksızlıktır. Rektör Bey’in durumunu artık kentin üst düzey yöneticileri de biliyor. Gaziantep ve Gaziantep Üniversitesi böyle bir haksızlığı hak etmiyor” dedi.

Peki bilimsel çalışmalardan ziyade magazinsel haberlere konu olan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Arif Özaydın kimdir, başarıları, yayınları hangileridir, işte detaylar haberimizde.

FATMA ŞAHİN, “DELİ, TAM BİR DELİ” DEMİŞTİ

Yazdığı iki kitabında sayfalarca intihal yaptığı iddiasıyla YÖK Etik Kurulu tarafından başlatılan inceleme devam eden Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, İlahiyat Fakültesi öğrencilerine, “Ticaret yapın, cebinizde paranız olmazsa namaz kılamazsınız” şeklindeki telkinde bulunduğu için eleştirilere hedef olmuştu.

Bir süre önce Gaziantep’te toplu açılışlar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Büyükşehir Belediye Başkranı Fatma Şahin, “Deli, tam bir deli” benzetmesi yaptığı Rektör Özaydın’ın yönettiği Gaziantep Üniversitesi’nin adı çok sayıda ‘Adrese teslim’ kadro ilanı ve bazı ihaleleri yargı tarafından iptaliyle de gündeme gelmişti.

Rektör Prof. Dr Arif Özaydın, göreve başladığında üniversiteye spor köyü kuracağı ve Spor Olimpiyatları düzenleyeceği sözü verdikten hemen sonra SPORİUM kullanım ücretlerini artırdığı için öğrencilerin tepkisini almıştı. Gaziantep Üniversitesi öğrencileri yurtlarının ışıklarını açıp kapatarak “Açız” sloganları atıp, yemeklerin kalitesiz olmasını da protesto etmişlerdi.

Arif Özaydın kimdir, kaç yaşında, nereli, ne mezunu? İşte biyografisi

Akademik kariyerini iktisat ve çalışma ekonomisi üzerine yapan Arif Özaydın, profesör olmasının ardından Gaziantep Üniversitesi’nde (GAÜN) çeşitli görevlerde bulundu. Ekonomi üzerine kitapları bulunan deneyimli akademisyenin, 2013 yılında yazıp, 2016 yılında güncellediği ‘Yenilik Ekonomisi’ adlı 272 sayfalık kitabın 70 sayfasının intihal içerdiği ileri sürüldü.

Öte yandan 12 Temmuz 2021 tarihinde GAÜN İlahiyat Fakültesi’nin mezuniyet töreninde konuşma yapan Arif Özaydın, Batı medeniyetinin sona erdiğini, ilahiyatçılarla ekonomiye el atmak istediğini fakat beraber çalışacak ilahiyatçı bulamadığını söyledi.

GAÜN Rektörü Arif Özaydın’ın, 4 Şubat 2021 tarihinde Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in üniversiteyi ziyareti sırasında ellerini arkasında bağlaması, 22 Eylül 2021 günü kendisini makamında ziyaret eden AK Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’a ise koltuğunu vererek yanında el pençe divan durması tartışma konusu oldu.

Arif Özaydın kimdir, kaç yaşında, nereli, ne mezunu?

1970 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde 1992 yılında tamamladı. Yüksek lisansını çalışma ekonomisi ve doktorasını endüstri ilişkileri üzerine aynı üniversitede yaptı.

1996 yılında Gaziantep Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak dersler vermeye başladı. 2000 yılında ‘profesör’ unvanı aldı.

2003-2005 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı, 2008-2009 yılları arasında İşletme Bölüm Başkanı, 2013-2018 yılları arasında Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı olarak görev yaptı.

2018-2020 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Dekan Yardımcısı görevinde bulundu.

2020 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gaziantep Üniversitesi Rektörü olarak atandı.

1970 doğumlu olan Arif Özaydın, 2022 yılı itibarıyla 52 yaşındadır.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da @ozaydinarif kullanıcı adıyla yer almaktadır.

Arif Özaydın Kitapları

  • Bilgi Ekonomisi: Tanım-Uygulamalar-Örnekler
  • İstikrarın Şifreleri
  • Yenilik Ekonomisi
  • Eleştirel Bir Yaklaşımla Medeniyet ve İktisat
  • Bilgi Ekonomisi Kripto Para Ekonomisi

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim Kimdir kategorimizdeki diğer yazılarımızı okumak için buraya bakınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.