3.3 C
İstanbul
Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaGündemPsikiyatri Profesörü Doktor Sedat Peker Açıkladı: 'Gerekirse Dumanla Paylaşacağım'

Son Yazılar

Psikiyatri Profesörü Doktor Sedat Peker Açıkladı: ‘Gerekirse Dumanla Paylaşacağım’

Sedat Peker, sosyal medya hesapları kapatılırsa, paylaşımlarını nereden yapacak? Sedat Peker’in sosyal medya hesapları neden kapatılacak? İşte kullanıcıların yılın seri dizisi gibi izledikleri Psikiyatri Doktoru Sedat Peker ‘in sosyal medya hesaplarıyla ilgili merak edilenler.

Sedat Peker son paylaşımlarında, doktor olmadığını fakat akit yaptığını belirterek, ‘ben Psikiyatri Profesör Doktor Sedat Peker. Hekimlerin de sözü namustur.‘ ifadelerini kullandı.

İfade Özgürlüğü Derneği (İFÖD), suç örgütü yöneticiliği suçundan aranan Sedat Peker’in Twitter, YouTube ve Instragram hesaplarına, “milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması” gerekçesiyle erişim engeli getirildiğini açıkladı. Fakat kararın uygulanmadığı ifade edildi. Kendisi için ünvan belirleyen Psikiyatri Doktoru Sedat Peker, bu konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

İletişim Hukuku uzmanı Prof. Dr. Yaman Akdeniz, söz konusu yasağa ilişkin sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Sedat Peker’in YouTube kanalı ve bazı videoları ile Twitter ve Instagram hesapları, milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması gerekçesiyle erişime engellendi. İlgili platformların Türkiye’de temsilcilikleri olmasına rağmen hakimlik kararı henüz uygulanmadı” ifadelerini kullandı. Peki Psikiyatri Doktoru Sedat Peker bu konuyla ilgili ne yorum yaptı?

Akdeniz engel kararının neden uygulanmadığı konusuna ilişkin şunları kaydetti:

“Sorulmadan açıklayayım, engelleme kararı var fakat bu platformlar ‘https’ protokolünü kullandığı için Türkiye’deki erişim sağlayıcıları bu adresleri engelleyemiyor. Karar ancak sosyal ağ sağlayıcıları tarafından uygulanabilir.

Türkiye’de Twitter, YouTube ve Instagram’ın artık yasal temsilcileri var. Bu yasal temsilcilikleri Türkiye talep etti ve geçen sene 5651 sayılı Kanun değişti. Sözde bu platformlar ‘dize geldi’. Türkiye ise uygulamada bu platformlara söz geçiremiyor.”

İşte Psikiyatri Doktoru Sedat Peker ve Twitter paylaşımları:

SEDAT PEKER AÇIKLAMA YAPTI

1-Youtube, Twitter ve Instagram hesaplarım mahkeme kararıyla ikinci kez kapatılmak isteniyor. Ancak bu platformların yöneticileri hali hazırda bunu uygulamıyorlar. Yani bizler gibi direniyorlar (bakalım ne kadar direnecekler).

2-Ben sizlerle bir akit yaptım. Bu sosyal medya hesaplarımı diyelim ki kapatmayı başardılar, size sözüm olsun gerekirse bildiklerimi dumanla paylaşacağım, ama gene paylaşacağım. Çünkü yapılan akitte verilen söz namustur.

3-Bunların hepsini önce deli edecem, sonrasında ise tedavi edecem. Her ne kadar hipokrat yemini etmemiş olsam da sizler layık gördüğünüz için, ben Psikiyatri Profesör Doktor Sedat Peker. Hekimlerin de sözü namustur.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Gündem ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!