in

HarikaHarika

Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan Koronavirüs İlacı Paylaşımı: ‘İnsanların Hayatını Kurtarabilir, Acilen Klinik Testlere Alınmalı’

Etkili olabilecek olan ilacın isminin ‘Dornaz Alfa’ olduğunu söyledi.

Ercüment Ovalı

Dünya genelinde koronavirüse karşı etkili ilaç araştırmaları devam ederken bu alanda çalışmalar yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan bir açıklama geldi. Ovalı “1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan’da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir.” diyerek o ilacın ismini verdi ve klinik testlerinin acilen başlaması gerektiğini söyledi.

Dünyayı tehdit eden koronavirüs tedavisinde klinik çalışmalarına Sağlık Bakanlığı’nca onay verilen Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan 9 Nisan’da heyecanlandıran bir paylaşım gelmişti.

Çalışmalarda gelinen son noktayı açıklayan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, “23 Nisan için sözleştik” ifadeleriyle sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuştu.

Prof. Ovalı, Twitter’dan yaptığı açıklamada tedavide etkili olabilecek olan ilacın isminin ‘Dornaz Alfa’ olduğunu söyledi.

Ovalı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

”1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 nisanda açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik. Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarıma teşekkür ederim”.

Ekibiyle birlikte 45 günlük karantinaya girmişti

Sağlık Bakanlığı’nın çalışmalarına onay verdiği Prof. Dr. Ovalı, ilaç çalışmaları için ekibiyle beraber 45 gün sürecek karantinaya girmişti.

Mayıs ayının ortalarında da klinik çalışmalara başlanması bekleniyordu.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

Loading…

0
Ekrem İmamoğlu

İçişleri Bakanlığı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Hakkında Soruşturma Başlattı: Sebebi Yardım Kampanyaları

Ercüment Ovalı

Dornaz Alfa nedir, anlamı ne demek? Dornaz Alfa ilacı ne işe yarıyor, koronavirüs tedavisi için mi kullanılacak? Prof. Dr. Ercüment Ovalı müjdeli haberi verdi!